Bezobrazni ljudi

Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Bez obraza- deluje starinski a ipak je istinito. Bezobrazni, bezosećajni, zli, često glupi...
Oni koji rade sve ne bi li nekoga iskoristili, ponizili, povredili a da i ne trepnu.

Šta je za vas bezobrazluk? Izaziva li bes, gađenje, želju da uzvratite istom merom?
Razmišljate li o tome?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja se slažem sa onom mišlju da je bezobrazluk osobina ljudi koji svaki dan testiraju granicu tolerancije drugih ljudi u njihovoj okolini.
Ne mora značiti da su glupi, ali bezosjećajni i zli, svakako jesu.
Ne podnosim bezobrazluk čak ni u šali.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Mnogi bezobrazlik izjednačavaju sa nevaspitanjem...Nevaspitan čovek može biti nevaspitan i iz neznanja, bezobrazan čovek je namerno nevaspitan.
Da li me iritira ili dotiče? Pa recimo da sam imuna, mada me pojedini slučajevi mogu ''psihički izbaciti iz koloseka''...Trudim se da to ne bude često, ali je nekada nečiji bezobrazluk takav da ne možeš, a da ne odreaguješ. Ne uzvraćam istom merom, jer mi je to ispod mog mentalnog sklopa. Trudim se da ne budem kao oni, ali svakako dam do znanja, da neke stvari neće moći dalje...

E sad, poneki bezobrazluk možeš ignorisati..Recimo, stojiš u redu i neko bezobrazno stane ispred tebe..Na tebi je, da li da reaguješ ili ne. Ja uglavnom ne reagujem, to dovoljno govori o toj osobi...Ali recimo, pre neki dan sam videla ogroman kamion koji je ''pljesnuo'' po najvećoj bari i bukvalno okupao prolaznike, samo zato što ge je mrzelo da malo ''mrdne'' ulevo...Tu čovek ne može da ostane ravnodušan...Ostati mokar na 0 stepeni je više nego bezobrazno.

Lično mislim, da je najgora moguća kombinacija, kada je neko glup, a uz to bezobrazan...Takvim ljudima bezobrazluk služi da se istaknu... i budu primećeni...
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Bezobrazluk je izgleda postao moderna osobina kod ljudi....sve je vishe onih koji bi na bezobrazan nachin da dodju do svojih ciljeva,da se istaknu medju vecinom.
Ranije su me nervirali ljudi sa takvim ponashanjem...sad kad primetim da je neko takav ili da se na takav nachin ponasha,obichno se iskljuchim,ne reagujem na to...
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Koliko mogu biti tolerantna? Radim sa ljudima i najčešće mi je to zadovoljstvo.
Retko su bezobrazni prema meni ali ne mogu da gledam šta rade drugim ljudima i koliko god puta pomislim da me više nikakav bezobrazluk ne može iznenaditi desi se nešto još gore.
Do koje mere mogu ići?
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Lično mislim, da je najgora moguća kombinacija, kada je neko glup, a uz to bezobrazan


Ovo potpisujem. yes3


Paradoksalno zvuči, ali daleko lakše i češće mogu da me iznerviraju glupi i bezobrazni, nego pametni/namazani i bezobrazni. Valjda zato što kod ovih drugih možeš da uključiš logiku u jednačinu, dok su ovi prvi potpuno nepredvidivi u svom glupom i bezobraznom ponašanju, a pritom nikakve "vaspitne" mere na njih ne deluju sem čistog fizičkog nasilja. Zato kad si klinac sa takvima možeš lako (čitaj: šamarčina!), ali problem je kako izađi na kraj u "odraslom" dobu, primenom nenasilnih metoda. Kad je moguće ignorisati, kad nije samo im se kratko i odsečno obratiti. Bilo kakva dublja polemika sa takvima ne vodi ničemu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Meni je zanimljivo koliko cesto u bezobrazluku postoje dvostruki arsini. Neko te bezobrazlukom izvede iz takta pa i sam odreagujes bezobrazno a, naravno, svako ce naci opravdanje za takav postupak i nekao se upada u krug, ko je ustvari bezobrazan... Valjda samo ja znam sta htedoh reci wacko2
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Meni je zanimljivo koliko cesto u bezobrazluku postoje dvostruki arsini. Neko te bezobrazlukom izvede iz takta pa i sam odreagujes bezobrazno a, naravno, svako ce naci opravdanje za takav postupak i nekao se upada u krug, ko je ustvari bezobrazan... Valjda samo ja znam sta htedoh reci wacko2


Jes' malo konfuzno, ali mislim da sam razumeo. To o čemu ti govoriš je uzrok i posledica. Itekako je bitno "ko je prvi počeo". Onaj ko je negde upotrebio bezobrazluk kao pristup nema pravo da se ljuti ako mu se odgovori na isti način. E sad, da li je to delotvorno, čini mi se da povremeno i jeste. Da li je "ispravno"? To zavisi od sistema vrednosti pojedinca, konkretne situacije i mere dokle ići sa "kontrabezobrazlukom".
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Čudo je kako vas bezobrazni ljudi proglase bezobraznim ako ne uradite ono što je njima potrebno.
Bezobrazni su i bezobrazno sebični.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To i jeste osobina bezobraznih, da sve druge smatraju bezobraznim osim sebe. Možda su upravo zbog toga i bezobrazni, jer smatraju da time sebe dovode u "ravopravan" položaj sa okolinom.
 
Natrag
Top