Bayern München ~ Bavari

Dokle će Bajern stići ove sezone u L.Š.?

  • Ispašće odmah u osmini finala.

    Votes: 1 5,6%
  • Do četvrt finala.

    Votes: 6 33,3%
  • Do polu finala

    Votes: 4 22,2%
  • Do finala

    Votes: 3 16,7%
  • Osvojiće.

    Votes: 4 22,2%

  • Total voters
    18
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Olić želi da napusti Bajern

Olić želi da napusti Bajern


Izvor. B92, Beta

Hrvatski fudbaler Ivica Olić rekao je da želi da napusti minhenski Bajern u zimskom prelaznom roku jer je nezadovoljan statusom u klubu.



7274001164eae92c1a95be823649601_orig.jpg




„Želim više vremena da provodim u igri. Mogu još dve-tri godine da igram konstantno, a u Bajernu dobijam šansu nekoliko minuta pre kraja. To nije dovoljno“, rekao je Olić, kojem ugovor sa Bajernom ističe u junu sledeće godine.
Olić je, pored minutaže, nezadovoljan pozicijom na terenu na koju ga stavlja trener Bavaraca Jup Hajnkes.

Špic igrač sam, a trener me vidi na krilu“, istakao je Olić i dodao da misli da mu nemački prvoligaš neće praviti probleme u odabiru novog kluba.

Hrvatski reprezentativac je operisao koleno u novembru prošle godine, a kada se oporavio od operacije, u avgustu je povredio kuk i odsustvovao sa terena nekoliko nedelja.

Olić je u Bajern prešao iz Hamburga 2009. godine kao slobodan igrač. Za tim iz Minhena odigrao je 40 ligaških utakmica i postigao 12 golova.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Rumenige: Nema prodaje igrača

Bavarci čuvaju tim


Rumenige: Nema prodaje igrača


Agencije |


Izvršni direktor nemačkog fudbalskog prvoligaša Bajerna iz Minhena Karl Hajnc Rumenige izjavio je da klub u januarskom prelazniom roku neće prodavati igrače.

174653_610x_f.jpg


"Nećemo nikoga da stavljamo na transfer listu. To je želja trenera Jupa Hajnkesa i ja se sa njim u potpunosti slažem", rekao je Rumenige.


On nije naveo da li bavarski klub planira pojačanja u januaru.

"Imamo relativno mali tim od 20 igrača, što je apsolutni minimum. Nadam se da smo u konkurenciji za titulu u svim takmičenjima u kojima ćemo učestvovati", rekao je Rumenige.


Nemačka Bundesliga ima zimski odmor od 19. decembra do 20. januara.


Bajern je trenutno prvi na tabeli sa pet bodova prednosti nad drugoplasiranim aktuelnim šampionom Nemačke Borusijom iz Dortmunda, sa kojim će se sastati u subotu na Alijanc Areni u Minhenu.


Bajern je takođe, nepobeđen u dosadašnjem delu Lige šampiona i vodi u grupi A.
 
Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
Olić napušta Bajern na kraju sezone

[h=2]Olić napušta Bajern na kraju sezone[/h]

Novosti




Nemam nikakav problem da odradim ceo ugovor i ostanem do leta u Bajernu. Nakon toga ću sigurno promeniti klub - kazao je hrvatski napadač nemačkim medijima

sp-olic_310x186.jpg


Fudbaler minhenskog Bajerna Ivica Olić potvrdio je da će po završetku sezone napustiti redove višestrukog prvaka Nemačke i Evrope.

Oliću na kraju sezone ističe ugovor sa Bajernom, a nemački mediji spekulisali su da bi mogao da ode već u zimskom prelaznom roku.

- Nemam nikakav problem da odradim ceo ugovor i ostanem do leta u Bajernu. Nakon toga ću sigurno promeniti klub - kazao je Olić nemačkim medijima.

Hrvatski napadač je ove sezone odigrao devet utakmica za Bajern i postigao samo jedan gol.


U ekipu Bajerna došao je u leto 2009. iz Hamburga, a za klub iz Minhena ukupno je odigrao 58 utakmica i dao 20 golova.

