Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, ti toliko insistiras na telo, a ja ne govorim o telo nego o LICNOSTI.
Posle vaskrsenja telo ce biti od iste materije, samo ce biti vraceno u ono stanje u kome je bilo prilikom stvaranja. U Nebeskim izvestajima ne cova se ni dah zivotni ni telo, nego se cuvaju izvestaji o svakoj osobi na osnovu cega ce svako od nas primiti vecnu smrt ili vecni zivot prema vlastitom izboru.

Znaci tebi je licnost "zapisana u knjigama"?


To je kao da si "snimio nekoga na video traku" i sad si se "setio", i ti po secanju pravis istog coveka!?

Brate moj, pa to nije onda ISTI COVEK , NAPRAVIO SI KOPIJU!

Jel shvatas ti da se "licnost", mora negde pohraniti, ako zelis da "ozivis ISTU OSOBU".

Ti meni opet pricas o "kloniranju", i "ponovnom stvaranju".

Znaci reci mi lepo, GDE TI JE LICNOST SACUVANA?

Ako nije "u telu", gde je onda licnost?

Vec sam ti dao primer sta ti pokusavas, ti pokusavas sledece:

Pokvari ti se kompjuter, pa odes proizvodjacu, "secas se svih programa u njemu" te kazes proizvodjacu, "napravi mi isti kompjuter sa tim programima", i on ti napravi.

JEL TO ISTI KOMPJUTER KOJI SI TI IMAO ILI JE NOVI???

Jel shvatas da nemas istog coveka ako "stvaras po secanju", jer "vaskrsavanje nije stvaranje NOVOG" vec "ozivljavanje STAROG!

Moras da imas komponentu koja je prezivela "sofware"!
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Ja sam rekao da sa njim ne vredi razgovarati, jako je neozbiljan. Ali se trudim, zao mi coveka.

Pozdrav prijatelju mire000, ma ne smeta mi taj lik nego smješno da razgovaramo kao mala djeca, "vrati mi klikere, nećemo više da se igramo", eto, jednostrana komunikacija sa temperaturom ispod nule. Dokazi, dokazi! Pa ko može da dokaže ono što je Gospod stvorio na način kako je to Sam htio?! Nema dokaza niti će ih biti, kao što nitko nemože da potvrdi jel duša uništiva ili ne; na svakom je da odabere kako će vjerovati. To je izvan granica ljudske moći.

lp
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Znaci tebi je licnost "zapisana u knjigama"? To je kao da si "snimio nekoga na video traku" i sad si se "setio", i ti po secanju pravis istog coveka!? Brate moj, pa to nije onda ISTI COVEK , NAPRAVIO SI KOPIJU!

Iskačem možda iz kruga religije, al morao sam da se nadovežem informativno. Ovako kako je kolega iznad vas sročio, može se naći u knjizi "Ra El" tzv knjigi o Elohimima. Tako i oni misle, puno me taj vaš dijalog posjeća na materijal zapisan u toj knjizi.

lp
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Brate moj, pa to nije onda ISTI COVEK , NAPRAVIO SI KOPIJU!

Jel shvatas ti da se "licnost", mora negde pohraniti, ako zelis da "ozivis ISTU OSOBU".

To moraš da daješ jer tvoja crkva ima okultno učenje da je to osoba. Inf. o ličnosti se nalazi u Bogu, a ne ličnost. Ličnost je umrla.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Inf. o ličnosti se nalazi u Bogu, a ne ličnost. Ličnost je umrla.

Inf. u Bogu?
I nije "svesna"???
Nije licnost???

Isus kaze da su " svi oni njemu zivi".
Da su "svesni".

Ako inf. nije "svesna" pa onda i "ne postoji"!

Znas li ti sta je "svest''???

Svest je ''svesno bice", kada iskljucis svest, kako ces je vratiti?

Ti poredis ljudsku "tehnolosku informaciju" sa "zivom svescu osobe".

Da bi "ziva svest opstala" mora "ostati svesna".

