Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, i Ja cu zednome dati iz izviora vode zive zabadava. Koji pobedi dovbice sve,I BICU MU BOG, I ON CE BITI MOJ SIN." Otkrivenje 21,6.7.

"EVO CU SKORO, blago onome ko drzi reci prorostva knjige ove." Otkr. 22,7.

"EVO CU DOCI SKORO, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim.
JA SAM AFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, PRVI I POSLEDNJI." Otkr. 22,12.13.

Biblija jasno tvrdi:
Da je Gospod Isus Hristos, ALFA I OMEGA, samo ce ON KAO BOG PONOVO DOCE
I DA CE ON BITI BOG pobednicima.

Da se to odnosi na Hrista dokazije Njegova izjava :EVO CU DOCI SKORO.

I Onaj koji ce skoro doci ponovo izjavljua: JA SAM ALFA I OMEGA.
To je jasno kao beli dan.

Ne postoje dokazi koji bi pobili verodostojnost ovih Hristovih izjava.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pomoc postradalima od hurikana

Organizacija Hriscanske Adventisticke Crkvr u Wasingtonu, ADRA, nedavno je dla 100,000 dolara posle hirikena u Luizian i 80,000 za pocetak dala je pomoc u Teksasu. Ne samo da je dala novcanu pomoc, nego i ADRINE ekipe su stupile u licno pomaganje postradalima.
http://reliefweb.int/report/united-states-america/usa-hurricane-ike-strikes-texas-adra-sends-aid

Pitanje Jehovinim Svedocima: Sta ce vasa uprava u Newjorku ucitini da pomogne onima koji su u nevolji?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"JA SAM ALFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, i Ja cu zednome dati iz izviora vode zive zabadava. Koji pobedi dovbice sve,I BICU MU BOG, I ON CE BITI MOJ SIN." Otkrivenje 21,6.7.

"EVO CU SKORO, blago onome ko drzi reci prorostva knjige ove." Otkr. 22,7.

"EVO CU DOCI SKORO, i plata moja sa mnom da dam svakome po delima njegovim.
JA SAM AFA I OMEGA, POCETAK I SVRSETAK, PRVI I POSLEDNJI." Otkr. 22,12.13.

Biblija jasno tvrdi:
Da je Gospod Isus Hristos, ALFA I OMEGA, samo ce ON KAO BOG PONOVO DOCE
I DA CE ON BITI BOG pobednicima.

Da se to odnosi na Hrista dokazije Njegova izjava :EVO CU DOCI SKORO.

I Onaj koji ce skoro doci ponovo izjavljua: JA SAM ALFA I OMEGA.
To je jasno kao beli dan.

Ne postoje dokazi koji bi pobili verodostojnost ovih Hristovih izjava.

U vise navrata je receno da se moraju razlikovati osobe na koje se neka titula primenjuje kao sto je alfa i omega.
Titula alfa i omega je krivotvorena u DK prevodu u otkrivenju 1:10
Za samouverene evo grcki tekst pa nek nadju u njemu alfu i omegu itd...

BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος (Rev. 1:10 BGT)
DK:10 Bejah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
CRO Revelation 1:10 Zanijeh se u duhu u dan Gospodnji i začuh iza sebe jak glas, kao glas trublje. (Rev. 1:10 CRO)
Dakle problem nastaju kad se podmuklo dodaje titula koja nigde ne pise da bi zbunili hriscane zeljne pravde i istine i zaludeli trojstvom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Titula alfa i omega je krivotvorena u DK prevodu u otkrivenju 1:10
Za samouverene evo grcki tekst pa nek nadju u njemu alfu i omegu itd...

reče JS čiji prevod je iz starih prevoda koji imaju svega 5% starih spisa.

Ko o čemu...

Dakle problem nastaju kad se podmuklo dodaje titula koja nigde ne pise da bi zbunili hriscane zeljne pravde i istine i zaludeli trojstvom.

Kakve veze ima to sa Trojstvom kada je isto prvi i posljednji, alfa i omega, ako nisi znao da u grčkom alfa je i broj, jer je semitski jezik, a čim je broj kada nešto ređaš znači da je i redni broj.

To se čak i za stvorenja primjenjuje alfa mužijak kod vukova npr.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
reče JS čiji prevod je iz starih prevoda koji imaju svega 5% starih spisa.

Ko o čemu...



Kakve veze ima to sa Trojstvom kada je isto prvi i posljednji, alfa i omega, ako nisi znao da u grčkom alfa je i broj, jer je semitski jezik, a čim je broj kada nešto ređaš znači da je i redni broj.

