Barclays Premier League - Engleska premijer liga

Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Nije Košta za Arsenal?
Arsenalovi skauti su redovno pratili igre napadača Atletika, ali u poslednje vreme ih nema na Visente Kalderonu. Šta je razlog?

logo-news.png

kosta600135724020131103191343.jpg
Foto: Beta
Venger je identifikovao Dijega Koštu kao svoju metu za protekli januarski, ali i za naredni letnji prelazni rok.

Ipak, Brazilac koji je odabrao da nastupa za Španiju sve se ređe povezuje sa Arsenalom. Zbog čega je to tako?

Arsenalovi skauti opsedali su Visente Kalderon ove zime. Samo u decembru navodno su pogledali sve utakmice koje je Atletiko igrao kao domaćin.

Međutim, od tad su prestali da dolaze, Arsenal se okrenuo drugim metama u prelaznom roku i standardno ostao bez pojačanja u napadu o kojem se priča više od godinu dana.

Razlog za opadanje interesovanja Arsenala za sjajnog napadača su, navodno, izveštaji skauta koji su "ocrnili" Koštu, rekavši da je njegova mobilnost loša i da ne bi mogao da se snađe u sistemu Arsenala.

Ipak, ovo može da bude i "kiselo grožđe", imajući u vidu da je Košta već viđen u dresu Čelsija od sledeće sezone, a ovakav izveštaj ostavlja nam da se zapitamo šta su Arsenalovi skauti i treneri videli i vide u Žiruu, ako Košta nije dovoljno pokretljiv...
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Murinjo: ''Ja sam uvek negativac!''

Menadžer Čelsija, Žoze Murinjo, našao se na udaru medija na konferenciji nakon meča sa Mančester Sitijem, ali je on, kao i uvek, znao da im odgovori.

logo-news.png

244336_600.jpeg
Foto: Beta
Nakon oštrih reči koje su razmenili preko medija Žoze Murinjo iArsen Venger, došlo je i do nastavka te priče.

Naime, nakon meča sa Mančester Sitijem koji je ekipa Čelsija izgubila rezultatom 2:0, Žoze Murinjo je rekao da su mediji njega predstavili kao negativca u celoj toj priči.

Sve je krivica vas medija. Uvek je jedan isti čovek negativac.“, rekao je Murinjo na konferenciji.

Vi volite da to bude tako. Jedan mora da bude dobar, a drugi negativan lik. Nisam uopšte iznenađen time.“, nije krio svoje nezadovoljstvo Žoze Murinjo.

Nakon te priče, Gospodin Posebni je nastavio o samoj utakmici sa 'Građanima'.

Bolji tim je pobedio večeras. Ipak, neke stvari moram da zadržim za sebe.

Ne želim da individualizujem niti da pričam o svom napadaču, levom beku ili golmanu. Mi smo tim, mi pobeđujemo i mi gubimo.“, završio je Murinjo.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
"Murinjo je dosadni siledžija"
IZVOR. B92 | JT
Legenda Arsenala Bob Vilson rekao je za menadžera Čelsija Žozea Murinja da je dosadni siledžija posle komentara koji je Portugalac izneo o Arsenu Vengeru.

6150137325300c3d4403bf506065151_orig.jpg

Beta/AP Photo/Sang Tan

Bivši golman Arsenala, ljut zbog Murinjovog komentara u kojem je za Vengera rekao da je specijalista za gubljenje, takođe je istakao da su te izjave dostojne prezira i neučtive.

Murinjo bi trebalo da se ponaša kao gospodin, a ne da napada Vengera, koji je zaista dobar čovek i koji mnogo voli fudbal“, istakao je Vilson.

Portugalac je svojom izjaviom odgovorio na Vengerovu izjavu da sada samo ‘Plavci’ mogu da izgube titulu. Čelsi trenutno, 12 kola pre kraja, ima jedan bod prednosti u odnosu na ‘Tobdžije’, dok je Mančester Siti tri boda iza lidera.

On je specijalista za gubljenje, a ja nisam, tako da ako je on u pravu. Ja se bojim neuspeha zato što ga nisam doživljavao mnogo puta. Realnost je takva da je on specijalista zbog osam godina ijednog trofeja, to je debakl. Da se to meni desi u Čelsiju, posle osam godina bih se pokupio i otišao i nikada se ne bih vratio”, istakao je Murinjo.

Upitan da prokomentariše Murinjovu izjavu, Vilson je rekao:

U najboljem slučaju, njegovi komentari su neučtivi, u najgorem dostojne prezira, zato što na taj način priča o zaista dobrom čoveku koji mnogo voli fudbal i čije prisustvo u Engelskoj u poslednjih 17-18 godina otvorilo oči i uši mnogima. Nije ovo prvi put da je da Murinjo izdvaja i napada Arsena. Rekao je za njega da je voajer, što je odvratna tvrdnja i, srećom, tom prilikom, iako je zakasnio dosta, uputio je izvinjenje. Mislim da je sve to lično, a Murinja smatram veoma talentovanim i zabavnim menadžerom, koji je u ovom trenutku veoma dosadan“.

