{Arhiv} stari postovi - rešeni problemi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
17
Zdravo, ne posedujem zavidno znanje u vezi kompjutera tako da citanjem raznih tema i odgovora samo se dodatno zbunim,
pa mi je ovako lakse da se pravilno informisem.

Krenula sam relativno skoro da skidam filmove sa interneta i tu su mi se javile brojne komplikacije.

Imam nekoliko pitanja,ako je neko ljubazan da ih odgovori bila bih mu vrlo zahvalna.

1.
Imam kablovski internet i samim time ne mogu da skidam sa rapidshara pomucu bilo kojih "pomagala" kao free user.
Da li ima neko savet kako da izbegnem bespotrebna cekanja ako imam kablovski net.

ps. probala sam sa instalacijom Mega tools pakovanja za Rapid i Megaupload ali to je dovelo do toga da mi je Rapid stalno "govorio" da za svaki fajl koji sam htela da skinem moram biti premium korisnik,ili da sacekam 2 minuta jer su slotovi za moju zemlju vecito puni.Nista nisam skidala dok ga nisam izbrisala.

Napominjem da mi se ovo nije desavalo pre nego sto sam instalirala Mega tool pack.

Kako zaobivi RS cekanje?

2.
Imate li neki savet kako da prevarim MU za time limit, registrovala sam se na njemu i period cekanja mi je 25 sekundi ali imam limit u vidu kolicine MB koju mogu da skinem sto mi neodgovara ukoliko skidam delove istog falja.


3. Da li neko moze da mi napise komande preko start menija opcija run preko kojih mogu da vidim podatke o svom sistemu i sl, za sad mi je jedino poznato da ukucam msconfig...


4.
Imam monitor Samsung 2324 nw koji je 23 inca i ima rezoluciju 2048 x 1152 medjutim moja maticna ploca Gigabyte GA - 945GM - S2 ima integrisanu graficku, i nikako ne mogu da lepo podesim rezoluciju. Kad sam prvi put instalirala Windows 7 u petak 27.11 odmah je prepoznao monitor ali sada ga ne prepoznaje kad se restartuje sam ali kasnije ga opet prepozna i sam namesti pravilnu rezoluciju.

Da li neko zna kako ovo da se resi?


5.
Kompjuter koji imam poceo je u zadnje vreme da se sam restartuje, to se desavalo i pre par meseci ali se saniralo reinstalacijom operativnog sistema windows xp.

Od kada sam pocela da skidam filmove (cime naravno on duze radi) ovo je pocelo da se desava svakodnevno u jedan ili dva navrata (doduse terala sam ga da skine po dva filma za redom i pisala kilometarske seminarske radove i pravila prezentacije tj radio je satima).
To se desilo dva dana za redom, treci dan se vise puta restartovao cim sam ga ukljucila.

Citanjem raznih tema dosla sam do zakljucka da je u pitanju napajanje, kuler,virus ili ne daj boze maticna ploca.

Odnela sam ga na popravku ali serviser mi je rekao da sve radi ok i da nesto u vezi procesora ili maticne ima temperaturu oko 40 stepeni koja je normalna, da promenim sistem a ako ima problema da krenemo da menjamo jedno pod jedno dok se to ne resi o_O

Naredni dan sam preinstalirala windows 7, sve je bilo super, opet je duze radio jer sam skidala programe za komp, danas sam skinula par malih stvarcica, jedan film od 700 mb i krenula da skidam film koji je dvd rip (1,4 gb) i usled dl opet ga je restartovao.Izmedju toga imao je pauzu od sat i po ili dva.




Da li je neko imao slican problem i kako mogu ustanoviti u cemu je problem.


Procesor mi je Intel (R) Celeron (R) CPU e1200 @ 1.60Gh,imam 2 GB ram memorije.
OS je windows 7 (nije pravi), ima 32 bita
HDD WDC WD32000AAKS - 00B3A0 ATA device
imam jedan 320 GB,podeljen na dve particije sistem disk C ima oko 270 a local D 40 gb (ovako glupo ga nisam ja podesila)
maticna ploca Gigabyte GA - 945GM - S2



Hvala unapred i sorry ako ima slovnih gresaka
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
21
a4oh0l.jpg


koja je ovdje ispravna odluka?
i jel to je virus?,,,ako se moze vidjeti iz slike,,
sve u svemu,,koristio sam eset 4,al mi dop... non stop trazennje njegove licence,,pa sam prije par dana stavio avg8 i sad mi on malo malo baci ovu poruku,,,,sta da radim?hvala
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
pod 1

Skini jdownloader za skidanje sa rapida i megauploada. To cekanje na megauploadu od 25 sec imam i ja ,a imam premium. Izbjeci cekanje na rapidu mozes izbjeci restartanjem modema ,tj tako promijenis ip adresu i nema cekanja ili
u opcijama jdownloadera namjestis reconect i jd sam to odradjuje. Ovo vazi samo ako ti je dinamicka ip,za staticku ne vazi.

