Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Svako ko govori da je bog trojstvo jeste lazan prorok tako da su to takodje plodovi vere po kojoj se vidi ko donosi dobre plodove a ko lose?
Po cemu se vi razlikujete od ostalih ? Svi veruju u isto sto i tvoja crkva....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svako ko govori da je bog trojstvo jeste lazan prorok tako da su to takodje plodovi vere po kojoj se vidi ko donosi dobre plodove a ko lose?

Pa to se i vidi po onima koji ne bi pomogli ni bližnjima, a kamoli nekom drugom.

Po cemu se vi razlikujete od ostalih ?

I po učenju i po ponašanju.

Svi veruju u isto sto i tvoja crkva....

JS isto vjeruju kao i RKC, a potpuno je svejedno da li čovjek vjeruje u 1 Božansku osobu, 2 ili 10 ako ima pogrešnu sliku o Bogu i negira Božji Zakon.

Najveće čudo od Boga je promijena karaktera nabolje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svako ko govori da je bog trojstvo jeste lazan prorok tako da su to takodje plodovi vere po kojoj se vidi ko donosi dobre plodove a ko lose?
Po cemu se vi razlikujete od ostalih ? Svi veruju u isto sto i tvoja crkva....

Onda moramo zaključiti samo jedno - da ti Zaokret ovom tvrdnjom sam za sebe trvrdiš da si pravi prorok, jer kažeš da "Svako ko govori da je bog trojstvo jeste lazan prorok"

Ti i Jehovini svedoci tvrdite da Bog nije trojedin, i to znači - da ste vi pravi proroci.

Ja kao onaj koji sam pozvan na proročku službu tvrdim - da ne samo ovo o trojedinom Bogu, već i sva druga učenja JS - nemaju veze sa učenjem biblije, već sa ljudskim masonskim doktrinama, i izvrnutim jevanđeljem.

Ovo jeste radikalna izjava, ali se istina mora izreći, da bi se saučavo integritet istine.

U svemu drugiom, ja sam čak u pojedinim slučajevima i branio JS od napada protivnika, ali kada je u pitanju istina, tu nema kompromisa.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Potreba za dokazom na nivou čuda, osjećanja, itd, jeste upravo dokaz nečiste savjesti zbog nedostatka vjere. Samo osobe koje su neizmirene sa Bogom imaju potrebu za dokazom da su sa Bogom i onda taj dokaz traže u osjećanjima, čudima, znacima, lažnim duhovnim darovima, itd.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čudo u Banjaluci: Ikona Svete Trojeručice mirotoči?


Objavljeno:
satic.png
21:40, 11.04.2017

mirotoci-1.png


Sveta Trojeručica mirotoči, tako nam je objasnio Nikola Vojvodić u se čijem stanu ikona i nalazi. Još od sinoć iz ikone curi žuto ulje prijatnog mirisa koje se slijeva niz zid.

Trag počinje tačno ispod ikone. Poleđina – suva.



“Odjedanput sam osjetio neki fin miris, neobični miris. Nisam znao o čemu se radi, šta se dešava i kasnije sam pogledao ovamo i vidio da se niz ikonu slijeva nešto ko ulje, da mirotoči ikona. Onda je to krenulo malo jačim mlazom i krenulo je niz zid”, kaže Nikola.

Ikonu je kupio prije 15-ak dana od ikonopisca iz crkve Svete Trojice. I prije su mu se dešavale slične stvari, ali na manjim ikonama, pokoja kap na koju nije obraćao pažnju. Nikolina majka priznaje da je sin veći vjernik od nje ali da se i sama začudila kad je vidjela, kako kaže, čudo sa Trojeručicom.

“Prvo nisam vjerovala, rekla sam ma daj Nikola i tebe i tvojih gluposti i onda nakon sat, sat i po, koliko je već bilo, ja sam ušla i ne mogu da vjerujem. Onda sam se i prepala. Iskreno govoreći, ja vjerujem da postoji veća sila, ali baš ovo, čudno mi je, jednostavno zatečena sam. Ne znam šta da kažem za ovo”, kaže Senka Miličević, Nikolina majka.

------------------------------------------------

Potreba za čudima je dokaz nečistog srca koje nije sa Bogom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Potreba za dokazom na nivou čuda, osjećanja, itd, jeste upravo dokaz nečiste savjesti zbog nedostatka vjere. Samo osobe koje su neizmirene sa Bogom imaju potrebu za dokazom da su sa Bogom i onda taj dokaz traže u osjećanjima, čudima, znacima, lažnim duhovnim darovima, itd.

To je tacno, slazem se.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Blago onima koji ne videše a verovaše" kaže Hristos.

Čuda koja ne postoje u bibliji - nisu od Boga, jer biblijom se meri sve, pa i čuda.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
"Blago onima koji ne videše a verovaše" kaže Hristos.

Čuda koja ne postoje u bibliji - nisu od Boga, jer biblijom se meri sve, pa i čuda.

To znaci da mnoga adventisticka cuda su takodje lazna, jer ne postoje u bibliji.

A inace Bog je u SZ cinio cuda nad predmetima, tako da ovo nisu lazna cuda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koliko znam - Adventisti ne čine čuda, već postoje Duhovni darovi koji se ispoljavaju kroz pojedince, i oni su zapisani u bibliji, a to su sledeći:

1. PROROČKI DAR.

2. GOVORENJA ILI SLUŠANJA STRANIH JEZIKA BEZ PREDZNANJA ( već sam naveo slučaj ).

3. ISCELJENJE PUTEM MOLITVE.
 
Natrag
Top