Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripo jel tebi dobro?
Ti ces nas da učiš sta mi verujemo?

Pa samim tim što vjerujet u besmrtnost duše vi negirate vaskrsenje. Samim tim što obožavate svece vi negirate Isusovo Božanstvo.

"covek nije u potpunosti covek bez tela" on je samo "bestelesni duh" i stoga je "nepotpun".

A dokaza za ovo u Bibliji 0 (nula).

vaši oci kažu da je čovjek bez tijela još življi i živahniji. A ti da je nepotpun.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa samim tim što vjerujet u besmrtnost duše vi negirate vaskrsenje. Samim tim što obožavate svece vi negirate Isusovo Božanstvo.

Niko ne negira Isusovo Bozanstvo, ovo je tek glupost sto si izjavio...
Zapravo vi negirate Hristovo Bozanstvo, jer ga pravite ''stvorenjem'' on vama i nije ''pravi Bog''.

Ako ja tvrdim da verujem u vaskrsenje, zasto ti mene ubedjujes da ja ne verujem?
Jel ti bolje znas sta ja verujem?

A dokaza za ovo u Bibliji 0 (nula).
vaši oci kažu da je čovjek bez tijela još življi i živahniji. A ti da je nepotpun.

Sve je dokazano, nek citaju ljudi na forumu..
Gde su to Oci rekli?
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Reci mi meni mire000, ako će postojati neko mjesto u svemiru gdje će se zli pržiti vječno - onda zlo koje se začelo u Luciferu neće nikada ugasiti - zlo će postojati vječno. Logika vam je velika nula. No, Biblija je jasna, zlo ima svoj početak, ono će imati i svoj kraj. I sotona i njegovi demoni i zli ljudi će zauvijek biti uništeni, niti ćemo se ikada sječati njih. Blago tebi, kad ćeš ti uživati u nekom blaženstvu i raju, a tvoj bližnji okrećati na vječnom ražnju. Stvarno ćeš uživati onda u miru.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učenje da je grijeh princip koji ne može nestati je učenje hinduizma. Upravo to uči PC a i njena majka RKC.
Biblija uči da će grešnici biti uništeni. I da je duša smrtna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Reci mi meni mire000, ako će postojati neko mjesto u svemiru gdje će se zli pržiti vječno - onda zlo koje se začelo u Luciferu neće nikada ugasiti - zlo će postojati vječno. Logika vam je velika nula. No, Biblija je jasna, zlo ima svoj početak, ono će imati i svoj kraj. I sotona i njegovi demoni i zli ljudi će zauvijek biti uništeni, niti ćemo se ikada sječati njih. Blago tebi, kad ćeš ti uživati u nekom blaženstvu i raju, a tvoj bližnji okrećati na vječnom ražnju. Stvarno ćeš uživati onda u miru.

Pravoslavna crkva "ne uci da ce Bog nekog prziti".
Vatra predstavlja Bozju ljubav, onima koji su bili verni i pravedni njih ce ta ljubav grejati i donositi mir, onima koji su bili grešili "njih ce boleti sto ih je Bog odbacio" i sto ce kroz celu vecnost biti odbaceni i daleko od Bozje prisutnosti.
Nema nijakvog "prženja u vatri" kako si se ti izrazio.

Isus to naziva "skrgut i plac zuba", nece Bog nikog "prziti u vatri" jer Bog voli sve i pravedne i nepravedne i on ne zlostavlja nikoga.
Oni ce sami poznjeti posledice svog izbora.

Sto se tice opaske "da ce zlo onda postojati zauvek", i to ne mora biti tacno buduci da u Bibliji pise da ce "smrt i pakao biti baceni u ognjeno jezero". Verovatno ce to figurativno mesto biti izbrisano iz postojanja kasnije.

A cak i da "zlo i dobro" postoje kroz celu vecnost, to nije dokaz neistinite nauke.
Postoji toplo i hladno, pozitivno i negativno, musko i zensko, leto i zima, dan i noc itd..
Sam svemir i sve sto postoji u njemu je zasnovan na tome, pa tako i Bog coveku daje izbor "drvo poznanja dobra i zla".
Ti mozes izabrati pozitivno ili negativno.
Sto bi to uopste bilo ukinuto?

