Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Odmah da ti kazem da imas interesantno razmisljanje.
Slazem se sa tobom da je diskutabilna prva recenica "Ko je uzasao na nebo,da bi sisao dole",ali sledece recenice pobijaju bilo kakvu mogucnost da se radi o bilo kojem obicnom coveku i njegovom sinu."Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji?".Ovo se nedvosmisleno moze odnositi samo na Boga.I zato pisac pita Kako mu je ime i kako je ime sina njegovoga?

Ne to nije tacno, uopste se ne govori o Bogu. Jedino sto tebi odgovara da tako verujes.
Pisac cak ne zna ni o cemu govori, on sumnja, postavlja pitanja, pokusava da pronadje odgovor i luta:

stih 18 Troje mi je čudesno, i četvrtog ne razumem.

stih 3 Niti sam učio mudrost niti znam svete stvari.

Pa onda kaze:

stih4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj?

Pisac u poglavlju pravi poredjenja sa mnogim zivim bicima, orlovima,lavovima,skakavcima itd.. Zar je neobicno sto je napravio poredjenje i sa covekom i postavio takvo pitanje?
''Moze li iko od ljudi uciniti ono sto je Bog ucinio?''.
To je pitanje.

To i sam Bog pita Jova:

Jesi li ti za svog veka, zapovedio jutru, pokazao zori mesto njeno?
Jesi li dolazio do dubina morskih, i po dnu propasti jesi li hodio?
Jesu li ti se otvorila vrata smrtna i vrata sena smrtnog jesi li video? (jov 38:12-17).

Zar je stvarno neobicno postaviti takva pitanja?
Ne u kontekstu biblije uopste nije, ali tebi odgovara da mislis drugacije.
Cinjenica je da Jevrejima danas ovaj stih nema takvo znacenje kao tebi, a niti je to tada imao.
Niti je u njemu iko od Hriscanskih pisaca ikada video dokaz za Sina Bozjeg.
Zato ga i ne citiraju.

Smesno bi bilo i pomisliti da se to odnosi na obicnog coveka,Milana,Dejana,Dragana itd,vec se podstice da se jasno kaze kako je ime Boga,i da taj Bog ima svoga sina kojem takodje treba da znaju ume.To je za Jevreje bilo veoma provokativno pitanje,a i za mnoge dan danas iz dva razloga.
Prvi je da su Jevreji u to vreme poceli da izbegavaju da izgovaraju Bozje ime Jehova,a drugi razlog je da je za njih oduvek bila suluda pomisao da Bog ima sina i to jos posebnog sina.To je bila i naznaka da ce Bog poslati svog sina na zemlju,i da treba da ga prepoznaju ,ali ga nisu prepoznali!.

Ne, prvo ti neznas kada su jevreji poceli da izbegavaju izgovor Bozjeg imena. Dakle kada?
TO SIGURNO NIJE BILO ZA VREME SOLOMUNA(kada je ovaj tekst nastao, to je bio najbolji i najproduktivniji period u istoriji jevrejskog naroda i Bozje ime se svuda spominjalo).
Drugo, ako su prestali da izgovaraju to ime, kako vi onda tvrdite da je Isus izgovario Bozje ime u hramu?
Da ga je izgovorio, prilikom citanja tore , a da su oni imali takav obicaj smesta bi ga kamenovali.
Trece, naravno da je suluda pomisao da Bog ima Sina, i to je tako i danas kod Jevreja.
Ali ovaj tekst u sebi nema nista prorocansko, sto bi ga povezalo sa Hristom.


Da se kojim slucajem misli na poredjenje,o kojem ti pricas,ne bi uopste bilo potrebno da se zna ime njegovog sina,vec samo ime tog coveka koji bi se "poredio" sa Bogom.
Sta te je to navelo na takvu pomisao?

