Antivirus za starije racunare-preporuka

Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Kod instalacije antivirusne zastite nikad nisam imao problema da mi usporava komp.Prvi put cujem za ovu vrstu problema a radio sam od 256MB rama do 16GB rama na standardnim diskovima i SSD diskovima.Bas nisam imao problema nikad.Mozda vam priprema za postavljanje antivirusne zastite ili red postavljanja nije dobar.Neznam prvi put cujem za ovu vrstu problema.U svakom slucaju hvala na temi.Za sve postoji prvi put.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.385
Pazite meni licno nije problem da instaliram bilo koji antivirus kod sebe jer mi je kompjuter dovoljno jak da podnese bilo koji antivirus.Naveo sam da se bavim instaliranjem sistema.U poslu mi dolaze razni racunari od onih odlicnih do nekih trojki ili slabijih pentijum cetvorki.Ja sam licno testirao mnogo nekih stvari pa i antivirusa na slabijim kompjuterima ali kao sto sam naveo temu sam pokrenuo da bi razmjenili iskustva i da bi ja sebi potvrdio neka zapazanja i iskustva.Ostanimo pri temi i neka svako napise svoja iskustva i preporuku pa cemo svi sklopiti jednu sliku.Forum za to i sluzi zar ne.Hvala na saradnji i druzenju svakome bez iznimki.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.385
Ja sam na stari laptop sa 512 MB RAM-a (realno 480 jer grafika uzima 32 MB) i celeronom 1.5 stavio 360 IS

http://www.360safe.com/internet-security.html

isprobao sam nekoliko AV, ali čak i NOD 32 mi je usporavao komp.
Probao sam ovaj antivirus na jednoj slabijoj konfiguraciji i nema problema pri radu.Rama je bilo 512,grafika minimalna 64 mb i procesor 2.4.Bio si potpuno u pravu minimalno trosi resurse i odlicno se uklapa u slabije konfiguracije.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
03.12.2012
Poruka
2.385
aham, a detekcija je najmanje bitna...
Pa nemozes dobiti pare i jare nikako.Koliko para toliko i muzike.Jednostavno dodje covjek kaze stavi neki antivirus a da ne koci,naravno dobije od mene obrazlozenje da to nije to zapravo da nece biti ful zastita.Da nebi otisao od teme ovde je u pitanju samo koji antivirus najmnje opterecuje i koji trosi najmanje resursa.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.803
Најмање оптерећује систем и једини прави АВ је: "Microsoft Security Essentials (MSE)". ;) Сви остали су доказане штеточине, и то веће штеточине од самих вируса! Не наседајте на лажне анкете и тестове где је "MSE" наводно најгори, а док су сасвим "случајно" најбољи они најскупљи антивируси! Он ради одлично и на добрим рачунарима једнако као и на лошијим, препоручујем га од срца свима. Ја га нпр. користим од прве верзије, и немам апсолутно никаквих безбедоносних проблема. Па, забога, ко боље познаје "Windows 7" од стручњака из "Microsoft-a", који су га и написали, можда "Kaspersky Lab" ili "Avast" a? Размислите добро о овоме, пре него што се за*ебете и инсталирате неку штеточину од АВ-а. Међутим, кључни фактор у заштити рачунара је наш сопствени мозак, а којег би требало оставити укљученог поред "MSE-a", док се "сурфује" по Интернету. Дакле, скраћено: "MSE" + сопствени мозак (укључен) = брз и заштићен рачунар. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.08.2011
Poruka
135
Probaj webroot. Spada u najlakse antiviruse a detekcija mu je neverovatna.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
20.06.2012
Poruka
3.803
Probaj webroot. Spada u najlakse antiviruse a detekcija mu je neverovatna.

Прешао сам недавно на "Win. 8.1 Pro", и сад користим "Windows Defender", једноставно немам поверење у ниједан други, верујем само "Microsoft-u" и њиховом АВ-у. ;) Наравно, мозак оставим укључен поред њега док "сурфујем" по Интернету, презадовољан са њиме и препоручујем га свима. :) Он ти неће 100% успоравати рачунар, знам то поуздано, ја га користим веома дуго и све ради савршено. ;)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Avast 4.2 home edition samo moras da se registrujes,a ja na 800Mhz 256mb rama i sis 300,305... (ima nekih silnih brojeva)
Teram Avast Noviju verziju
 
Natrag
Top