Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ni jedna licnost jednog Boga Elohima ili Jahwe nemaju pocetak i zavrsetak jer nisu stvoreni niti ce ikada prestati da postoje.

Bog Otac obracajuci se Bogu Sinu kaze za njega da je on onaj isti i u proslosti i u buducnosti kroz sve vekove i da nece nikada prestati da postoji:

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne, ni jedna licnost jednog Boga Elohima ili Jahwe nemaju pocetak i zavrsetak jer nisu stvoreni niti ce ikada prestati da postoje.

Bog Otac obracajuci se Bogu Sinu kaze za njega da je on onaj isti i u proslosti i u buducnosti kroz sve vekove i da nece nikada prestati da postoji:

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: toga radi pomaza Te, Bože, Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )


Aha, Dakle po Adventizmu ni jedan ELOHIM od Presvete Trojke nema ni početak ni završetak zato što su i Bog Otac i Bog Isus i Bog Sveti Duh večni, tačno?

Hajd da vidimo šta Biblija naučava
Hebrews 1
1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.

1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.

1:10 And, Thou, YHWH, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:

1:11 They shall perish; but thou remainest; and they all shall wax old as doth a garment;

1:12 And as a vesture shalt thou fold them up, and they shall be changed: but thou art the same, and thy years shall not fail.



Hebrejima 1,8ali za Sina: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.
Hebrejima 1,9Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Bog, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.
Hebrejima 1,10I: Ti u početku, YHWH, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.
Hebrejima 1,11Propast će, ti ćeš ostati, sve će ostarjeti kao odjeća.
Hebrejima 1,12Mijenjaš ih poput haljine, kao odjeću, i nestaju. A ti si uvijek isti - godinama tvojim nema kraja.


Što bi rekli naši dragi Adventisti: Samo oni pod jakim opijatima ne primećuju da je YHWH Bog koji je u početku utemeljio zemlju i nebo i da je to djelo ruku njegovih, tako Laodikeja, ha?
Šta dalje kaže u 11 i 12 pasus? ti mi kaži.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne citas pazljivo kontekst samog teksta.

Bog Otac se u ovom tekstu obraca Bogu sinu, a to upravo potvrdjuje cinjenica prisutna u samom tekstu koja kaze da je Bog Otac POMAZAO Boga Sina za sluzbu spasitelja.

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: TOGA RADI POMAZA TE BOZE BOG TVOJ uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )

Ovo potvrdjuje drugi tekst koji kaze:

"Vi znate govor koji je bio po svoj Judeji počevši od Galileje po krštenju koje propoveda Jovan:
Isusa iz Nazareta KAKO GA POMAZA BOG DUHOM SVETIM i silom, koji prođe čineći dobro i isceljujući sve koje đavo beše nadvladao; jer Bog beše s njim.
I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo" ( dela apostolska 10. 37 - 39 )

Dakle, ovde se ne obraca Sin Bogu Ocu, vec Bog Otac Bogu Sinu pripisujuci mu Bozanske atribute, i govoreci da ga je on pomazao za sluzbu spasitelja.

Nije Bog Otac pomazan za sluzbu - vec Bog Sin Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne citas pazljivo kontekst samog teksta.

Bog Otac se u ovom tekstu obraca Bogu sinu, a to upravo potvrdjuje cinjenica prisutna u samom tekstu koja kaze da je Bog Otac POMAZAO Boga Sina za sluzbu spasitelja.

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože, va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje: TOGA RADI POMAZA TE BOZE BOG TVOJ uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati" ( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )

Ovo potvrdjuje drugi tekst koji kaze:

"Vi znate govor koji je bio po svoj Judeji počevši od Galileje po krštenju koje propoveda Jovan:
Isusa iz Nazareta KAKO GA POMAZA BOG DUHOM SVETIM i silom, koji prođe čineći dobro i isceljujući sve koje đavo beše nadvladao; jer Bog beše s njim.
I mi smo svedoci svemu što učini u zemlji judejskoj i Jerusalimu; kog i ubiše obesivši na drvo" ( dela apostolska 10. 37 - 39 )

Dakle, ovde se ne obraca Sin Bogu Ocu, vec Bog Otac Bogu Sinu pripisujuci mu Bozanske atribute, i govoreci da ga je on pomazao za sluzbu spasitelja.

Nije Bog Otac pomazan za sluzbu - vec Bog Sin Isus.

