Brzo citanje

Član
Učlanjen(a)
22.05.2010
Poruka
138
Могу ли се испити спремати том техником "брзог читања"?
Da, ako studiraš neki od fakulteta društvenih nauka-Pravni,Medicinski,FON,FPN...Na fakultetima prirodnog usmerenja-Hemija,Fizika...ni ne sanjaj da ćeš moći tako da učiš.
 
Učlanjen(a)
30.03.2012
Poruka
1
Naravno da mogu. No poenta price je, nema precice. Prvo svoje oci moras ,,unaprediti'' ,no za to nema torrenta niti internet upgrade vec moras da sednes i svaki dan bar 15 min vezbas brzo citanje. Kako ? Ides na google i skines ,,Metronome download'' ,i pocnes da vezbas prvo jednoredno citanje...stavi na 80 otkucaja min, jer ti sada citas oko 55 ili 60 ...I svaki put povecaj po malo...Posle odredjenog vremena tvoje oci ce navici na tu BRZINU...e sada RAZUMEVANJE dolazi par nedelja posle toga...nekada pre nekada posle...ali ja znam da sam posle kursa brzog citanja ,citao 4 puta brze... sto je oko 100 strana za 1h....a 600 strana stvarno zvuci premnogo...mada postoji ona nova tehnika citanja 1 stranice za 1 sekundu...koristis deo mozga za pravljenje fotografija...no to je druga prica :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.08.2009
Poruka
187

Kod:
[url=http://rapidgator.net/file/77445677/Brzo_Citanje.rar.html]Download file Brzo_Citanje.rar[/url]
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2012
Poruka
51
Brzo citanje je vise za ono sto se kaze letimicno citanje kada hoces da upoznas knjigu novog gradiva, znaci odlicno je za ucenike studente. Zatim posle toga sednes i ucis. Ali ako ces neku pricu da citas i ne uzivas u njoj onda to nije citanje sa uzivanjem nego nesto sa moranjem da samo to obavis i predjes na sledecu.
Ima ljudi koji ne znaju da citaju ocima tj. nikada nisu naucili tako nego govore u sebi ili ti subvokalizacija Subvocalization - Wikipedia, the free encyclopedia to nije bukvalno citanje pa da se cuje kako suskas nego samopotvrda reci u glavi. To je daleko duzi i tezi proces, ne znam kolko je brzo citanje efikasno za takav vid citanja jer ti ljudi nisu naucili da povezuju semantiku reci pogledom a brzo citanje se zasniva na utreniranost ociju i percepcije vida kao i veoma dobre koncentracije.
 
Natrag
Top