Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
,,8 „Ја сам Алфа и Омега“, говори Јехова Бог, „Онај који јесте и који је био и који долази, Свемоћни.“

,,...koji DOLAZI.,, On dolazi a znamo da piše da je Bog DUH pa kad stiže Duh?
Ako slučajno stiže vidljiv koje će telo imati i zašto?
Pozdrav Risu.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Baumasteru,ne znam zasto te muci rec "koji dolazi"
pa ne pise li u Bibliji da ce Isus Hrist nakon 1000 godisnje vladavine predati svu svoju vlast,svome ocu jehovi Bogu.
E vidis,na taj nacin Jehova bog "opet dolazi"
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Dragi moj Baumasteru,ne znam zasto te muci rec "koji dolazi"
pa ne pise li u Bibliji da ce Isus Hrist nakon 1000 godisnje vladavine predati svu svoju vlast,svome ocu jehovi Bogu.
E vidis,na taj nacin Jehova bog "opet dolazi"
1.korincanima 15:28
A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.

Pise jos kako to potvrdjuje (isaija i jovan krstitelj u bibliji) kad sam isus govori da mu se rasciste staze, jer ce doci da gazi po njima u telu!!!!

koliko sam ti puta postavio te stihove a.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Dragi moj Baumasteru,ne znam zasto te muci rec "koji dolazi"
pa ne pise li u Bibliji da ce Isus Hrist nakon 1000 godisnje vladavine predati svu svoju vlast,svome ocu jehovi Bogu.
E vidis,na taj nacin Jehova bog "opet dolazi"

Rise brate, pricas makar sta.
Pa zar si zaboravio Hristovo obecanje: "Kad otidem i pripravim vam mjesto OPET CU DOCI, i uzecu vas k sebi d ai vi budete gde sam ja." Jovan 14,3.
Pa ne odbacujes ti valjda Hristove rec i Njegovo obecanje o Njegovom slavnom Drugom dolasku.

Verujes li ti da ce pre Milenujuma Gospod Isus Hristos doci? Zasto zaobilazis istinu?
-----------------

A kad Mu sve pokori, onda će se i sam Sin pokoriti Onom koji Mu sve pokori, da bude Bog sve u svemu.

RISE, da li to znaci da je Gospod Isus Hristos danas NEPOKORAN SVOME OCU?

Risko, preporucio bih ti da se vise pridrzavas Biblije, a sve manje ljudske filozofije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
RISE, da li to znaci da je Gospod Isus Hristos danas NEPOKORAN SVOME OCU?

Risko, preporucio bih ti da se vise pridrzavas Biblije, a sve manje ljudske filozofije.


Pozdrav
Laodikejac kao dete jedinog svevšnjeg Boga Sina jer drugoga Boga po Adventizmu nema osim jedinoga :) dakle Laodikejac je ovde doneo važnu vest od Adventističkog proročkog duhovnika Dragana Micica koji je pun svetosti i darova duha pa je rekao: Gospod Isus jeste Bog Otac, Bog Otac jeste Otac i Bog Sveti Duh jeste Otac jer to troje su jedan Bog, ne tri "JA TI KAŽEM, TO JE TAKO!"

Pitanje za Adventiste
Kome je to sada jedini svemogući Bog Sin po proročkim duhovnicima Adventizma pokoran danas
:)
Konkretno, zar ima još koji Bog osim jedinog istinitog svemogućeg Boga nad Bogovima Bog Sin Isus Hristos
:)


Preporučio bi vam da se pridržavate Biblije a ne MANTRE proročkog duha Dragana Micic ili Cece Jece jer opasno je biti odpadnik od Boga i njegovog Mesaju praviti varalicom. Uživajte, blagoje vama.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Smesko,

Verujete li vi JS da je YHWH Bog?

Verujete li da je i Hristos Bog?

Svecasno si nam izjavio da verujete da je i sotona Bog i to velikim slovom.

Da li smo te dobro razumeli?

Pa onda u koliko vrsta bogova vi Jehovini svedoci verujete?
Zar ne vidis da ste i vi skupili trojstvo sa je vase trojstvo izmesano sa sotonom.