*Opet Tripo ne odgovori na pitanje, gde Oci kazu da je "covek bez tela življi i zivahniji"?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Uci i hinduizam da je nebo plavo, hocemo li to odbaciti jer to oni uce i pagani su?
Ne naravno.
Ko veruje da dusa ne psotoji taj ne veruje u vaskrsenje, jer da bi neko vaskrsao tom je potreban isti zivot tj. dusa i licnost koju je imao kad je bio ziv, ako covek nema dusu i palu prirodu i ako se vaskrsenje vrsi tako sto Bog ponovo stvori telo i udahne duh to onda nije vaskrsenje vec stvaranje i taj covek kojeg bi bog svorio ne bi bio taj isti starivec novi jer je potrebna licnost starog coveka da bi se on vaskrsao, ono sto bi Bog tim procesom stvorio bio bi Adam, a ne stari covek i bio bi savrsen, a ne nesavrsenzbog pada.Ko kaze da nema duse i da su stvaranje i vaskrsenje isto on zaista nema biblijsko ucenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uci i hinduizam da je nebo plavo

To nema veze sa teološkim učenjima. I dijete vidi da je nebo plavo.

Ko veruje da dusa ne psotoji taj ne veruje u vaskrsenje,

Baš obrnuto ko vjeruje da je duša neki duh onda negira i vaskrsenje. Jer je vaskrsenje potpuno omalovaženo vjerovanjem da čovjek živi kao neki duh. Vaskrsenje je tu suvišno.

ako covek nema dusu

Pa cio čovjek je duša.

i ako se vaskrsenje vrsi tako sto Bog ponovo stvori telo i udahne duh to onda nije vaskrsenje vec stvaranje i taj covek kojeg bi bog svorio ne bi bio taj isti starivec novi jer je potrebna licnost starog coveka da bi se on vaskrsao,

Lupaš gluposti uvodiš svoj neobjektivni kirterijum da bi se izvukao iz neprijatne situacije jer nemaš nauku u Bibliji. Ovo je čak bogohulno jer omalovažavaš Božju moć vaskrsenja. A sve sa ciljem da bi nekako dokazao svoju neistinu i to ne meni nego samom sebi. Da bi nasilu seb održao u učenju svoje crkve. Ovo kod tebe je potez očajnika.

.Ko kaze da nema duse i da su stvaranje i vaskrsenje isto on zaista nema biblijsko ucenje.

A ko je rekao da je isto? Ljudi koji nemaju istinu moraju da porede dva različita procesa. Ko ovdje spominje stvaranje. Duša je čovjek i tako piše u Bibliji. KO je tebi kriv što imaš učenje crkve koja je to izmijenila. Čovjek kada umre nema duše. Ona je mrtva jer je čovjk mrtav. Čim je došlo do razdvajanja duha i tijela nestala je duša. Odnosno mrtva je, neegzistira više. I ti sada na to dodaješ kako nema ničega i Bog mora po tome ponovo da stvara. Čist dokaz da ne vjeruješ Bogu i da imaš pogrešnu predstavu o Njemu. A to što ćš reći da ne vjruješ meni je samo umirivanje svoje (tvoje) savjesti.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
To nema veze sa teološkim učenjima. I dijete vidi da je nebo plavo.
Veruju i oni da je tvorac sveta vise bice hocemo li i to odbaciti?
Mnogo stvari koje pagani uce proiislo je iz prve prave religije.
Baš obrnuto ko vjeruje da je duša neki duh onda negira i vaskrsenje. Jer je vaskrsenje potpuno omalovaženo vjerovanjem da čovjek živi kao neki duh. Vaskrsenje je tu suvišno.
Ko ne veruje da dusa ostaje ziva psole smrti taj ne veruje o vaskrsenje, jer vaskrsenje niej isti proces kao stvaranje.Bog ne vaskrsava coveka ponovnim stvaranjem vec ozivljavanjem tela.Po vama se vaskrsenje i stvaranje ne razlikuju.Kad bi Bog vaskrsavao coveka tim procesom koji vi opisujete on bi stvorio novog coveka, da bi vaskrsao starog treba mu osnova tog starog, njegova dela i licnost.Onos to bi procesom koji vi opisujete stvorio jeste novi adam, a ne stari covek, bilo bi savrseno,a ne nesavrseno kao sto je bilo rpe smrti.
Pa cio čovjek je duša.
Telo mogu ubiti,a ne i dusu, znaci covek nije ceo dusa, Hristos pravi razliku izmedju tela i duse.
Lupaš gluposti uvodiš svoj neobjektivni kirterijum da bi se izvukao iz neprijatne situacije jer nemaš nauku u Bibliji. Ovo je čak bogohulno jer omalovažavaš Božju moć vaskrsenja. A sve sa ciljem da bi nekako dokazao svoju neistinu i to ne meni nego samom sebi. Da bi nasilu seb održao u učenju svoje crkve. Ovo kod tebe je potez očajnika.
Ti omalovazavas Boga, jer kazes da On moze da stvori nesto nesavrseno, On je savrsen i stvara savrseno ono sto bi stvorio bio bi novi savrsen covek kao prvi,a ne onaj stari koji bi umro, aka ne mozes da shvatis osnovne cinjenice.
A ko je rekao da je isto? Ljudi koji nemaju istinu moraju da porede dva različita procesa. Ko ovdje spominje stvaranje. Duša je čovjek i tako piše u Bibliji. KO je tebi kriv što imaš učenje crkve koja je to izmijenila. Čovjek kada umre nema duše. Ona je mrtva jer je čovjk mrtav. Čim je došlo do razdvajanja duha i tijela nestala je duša. Odnosno mrtva je, neegzistira više. I ti sada na to dodaješ kako nema ničega i Bog mora po tome ponovo da stvara. Čist dokaz da ne vjeruješ Bogu i da imaš pogrešnu predstavu o Njemu. A to što ćš reći da ne vjruješ meni je samo umirivanje svoje (tvoje) savjesti.
Da li ti vidis sta pises?
Ako nesto prestane da psotoji onda to treba stvoriti da bi ponovo postojalo, vi govorite da je isti proces.Bog udahne Duh je i stvaranje i vaskrsenje sto je netacno.Covek nije dusa, dusa je dusa, a covek ej covek, vi mesate imanice, kao kad bi aj rekao da subota nije subota vec je ona simbolika za petak ii nedelju samo je receno subota.Ne subota je subota kao sto je dusa dusa i ad ad i covek covek, nema tu niakakvog zamenjivanaj ili nekakve alegorije koja zamenjuje dve totalno razlicite reci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Veruju i oni da je tvorac sveta vise bice hocemo li i to odbaciti?
Mnogo stvari koje pagani uce proiislo je iz prve prave religije.