E ako ti nije Bog Otac pomazan za službu nego ti je Bog Sin Isus pomazan onda pitam:
Šta sada ti Bogovi više nisu u svemu jednaki, u svemu isti i u svemu ravni, ha? Jedan ti je pomazan drugi ti nije pomazan, kako to dva različita Boga, ha?
E Kako li vas muće te Sotonine Dezinformacije više ne znaš ko je ko i šta je što.


Gde piše Bog Otac se obraća Bogu Sinu? koji stih, daj da ga vidim.
Pa ti baš nemaš obraza, nemaš ni stida ni sramote! Hoću da mi dostaviš taj stih gde tačno piše Bog Otac se obraća Bogu Sinu, ako to nemaš onda kasapiš Božiju reč i od istine praviš laž da bi širio Sotonine Dezinformacije.
Neću ni da ti čitam ceo post, kad ti ne prezaš ni od toga da ne huliš i pljuješ po Bogu i Isusu.


Šta ovde piše? ko je stvoritelj zemlje i neba, Ko?
Hebrejima 1,10I: Ti u početku, YHWH, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.

Kažeš:
ovde se ne obraca Sin Bogu Ocu, vec Bog Otac Bogu Sinu

A ja tebe pitam: Koliko Bogova ti sad imaš? Hajd pa nisi valjda toliko zadrt da nećeš sebi priznati da su TRI.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan Bog koj se otkriva u tri Bozanske licnosti.
I Otac i Sin i Sveti Duh su Bog, i obavljaju razlicite uloge u planu spasenja.

Sve Bozanske licnosti su jednake, ali je Jedna od tih licnosti je bila pomazana za sluzbu spasitelja i postala Sin Bozji zemaljskim rodjenjem, dok su ostale dve licnosti ostale na nebu.

Amin ako se Bog Otac obraca Sinu sa Jhwh jer on to jeste zajedno sa Ocem, to je upravo dokaz da Jhwh pripada i Ocu i Sinu, oni su zajedno Jhwh ili Elohim.

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože ( jhwh ), va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje:
toga radi pomaza Te, Bože ( Jhwh ), Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati"
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )

Dakle, Bog Otac Jhwh se obraca drugoj licnosti Bozanstva odnosno Sinu Isusu nazivajuci je Jhwh, i kaze da je ona pomazana za sluzbu spasitelja, i to je najaci dokaz da se tu radi o Isusu kao Jhwh koji je pomazan za sluzbu spasitelja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Jedan Bog koj se otkriva u tri Bozanske licnosti.
I Otac i Sin i Sveti Duh su Bog, i obavljaju razlicite uloge u planu spasenja.

Sve Bozanske licnosti su jednake, ali je Jedna od tih licnosti je bila pomazana za sluzbu spasitelja i postala Sin Bozji zemaljskim rodjenjem, dok su ostale dve licnosti ostale na nebu.

Amin ako se Bog Otac obraca Sinu sa Jhwh jer on to jeste zajedno sa Ocem, to je upravo dokaz da Jhwh pripada i Ocu i Sinu, oni su zajedno Jhwh ili Elohim.

"A sinu: Presto je Tvoj, Bože ( jhwh ), va vek veka; palica je pravde palica carstva Tvog.
Omilela Ti je pravda, i omrzao si na bezakonje:
toga radi pomaza Te, Bože ( Jhwh ), Bog Tvoj uljem radosti većma od drugova Tvojih.
I opet: Ti si, Gospode, u početku osnovao zemlju, i nebesa su dela ruku Tvojih:
Ona će proći, a Ti ostaješ: i sva će ostareti kao haljina,
I savićeš ih kao haljinu, i izmeniće se: a Ti si Onaj isti, i Tvojih godina neće nestati"
( Jevrejima poslanica 1. 8 - 12 )

Dakle, Bog Otac Jhwh se obraca drugoj licnosti Bozanstva odnosno Sinu Isusu nazivajuci je Jhwh, i kaze da je ona pomazana za sluzbu spasitelja, i to je najaci dokaz da se tu radi o Isusu kao Jhwh koji je pomazan za sluzbu spasitelja.

Opet spamuješ taku lepu temu sa naukom iz Sotonskog štaba za Dezinformacije, Zašto svaku temu pretvaraš u temu o TROJSTVU Bogaca koje ti obožavaš?

Nego da ti ja komentarišem post, jer to je red da se radi.

Biblija ne naučava da je JAHVE TROBOG!
Nigde u mojoj Bibliji ne piše da je JAHVE TRO jedan, TRO jedini, niti da su TRI Boga u JAHVE, dostavi mi iz tvoje biblije taj pasus gde to piše, imaš ga, ha?