Imena su u stara vremena bila jako bitna. Oznacavala su karakter osobe. A za covekovo ime se vezivala i njegova licnost.
Tako je: ''Avram'' dobio ime ''Avraam'' sto znaci ''otac mnostva'', Isav znaci ''rutav'' itd..
Bog u vise navrata menja imena coveku kada se promeni njegova licnost, ili kada njegovo ime dato po rodjenju, vise ne odgovara njegovom karakteru.
Tako je i sa Bozjim imenom, ono dolazi od glagola ''hava'' sto znaci ''postati'' . Zato Bozje ime znaci: ''Stvoritelj''.
Tako isto za coveka je bilo bitno da ima naslednika ''Sina'', koji ce preneti Ocevo ime dalje.
Zato se Isus naziva ''Isus Sin Josifov''. To je u ono vreme bilo ime i prezime.
zbog toga nije nista cudno kada pisac pita: ''Kako mu je ime i kako je ime Sinu njegovom, znas li?''
On jednostvano pita, ''ko je taj covek'' on trazi njegov identitet.

Sto se tice Isusa kao jedinorodjenog sina na zemlji i to je pitanje za diskusiju jer je pre njega bilo mnogo ljudi ,a pogotovo prvi covek Adam koji je oznacen takodje kao sin Bozji koji je stvoren.Dal je Bog rodio ili stvorio Adama?

Nigde Adam nije nazvan ''Sinom Bozjim'', ako hoces da koristis rodoslovlje iz jevandjelja, ono ne govori o ''Sinu Bozjem Adamu'' , vec o Isusu Hristu koji je stvorio Adama na pocetku.
On je Pocetak stvaranja.
Ali to nije ni bitno za nasu pricu, jer ne dokazuje nista. Nigde se ne kaze da je Bog: ''Rodio Adama''.
Niti taj izraz i ako se spominje moze dokazati nesto, bilo da se primenjuje na Hrista,andjele ili ljude.
''Roditi'' znaci da je neko nastao u odredjenom trenutku. Ali za Hrista se moze odnositi samo na njegovo rodjenje na zemlji, kada se to govori.
Zato sto je on pored nebeskog zivota(predpostojanja), takodje imao i zemaljski zivot, pa samim tim i ''rodjenje'' na zemlji.
Stoga to ne dokazuje nista.
Ti nigde nemas stih u bibliji tipa: ''Isus je Stvoren'' ili ''Isusa Stvori Bog''. To ne postoji!
Ako nadjes da se to kaze tim recima, ja cu te castiti ruckom, i smesta prihvatiti tvoju veru. Ali nemas!

Kakva je razlika izmedju roditi i stvoriti???
Da se misli na to da je Isus jedinorodjeni sin koga je njegov otac jedini LICNO napravio,stvorio ili rodio,ima vise stihova,ali evo da idemo redom.
To dokazuju sledeci stihovi iz
Kolosani 1:15,16
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

Da si malo bolje proucio kontekst, shvatio bi da se i ovde govori o njegovom rodjenju na zemlji, tj. ''rodjenju iz mrtvih'':

15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

Sta to znaci?
Objasnjava ti naredni stih:

18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvo-RODJENI iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;

To se odnosi na ''novorodjenje'' duhom, ''prvorodjeni'' ili ''rodjen'' znaci ''duhom rodjen'' za nov zivot, kao sto se i svaki covek nanovo radja prilikom krstenja koje simbolizuje duhovnu smrt i ustajanje(vaskrsenje) u nov zivot.
Tako je i Hrist ustao i bio ''prvina'' onima koji umrese, ''da on bude u svemu prvi''.
To ti tekst kaze, a ne nesto drugo sto ti zelis da mislis.

Zato je on ''rodjen'' a to nema veze sa stvaranjem i sl.
Uzmi malo pa citaj bibliju otvorenog uma pa ce ti doci samo.
Biblija se ne cita sa unapred stvorenim predubedjenjem.

Evo ti jos jedan stih , koji zloupotrebljavate:

''Jer kome od anđela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.
I opet uvodeći Prvorodnoga u svet govori...''(jevrejima 1:5-6).

