Arsenal ~ The Gunners

Arsenal dovodi Gecea i Podolskog?

[h=1]Arsenal dovodi Gecea i Podolskog?
[/h] Izvor. B92 | AK


Dve zvezde nemačke Bundeslige, Mario Gece (Borusija Dortmund) i Lukas Podolski (Keln) mogli bi na leto da pojačaju Arsenal, prenose "Dejli mejl" i "Bild".

20109419034f468a6a87f3b058396262_orig.jpg

Beta/AP
Menadžer Arsenala Arsen Venger navodno sprema da ponuditi ukupno 55 miliona funti za pomenuti tandem, a da ovo nisu samo spekulacije ostrvljana, govori i činjenica da to prenosi i nemački dnevnik "Bild".
Eliminacijom u osmini finala FA Kupa prošlog vikenda od Sanderlenda (2:0), Arsenal se gotovo sigurno oprostio od osvajanja trofeja i sedmu sezonu zaredom.

Sve veći pritisak navijača "tobdžija" jednostavno će primorati Vengera da konačno povuče konkretne poteze i dovede velika pojačanja kako bi se klub iz severnog Londona vratio u borbu za trofeje u Premijer ligi i Evropi.

Naravno, potencijalni transferi nemaćkih reprezentativaca umnogome će zavisiti od plasmana Arsenala u Premijer ligi, odnosno o činjenici da li će igrati u Ligi šampiona ili Ligi Evrope sledeće sezone.

"Tobdžije" su trenutno na četvrtom mestu na tabeli, poslednjem koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Konkurenti Arsenalu za elitno takmičenje su gradski rival Čelsi koji ima isti broj bodova (43), Njukasl koji ima jedan manje, ali i Liverpul koji zaostaje tek četiri.
 
Venger: Izabrao sam Volkota umesto Bejla

Venger: Izabrao sam Volkota umesto Bejla


Blic

Trener Arsenala Arsen Venger priznao je da je u trenutku mogao da bira između Tea Volkota i Gereta Bejla, ali da se, prema njegovim rečima, opravdano odlučio za Engleza.

26187_volkotradost01-reuter-eddie-keogh_f.jpg


Volkot i Bejl su bili saigrači u Sautemptonu od 2004. do 2006. godine. kada se Venger rešio da angažuje desnokrilnog napadača, pošto je Bejl više igrao kao levi bek, ali je potvrdio da je i on bio blizu selidbe u London.

“Istina je, ali smo tada bili popunjeni na mestu levog beka. Imali smo Ešlija Kola i Gaela Klišija, pa smo zato više bili za Volkota“, rekao je Venger.

Bejl se godinu dana kasnije ipak preselio u London, ali u redove Totenhema, u čijem dresu blista poslednje dve sezone, ali je istina da igra bliže protivničkom golu nego na početku karijere.
 
Arsenal nudi Van Persiju 150 hiljada funti nedeljno za ostanak

Arsenal nudi Van Persiju 150 hiljada funti nedeljno za ostanak


Blic



Ekipa Arsenala svesna je da su se mnogi evropski velikani spremni da “preotmu“ njihovog glavnom snajperistu Robina van Persija. Zbog takve situacije, čelnici tog kluba spremni su da ponude neverovatan ugovor od 150 hiljada funti nedeljno kako bi zadržali ubojitog napadača.

210744_mdf53779_f.jpg


Da je tabor “tobdžija“ jasan u nameri da produži Holanđaninov boravak u Londonu, govori ponuda koja nije bila ni približna onoj koja se pominjala u početku razgovora o ostanku na “Emiratima“.

Čelnici su uz ponudu istakli da su svesni da Van Persija možda neće zanimati novac, ali su takođe naveli da je on postao deo Arsenalove porodice i da ga za klub mogu vezati emocije i sećanja na velike trenutke koje je tamo doživeo.


 
Arsenal zaradio, minus se povećao

[h=1]Arsenal zaradio, minus se povećao
[/h] Izvor. B92, Beta | ČŽ


Arsenal je za pola godine ostvario prihod od 49,5 miliona funti, najviše prodajom Fabregasa i Nasrija, ali je u isto vreme dug ovog kluba porastao.