To se čak i za stvorenja primjenjuje alfa mužijak kod vukova npr.
Covece,pogledaj tekst na grckom,i uporedi sa DK prevodom.Nemoj da te lazu za otkrivenje 1:10,nisi valjda slep?
Jel ti vidis negde da pise alfa i omega ovde u grckom tekstU???
BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος (Rev. 1:10 BGT)
Jel lepo da se doda nesto sto ne prilici u DK prevod?
Shvatas li ti da je to krivokletstvo? Jel ti to odobravas???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ALFA & OMEGA znači PRVI I POSLEDNJI.

- Bog ( Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4

- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13


U sledećem kontekstu ( na početku teksta ) mi vidimo da Bog sebe predstavlja kao ALFU I OMEGU - Prvog i Poslednjeg.

U nastavku Jovan se obazire da vidi ko je to, i vidi Isusa u Svetinji koji mu kaže - da je on Alfa i Omega - Prvi i Poslednji.

Dakle, Isus je Bog ALFA I OMEGA, SVEDRŽITELJ, KOJI JEST, KOJI BEŠE, I KOJI ĆE DOĆI PO DRUGI PUT NA OBLACIMA NEBESKIM.

"Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj.
Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za riječ Božiju i za svjedočanstvo Isusa Hrista.
Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji;

I: što vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnijeh,

I usred sedam svijećnjaka kao sina čovječijega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnijem.
A glava njegova i kosa bijaše bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;
I noge njegove kao mjed kad se rastopi u peći; i glas njegov kao huka voda mnogijeh;
I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovijeh izlažaše mač oštar s obje strane, i lice njegovo bijaše kao što sunce sija u sili svojoj.
I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji"
( otkrivenje 1. 8 - 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
ALFA & OMEGA znači PRVI I POSLEDNJI.

- Bog ( Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4

- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13


U sledećem kontekstu ( na početku teksta ) mi vidimo da Bog sebe predstavlja kao ALFU I OMEGU - Prvog i Poslednjeg.

U nastavku Jovan se obazire da vidi ko je to, i vidi Isusa u Svetinji koji mu kaže - da je on Alfa i Omega - Prvi i Poslednji.

Dakle, Isus je Bog ALFA I OMEGA, SVEDRŽITELJ, KOJI JEST, KOJI BEŠE, I KOJI ĆE DOĆI PO DRUGI PUT NA OBLACIMA NEBESKIM.

"Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, govori Gospod, koji jest, i koji bješe, i koji će doći, svedržitelj.
Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za riječ Božiju i za svjedočanstvo Isusa Hrista.
Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji;

I: što vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnijeh,

I usred sedam svijećnjaka kao sina čovječijega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnijem.
A glava njegova i kosa bijaše bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;
I noge njegove kao mjed kad se rastopi u peći; i glas njegov kao huka voda mnogijeh;
I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovijeh izlažaše mač oštar s obje strane, i lice njegovo bijaše kao što sunce sija u sili svojoj.
I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji"
( otkrivenje 1. 8 - 17 )

Da bi uvideo gde gresis prvo uporedi prevod sa grckim biblijskim tekstom,pa tek onda mozes da objasnjavas svoje ucenje.
Dakle mi smo jos na pocetku Otkrivenje 1:10
Objasni otkud alfa i omega u DK prevodu otk 1:10 kad ga nema u grckom tekstu?
Jel ti opravdavas ovo ubacivanje alfe i omega u DK prevod???
pa tek posle da nastavimo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Covece,pogledaj tekst na grckom,i uporedi sa DK prevodom.Nemoj da te lazu za otkrivenje 1:10,nisi valjda slep?
Jel ti vidis negde da pise alfa i omega ovde u grckom tekstU???
BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος (Rev. 1:10 BGT)
Jel lepo da se doda nesto sto ne prilici u DK prevod?
Shvatas li ti da je to krivokletstvo? Jel ti to odobravas???

Opet nisi u stanju da daš odg. na moje izlaganje, šta uopšte uzimaš moj koment.

Jel to iz Kodeksa sinajskog koji je korumpiran još davno?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
U vise navrata je receno da se moraju razlikovati osobe na koje se neka titula primenjuje kao sto je alfa i omega.
Titula alfa i omega je krivotvorena u DK prevodu u otkrivenju 1:10
Za samouverene evo grcki tekst pa nek nadju u njemu alfu i omegu itd...

BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος (Rev. 1:10 BGT)
DK:10 Bejah u duhu u dan nedeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji;
CRO Revelation 1:10 Zanijeh se u duhu u dan Gospodnji i začuh iza sebe jak glas, kao glas trublje. (Rev. 1:10 CRO)
Dakle problem nastaju kad se podmuklo dodaje titula koja nigde ne pise da bi zbunili hriscane zeljne pravde i istine i zaludeli trojstvom.

Rise, naveo si tekstove koji nemaju veze za onim sto sam izneo u komentaru.
Hristos jeste BOG jer samo On je BOG kojice ponovo doci i to je sve.
 
Natrag
Top