Kada mu je rekao: ''ja te danas rodih''?
Tekst kaze: ''uvodeci ga u svet govori''! Znaci prilikom rodjenja na zemlji!
I ne samo to, nego ga jos i tom prilikom, kad je rodjen na zemlji naziva ''PRVORODJENI'' ili ''JEDINORODJENI''.
Vi sve te tekstove i stihove koji se odnose na njegov zemaljski zivot zloupotrebljavate.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mire
smatram da si pametan covek,a ja sam izgleda lud ,niti ima u mene razuma bas kao u 2 stihu prica 30 glave.
2 Ja sam luđi od svakog, i razuma čovečijeg nema u mene.,
ali bi te ipak zamolio da mi objasnis sta si hteo da postignes sa ubacivanjem stiha 18,pa onda stih 3.
18 Troje mi je čudesno, i četvrtog ne razumem:
Zasto si posle ovoga stiha ubacio stih 3,umesto 19 koji objasnjava stih 18,a ne diskutabilni stih 4?
19 Put orlov u nebo, put zmijin po steni, put lađin posred mora, i put čovečiji k devojci.

Sto se tice doticnog stiha iy Luke 3
23 I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog,........
38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.
Odavde lepo ispada da je Adam sin Bozji.

Kolosani 1:15,16 jasno govori da je Isus rodjen pre bilo cega pa cak i zemlje.A ako je rodjen ima svoj pocetak,dok otac nema ni pocetak niti kraja.16 stih jasno govori da je sve ostalo sekundarno u cijem stvaranju je ucestvovao i sin uz oca,jer je otac sve stvarao za svoga sina jedinorodjenoga koga je licno sam bez icije pomoci stvorio!
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
- Rodjen pre svake tvari se odnosi na rodjenje iz mrtvih, odnosno vaskrsenje.

- Pocetak stvaranja Bozjeg se odnosi na to - da je on stvoritelj i prauzrok svega, pre njega nista nijepostojalo, i sve pronalazi svoj pocetak u njemu.

'''Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu.
I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi''' ( Kolosanima 1. 16 - 18 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
- Rodjen pre svake tvari se odnosi na rodjenje iz mrtvih, odnosno vaskrsenje.

- Pocetak stvaranja Bozjeg se odnosi na to - da je on stvoritelj i prauzrok svega, pre njega nista nijepostojalo, i sve pronalazi svoj pocetak u njemu.

'''Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu.
I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi''' ( Kolosanima 1. 16 - 18 )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stvoritelj = Bog.
ŠTO je to Gospodin Isus stvorio?
Ili - Sve je ZA Isusa stvoreno!
OD Koga ?
OD Boga Jedinoga Jahve - Isusova Boga.
-------------------------------------------

Bog = A&O.
Koji stih jasno kaže -
Isus je A&O! - ?

ILI

Isus kaže - Ja sam A&O! - ?

----------------------------

Ili - Imamo samo stih u kojem se jasno kaže -
A&O je BOG.

A Isus - NIJE Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire
smatram da si pametan covek,a ja sam izgleda lud ,niti ima u mene razuma bas kao u 2 stihu prica 30 glave.
2 Ja sam luđi od svakog, i razuma čovečijeg nema u mene.,
ali bi te ipak zamolio da mi objasnis sta si hteo da postignes sa ubacivanjem stiha 18,pa onda stih 3.
18 Troje mi je čudesno, i četvrtog ne razumem:
Zasto si posle ovoga stiha ubacio stih 3,umesto 19 koji objasnjava stih 18,a ne diskutabilni stih 4?
19 Put orlov u nebo, put zmijin po steni, put lađin posred mora, i put čovečiji k devojci.

Ja ti prezentujem kontekst okolnih stihova, nema veze da li sam isao preko reda, ti to svakako mozes videti i proveriti u svojoj bibliji.
I mislim da sam ti jasno pokazao, kako ja to shvatam. Pitanje je da li ces ti o tome rzmisliti i shvatiti na ispravan nacin. Samo ti Bog moze dati da razumes, a ja te samo upucujem u pravom smeru, ostalo je na tebi i Bozjoj milosti..