17814742914f3c290298f48801777016_orig.jpg
Arsenalov dug uvećao se za 39 miliona funti i sada iznosi 137 miliona u šest meseci koji su prethodili 30. novembru.
Arsenal se muči na terenu ove sezone i malo je verovatno da će tim osvajanjem nekog trofeja okončati sušni period od sedam godina. U prvoj polovini fiskalne godine zaradio je 49,5 miliona, dok je u istom periodu u godni pre bio u gubitku od šest miliona.
Prihod od prodaje igrača iznosio je 63 miliona funti.
 
Podolski pristao da pređe u Arsenal

[h=1]Podolski pristao da pređe u Arsenal
[/h] Izvor. B92 | AK


Reprezentativac Nemačke Lukas Podolski navodno je pristao da predstojećeg leta pređe iz Kelna u redove Arsenala, prenosi nemački dvenik "Bild".

3194498634f4d52bc840b3006724224_orig.jpg

Beta/AP
Podolskom sa Kelnom ugovor ističe 2013, a s obzirom na probleme sa klubom i odbijanje ugovora, realno je očekivati da će "jarčevi" pokušati da zarade na prvoj zvezdi tima.
Arsen Venger je i ranije pokazivao simpatije ka nemačkom ofanzivcu, a pošto mu u timu fali upravo jedan takav ovaj transfer izgleda veoma realno. Ne navodi se potencijalna vrednost transfera.
Francuz je prošlog leta dva puta tražio Podoskog, ali je Klen oba puta odbijao ponudu. Lokalni list iz Klna "Express" tvrdi da Podolski i Arsenal još ništa nisu potpisali, ali da je sve samo pitanje vremena.

Nemac je ove sezone u 19 bundesligaških mečeva postigao 15 golova. Pored Arsenala želi ga i Šalke, ali bi igranje u Premijer ligi trebalo da bude glavni adut Arsenala.

"Tobdžije" navodno žele još jednu zvezdu iz Bundeslige, talentovanog plejmejkera šampiona Borusije Marija Gecea. Arsenal je navodno spremio Vengeru budžet od 50 miliona funti za letnji prelazni rok.
 
Venger ponosan na Van Persija

[h=1]Venger ponosan na Van Persija
[/h] Izvor. B92, Tanjug | JT


Menadžer Arsenala Arsen Venger izjavio je da je oduševljen vanserijskom formom Robina van Persija, za kojeg očekuje da na kraju sezone ostane među ‘tobdžijama’.

4372087014f5347402954f730374347_orig.jpg


Beta

“Ponosan sam na Robina. Sjajna je stvar što je prošao dug put od strašljivog dečaka kakav je bio kada je stigao do danas, kada je pravi vođa ove ekipe”, rekao je Venger.
Van Persi je sa dva pogotka predvodio tim u jednom od derbija 27. kola Premijer lige u kojem je Arsenal na “Enfildu” savladao Liverpul sa 2:1.

Učinićemo sve što je u našoj moći da ga zadržimo. Ne znam šta više da kažem na tu temu, toliko puta sam ponovio istu stvar. Kao kapiten ekipe, Robin u svaku utakmicu ulazi sa mnogo pritiska na svojim leđima, tako da ne želim da još više opteretimo”, rekao je Venger.

Van Persi je u dosadašnjem delu sezone na 36 utakmica postigao 31 gol.
 
Bild: Podolski potpisao za Arsenal

Bild: Podolski potpisao za Arsenal

Izvor. B92, Bild | JT


Nemački fudbaler Lukas Podolski napustiće Keln na kraju sezone i preći u Arsenal za 13 miliona, prednosi “Bild”.
6127025924f5886908a688838707812_orig.jpg

Keln, koji trenutno drži 14. mesto na tabeli Bundesligi, nije komentarisao navode “Bilda” da je Podolski već sve dogovorio sa ‘tobdžijama’.

26-godišnji Podolski će u Arsenalu biti plaćen oko sedam miliona evra godišnje.

Nemački napadač je 2009. godine iz minhenskog Bajerna prešao u Keln, klub u kojem je počeo karijeru.

Pre dogovora sa Arsenalom, Podolski je razgovarao sa svojim saigračem iz nemačkog nacionalnog tima Perom Mertesakerom, oko stanja u londonskom klubu.