pod 2

Taj tvoj procesor se meni nimalo ne svidja (celeron), onda nisi navela kolika ti je napojna jedinica, i drugi put namjesti particije na hardu obrnuto, da ti c particija bude 40gb ,a druga ostatak. To restartanje moze biti do napojne,i jos skini memoriju i ispusi slotove od prasine i ocisti kontakte,moze biti i do toga,Ja mislim da je do maticne nebi ti radio ni toliko, nego bi ledio i morala bi sama restartati komp.Tako je bilo kod mene kad je rikno kondenzator na maticnoj
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
17
pod 1

Skini jdownloader za skidanje sa rapida i megauploada. To cekanje na megauploadu od 25 sec imam i ja ,a imam premium. Izbjeci cekanje na rapidu mozes izbjeci restartanjem modema ,tj tako promijenis ip adresu i nema cekanja ili
u opcijama jdownloadera namjestis reconect i jd sam to odradjuje. Ovo vazi samo ako ti je dinamicka ip,za staticku ne vazi.

pod 2

Taj tvoj procesor se meni nimalo ne svidja (celeron), onda nisi navela kolika ti je napojna jedinica, i drugi put namjesti particije na hardu obrnuto, da ti c particija bude 40gb ,a druga ostatak. To restartanje moze biti do napojne,i jos skini memoriju i ispusi slotove od prasine i ocisti kontakte,moze biti i do toga,Ja mislim da je do maticne nebi ti radio ni toliko, nego bi ledio i morala bi sama restartati komp.Tako je bilo kod mene kad je rikno kondenzator na maticnoj

@crysis

Veliko hvala na odgovoru.

1. mislim da imam staticku IP adresu znaci da se pomorim sa RS limitima,hvala u svakom slucaju :)

2. Ne znam kako da utvrdim kolika mi je napojna jedinica?A ne znam ni kako sama da obrnem particije, probabala sam jednom preko partition magic programa da smanjim C a povecam D i da napravim jos jednu ali sam umesto toga izbrisala windows wacko2
Ukoliko postoji mogucnost da ovo zamenu uradim a da windows ostane u jednom komadu molim te prosvetlime.

Komp zaista redovno cistim,kuciste ne drzim ga na podu,a jednom mesecno otvorim i prebrisem nekim maramicama koje su posebno namenjene za to delove u kucistu, ostatak kompa ribam sa nekom tecnoscu namenjenom za monitor i spoljne delove, tako da sam prilicno sigurna da prasina nije uzrok.

Ukoliko smatras da je do procesora, za koji drugi model/marku procesor bi trebalo da pocenem da stedim?po tvom misljenju?

Hvala jos jednom.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Pozz...
Skeniraj sa Malwarebytes
evo ti link
Link
Ali u safe modu...
Ako ne znaš kako da udješ u safe mode evo ti jedan od načina...
Idi na Start - Run - ukucaj msconfig - BOOT.INI - SAFEBOOT (čekiraj) - zatim klikni OK - Restart.To je to.
Posle samo ponovi postupak da bi mogao normalno da uđeš u windows (dečekiraj SAFEBOOT).
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
otvori poklopac kucista i procitaj na napojnoj od koliko je wati,za sad ostavi particije dok nebudes ponovo rusila sistem, pa ih napravi kako treba. za operativni sitem i programe ti treba maksimum 40gb. kod mene je amd athlon dual core 2.01 gh i to mi je slabo. moja preporuka: otvori novu temu i pitaj neka se sto vise forumasa javi i da predloge koji procesor da kupis.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
21
f

Pozz...
Skeniraj sa Malwarebytes
evo ti link
Link
Ali u safe modu...
Ako ne znaš kako da udješ u safe mode evo ti jedan od načina...
Idi na Start - Run - ukucaj msconfig - BOOT.INI - SAFEBOOT (čekiraj) - zatim klikni OK - Restart.To je to.
Posle samo ponovi postupak da bi mogao normalno da uđeš u windows (dečekiraj SAFEBOOT).

zaaaafaljujen
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
51
Treba mi pomoc oko paljenja kompa,kad ga upalim pre nego sto se pojavi destop trazi mi neki pasword.Pise your password will expire in 14 days moze pomoc kako da sklonim to.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
17
otvori poklopac kucista i procitaj na napojnoj od koliko je wati,za sad ostavi particije dok nebudes ponovo rusila sistem, pa ih napravi kako treba. za operativni sitem i programe ti treba maksimum 40gb. kod mene je amd athlon dual core 2.01 gh i to mi je slabo. moja preporuka: otvori novu temu i pitaj neka se sto vise forumasa javi i da predloge koji procesor da kupis.


Hvala još jednom na pomoći, otvoriću temu sigurno već u ponedeljak,a kasnije u toku noći izmeniću post i dopisati specifikacije sa napajanja.


pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top