Učlanjen(a)
15.05.2013
Poruka
5
Zdravo,imam problem oko kompa posto mi se restartuje 7-8 puta dnevno i stalno mi se pojavljuje onaj plavi ekran BSOD i video sam dole pri dnu da stalno pise Ntfs.sys ili 0x0000001A,0x0000008A,0x00000050 i tako dalje e sad ja sam trazio po netu al nista nerazumem pa sam odlucio da se obratim za pomoc od vas i da imam Windows 7 ultimate 64bit ako moze bilo kakav oblik pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Koristio bi potpun i pouzdan kod greške ili minidump izveštaj, ovako, 'na prvu', hardverski problem - RAM. Pokušaj sa testiranjem RAM-a nekim od programa predviđenih za tu dijagnostiku. Podesi ga da prođe više puta, pass-ova, ili fizički proveri RAM module (da se nije neki pomerio, prašina u slotu, eventualno pražnjenje CMOS-a) i slično. Jesi li radio nešto pre nego je počeo da izbacuje ovaj STOP, instalirao igricu, neku aplikaciju? Pregledaj vizuelno i tranzistore, ako nije MB sa suvima, da se nije neki naduo pa plooča počela da 'šašavi'.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Zdravo,imam problem oko kompa posto mi se restartuje 7-8 puta dnevno i stalno mi se pojavljuje onaj plavi ekran BSOD i video sam dole pri dnu da stalno pise Ntfs.sys ili 0x0000001A,0x0000008A,0x00000050 i tako dalje e sad ja sam trazio po netu al nista nerazumem pa sam odlucio da se obratim za pomoc od vas i da imam Windows 7 ultimate 64bit ako moze bilo kakav oblik pomoci.

Skini program Who crashed besplatan je i iz njega ocitaj gresku kad dobijes sledeci bsod!
I postuj gresku ovde!
Pa ce ti to neko rastumaciti!
Slazem se sa Peca023 ovako napamet tesko da ti neko moze vise reci!
 
Učlanjen(a)
15.05.2013
Poruka
5
Skinuo sam onaj profram i pokrenuo Analyze i nasao sam [FONT=Segoe UI, Arial]Crash dump directory: C:\Windows\Minidump[/FONT]
[FONT=Segoe UI, Arial][/FONT]
[FONT=Segoe UI, Arial]Crash dumps are enabled on your computer.
[/FONT]
[FONT=Segoe UI, Arial]On Wed 15-May-13 18:51:56 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\051513-13509-01.dmp
This was probably caused by the following module: [FONT=Segoe UI, Arial]ndis.sys[/FONT] (ndis+0x781A)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFFFFBBCB256F, 0x8, 0xFFFFFFFFBBCB256F, 0x2)
Error: [FONT=Segoe UI, Arial]PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA[/FONT]
file path: C:\Windows\system32\drivers\ndis.sys
product: [FONT=Segoe UI, Arial]Microsoft® Windows® Operating System[/FONT]
company: [FONT=Segoe UI, Arial]Microsoft Corporation[/FONT]
description: NDIS 6.20 driver
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.
[/FONT]
 
Učlanjen(a)
15.05.2013
Poruka
5
Koristio bi potpun i pouzdan kod greške ili minidump izveštaj, ovako, 'na prvu', hardverski problem - RAM. Pokušaj sa testiranjem RAM-a nekim od programa predviđenih za tu dijagnostiku. Podesi ga da prođe više puta, pass-ova, ili fizički proveri RAM module (da se nije neki pomerio, prašina u slotu, eventualno pražnjenje CMOS-a) i slično. Jesi li radio nešto pre nego je počeo da izbacuje ovaj STOP, instalirao igricu, neku aplikaciju? Pregledaj vizuelno i tranzistore, ako nije MB sa suvima, da se nije neki naduo pa plooča počela da 'šašavi'.
skidao sam mnogo igrica medju njima pes 2013,fifa13,sniper elite v2... a od programa recket dock
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Kodovi ukazuju na ram memoriju,preopterecenje.Ovo se desava kada je neki od ram modula neispravan ili nema kontakt,greska u registry bazi ili previse programa i servisa aktivno sa podizanjem windowsa.I samim tim trose vise ram memorije nego sto je ima.Drugo moze biti drajver problem ili lan kartica.program bitdefender ukoliko je instaliran postavlja firewall zastitu lan kartice i prouzrokuje bosd.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.05.2013
Poruka
5
Kodovi ukazuju na ram memoriju,preopterecenje.Ovo se desava kada je neki od ram modula neispravan ili nema kontakt,greska u registry bazi ili previse programa i servisa aktivno sa podizanjem windowsa.I samim tim trose vise ram memorije nego sto je ima.Drugo moze biti drajver problem ili lan kartica.program bitdefender ukoliko je instaliran postavlja firewall zastitu lan kartice i prouzrokuje bosd.
Vidis Moguje da je do ram memorije posto sam pre 3 meseca ugradio 1 gb rama i mozda mi od tada se to pojavljuje a mozda je i do preopterecenja ja imam 2 gb rama a imam windows 7 i jos instaliran rocket dock pa mozda nemam dovoljno al svakako cu probati da ponovo stavim ram da vidim da li nije nisto iskocilo.Hvala za pomoc
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Mozda se ne slaze ta memorija koja je dodana,valjalo bi da bude istih vrednosti kao stara.Ako ima manje vrednosti(mhz) radice i onda ali ceo sistem ce biti sporiji.Sve funkcionise po sistemu uskog grla,komp je jak koliko i njegova najslabija komponenta.Proveri u task m. koliko ti trosi memorije,i koliko procesa i programa je aktivno normalno je oko 40 +- 10.Poiskljucivaj ono sto nekoristis.Startup programi takodje zatrpavaju memoriju,u sustini netreba ti nista osim antivirusa,graficke i zvucne da se podize sa windowsom.A svaki program se pri instalaciji utrpa u startup programe.proveri jos i pagefile sistem trebalo bi da je 1.5 puta vece od kolicine rama znaci 3gb ili 3072 mb.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ako je deficit memorije onda će se drugačije manifestovati, retko izbaci plavi ekran, biće da je do kompatibilnosti pridodatog modula, ispadanja iz slota, slabijeg napajanja i slično. Jel matična sa dual chanel sistemom? Pokušaj sa izmenama mesta postojećih modula, obavezno testiraj RAM nekim stress programom, čisto da znaš šta ti je dalje činiti.
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Skinuo sam onaj profram i pokrenuo Analyze i nasao sam Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Wed 15-May-13 18:51:56 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\051513-13509-01.dmp
This was probably caused by the following module: ndis.sys (ndis+0x781A)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFFFFBBCB256F, 0x8, 0xFFFFFFFFBBCB256F, 0x2)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\drivers\ndis.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NDIS 6.20 driver
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.
Buni me najvise sto kodovi upucuju na memoriju,a opis ukazuje na ndis.sys sto je drajver u windows sistem 32.Drajver mrezne(internet) kartice
 
Natrag
Top