Olić je sa Bavarcima osvojio "duplu krunu" u sezoni 2009/2010, a sledećeg leta trebalo bi da predvodi reprezentaciju Hrvatske na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Gasprom možda sponzor Bajerna

[h=1]Gasprom možda sponzor Bajerna
[/h] Izvor. B92, AFP | NK

Ruski naftni gigant Gasprom razmatra mogućnost da sponzoriše nemački fudbalski klub Bajern iz Minhena, objavili su u četvrtak nemački mediji.


13142224604ef30e5858752414720311_orig.jpg

Beta
Prema pisanju dnevnika, u sredu su o tome razgovarali izvršni direktor Gasproma Aleksej Miler i predsednik Bajerna Uli Henes i Karl-Hajnc Rumenige.
Za sada nijedna strana nije želela da potvrdi mogućnost saradnje.
Gasprom je već sponzor nemačkog fudbalskog kluba Šalke 04, kao i beogradske Crvene zvezde.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Riberi: "Ne razmišljam o odlasku"

[h=1]Riberi: "Ne razmišljam o odlasku"
[/h] Izvor. B92, Beta


Fudbaler Bajerna iz Minhena, Francuz Frank Riberi rekao je da bi bio srećan da karijeru završi u tom nemačkom klubu.

4669671024f4d18713ea72154448116_orig.jpg
"Imam skoro 29 godina, a ugovorom sam vezan sa Bajernom do 2015. Zašto ne bih ostao, uopšte ne razmišljam o odlasku."
"Moja žena i deca su srećni u Minhenu, samo što smo kupili lepu kuću", rekao je Riberi.
Vezni fudbaler je istakao da je u Bajernu stekao neke veoma bliske prijatelje.

"U Bajernu sam već pet sezona, stekao sam veoma bliske prijatelje kao što je Danijel (Van Bujten). Ovaj klub je postao moja druga porodica", rekao je on.

Riberi je bio hit prelaznog roka kada je pre četiri sezone došao iz Olimpika iz Marsela.

"Popularan sam ovde. U Bajernu i Nemačkoj se osećam veoma srećno, zaista mi se svidja život. Sledeće finale Lige šampiona će se održati u Minhenu i nadam se da će 2012. godina biti velika za mene", zaključio je Francuz.

Riberi je postigao 64 gola na 176 utakmica za Bajern u svim takmičenjima.

Bajern ima četiri boda manje u odnosu na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda u Bundesligi, a u Ligi šampiona je izgubio od Bazela 1:0 u prvom meču osmine finala.



 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
U Bajernu ne veruju u titulu

[h=1]U Bajernu ne veruju u titulu
[/h] Izvor. B92, Tanjug


Sportski direktor Bajerna iz Minhena Kristijan Nerlinger priznao je da slavni nemački klub ne može više da računa na titulu posle poraza u Leverkuzenu (2:0).

10258997694f53e8af54388753952514_orig.jpg

Beta

"Posle poraza od Bajera, mi sigurno ne možemo da govorimo o osvajanju nacionalne titule. Ako pogledate tabelu, jasno je da smo pomogli Borusiji iz Dortmunda koja već može da računa na odbranu trofeja. Titula je sada van našeg domašaja", izjavio je Nerlinger.
Posle šestog poraza u Budnesligi ove sezone Bajern zaostaje sedam bodova za prvoplasiranom Borsuijom iz Dortmunda.

"Kada ste trener Bajerna, onda morate da budete u stanju da se nosite sa ovakvim situacijama. Morate da pokažete da možete upravljati situacijom, a sa iskustvom koje imam smatram da to mogu", poručio je trener Bajerna Jup Hejnkes.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Roben: Možda uskoro i odem iz Bajerna

Roben: Možda uskoro i odem iz Bajerna


Tanjug |



Jedan od najboljih fudbalera Bajerna Arjen Roben rekao je da postoji mogućnost da napusti taj klub po isteku ugovora u leto 2013. godine.