Tako mora biti, jer ako si ti puka informacija, koja obavlja neke procese sabiranja mnozenja i zakljucivanja, ti onda i nemas svest, ti si masina.

Ti "ne postojis"!

Pa zasto bi onda Bog uopste mario da vrati "istog tebe"?

Moze napraviti "istu masinu" koja ce ga zabavljati!

Ipak mi imamo ''svest'', svako od nas je "induvidua" i zato svako "gasenje sistema" uzrokovalo bi "gubitak svesti".

Svest se mora sacuvati..

Zato Isus kaze da covek kad umre "spava", nije umro , vec je i dalje aktivna ta njegova svest, ona simbolicno spava...

Logika, kao i Biblija, govori suprotno onome sto vi tvrdite..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Inf. u Bogu?
I nije "svesna"???
Nije licnost???

Naravno, nađi mi dokaz gdje mrtva osoba svijesna nečega.

Isus kaze da su " svi oni njemu zivi".
Da su "svesni".

Kako se svi nalaze u Njemu bukvalno? Odg. ću ti dati sa Avramom i Lazarom. Sada se zapitaj kako se svi nalaze u krilu Avrama. Površno shvataš Bibliju baš kao i JS koje braniš.

U Njemu znači za Njega, a ne da se bukvalno nalaze u Njemu, kada se nalaze u grobu.

Sada objasni kako čuju u grobu glas, ako se nalaze u Njemu.

Ako inf. nije "svesna" pa onda i "ne postoji"!

dokaži Biblijom da je svijesna. Tvoja logika ovdje nikog ne zanima.

Znas li ti sta je "svest''???

Svakako da znam bolje. Ti ne znaš šta je svijest.

Svest je ''svesno bice", kada iskljucis svest, kako ces je vratiti?

Pa kako možeš imati svijest bez mozga. Čovjek udari glavom od zid jako i izgubi svijest. A ti smatraš da je ima bez mozga.

Ovdje nikog ne zanima šta je tvoja logika.

Ti poredis ljudsku "tehnolosku informaciju" sa "zivom svescu osobe".

Ja sam svoje dokazao Biblijom. A ti ničim.

Da bi "ziva svest opstala" mora "ostati svesna".

Pa ne može da opstane bez mozga.

Tako mora biti, jer ako si ti puka informacija, koja obavlja neke procese sabiranja mnozenja i zakljucivanja, ti onda i nemas svest, ti si masina.

KOga zanima tvoja logika. Vidiš da ne možeš ništa da daš iz Biblije.

Ti "ne postojis"!

Tvoja nauka ne postoji.

Pa zasto bi onda Bog uopste mario da vrati "istog tebe"?

Ti bolje znaš od Boga.

Ipak mi imamo ''svest'', svako od nas je "induvidua" i zato svako "gasenje sistema" uzrokovalo bi "gubitak svesti".

Pa naravno da bi, udari glavom od zid u jakom trku pa ćeš vidjeti gdje ti je svijest. A ti kažeš da ima svijest bez mozga.

Svest se mora sacuvati..

Ti kažeš, ali Biblija ne kaže. Ona je sačuvana samo kao inf. u Bogu, a bukvalno svijst kao osoba ne postoji do uskrsa.

Zato Isus kaze da covek kad umre "spava", nije umro ,

Pa PC negira spavanje. Spava ne znači da je svijesna, ni ne znaš zašto je data ta riječ.

Radi se o tome kada čovjek umre sljedeće što vidi je uskrs. A prošlo je godina i godina. Zato je nazvana prva smrt SAN, čovjek kada legne da spava sljedeće što vidi je jutro, a ono prošlo 7-8 sati, ako spava čvrsto. Zato se naziva san,a ne da sanja. Jer ne znaš da postoje dvije vrste vremena, vrijeme koje teče i subjektivno vrijeme.

vec je i dalje aktivna ta njegova svest, ona simbolicno spava...

Zbog čega je rekao sam objasnio u prethodnom dijelu koment.

Logika, kao i Biblija, govori suprotno onome sto vi tvrdite..

