Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Chrome browser Java i vlc (NPAPI) pluginovi- Reseno!

Diskusija u 'Software' započeta od Torgandwarf, 17.04.2015.

1. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.149
    Pol:
    Muški
    Mozda ste primetili da na novijoj verziji ne radi java i vlc plugin. Problem izaziva to sto je google odustao od npapi pluginova, jer imaju dosta sigurnosnih propusta. Ipak, u sakrivenim podesavanjima google je ipak ostavio mogucnost da koristite ove pluginove:

U address bar unesite sledecu adresu:
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!

Zatim ukljucite opciju klikom na enable:

(Kod mene je vec ukljucena opcija pa stoji disable)

Zatim u donjem levom uglu ce vam se pojaviti opcija da ponovo pokrenete chrome(relaunch)
    kliknite na to i postupak je gotov :)

Ovo vazi i za Mac korisnike, ali prema linux korisnicima google nije bio toliko milostiv, pa tako oni vec duze vremena imaju taj problem....:assassin:

Poslednja izmena: 17.04.2015
  2. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    4.885
    Pol:
    Muški
    Ne koristim Google Chrome kao pretraživač ali dobro je ovo znati. ;)

Torgandwarf se ovo sviđa.
  3. jolemisa

jolemisa Član

Zahvala:
    1.350
    Pol:
    Muški
    Koristim Mozillu,ali i Chrome povremeno_Obe najnovije verzije browsvera su zakomplikovali povodom tih podesavanja i aplikacija.Nije problem malo pretrazivanja,ali posle prethodnih verzija gde su aplikacije bile vidljive i pri ruci sada su ih sakrili.Neznam sta je poenta tog poteza.

4. Torgandwarf

Zahvala:
    5.149
    Pol:
    Muški
    Donekle google je u pravu, jer npapi framework datira iz vremena netscape-a pa tako i imaju dosta sigurnosnih propusta. PPAPI framework je dosta sigurniji, plaginovi pravljeni za ppapi se pokrecu u zasebnim procesima, i dosta su sigurniji. Problem u celoj prici je sto opet google pokusava da nametne nesto pre nego sto su se drugi prilagodili, mislim da pokusavaju da izvrse pritisak da se sto pre prihvati ako standard. Mislim da je to i razlog za ranije iskljucivanje na linux operativnim sistemima, linux zajednica iako malobrojna, vrlo cesto radja nove ideje, koje kasnije budu prihvacene i implementirane van nje, obicno unapredjene. Da pomenem jos da i Opera podrzava pepper flash, Chromium takodje.

Jovan111YU, DoMoga i jolemisa se ovo sviđa.
  5. zokicom

zokicom VIP

Zahvala:
    3.005
    Pol:
    Muški
    Ja sam imao problem bas sa ovim i pomoglo mi je da ga rjesim.Konkretno ovde na forumu mi je bilo potrebno da mi ovaj dodatak bude u funkciji jer maksimalno sve radim u google hrome browseru.Siguran sam da ce mnogima ovo pomoci.

Jovan111YU i DoMoga se ovo sviđa.
  6. Torgandwarf

Zahvala:
    5.149
    Pol:
    Muški
    Od 1. Septembra Google Chrome je potpuno izbacio podrsku za npapi pluginove, tako da ako zelite da nastavite iste morate ili da zamenite browser ili da koristite stariju verziju Google Chrome-a.
    Imate ovde offline installer za verziju 44.0.2403.130:
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Ugasite google update u services i naravno ponovite postupak iz prvog posta...

7. AleksaVP

AleksaVP

Zahvala:
    188
    Pol:
    Muški
    Da li postoji slična mogućnost za Mozillu Firefox?

Preporučite stranicu