Beker: Ne bih trenirao Nadala i Federera

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.539
Beker: Ne bih trenirao Nadala i Federera
Boris Beker, legendarni teniser i trener Novaka Đokovića, kaže da ne bi mogao da bude trener Rafaelu Nadalu ili Rodžeru Federeru.

IZVOR: B92
1482371637566154cf50b8c370818491_w640.jpg

Getty images

Šestostruki osvajač Gren slema i nekada najbolji igrač sveta rekao je da provodi mnogo vremena sa srpskim teniserom za koga kaže da je unapredio svoju igru u odnosu na 2011. godinu.

„Ne bih trenirao Federera, Nadala ili Marija. Ja sam poštena osoba, ne bih promenio tim i pomogao nekom njegovom protivniku, iako mislim da bih mogao da pomognem bilo kojem igraču“, rekao je Beker za nemačku ’Velt’.

Dodaje i da je saradnja igra;a i trenera u tenisu druga;ija nego u nekim drugim sportovima.

„Odnos između igrača i trenera je sa lične strane mnogo intenzivniji nego u drugim sportovima. Kada smo pre dve godine počeli da radimo zajedno zapitao sam se da li mogu da mu pomognem sa teniske strane jer nisam sebe video kao trenera. Sada je drugačije. Šta je potrebno da biste bili dobar trener? Sve ovo sam proživeo već kao igrač i sa 48 godina mogu da dajem prave savete. Ali, ne zavisi samo od mene, već i od igrača“,rekao je Beker.

Nemac je uporedio i dve Novakove briljantene godine, 2011. i 2015.

„2011. je odigrao neverovatno, ali sada je bliže osnovnoj liniji, nekada stoji i u terenu. Njegova igra je agresivna i veoma brza. Sada se Novak mnogo bolje oseća na mreži. Dobijao je igrom koji nikada ranije nije imao. Sve to ga čini kompletnim igračem kakav i jeste sada.“

Beker je tokom karijere bio poznat po svojim volejima i igri na mreži. On smatra da ne bi mogao da igra kao Novak.

„Da sam imao bolji rad nogu možda bih igrao sa osnovne linije. Način na koji sam igrao se potpuno razlikuje od načina na koji razmišljam o tenisu“, dodao je Beker i otkrio malu tajnu koju imaju on i Đoković:

„Kada sam nasamo sa njim pričamo na engleskom skoro uvek, ali kada smo u svlačionici sa ostalim igračima i trenerima onda pričamo na nemačkom jer većina igrača ne razume. Imamo sličan karakter, on kao i ja ima borben mentalitet. Došao ne na ATP tur kao kklinac i poremetio vladavinu Nadala i Federera. Ja sam nešto slično uradio sa Lendlom, Mekinroom, Vilanderom, Edbergom i Konorsom. Novak je veoma zanimljiv. Razgovaramo o politici, ekonomiji i drugim sportovima često, provodimo mnogo vremena zajedno.“
 
Natrag
Top