Votson je boje Arsenala branio od 1963. do 1974. godine i za to vreme je upisao preko 300 mečeva u dresu ’tobdžija’.
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
ODLAZI ZBOG IBRE: Kavani potpisuje za Čelsi pre Mundijala

Napadač PSŽ Edison Kavani blizu je prelaska u Čelsi.

Kako prenosi "El Figaro" klub iz London planira da potpiše predugovor sa urugvajskim reprezentativcem pre početka Svetskog prvenstva u Brazilu.

Prema njihovim saznanjima Kavani želi da napusti "svece" iz Pariza, jer ne želi da bude u senzi Zlatana Ibrahimovića.

Čelsi bi za Urugvajca, koji je prošlog leta iz Napolija stigao u PSŽ, trebalo da plati 61 milion evra.

Kavani je ove sezone postigao 13 golova u 21. utakmici u prvenstvu Francuske.


kavani.jpg
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
FA kup:Martinez želi ponovo da uzme trofej

U osmini finala FA kupa Everton je savladao Svonsi rezultatom 3:1.
Karamele su povele već u startu debitantskim golom Lasine Traorea u 5. minutu. Nije se dugo čekalo na izjednačenje Labudovi su preko De Guzmana u 16. minutu postigli gol i na poluvreme se otišlo sa 1:1. U drugom poluvremenu Martinez je napravio ključnu izmenu umesto Traorea ubacio je Nejsmita u 61. minutu da bi ovaj nakon 4. minuta postigao gol. U nastavku utakmice Stiven Nejsmit je u 73. minutu iznudio penal, a siguran sa bele tačke bio je Lejton Bejns.
Četa Roberta Martineza prošla je u četvrtfinale, a on će imati priliku da nastavi ono što je prošle godine osvojio sa Viganom.


Lejton%20Bejns.jpg
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
NOVI NAPAD MURINJA: Venger ne poštuje moju prošlost, pa ni ja njega!

Menadžer Čelsija Žoze Murinjo ponovo je pričao o liku i delu Arsena Vengera, kolege sa klupe Arsenala.

Francuz je nedavno istakao da je Murinjo stručnjak koji se plaši neuspeha i da zato kao papagaj ponavlja da Čelsi nije favorit za osvajanje titule, na šta je Portugalac odgovorio da je Venger "stručnjak za neuspehe".

- Kada Venger kaže da se plašim neusphea to znači da neučtivo priča o mojoj prošlosti. Pošro Venger ne poštuje moju prošlost, ja ne pošstujem njega. To je moj odgovor, sa kojim nisam srećan, ali mislim da je zaslužen - izjavio je Murinjo.

469512751.jpg
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Venger: Sramota me je Murinja
IZVOR. B92 | SV
Menadžer Arsenala Arsen Venger našao je vremena da se obrati Žozeu Murinju, nakon pobede svog tima nad Liverpulom rezultatom 2:1 u FA kupu.
1901913585301242378229770369242_orig.jpg

Beta/AP Photo/Sang Tan

"Posebni“ je francuskog stručnjaka nazvao specijalistom za neuspehe, a Venger se nakon toga nije oglašavao.

"Nisam mislio da govorim o tome, ali iskreno, sramota me je zbog njega i razočaran sam tom izjavom, više zbog kluba kao što je Čelsi, nego zbog uvreda upućenih meni“, naveo je Venger.

Portugalski stručnjak je nedavno naveo da Venger nema pravo da govori o šansama Čelsija za osvajanje titule šampiona, pošto od 2005. godine nije stigao do bilo kog trofeja.

"Nisam zainteresovan za raspravu i ne želim da se osvrćem na takve izjave, ja volim fudbal i moram da vas razočaram, interesuje me samo ono što se događa na terenu“, rekao je Venger.

"Tobdžije“ su zablistale protiv Liverpula u FA kupu, iako su nedavno od istog protivnika poraženi rezultatom 5:1.

"Ovo je veoma važno za nas, imali smo brz odgovor posle teškog poraza. Idemo u četvrtfinale Kupa i veoma sam zadovoljan izdanjem svoje ekipe“, objasnio je Venger.

Njegov kolega sa druge strane Brendan Rodžers smatra da je Liverpul oštećen i da je start Aleksa Oklejd-Čembrlena nad Luisom Suaresom trebalo da bude kažnjen jedanaestercem.

"Ja cenim Suaresa kao fudbalera, ali mislim kada bismo imali njega u timu da bismo imali i više slobodnih udaraca. Bilo je kontakta, ne poričem, ali ne dovoljno za najstrožu kaznu“, zaključio jeVenger.

Arsenal je trenutno drugoplasirani tim Premijer lige sa 56 bodova, dok lider Čelsi ima jedan više.
 