Sto se tice doticnog stiha iy Luke 3
23 I taj Isus imaše oko trideset godina kad poče; i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa sina Ilijinog,........
38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.
Odavde lepo ispada da je Adam sin Bozji.

Ne, uopste ne ispada da je ''Adam Sin Bozji'' uopste ne!
Tekst ti kaze:
''Isus.... i beše, kao što se mišljaše, sin Josifa....Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.''

Ne kaze se ''Bozjeg Sina Adama'' , vec da Adam svoje poreklo vuce od: ''Sina Bozjeg'' sto znaci da ga je ''Sin Bozji''(Isus Stvorio).
Ja mislim da je jasno da ne moze biti jasnije.
Samo sto se vama to ne svidja.


Kolosani 1:15,16 jasno govori da je Isus rodjen pre bilo cega pa cak i zemlje.A ako je rodjen ima svoj pocetak,dok otac nema ni pocetak niti kraja.16 stih jasno govori da je sve ostalo sekundarno u cijem stvaranju je ucestvovao i sin uz oca,jer je otac sve stvarao za svoga sina jedinorodjenoga koga je licno sam bez icije pomoci stvorio!
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.

Ja sam ti lepo odgovorio i objasnio da je stih 18. zakljucak, i objasnjava sta se mislilo sa tim da je Isus ''Rodjen pre svake tvari''.
Ali ti se pravis da ne razumes?
Isus je ''rodjen pre svake tvari'' zato sto je ''prvi pre svih ljudi vaskrsnuo '' i ''ustao je rodjen u novi zivot'', dok je svima drugima podario zivot, prvo ''stvaranjem'' a kasnije i ''vaskrsenjem'', zato se i kaze da je ''kroz njega sve sazdano, ''sve sto je na nebu ili na zemlji'' , jer je on svim zivim bicima podario zivot.
Prvo je to ucinio ''stvaranjem'' a potom i ''svojim vaskrsenjem'' tj. ''rodjenjem iz mrtvih''- podario je zivot ljudima

Zakljucak na kraju je ''DA BUDE ON U SVEMU PRVI" . Ovo se sve spominje zato, da bi se naglasilo da je on ''PRVI U SVEMU''.
On je ''Prvi u stvaranju na nebu'' i on je ''prvi u stvaranju novih bica na zemlji - kroz vaskrsenje iz mrtvih''.


Zato i 18. stih zakljucuje i kazuje sta se prethodno mislilo u 15. i 16. stihu , izrazom ''rodjen'':

18 ''I On je glava telu crkve, koji je početak i
prvo-RODJENI iz mrtvih, DA BUDE ON U SVEMU PRVI''

Na kraju, ovo ima i vecnu komponentu - Izraz ''rodjen'' je vecna komponenta koja se moze primeniti na Isusa, jer on je oduvek bio ''rodjen''. Kako to?
Vreme za Boga ne postoji, zato se i kaze u otkrivenju da je : ''Jagnje zaklano OD POSTANJA SVETA''.
Nije nista cudno ako se za Isusa i tvrdi da je ''rodjen'' i pre nego sto je rodjen na zemlji. Jer vreme za Boga ne postoji i za njega je sve sadasnjost.
Pa ako ovaj tekst i govori o Isusovom ''rodjenju'' i pre nego sto je rodjen na zemlji, to ne znaci da je stvoren(''rodjen'' pre nastanka zemlje).
Kao sto ni ''zaklan od postanja sveta'' ne znaci da je zaklan jos pre nego sto je zemlja nastala...
Za Boga vreme ne postoji. Proslost -sadasnjos- buducnost = sve je to isto...


Kako ti to ne razumes?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U Otkrivenju imamo 2 Osobe!
Jedna se naziva - BOG,
a Druga - Isus, Krist, Jaganjac,
---------------------------------

Otkrivenje 1,1

Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog...

-----------------------------
Otkrivenje 1,2

koji posvjedoči za riječ Božju i za svjedočanstvo Isusa Krista

----------------------------
2 osobe - Jedna je BOG - druga je Isus.
---------------------------------------------

NE - Bog ISUS!
Nego samo - ISUS!