222613_nemacka-ajren-roben-foto16-reuter_f.jpg


"Ne mogu sa sigurnošću da kažem da ću ostati u Minhenu. Mnogo toga se izdešavalo u poslednjih nekoliko nedelja, pa čak i to da nisam igrao tri utakmice zaredom. Nema razloga za žurbu, želim da se skoncentrišem na teren", rekao je Roben nemačkim medijima.


Roben je u prethodnih godinu i po dana imao dosta problema sa povredama, ali je poslednjih nekoliko utakmica, kao i cela ekipa, odigrao na vrhunskom nivou.


"U ovom trenutku ne pregovaram sa drugim klubovima, ali nikad se na zna šta će se desiti u budućnosti", zagonetno je dodao holandski internacionalac.

Prema tvrdnjama nemačkih medija, za Robena sa interesuju Juventus i Inter.
U dosadašnjem toku sezone Roben je za Bajern odigrao 23 utakmice i postigao 14 golova.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Švajnštajger i dalje van terena, ne zna se datum povratka

Švajnštajger i dalje van terena, ne zna se datum povratka


FoNet |



Standardni prvotimac minhenskog Bajerna i reprezentacije Nemačke Baštijan Švajnštajger i dalje će biti odsutan sa terena, iako je njegov povratak posle povrede članka bio najavljivan u predstojećem kolu.

218539_610xcam9g6x0_f.jpg


Sportski direktor Bajerna Kristijan Nerlinger poručio je da je popularni vezista bio veoma nezadovljan kada je saznao da će i dalje biti pod lekarskim tretmanom i van terena.


"Ponovo imamo problem sa istom povredom, iako smo držali sve pod kontrolom", napomenuo je Nerlinger.

Švajnštajer se i dalje oporavlja od povrede članka, koju je zadobio 7. februara u kup duelu sa ekipom Štutgarta.

"Oporavak se ne odvija brzo kao što smo očekivali, ali računamo na njegov povratak kroz nekoliko nedelja", istakao je Nerlinger.

Povratak Švajnštajgera bi za Bavarce bio od velikog značaja, pošto ih očekuje duel četvrtine finala Lige šampiona protiv francuskog Marseja.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Švajnštajger: Ne gledamo u Dortmundovo dvorište

Švajnštajger: Ne gledamo u Dortmundovo dvorište


Blic




Vezista Bajerna Bastijan Švajnštajger poručio je da njega i njegove saigrače ne interesuje šta radi Borusija iz Dortmunda, već se isključivo koncentrišu na sopstveni učinak.

228784_610xcagzksua_f.jpg


Bajern se približio "milionerima" na tri boda od vrha tabele posle pobede nad Nirnbergom.

"Igramo u ritmu sreda-nedelja i bilo nam je bitno samo da nastavimo sa pobedama, nebitno kako. Ne brine nas šta će Dortmund uraditi jer nam je cilj da trijumfujemo na svakom meču. Postoji velika želja za titulom", rekao je Švajnštajger.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Roben ipak ostaje u Bajernu

[h=1]Roben ipak ostaje u Bajernu
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Holandski reprezentativac Arjen Roben produžiće ugovor sa minhenskim Bajernom do 2015, prenose nemački mediji.

12592655234f799bc8b57c0742377359_orig.jpg


Roben je ove sezone jedan od najboljih igrača Bajerna, a u subotu je njegov gol doneo timu pobedu nad Nirnbergom.
Bivši igrač PSV-a, Čelsija i Reala, kojem važeći ugovor ističe 2013. godine, na novu saradnju obavezaće se posle utakmice sa Štutgartom koja se igra 28. aprila.
U dosadašnjem toku sezone 28-godišnji Roben je za Bajern postigao 14 golova, od čega tri u Ligi šampiona.

Holanđanin je u minhenski klub došao u leto 2009. godine iz madridskog Reala.

Ekipa Bajerna u Bundesligi trenutno zaostaje tri boda za vodećom Borusijom Dortmund.

Fudbalere kluba iz Minhena očekuje i revanš utakmica četvrtfinala Lige šampiona protiv Olimpika iz Marselja.
 
Natrag
Top