Automatsko otvaranje browsera

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Može li mi neko reći uzrok sljedećeg problema... Nakon uključivanja i pokretanja sistema, automatski se otvara Edge i otvori se "milion" puta uzastopno prozor za pretragu. Nakon restarta se isto dešava. Šta li bi mogao biti uzrok i ima li rješenje?
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.385
Može li mi neko reći uzrok sljedećeg problema... Nakon uključivanja i pokretanja sistema, automatski se otvara Edge i otvori se "milion" puta uzastopno prozor za pretragu. Nakon restarta se isto dešava. Šta li bi mogao biti uzrok i ima li rješenje?
Najlaksi nacin
Klikni dole na traku zadataka desni klik i onda upravljac zadacima.
2024-03-08-102524.png
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Pošto je ovaj problem bio u jednoj učionici gdje ulazi nekoliko nastavnika, neko je riješio problem, ali da ne otvaram novu temu, u drugoj učionici je izgleda ozbiljniji problem. Vjerovatno su u pitanju virusi. Kad se pokrene sistem, radi možda minutu i onda blokira, ne može se ništa otvoriti, niti se može pokrenuti antivirus da se uključi skeniranje. Nakon izvjesnog vremena, računar se sam restartuje. Cilj je izbjeći instalaciju novog istema :) Valjda cu ga uspjeti nekako oporaviti. Uglavnom, sve super radi u SAFE MODE, ali kad se normalno pokrene sistem, desi se blokada. Možda bi i ovdje pomogla ova prethodno navedena opcija da pokušam isključiti nešto u opciji upravljač zadacima ili imate neku drugu ideju.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Isti program pokreni na tom racunaru ali u Safe Mode rezimu.U Startup opciji iskljuci sve osim antivirusnog programa.
Mada tu ima i drugih faktora koji mogu da uticu na brzinu rada racunara.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Pokušao sam instalirati Malwarebytes, ali nije prošlo, piše da treba prvo ažurirati Windows. Racunar nije povezan na net. Povezivao sam ga wifi stickom, ali nisam uspio azurirati u Safe mode with networking. I meni je cudno, uspio sam ga skenirati u tom režimu antivirusom koji je instaliran, nije izbacio virus. Win 7 je i nije odavno azuriran. Eh, sta bi moglo biti osim toga? Znam da su neki ubacivali usb i vjerovatno se nakupilo nekih malwares...
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... niti se može pokrenuti antivirus da se uključi skeniranje.

Skeniranje se NIKADA ne radi programom koji je instaliran u sumnjivi windows!
Skeniranje se UVEK radi pomoću live cd/usb antivirusnih programa.
Live verzije postoje kod svakog proizvođača i mogu se besplatno skinuti sa njhovih sajtova.

Najbolja praksa je skinuti nekoliko različitih programa i sa svakim skenirati sumnjivi windows.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Skeniranje se NIKADA ne radi programom koji je instaliran u sumnjivi windows!
Skeniranje se UVEK radi pomoću live cd/usb antivirusnih programa.
Live verzije postoje kod svakog proizvođača i mogu se besplatno skinuti sa njhovih sajtova.

Najbolja praksa je skinuti nekoliko različitih programa i sa svakim skenirati sumnjivi windows.
To bi mi moglo pomoci, nisam to dosad radio. Ako ti nije teško da mi kopiraš link programa za koji misliš da bi pomogao na osnovu svog iskustva. Može li to skeniranje raditi u SAFE MODE ili mora biti normalno pokrenut sistem?
Evo pronađoh to što si pisao.


Probat ću ovu verziju.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
... da mi kopiraš link programa za koji misliš da bi pomogao na osnovu svog iskustva.

Idi na sajtove proizvođača poznatih av programa. U download sekciji potraži live/rescue cd/usb.

Može li to skeniranje raditi u SAFE MODE ili mora biti normalno pokrenut sistem?

Instalirani windows se ne pokreće! To je poenta.
Zašto bi pokretao zaražen windows i sa njime tražio i čistio zarazu?
Zaražen windows automatski pokreće virus, koji je aktivan u memoriji računara. Zbog zaštićenog rada procesora (protected mode [1]) nemoguće ga je ukloniti iz RAM-a.

Zato se računar podiže pomoću nezaraženog operativnog sistema (windows, linux,...) sa eksternog uređaja (CD, USB,...), tj. live cd/usb [2] i u okviru njega strartuje program za skeniranje/dijagnostiku...

Kod većine av proizvođača, av program se automatski startuje posle podizanja računara sa njihovog cd-a ili usb-a.

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/Protected_mode
[2]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/Live_cd
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top