Batine kao znak ljubavi

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Batine kao znak ljubavi



Bangkok - Fizičko i seksualno nasilje nad ženama gotovo da je uobičajena pojava a "izvršioci" najčešće su partneri, bračni ili ljubavni, ali je i činjenica da mnoge žene smatraju da je "sasvim u redu" da muž izbubeca suprugu ukoliko ga prevari, iskaže neposlušnost ili odbije seks - tvrdi se u jednom izveštaju Svetske zdravstvene organizacije(SZO).


Istraživanje o nasilju nad ženama, prvo ove vrste ikada sprovedeno, otkrilo je da je u deset zemalja u kojima je obavljeno, između 20 i 75 odsto od 24.000 anketiranih žena bar jednom u životu bilo žrtva fizičkog ili seksualnog nasilja. "U većini zemalja, od pet žena četiri su bile žrtve nasilja muža ili ljubavnog partnera" - naglasila je Henrika Jansen, jedna od sociologa koja je učestvovala u istraživanju. "Umesto da dom i porodica budu najbezbednije mesto, mnoge žene su većim rizicima da dožive nasilje izložene u sopstvenom domu nego na ulici" - izjavila je Henrika Jansen na jednoim regionalnom skupu u Bangkoku. U izveštaju se upozorava da su tri četvrtine žena u gradovima u Brazilu, Japanu, Namibiji, Srbiji i Crnoj Gori energično naglasile da "ne mogu prihvatiti niti opravdati bilo kakvu vrstu nasilja". Međutim, u ruralnim područjima Bangladeša, Etiopije, Perua i ostrva Samoa tako misli samo jedna četvrtina anketiranih žena. Gotovo u svim zemljama u kojima su obavljena istraživanja, najčešće se kao opravdanje za nasilje iznosi - žensko neverstvo u braku. Tako, na primer, u ruralnim oblastima Etiopije 78 odsto žena prihvata da žena treba da dobije batine ne samo zbog neverstva već i zbog neposlušnosti dok 20 odsto smatra da je "žena zaslužila da je muž izudara ako odbije da s njim ima seksualni odnos". "Moj muž me redovno izudara, spava samnom protiv moje volje a ja moram da sve to prihvatim ćutke. Pre nego što sam razgovarala sa vama uopšte nisam razmišljala šta mi se događa, bila sam uverena da su batine i nasilan seks nešto potpuno normalno jer se tako ponašaju muževi svih mojih prijateljica i poznanica" - izjavila je anketarkama SZO jedna žena u Bangladešu. Cilj istraživanja bio je da se skrene pažnja na nasilje nad ženama i vlade i druge institucije angažuju u njegovom sprečavanju. Istraživanje Svetske zdravstvene organizacije obavljeno je u Bangladešu, Brazilu, Etiopiji, Japanu, Namibiji, Peruu, Samoi, Srbiji, Crnoj Gori, Tajlandu i Tanzaniji.


FoNet
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Svaka žena koja smtra da je "sasvim u redu" da muž izbubeca, ukoliko ga prevari, iskaže neposlušnost ili odbije seks,verovatno ima mozak veličine zrna nabubrelog pirinča.Svoju suprugu nikada ne bi izbubecao zbog prevare,jednostavno bi otvorio vrata na kući i tu bi bio kraj priče.Takođe i u slučaju dugotrajne neposlušnosti,prošla bi kroz vrata zauvek.E sad odbijanje seksualnih odnosa je diskutabilna tema.Zašto žena odbija odnos?Ako ga odbija iz nekog zdravstvenog razloga (pms,psihološki problemi,virusno ili neko drugo oboljenje ),onda je to za normalnog muškarca lako razumljiv i prihvatljiv razlog.Samo muškarci sa niskim koeficijentom intiligencije će u tom slučaju svoje partnerke izbubecati, i njihovo odbijanje protumačiti u fazonu: "Imaš kurvo nekog drugog....a...pričaj"?!Ja sam lično protiv muškaraca koji bubecaju svoje žene i najoštrije osuđujem takve postupke.Pre 20-ak godina na autobuskoj stanici u Valjevu,pred masom ljudi,čovek je do krvi tukao ženu.Niko nije ni prstom mrdnuo,sasvim slučajno sam prolazio tuda i istog sekunda sam se umešao.Dotičnog sam tako isprebijao, da je 23 dana odležao na odeljenju nervnog A valjevske bolnice.Razbio sam ga kao kliker,čak šta više ni na sudu nije mogao da me indentifikuje.Odležao sam to delo u šabačkom zatvoru.I danas posle toliko godina opet bih isto uradio.Jednostavno nisam za to da se žene bubecaju,ma šta uradile.Ako veza/brak ne funcioniše iz bilo kog razloga,razlaz je jedino i pravo rešenje.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Svaka žena koja smtra da je "sasvim u redu" da muž izbubeca, ukoliko ga prevari, iskaže neposlušnost ili odbije seks,verovatno ima mozak veličine zrna nabubrelog pirinča.Svoju suprugu nikada ne bi izbubecao zbog prevare,jednostavno bi otvorio vrata na kući i tu bi bio kraj priče.Takođe i u slučaju dugotrajne neposlušnosti,prošla bi kroz vrata zauvek.E sad odbijanje seksualnih odnosa je diskutabilna tema.Zašto žena odbija odnos?Ako ga odbija iz nekog zdravstvenog razloga (pms,psihološki problemi,virusno ili neko drugo oboljenje ),onda je to za normalnog muškarca lako razumljiv i prihvatljiv razlog.Samo muškarci sa niskim koeficijentom intiligencije će u tom slučaju svoje partnerke izbubecati, i njihovo odbijanje protumačiti u fazonu: "Imaš kurvo nekog drugog....a...pričaj"?!Ja sam lično protiv muškaraca koji bubecaju svoje žene i najoštrije osuđujem takve postupke.Pre 20-ak godina na autobuskoj stanici u Valjevu,pred masom ljudi,čovek je do krvi tukao ženu.Niko nije ni prstom mrdnuo,sasvim slučajno sam prolazio tuda i istog sekunda sam se umešao.Dotičnog sam tako isprebijao, da je 23 dana odležao na odeljenju nervnog A valjevske bolnice.Razbio sam ga kao kliker,čak šta više ni na sudu nije mogao da me indentifikuje.Odležao sam to delo u šabačkom zatvoru.I danas posle toliko godina opet bih isto uradio.Jednostavno nisam za to da se žene bubecaju,ma šta uradile.Ako veza/brak ne funcioniše iz bilo kog razloga,razlaz je jedino i pravo rešenje.

Sve rečeno,potpisujem.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Apsolutno se slažem s tobom.
I svaka ti čast što si prebio idiota.
A ono, što se tiče odbijanja seksa, ja bih rekla iz obesti, a takve žene za to kažu - kažnjavaju muža zbog nečega što je uradio, nikada mi nije bilo jasno. Kažnjavaju njega, a sebe ne, jel'? Šta, njemu kao treba više nego njoj? Ali to je već druga tema.
Ali, svako nasilje osuđujem, prema ženama, deci, muškarcima, nije važno.
Ima primera i gde žene tuku muževe.
U svakom slučaju, kada bi moj muž na mene digao ruku, to bi bio poslednji put u životu da me vidi, a naravno da bih se i branila. Ni roditelji me nikad nisu udarili, pe nikome ne bih ni dozvolila tako nešto, jer mislim da u vezi nema toga što ne može da se reši razgovorom, a ako ne može, onda veza ne treba ni da postoji.
 
Natrag
Top