Biblija negira božansku prirodu Isusa

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Koji dokaz nam dajes da je taj oganj od Boga?
To cudo se desava svake godine, prvi put je zapisano u 8 veku tako da koriscenje upaljaca i sibice nije, jer su oni skorasnji proizvodi (nisu postojali pre 10 vekova). Mnogi misle da je to samo propaganda, ali imaju velikih problema da bi je dokazali, jer ne mogu da objasne odkuda plamen, jer:
1)Pre Patrijarhovog ulaska ulazi vise Izrailja da vide gorili neko kandilo, ako nema, izlaze i grob se zapecati voskom.
2)Patrijarh na sebi ima samo beli stihar i On se pretresa pre ulaska u grob.
Takodje ne mogu da objasne kako je moguce da se u istom trenutku pojedinjenim vernicima u istom trenutku upali sveca plavicastim plamenom.

I vrhunac svega je to sto ovaj plamen ne moze da zapali ni tkaninu ni bradu, kosu, papir i nikad se nije desio pozar.

BLAGO ONOM KO VEROVA, A NE VIDE. Isus Hrist.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Ja rekao ne mesaj Pravoslavlje i Papinu crkvu, a ti odmah pomesa, eto koliko znas... Pa prijatelju moj ja ne kazem kako se sada siri vec kako se prosirila.
Isus Hristos je Bog. Siguran sam da si cuo za praznik Velika subota, ako ne, onda si 99% cuo sta se na taj dan desava, a ako si onaj 1% onda cu malo da ti objasnim. Svake godine na Veliku subotu, dan posle raspeca Isusa, u Crkvi Svetog Groba u Jerusalimu, dolaze vernici iz citavog sveta Katolici, Jevreji, PRAVOSLAVCI, razni protestanti, pa cak i Muslimani, da vide Sveti oganj (Свети Огањ - Јерусалим mozes ovde vise pogledati, ako ti vera dozvoljava) koji se spusta sve do groba u kom je Pravoslavni Patrijarh pre toga pretresen, i pali mu svece, u isto vreme se pale i kandila u crkvi, jos jedan dokaz da je Isus Bog. Pre 40 i neke godine papa je hteo da njemu dodje plamen i da mu upali svece, pa je isterao sve Pravoslavne Hriscane sa Patrijarhom napolje. Patrijarh se molio i u jednom trenutku plava scetlost se spustala sa nebesa i kao munja je udarila i "sisla" niz stub od Crkve i Patrijarhu zapali svecu. Stub je i danas rascepljen kao opomena Papi. Inace taj plamen nije kao vatra jer njime ne moze da se zapali papir, kosa, tkanina i sl. i nedaje toplotu. Videvsi to mnogi pa i muslimani predjose u Pravoslavlje. Na taj nacin se Ono siri, a ne pokoravaljem drugog naroda. Kada se kod vas budu desavala cuda kao kod nas i kada budete imali netrulezne Svetitelje kao mi koji vekovima lece bolesne, mozda i pomislim da predjem u vasu veru, koja se sastoji iz pravila. Ruku na srce ima jako lepih pravila. Nije mi jasno sta se desava sa vasim zenama kad umru, po vasem verovanju?
A sto se tice kletve, ja brate ne kunem naka si ti meni ziv i zdav, kao i sva tvoja porodica i prijatelji, puno srece i zdravlja ti zelim, jer ja nemam nista od toga, ako tebe neka nesreca zadesi. Neka je Gospod Bog sa tobom. Amin
hehe pa sta mislis zasto da ljudi prelaze na islam,upravo zbog njima cudnih stvari,pomocu kojih zakljuce da su to Bozije rijeci,znaci pisu stvari koje naucnici tek sad otkrivaju.a koje ama bas niko nije mogao znati u 6v.!pitao sam vec da prekinemo sa ovom temom i da predjemo na tu,znaci cuda u Kur'anu i Bibliji.posto ti ocito nisu poznata koja mi imamo cuda.sto se tice osmanlija to je vec historija,al mogu reci da u islamu nema prisile.govorim ti ono sto je Muhamed a.s. praktikovao i sto pise u Kur'anu,ZNACI NEMA PRISILE!!kao sto ja ne mogu suditi hriscanstvu na osnovu krstaski ratova i sada sta se desava u svijetu tako i ti islamu na osnovu osmanlija.zavisi kakve budu hehe,il u raj il u pakao,kao i kod vasih zena.i moram reci da si ucinio veliko bogohuljenje rekavsi kako imate svetinje koje lijece!mislim da samo Bog ima tu moc,jel se slazes sa mnom?zasto sam rekao o proklestvu da bi prekinuli sa ovom temom,a saznacemo ko je upravu,islam il kao sto ti rece jedina prava religija pravoslavlje.naravno da zelim i ja tebi sve najljepse nemoj me pogresno shvatiti,i tebi i tvojima.
kazes islam se sastoji od pravila ja kazem sastoji se od recepta kako da citavo covjecanstvo zivi,bude zdravo,da nema siromasnih,zamisli odes u muslimansku banku da dignes kredit a nema kamata hehe,kod nas su one zabranjene!pa nema alkoholizma,i puno toga.pozzz
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Brate jesi li ti malo blesav. Isus jeste svetkovao subotu, ali za nas PRAVOSLAVCE (citaj:pRAVOSLAVCE), nema svetijeg dana od nedelje naveo sam razloge. I citaj malo, a ne samo napadas ko zla svekrva.
Razlozi nisu utemeljeni na Bozjem zakonu,prema tome vi ne mozete da se zovete hriscani,jer ne verujete u Hrista.Hrist kaze"ako me volite moje zapovesti drzite",nedelja NE POSTOJI u zapovestima.Prema tome dabome;)
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
To cudo se desava svake godine, prvi put je zapisano u 8 veku tako da koriscenje upaljaca i sibice nije, jer su oni skorasnji proizvodi (nisu postojali pre 10 vekova). Mnogi misle da je to samo propaganda, ali imaju velikih problema da bi je dokazali, jer ne mogu da objasne odkuda plamen, jer:
1)Pre Patrijarhovog ulaska ulazi vise Izrailja da vide gorili neko kandilo, ako nema, izlaze i grob se zapecati voskom.
2)Patrijarh na sebi ima samo beli stihar i On se pretresa pre ulaska u grob.
Takodje ne mogu da objasne kako je moguce da se u istom trenutku pojedinjenim vernicima u istom trenutku upali sveca plavicastim plamenom.