----------------------

Otkrivenje 1,8

Ja sam Alfa i Omega, govori Gospodin Bog - Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi, Svevladar.
------------------------------

Da je A&O
NE GOVORI Isus
nego BOG!

A imamo 2 osobe -
Jedna je BOG,
a Druga je Isus.

--------------------
Isus nije i neće nikada biti ni A&O ni Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mire
price 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?
Ne mozes to da objasnis sa stihovima
,
18 Troje mi je čudesno, i četvrtog ne razumem:
19 Put orlov u nebo, put zmijin po steni, put lađin posred mora, i put čovečiji k devojci.
ali dobro ti to tako shvatas da je poredjenje ,

Sto se tice Luke 3:38
CRO Luke 3:38 Enošev, Šetov, Adamov, Bozžji. (Luk 3:38 CRO)
vidi se da je Adam Bozji sin!


Kolosanima 1:15 i 16 su zajedno,jer je tu odgovor na tvoja pitanja
15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.
16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.

Da je Isus nivo nize od svoga Boga i oca vidi se kad pise da je Isus "oblicje"boga koji se ne vidi,dakle Isus nije pravi jedini i istiniti Bog.A kad kaze da je rodjen pre svake stvari ne kaze da je rodjen pre Adama ,vec pre bilo koje andjela,pa cak i svemira,jer 16 stih bas to potvrdjuje da je Bog Otac kroz Isusa stvorio sve sto je na nebu i sto je na zemlji....,sve kroz ili preko ili zajedno sa isusom stvorio za isusa !

Rec prvorodjeni iz 18 stiha govori da je Isus prvorodjen i iz mrtvih,zato jer je on prvi koji je nakon smrti rodjen u duhovnom telu,i niko pre njega od ljudi koji su pomrli nije bio uskrsnut u duhovnom telu.
Postoji i rec jedinorodjeni koja se koristi za nesto trece i necu sada o njeneom znacenju.
Poenta je da pravis razliku izmedju reci,rodjen,prvorodjen,jedinorodjen itd,jer sve to menja i smisao teksta.
Razmisli malo logicno kad sad ponovo pogledas 16 stih
Kad je stvoreno nebo i zemlja?
Dal,kad je Isus postao prvorodjeni iz mrtvih ili mnogo,mnogo,mnogo pre???

pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bitna je celina - a ona govori da je Isus Alfa i Omega koji ce uskoro doci na oblacima nebeskim, koji je u starom zavetu najavljen kao Bog koga ce probosti na krstu i koga ce pogledati prilikom njegovog dolaska i zaplakati za njim.

Prva dva teksta govore o starozavetnom Bogu koji za sebe kaze da
je on ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI.

BOG STAROGA ZAVETA KAZE ZA SEBE DA JE ON ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Umuknite preda mnom, ostrva; i narodi neka se potkrijepe, neka pristupe, i tada neka reku: hajdemo da se sudimo.
Ko je podigao pravdu s istoka? ko je dozvao da ide za njim ustopice? ko joj je pokorio narode i dao joj vlast nad carevima i učinio te su
kao prah maču njezinu i kao razvijana pljeva luku njezinu?Pogna ih, prođe mirno putem, kojim ne bješe hodio nogama svojim.
Ko je uradio i učinio to? i zove naraštaje od iskona? JA, GOSPOD, PRVI I POSLJEDNJI, ja isti" ( Isaija 41. 1 4 )

"Јер се именују по светом граду, ослањају се на Бога Израиљева, којему je име Господ над војскама...
Чуј ме, Јакове и Израиљу, којега ја позвах: ја сам први, ја сам и пошљедњи" ( Isaija 48. 2 - 12 )

---------------------------------------------------------------

Drugi prilozeni tekst govori da je Jovan cuo glas nekoga koji mu se obratio i reka da je on ALFA I OMEGA.
Jovan se tada obazire da vidi ko je taj koji mu govori, i vidi Isusa u svetinji nad svetinjama koji mu kaze da je on ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI.