Vidim da si dao dokaze iz Biblije, ako je tvoja glava Biblija.

Ja i ne moram, samo da te podjestim da piše da mrtvi nemaju misli, razmišljanje itd.

Tako da ne stoji tvoja tvrdnja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Naravno, nađi mi dokaz gdje mrtva osoba svijesna nečega.



Kako se svi nalaze u Njemu bukvalno? Odg. ću ti dati sa Avramom i Lazarom. Sada se zapitaj kako se svi nalaze u krilu Avrama. Površno shvataš Bibliju baš kao i JS koje braniš.

U Njemu znači za Njega, a ne da se bukvalno nalaze u Njemu, kada se nalaze u grobu.

Sada objasni kako čuju u grobu glas, ako se nalaze u Njemu.



dokaži Biblijom da je svijesna. Tvoja logika ovdje nikog ne zanima.



Svakako da znam bolje. Ti ne znaš šta je svijest.



Pa kako možeš imati svijest bez mozga. Čovjek udari glavom od zid jako i izgubi svijest. A ti smatraš da je ima bez mozga.

Ovdje nikog ne zanima šta je tvoja logika.



Ja sam svoje dokazao Biblijom. A ti ničim.



Pa ne može da opstane bez mozga.



KOga zanima tvoja logika. Vidiš da ne možeš ništa da daš iz Biblije.



Tvoja nauka ne postoji.



Ti bolje znaš od Boga.



Pa naravno da bi, udari glavom od zid u jakom trku pa ćeš vidjeti gdje ti je svijest. A ti kažeš da ima svijest bez mozga.



Ti kažeš, ali Biblija ne kaže. Ona je sačuvana samo kao inf. u Bogu, a bukvalno svijst kao osoba ne postoji do uskrsa.



Pa PC negira spavanje. Spava ne znači da je svijesna, ni ne znaš zašto je data ta riječ.

Radi se o tome kada čovjek umre sljedeće što vidi je uskrs. A prošlo je godina i godina. Zato je nazvana prva smrt SAN, čovjek kada legne da spava sljedeće što vidi je jutro, a ono prošlo 7-8 sati, ako spava čvrsto. Zato se naziva san,a ne da sanja. Jer ne znaš da postoje dvije vrste vremena, vrijeme koje teče i subjektivno vrijeme.



Zbog čega je rekao sam objasnio u prethodnom dijelu koment.



Vidim da si dao dokaze iz Biblije, ako je tvoja glava Biblija.

Ja i ne moram, samo da te podjestim da piše da mrtvi nemaju misli, razmišljanje itd.

Tako da ne stoji tvoja tvrdnja.

Ma da, sta vredi pisati, protivan si i bibliji i zdravom razumu!

Ko je rekao da je "krilo avramovo bukvalno"???

I prica o crvenkapici nije realna, ali postoji i lovac i suma i vuk.
Tako postoji i mesto gde idu mrtvi nakon smrti.

Tebe bas briga, sto je Isus "propovedao DUHOVIMA" (mrtvima), sto pravi razliku izmedju ,"DUSE I DUHA" u istom poglavlju, tebi nije bitna ni logika, al te je i za bibliju bas briga!
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Ne bih nikome da proturiječim u vašim razmišljanjima; meni se čini kako mnogi i te kako zaboravljaju koja je poanta dolaska (Gospoda) i kako se to ne primjećuje u onoj fazi u kojoj čovjek treba sam sebi da kaže: "šta ću ja ovde, koja je moja misija". Promjena samoga sebe da se postane "novo biće" a to teško ide sa teorijom i čekanjem da neko drugi umjesto nas - nama završi posao.

poz svima
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ne bih nikome da proturiječim u vašim razmišljanjima; meni se čini kako mnogi i te kako zaboravljaju koja je poanta dolaska (Gospoda) i kako se to ne primjećuje u onoj fazi u kojoj čovjek treba sam sebi da kaže: "šta ću ja ovde, koja je moja misija". Promjena samoga sebe da se postane "novo biće" a to teško ide sa teorijom i čekanjem da neko drugi umjesto nas - nama završi posao.

poz svima

Mi se ovde uglavnom bavimo nebitnim stvarima, a ovo je jedna od njih. To da li ima zagrobnog zivota ili je smrt san do onoga dana, je zaista nebitno i nema teoloskih implikacija , ni uticaja na nas svakodnevni odnos sa Bogom..