Hvatanje za slamku da bi paganska učenja prikazao istinitim.

Ko ne veruje da dusa ostaje ziva psole smrti taj ne veruje o vaskrsenje

Pa ti dokaži da ostaje.

Bog ne vaskrsava coveka ponovnim stvaranjem vec ozivljavanjem tela.

I to je potpuno izgubilo smisao vjerovanjem da je duša besmrtna jer je tada vaskrsenje nepotrebno.

Po vama se vaskrsenje i stvaranje ne razlikuju.

Ne znaš ni šta sam govorio o tome.

Onos to bi procesom koji vi opisujete stvorio jeste novi adam, a ne stari covek, bilo bi savrseno,a ne nesavrseno kao sto je bilo rpe smrti.

Pošto vi učite besmislice onda ste skloni da to pripišete drugima.

Telo mogu ubiti,a ne i dusu,

A kako je Isus Navin ubijao duše?

znaci covek nije ceo dusa,

Znači MOjsije je lagao kada je napisao da su žene rađale duše. Znači nisu rodile tijelo, ngo po tebi duhove.

Hristos pravi razliku izmedju tela i duse.

Hristos je govorio o vječnom životu i nije pravio razliku između tijela i duše. Kao ni Pavle.

Djela apostolska 27,22I evo sad vas molim da budete dobre volje: jer nijedna duša od vas neće propasti osim lađe;


Ti omalovazavas Boga, jer kazes da On moze da stvori nesto nesavrseno,


Sada već i govoriš neistine.

A ja imam istinu u Bibliji.

Evo kako izmišljaš.

znaci covek nije ceo dusa,

Da vidimo šta kaže Biblija Nelsime.


Postanak 46,18 To su bili potomci Zilpe, koju je Laban darovao svojoj kćeri Lei. Ona je tako rodila Jakovu šesnaest duša

Postanak 46,27 I k tome dva sina Josipova što su mu se rodila u Egiptu. Prema tome, sve čeljadi Jakovljeva doma što se naseli u Egiptu bijaše sedamdeset duša

Izlazak 1,5 U svemu Jakovljevih potomaka bijaše sedamdeset duša. A Josip je već bio u Egiptu

Brojevi 31,35 a ljudskih duša - žena koje nisu poznale muškarca - bijaše u svemu trideset i dvije tisuće.

Brojevi 31,40 Ljudskih je duša bilo šesnaest tisuća, a njihov ujam za Jahvu trideset i dvije osobe.

Brojevi 31,46 a ljudskih duša šesnaest tisuća

Djela apostolska 27,22 Sada vas pak opominjem: razvedrite se jer ni živa duša između vas neće stradati, nego samo lađa.

Djela apostolska 27,37 A svih nas je u lađi bilo dvjesta sedamdeset i šest duša.

Rimljanima 13,1 Svaka duša neka se podlaže vlastima nad sobom. Jer nema vlasti doli od Boga: koje postoje, od Boga su postavljene
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Šta ovde govori:

5:5 Da se onaj preda sotoni na mučenje tela, da bi se duh spasao u dan Gospoda našeg Isusa Hrista.
 
Natrag
Top