“U poslednjih nekoliko nedelja bio je veoma zainteresovan šta se dešava u klubu, poslao mi je nekoliko poruka. Dao sam mu veoma pozitivan odgovor, klub je dobar i svi imaju pozitivno mišljenje o njemu”, rekao je Mertesaker.

Ugovor Podolskog i Kelna ističe u junu 2013. godine. On je odigrao 95 mečeva za nemačku reprezentaciju i bio je deo tima na dva Svetska prvenstva, a igrao je i u finalu Evropskog prvenstva 2008, kada su ‘panceri’ poraženi u Španiji.

Ove sezone, Podolski je na 20 mečeva u Bundesligi postigao 16 golova, više od polovine celog tima, pošto je Keln ukupno 31 put zatresao mrežu svojih protivnika.

 
Venger: Ne želimo da gubimo igrače zbog Sitija

Venger: Ne želimo da gubimo igrače zbog Sitija


Blic

Trener Arsenala Arsen Venger istakao je u znak protesta da ne želi da gubi više igrače od strane Mančester sitija i ostalih visokobudžetnih ekipa.

219220_venger501-afp-giuseppe-cacace_f.jpg


“Nećemo više gubiti igrače zbog Mančester sitija, niti od bilo kog drugog kluba, jer ćemo ih čuvati u našem kolektivu koliko je god to moguće“, rekao je Venger.


On je naglasio da je primarni cilj zadržati ubojitog Robina van Persija, uprkos potencijalnim pojačanjima koja bi trebalo da stignu na „Emirate“.

“Naš plan je da zadržimo Robina van Persija. Ciljevi su jasni – želimo Robina kao vođu ove generacije i da produži ugovor kako bi obe strane bile zadovoljne. On ima ugovor do 2013. godine, tako da ćemo se i on i ja fokusirati na posao i uživati u fudbalskoj igri“. izjavio je Francuz.


 
Rosicki i Arsenal produžili ugovor

Rosicki i Arsenal produžili ugovor

Izvor. B92 | NK


Kapiten fudbalske reprezentacije Česke Tomas Rosicki potpisao je u ponedeljak novi višegodišnji ugovor sa londonskim Arsenalom.

5094246144f5dfa2dec43c258786446_orig.jpg


Engleski klub nije saopštio finansijske detalje i tačnu dužinu ugovora, a menadžer „tobdžija“ Arsen Venger za Rosickog je rekao da se radi o “sjajnom fudbaleru, koji je rođeni šampion”.

Rosicki je u Arsenal došao u leto 2006. godine iz Borusije Dortmund, ali je od tada imao dosta problema sa povredama.

Ipak, ove sezone je izborio mesto standardnog prvotimca, a na 28 utakmica postigao je dva gola za “tobdžije”.

Ovaj 31-godišnji fudbaler je za reprezentaciju Češke do sada odigrao 85 utakmica i postigao 20 golova.
 
Rosicki: Odbio sam milione iz Kine i Rusije i ostao u Arsenalu

Rosicki: Odbio sam milione iz Kine i Rusije i ostao u Arsenalu


Tanjug |



Kapiten fudbalske reprezentacije Česke Tomaš Rosicki izjavio je da je odbio nekoliko višemilionskih ponuda kineskih i ruskih klubova kako bi ostao u Arsenalu.

220971_rosicki01-reuter-eddie-keogh_f.jpg


“Bilo je zabavno kada su počele da stižu unosne ponude, malo mi se zavrtelo u glavi, ali Arsenal je bio moj prioritet. Nekoliko dana sam razmišljao i shvatio da novac nije sve u životu i drago mi je što ću nastaviti da sarađujem sa ‘tobdžijama”, rekao je Rosicki.


Rosicki je u Arsenal došao 2006. godine iz Borusije Dortmund, ali je tek ove sezone uspeo da se izbori za mesto standardnog prvotimca.


“Teško je kada igrate jednom u dve nedelje. Znam da ne mogu uvek da budem u prvoj postavi, ali za svakog igrača je važan ritam i da češće bude u timu”, dodao je Rosicki.


Češki fudbaler je na 29 utakmica postigao dva gola za Arsenal, dok je za nacionalni tim odigrao 85 utakmica i postigao 20 golova.
 
Natrag
Top