Osim u slucaju spiritizma?(prizivanja umrlih) a pravoslavna crkva to zabranjuje..
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Mi se ovde uglavnom bavimo nebitnim stvarima, a ovo je jedna od njih. To da li ima zagrobnog zivota ili je smrt san do onoga dana, je zaista nebitno i nema teoloskih implikacija , ni uticaja na nas svakodnevni odnos sa Bogom..Osim u slucaju spiritizma?(prizivanja umrlih) a pravoslavna crkva to zabranjuje..

Jasno, potpuno te razumijem. Ono što sam ja želio da naglasim, a često budem pogrešno shvaćen kada napišem sličan komentar, jeste da mi ljudi tražimo „neshvatljivo“ a zanemarujemo sami sebe; nerijetko čovjek pokušava da odgonetava teške teme a nije u stanju da pokaže (iz sebe) šta to znači – biti čovjek u punom smislu riječi. Na primjer, isto to je i kada se kroz teološki pristup ili možda pokušaj riješavanja svih problema sa službenom dogmatikom vjere – čovjek odvažuje da preskoči sve zvijezde nebesa (odjednom) iako mu je vjerovatno jasno da i u tom slučaju ne bi ništa spektakularno razumjeo (čin). Pitanje je da li se to uopšte od čovjeka i traži?! Ja gledam na duhovnu tematiku uvijek malo opsežnije, tj promatram cjeli jedan spektar procesa sa dubioznijim pristupom. Kad kažem da mi ljudi tražimo „neshvatljivo“, ne mislim da je to dobro ili loše, nego da smo iza sebe ostavili brojne lekcije i pripisali smo sebi možda i nezasluženo!. Preskočili smo broj 2 i skočili na 15, itd.

Eto, npr, i tema uništivosti duše, ili npr je li Gospod Hristos – Bog, ili samo Sin, ili šta ti ja znam i neke druge primjere, vidi se da su ljudi bukvalno zaljepljeni, ne trude se da sudjeluju u svom umu kao tragatelji za spoznajom, sve se uglavnom samo prepričava i na kojoj stranici šta piše. To mene lično nervira, premda, svako ima svoj izbor. Jer, šta bi nam sad vrijedilo čak i da smo u pravu (po pitanju ove teme) kad u sebi i okolo sebe nismo nikakve puteve poravnali. To bi bilo kao da jednog dana kad dođemo Gospodu, mi kažemo: eto, mi smo znali o čemu je riječ! Da li će to biti zaista dovoljno pa da Gospod kaže: jeste istina je to, ali...zar niste imali preča posla nego da hodate bosi po trnju. Ljudi se kače i svađaju ko je u pravu oko nečega; život brzo prođe a svejedno sa sobom se ništa ne ponese, osim „duše“ i djela. E sad, to traženje dokaza. To je meni fascinantno.

Čak i da imamo neki dokaz, ipak ostaje na znanje da nemamo alat da taj dokaz shvatimo; jel to onda nama dođe kao beskorisna fraza?! Ne da je fraza beskorisna, nego naš intelektualni i duhovni sklop koji ne raspoznaje crtice i nule u redu (fig). Ljudima je data mudrost, ali mi ju zamjenjujemo sa nekorisnim produktima, naš ego je jači od naše unutarnje volje. Ovo što napisah, nije na štetu nikoga ovde da se razumijemo. To je univerzalna karakteristika naše vrste. Imati blago u rukama, a ne znati kako ga koristiti, žalosno je. Tko je u pravu? Samo Gospod znade. Mi smo kao onaj što proizvodi ćupove od gline, ali tako smo gordi da će nas taj ćup jednog dana zamjeniti u ulogama.
Lp
 
Natrag
Top