I vrhunac svega je to sto ovaj plamen ne moze da zapali ni tkaninu ni bradu, kosu, papir i nikad se nije desio pozar.

BLAGO ONOM KO VEROVA, A NE VIDE. Isus Hrist.
dakle da ponovim
Koji dokaz nam dajes da je taj oganj od Boga?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
znam da su zabranjenje kamate!i da se ne smije nista uzimati osim datog iznosa pa sad..

Upotrijebi samo malo logike! Kako bi banka finansirala svoje poslovanje a da ne uzima neku naknadu? Što se ta naknada ne obračunava kao kamata, niti se tako zove, u suštini ne mijenja ništa.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
hehe pa sta mislis zasto da ljudi prelaze na islam,upravo zbog njima cudnih stvari,pomocu kojih zakljuce da su to Bozije rijeci,znaci pisu stvari koje naucnici tek sad otkrivaju.a koje ama bas niko nije mogao znati u 6v.!pitao sam vec da prekinemo sa ovom temom i da predjemo na tu,znaci cuda u Kur'anu i Bibliji.posto ti ocito nisu poznata koja mi imamo cuda.sto se tice osmanlija to je vec historija,al mogu reci da u islamu nema prisile.govorim ti ono sto je Muhamed a.s. praktikovao i sto pise u Kur'anu,ZNACI NEMA PRISILE!!kao sto ja ne mogu suditi hriscanstvu na osnovu krstaski ratova i sada sta se desava u svijetu tako i ti islamu na osnovu osmanlija.zavisi kakve budu hehe,il u raj il u pakao,kao i kod vasih zena.i moram reci da si ucinio veliko bogohuljenje rekavsi kako imate svetinje koje lijece!mislim da samo Bog ima tu moc,jel se slazes sa mnom?zasto sam rekao o proklestvu da bi prekinuli sa ovom temom,a saznacemo ko je upravu,islam il kao sto ti rece jedina prava religija pravoslavlje.naravno da zelim i ja tebi sve najljepse nemoj me pogresno shvatiti,i tebi i tvojima.
kazes islam se sastoji od pravila ja kazem sastoji se od recepta kako da citavo covjecanstvo zivi,bude zdravo,da nema siromasnih,zamisli odes u muslimansku banku da dignes kredit a nema kamata hehe,kod nas su one zabranjene!pa nema alkoholizma,i puno toga.pozzz
Nijedan pravi Pravoslavac se ne napija i ne drogira, on daje milostinju i zivi zdravo, nema bluda i sl. Drugo je to sto sada svako za sebe kaze da je Pravoslavac, a nema ni P od Pravoslavca. Ja nisam ucinio nikakvu hulu na boga rekavsi da svetinje lece, otidji u manastir Ostrog pa ces videti bombu ispred koja nije eksplodirala od "Milosrdnog andjela", videces kolevku u kojoj je bilo dete i koja je pala sa 100 metara visine i nista joj nije bilo kao ni detetu, samim ulaskom, ako ti Bozija sila dozvoli da udjes, jer ima mnogih koji ne mogose preci prag od Crkve, ima hiljade i hiljade cuda koja su se desila i koja se desavaju na tom svetom mestu i pored netruleznog tela Sv. Vasilija Ostroskog, Koji i dan danas ustaje po noci i seta po manastiru. Takodje, Isus je dao svojim ucenicima blagodat da mogu da cine cuda, sto znaci da je i danas sasvim moguce da Sveti Ljudi cine cuda, zivi ili ne.

p.s. Srbi su se mnogo otudjili od Boga, a malo ga postuju iako svi znaju da postoji... Prokleti komunizam je ostavio veliki trag na ovaj napaceni narod...
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Pa ajde mi ti reci odakle je, ako nije od Boga i kako je moguce da se svake godine desava u istoj Crkvi na istom mestu?
A sto bi ja tebi rekao,bilo sta?Ti si taj koji tvrdis i trebas da iznes dokaze,ako ih nemas onda i tvrdnja pada u vodu.ALI,kada bi malo vise citao Bibliju,a ne slepo slusao i gutao sto ti se servira,mozda bi i dosao do nekih zakljucaka.
1.Koja je uloga ognja u Bibliji?
2.I koja bi njegova uloga bila danas?
sve su ovo pitanja koja se namecu ako citas,ako ne citas onda mogu svakavi vetrovi da te ljuljaju kao mlao drvo,cas ovamo cas onamo.
 
Natrag
Top