Bog Otac se obraća kome! Bogu Sinu misliš? A gde ti Treći Bog Sveti Duh? odakle on proizilazi, ha? To je tvoja dogma trebo bi da znaš.


Ne citas pazljivo kontekst samog teksta.
Bog Otac se u ovom tekstu obraca Bogu sinu, a to upravo potvrdjuje cinjenica prisutna u samom tekstu koja kaze da je Bog Otac POMAZAO Boga Sina za sluzbu spasitelja.

Dakle, ovde se ne obraca Sin Bogu Ocu, vec Bog Otac Bogu Sinu pripisujuci mu Bozanske atribute, i govoreci da ga je on pomazao za sluzbu spasitelja.
Nije Bog Otac pomazan za sluzbu - vec Bog Sin Isus.

Ovaj post nisi pročito nit si dao tvoj komentar, kako to? A ti odgovaraš sve što te ovde pitamo, ha?

E ako ti nije Bog Otac pomazan za službu nego ti je Bog Sin Isus pomazan onda pitam:
Šta sada ti Bogovi više nisu u svemu jednaki, u svemu isti i u svemu ravni, ha? Jedan ti je pomazan drugi ti nije pomazan, kako to dva različita Boga, ha?
E Kako li vas muće te Sotonine Dezinformacije više ne znaš ko je ko i šta je što.


Gde piše Bog Otac se obraća Bogu Sinu? koji stih, daj da ga vidim.
Pa ti baš nemaš obraza, nemaš ni stida ni sramote! Hoću da mi dostaviš taj stih gde tačno piše Bog Otac se obraća Bogu Sinu, ako to nemaš onda kasapiš Božiju reč i od istine praviš laž da bi širio Sotonine Dezinformacije.
Neću ni da ti čitam ceo post, kad ti ne prezaš ni od toga da ne huliš i pljuješ po Bogu i Isusu.


Šta ovde piše? ko je stvoritelj zemlje i neba, Ko?
Hebrejima 1,10I: Ti u početku, YHWH, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.

Kažeš:
ovde se ne obraca Sin Bogu Ocu, vec Bog Otac Bogu Sinu

A ja tebe pitam: Koliko Bogova ti sad imaš? Hajd pa nisi valjda toliko zadrt da nećeš sebi priznati da su TRI.

Kažeš da nemaš TRI Boga nego jednog, a ovde zagovaraš da ti se ELOHIM sam sa sobom dogovara, sam sebe pomazuje, sam sebe postavlja za slugu da sam sebi služi!
Nego kako Adventisti imaju običaj da pitaju, pa i ja po vašem običaju da te priupitam:

Jesi li ti popio nešto žestoko kolega, ili si pod nekim jakim dorogama, ha?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Opet spamuješ taku lepu temu sa naukom iz Sotonskog štaba za Dezinformacije, Zašto svaku temu pretvaraš u temu o TROJSTVU Bogaca koje ti obožavaš?
Jesi li ti popio nešto žestoko kolega, ili si pod nekim jakim dorogama, ha?
AApocketz, bilo bi vrijeme da prestaneš sa ovakvim vrstama provokacija i da pisanje na ovom forumu svedeš u okvire uljudne rasprave.
U svome postu No.353 na ovoj temi postavljaš pitanje Laodikeji:
"A ja tebe pitam: Koliko Bogova ti sad imaš? Hajd pa nisi valjda toliko zadrt da nećeš sebi priznati da su TRI."
Kada ti on odgovori na to pitanje, ti mu spočitavaš da spamuje temu?! A istina je da si ti prvi počeo sa spamovanjem i da si ti taj koji u skoro svakom svom postu i na svakoj termi pominje Sveto Trojstvo. I ne samao to. Vrijeđaš sve vjernike pravoslavne vjere tvrdnjom da su svi isti kao i pojedini njihovi sveštenici koji su se nastrano ponašali. To je nedopustivo i neće se više tolerisati.
Čaln 3 Pravilnika ovoga foruma glasi: "#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni."
Ovdje svi mogu slobodno iznosti svoja mišnjenja, bez obzira kojoj vjerskoj skupini pripadaju, ali ta mišljenja moraju biti u skladu da normama uljudnog i civilizovanog kodeksa, bez vrijeđanja osjećaja, pogotovo vjeskih, drugih naroda i drurgih vjera.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Tema je:

Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ako ima ko da se drži teme neka mi prvo pojasni šta treba da znači Alfa i Omega a potom i ko je Alfa i Omega Otac ili SIn?