ISUS KAZE JOVANU DA JE ON ALFA I OMEGA PRVI I POSLEDNJI:

"Ja Jovan, koji sam i brat vaš i drug u nevolji, i u carstvu i trpljenju Isusa Hrista, bijah na ostrvu koje se zove Patam, za riječ Božiju i za svjedočanstvo Isusa Hrista.
Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: JA SAM ALFA I OMEGA, PRVI I POSLEDNJI.
I: što vidiš napiši u knjigu, i pošlji crkvama koje su u Aziji: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tijatir, i u Sard, i u Filadelfiju,
i u Laodikiju.
I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom; i obazrevši se vidjeh sedam svijećnjaka zlatnijeh, I usred sedam svijećnjaka KAO SINA COVECIJEGA obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom
zlatnijem.
A glava njegova i kosa bijaše bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni;
I noge njegove kao mjed kad se rastopi u peći; i glas njegov kao huka voda mnogijeh;
I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovijeh izlažaše mač oštar s obje strane, i lice njegovo bijaše kao što sunce sija u sili svojoj.
I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se! JA SAM PRVI I POSLEDNJI" ( otkrivenje 1. 9 - 17 )

--------------------------------------------------------------

Treci tekst govori o starozavetnom Bogu i odnosi se na prorocanstvo kjoje govori da ce niega kao Boga pogledati oni koji su ga proboli, i da ce tada zaplakarti za njim kao za prvencem ( izraz koji se odnosi na Isusa koji je prvenac ).

BOG U STAROM ZAVETU KAZE ZA SEBE DA CE POGLEDATI NA NJEGA KOJEGA PROBODOSE, I ZAPLAKACE ZA NJIM:

"И излићу на дом Давидов и на становнике Јерусалимске дух милости и молитава, и погледаће на мене којега прободоше; и плакаће за њим као за јединцем, и тужиће за њим као за првенцем" ( Zaharija 12. 10 )

----------------------------------------------------------

I na kraju - ova tri prilozena teksta objasnjavaju predjasnji, i kazu da je Bog koga su proboli i za kojim ce zaplakati kao za prvencem - sam Gospod Isus Hristos, koji je Alfa i Omega Svedrzitelj, koji ce skoro doci na oblacima nebeskim sa silom I slavom nebeskom.

ISUS ALFA I OMEGA - KOJI JESTE I KOJI BESE I KOJI CE DOCI SVEDRZITELJ, DOCI CE PO DRUGI PUT I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI SU GA PROBOLI NA KRSTU:

"I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;
I učini nas careve i sveštenike Bogu i Ocu svom; tome slava i država va vek veka. Amin.
Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 5 - 7 )

И ево ћу доћи скоро, и плата моја са мном, да дам свакоме по дјелима његовијем.
Ја сам алфа и омега, почетак и свршетак, први пошљедњи" ( Otkrivenje 22. 12 - 13 )

"И тада ће се показати знак сина човјечијега на небу; и тада ће проплакати сва племена на земљи; и угледаће сина човјечијега гдје иде на облацима небескима са силом и славом великом" ( Matej 24. 30 )
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Nema i neće nikada biti stiha -
Isus, Božji Sin, JE A & O.
Nema stiha - Isus je BOG.
Nema stiha - Isus je Logos.
NEMA!

Ima samo stih - Bog je A & O.
Bog je Logos.
Jahve je BOG Jedini.

A u Otkrivenju jasno se odvajaju
2 osobe -
Prva je Bog,
Druga je Isus.

TKO je TAJ Bog,
koji je BOG Isusov?

Što je sa SD?
Da li je SD = A&O?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, dve osobe ili licnosti Bozanstva - od kojih je jedna ostala na nebu a druga je preuzela ljudsku prirodu i rodila se na zemlji kao covek radi ljudskog spasenja.

Sveti Duh je ostao sa Bogom u Bozanskom oblicju, i zajedno sa Ocem cini jednog Boga Jhwh ili Elohima, Alfa i Omegu - OPrvog i Poslednjeg.
 
Natrag
Top