Učlanjen(a)
29.01.2012
Poruka
594
Pardju je pod pritiskom - hoće li izdržati?

Menadžer Njukasla, Alan Pardju nalazi se pod velikim pritiskom zbog loših rezultata, ali i dalje ima podršku kluba.

pardju600100258020121021184455.jpg


'Svrake' se nalaze trenutno na devetoj poziciji na tabeli Premijer lige, ali pojedini mediji već vrše pritisak na vlasnika Njukasla da otpusti Pardjua zbog sve lošijih rezultata.

Najviše je navijače zaboleo poraz kod kuće od Sanderlenda, kao i činjenica da se nalaze u seriji loših rezultata.

Ipak, ono što može spasiti Alana Pardjua jeste činjenica da je do sada radio veoma dobar posao na čelu ovog tima, kao i da njegov tim nije imao sreće kada su u pitanju pojedini porazi.

On apsolutno nije bio kriv za odlazak Kabajea u PSŽ, kao ni za nedovođenje kvalitetne zamene i pojačanja na ostalim pozicijama u januaru.

Navijači su još uvek uz trenera, znaju šta on znači ovom timu, a videćemo kako će vlasnici tog kluba reagovati u budućnosti što se tiče posla Alana Pardjua.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Džerard: "Poraz nas neće usporiti"

Kapiten Liverpula Stiven Džerard rekao je danas da poraz od Arsenala u FA kupu neće uticati na njegovu ekipu uoči važnih utakmica u sezoni.

251649_600.jpeg


Arsenal je juče pobedio Liverpul sa 2:1 i plasirao se u četvrtfinale FA kupa.

Golove za londonski tim postigli su Aleks Okslejd Čemberlejn i Lukas Podolski, a gol za goste postigao je Džerard iz penala, nakon što je u šesnaestercu srušen Luis Suares.

"Nemamo zbog čega da žalimo. Ponekada iz utakmica ne dobijete ono što zaslužujete, a utakmica sa Arsenalom je primer za to. Moramo da nastavimo i da se okrenemo utakmici protiv Svonsija u prvenstvu", rekao je Džerard, preneli su britanski mediji.

"Sa ovakvom igrom svakome možemo da pariramo. Opasni smo i stvaramo mnogo šansi za pobedu. Ljudi sa pravom govore da smo ekipa za vrh. Moramo brzo da se oporavimo od poraza - to je ono što rade vrhunske ekipe"
, dodao je 33-godišnji fudbaler.

Liverpul je u završnici utakmice tražio još jedan penal, posle duela Suaresa i Okslejd čemberlena u kaznenom prostoru, ali sudija Hauard Veb ga nije dosudio.

"To je bio penal, očigledniji nego onaj koji je prethodno dosuđen. Sudija je bio blizu, a iz takvog duela očekujete da dobijete penal. Hauard Veb je vrhunski sudija i suguran sam da će se preispitati. On nije mislio da je faul, ali razočaran sam njegovom odlukom"
, rekao je on.

"Da smo dobili penal možda bismo postigli gol koji bi nam doneo ponovljenu utakmicu", dodao je Džerard.
logo-news.png
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
Ništa od Runija, traka ide De Hei ili Evansu!?!

Načester Junajted je negirao da je potpisao ugovor sa Runijem, te da će taj fudbaler dobiti kapitensku traku od Nemanje Vidića.

dehea144030020140123003828.jpg


Fudbalski klub Mančester junajted počeo je potragu za novim kapitenom, posle najavljenog odlaska Nemanje Vidića na leto.

"Kapiten Mančester junajteda je uvek bio čovek sa velikim karakterom i ovog leta, kada Nemanja Vidić napusti dužnost, ta čast će biti preneta na nekog drugog dostostojnog kandidata", naveli su iz Mančester junajteda.

Vidićevi zamenici prethodnih godina bili su Patris Evra i Rio Ferdinand, ali će Junajted pokušati da nađe dugoročno rešenje.

Trener Dejvid Mojes, koji je letos zamenio legendarnog Aleksa Fergusona, rekao je da će svaki kandidat biti pažljivo razmotren.

"Moraćemo da se uverimo da osoba koja preuzme kapitensku traku zna šta to znači za klub. Moraće da zna odgovornost koju to povlači sa sobom i šta je potrebno da radi",
rekao je Mojes za klupski sajt.

Kao najozbiljniji kandidati navode se golman David De Hea i štoper Džoni Evans.

Vidić je u Junajted došao krajem decembra 2005. godine i posle polusezone prilagođavanja postao je jedan od najboljih igrača tog kluba.

Srpski fudbaler, nekadašnji defanzivac Crvene zvezde i kapiten reprezentacije, traku u Junajtedu dobio je u sezoni 2010/11. kada je nasledio Gerija Nevila, koji zbog povreda nije mnogo igrao.

Vidić je za Junajted odigrao 286 utakmica, a na kraju sezone će posle osam i po godina napustiti klub.
logo-news.png
 
Natrag
Top