Držite se teme! i bez provociranja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.257
Aha, Dakle po Adventizmu ni jedan ELOHIM od Presvete Trojke nema ni početak ni završetak zato što su i Bog Otac i Bog Isus i Bog Sveti Duh večni, tačno?

Hajd da vidimo šta Biblija naučava
Hebrews 1
1:8 But unto the Son he saith, Thy throne, O Elohim, is for ever and ever: a sceptre of righteousness is the sceptre of thy kingdom.

1:9 Thou hast loved righteousness, and hated iniquity; therefore Elohim, even thy Elohim, hath anointed thee with the oil of gladness above thy fellows.

1:10 And, Thou, YHWH, in the beginning hast laid the foundation of the earth; and the heavens are the works of thine hands:

1:11 They shall perish; but thou remainest; and they all shall wax old as doth a garment;

1:12 And as a vesture shalt thou fold them up, and they shall be changed: but thou art the same, and thy years shall not fail.



Hebrejima 1,8ali za Sina: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova, i pravedno žezlo - žezlo je tvog kraljevstva.
Hebrejima 1,9Ti ljubiš pravednost, a mrziš bezakonje, stoga Bog, Bog tvoj, tebe pomaza uljem radosti kao nikog od tvojih drugova.
Hebrejima 1,10I: Ti u početku, YHWH, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.
Hebrejima 1,11Propast će, ti ćeš ostati, sve će ostarjeti kao odjeća.
Hebrejima 1,12Mijenjaš ih poput haljine, kao odjeću, i nestaju. A ti si uvijek isti - godinama tvojim nema kraja.


Što bi rekli naši dragi Adventisti: Samo oni pod jakim opijatima ne primećuju da je YHWH Bog koji je u početku utemeljio zemlju i nebo i da je to djelo ruku njegovih, tako Laodikeja, ha?
Šta dalje kaže u 11 i 12 pasus? ti mi kaži.

Opet citiras falsifiovanu bibliju JS. Samo oni prevode: ''Pomaza te Bog tvoj Bog''
I umeces Bozje ime YHWH u Novi Zavet gde ga nema!
Znaci koristis falsifikat: 'Hebrejima 1,10I: ''Ti u početku, YHWH, utemelji zemlju i nebo je djelo ruku tvojih.''.
Kako mozes tako da manipulises, kada je svakom obrazovanom Hriscaninu poznato da tog imena TAMO NEMA!
Ti hoces da dokazes da se ovaj stih ne odnosi na Isusa Hrista, i onda umeces strane reci!
Koliko puta ja treba da upozoravam da ne koristis falsifikovane biblije???

Dokazi ti nama biblijom, ali koristi izvorne manuskripte, a ne falsifikovane prevode!



Tema je:

Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ako ima ko da se drži teme neka mi prvo pojasni šta treba da znači Alfa i Omega a potom i ko je Alfa i Omega Otac ili SIn?

Držite se teme! i bez provociranja.

Na to je odgovoreno vec hiljadu puta. Opet isto.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U Otkrivenju postoji JEDAN Glavni LIK,
i jedan Sporedni Lik,
baš kao iu cijeloj Bibliji.
-----------------------------------------------

Glavnog LIKA je lako identificirati.
TAJ je Jedini BOG - Jahve.

Sporedni Lik je naš Gospodin Isus Krist - Nebog.
-------------------------------------------------- ------

Da je TO tako - kaže nam i PRVI stih Otkrivenja:

Otkrivenje 1,1

Otkrivenje Isusa Krista :
njemu ga dade Bog ......
--------------------------------------------------

Da li jasnije od toga može biti?

Postoji JEDAN BOG ,
postoji Jedan Božji Sin Isus - Nebog.

-------------------------------------------------- ---------

Pogledajmo prvi stih o A &O;
-------------------------------------------------- ----

Otkrivenje 1,8

Ja sam Alfa i Omega ,
govori Gospodin Bog -
Onaj koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
Svevladar.

-------------------------------------------------- --------

Da ponovim za zaboravne,
i one koji su pod ŠTABOM:

Postoji JEDAN BOG ,
postoji Jedan Božji Sin Isus - Nebog.

--------------------------------------------

Da je A & O - TKO govori?

Da li TO govori Isus Krist , da li piše - Isus govori

ILI PIŠE

BOG govori da je A & O ! -?

---------------------------------------------
 
Natrag
Top