Automatsko gasenje...

Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Da li postoji neka opcija na lap topu kada se pregreje da se sam ugasi. Cuo sam da ta opcija postoji u bios-u... Plasim se da mi se nedogodi neki problem na lap topu stalno je upaljen i vruc a redovno posmatram temperaturu pomocu SpeedFan programa i evo rezultata vec 3h lap top kako radi temperatura.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
BIOS je vec podesen da iskljuci laptop u slucaju pregrevanja CPU-a, te temerature nisu opasne, medjutim cpu ti je ipak u load-u vidis da je pisalo 50% opterecenja, pogledaj koji ti procesi opetrecuju CPU i iskljuci ih.
Mozes i da ocistih hladnjak na ventu, vent je zasrafljen na taj hladnjak, zavisno od modela laptopa, skini donji poklopac i pogledaj gde se nalazi, skini vent i ocisti hladnjak, obicno je sa bocne strane ili u gornjem delu gde stoji lid monitora, nadji uputstvo na sajtu proizvodjaca laptopa kako se skida donji poklopac.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
A možeš i da nabaviš ono postolje sa ventovima za dodatno hladjenje laptopa ako se ne varam.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
bas tako, ocisti ga, kucas na google tip i model laptopa i nacices kako se skida donji poklopac,nije komplikovano,i ocistis ga, iznenadices se sta ce smeca da bude.a laptop krzi na stolu najbolje il na nekom ravnm mestu,ni slucajno krevet,deka jorgan krilo il tako neka mesta gde mu zatvaras ventilaciju.druga stvar moras raditi odrzavanje sistema redovno,da tvoj laptop nebi zagusio sistemski,jer i tad ti koristi procesor i dodatno se greje.te tri uradi i videces da se nece grejati ko pre garantujem
 
Natrag
Top