Jerej,jeres,jeres
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo svima
Izvinjenje svima sto sam postao neuredan u davanju blagovremenih odgovora.,nemam opravdanja.
Za cika Miku
Pokornost Isusa Hrista Svemogucem Bogu Jehovi nikada nije dosla u pitanje.Isus mu je uvek bio pokoran.
Cudi me da 1.Korincanima 15:28 dovodis pod noz."A kad mu sve pokori onda ce se i sam sin POKORITI....itd.
Taj stih govori o tome da su nakon pobune u Edenskom vrtu sve stvari poremecene.Kad se govori o pobuni,govorimo o nepokornosti.Ljudi su postali nepokorni ,pa cak i mnogi andjeli koji su postali demoni,dotle ti je sigurno jasno.
Nadalje zbog svega toga Jehova Bog je ovlastio svog sina Isusa da dovede sve u red,davsi mu titulu Boga,sve je predao u Isusove ruke.Isus ce sve to odraditi,i kad bude unistio smrt,predace sva svoja ovlascenja nazad svome ocu ,da Jehova bude Bog u svemu,i to je kraj.
To je ustvari ono i "sam sin ce se POKORITI"u smislu da vraca sva ovlascenja,to je znak pokornosti,zar ne?
Zasto od oca i sina koji su dve razlicite osobe pravite uz dodatak"trece",trojstvo???Nije li to van pameti?
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Alo ljudi
Ko je rekao od vas ,da u otkrivenju 1:10,pise alfa i Omega i da se to odnosi na isusa hrista???
Alfa i Omega se odnosi na Isusa Hrista ,isto onoliko kolko i pise u otkrivenju 1:10 na grckom.
Nije li ovo velika prevara stampaca ovog prevoda???dodavanje necega sto ne pise???
Hoce li se taj stih izbaciti u revidiranim izdanjima prevoda DK???

BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος


BYZ Revelation 1:10 Ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ· καὶ ἤκουσα φωνὴν ὀπίσω μου μεγάλην ὡς σάλπιγγος,


WHO Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος


VUL Revelation 1:10 fui in spiritu in dominica die et audivi post me vocem magnam tamquam tubae


CRO Revelation 1:10 anijeh se u duhu u dan Gospodnji i začuh iza sebe jak glas, kao glas trublje.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Alo ljudi
Ko je rekao od vas ,da u otkrivenju 1:10,pise alfa i Omega i da se to odnosi na isusa hrista???
Alfa i Omega se odnosi na Isusa Hrista ,isto onoliko kolko i pise u otkrivenju 1:10 na grckom.
Nije li ovo velika prevara stampaca ovog prevoda???dodavanje necega sto ne pise???
Hoce li se taj stih izbaciti u revidiranim izdanjima prevoda DK???

BGT Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος


BYZ Revelation 1:10 Ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ· καὶ ἤκουσα φωνὴν ὀπίσω μου μεγάλην ὡς σάλπιγγος,


WHO Revelation 1:10 ἐγενόμην ἐν πνεύματι ἐν τῇ κυριακῇ ἡμέρᾳ καὶ ἤκουσα ὀπίσω μου φωνὴν μεγάλην ὡς σάλπιγγος


VUL Revelation 1:10 fui in spiritu in dominica die et audivi post me vocem magnam tamquam tubae


CRO Revelation 1:10 anijeh se u duhu u dan Gospodnji i začuh iza sebe jak glas, kao glas trublje.

Risko okanise tih prevoda koje stampa KS-re i citaj izvorne tekstove: Evo ti direktno iz (Codex Sinaitcus)
εν αρχη ην ο λογοϲ
και ο λογοϲ ην
προϲ τον θν και
2θϲ ην ο λογοϲ ου
τοϲ ην εν αρχη

Pod 1) Gde Logos pise velikim slovom a ne kao vi sto ste preveli i rec je bila bogom tj smalim slovom (b) umesto sa velikim (B)

pod 2) (Codex sinaiticus) stih otkrivenje 1:10

μαρτυριαν ιυ ┬ εγε
νομην εν πνι εν
τη κυριακη ημερα
και ηκουϲα οπιϲω
μου φωνην μεγα
λην ωϲ ϲαλπιγγοϲ -10 I was in-spirit on the Lord's day and heard behind me a voice great as that of a trumpet.

A sad idemo jos malo :Vulgata -

10
fui in spiritu in dominica die et audivi post me vocem magnam tamquam tubae

Бијах у духу у дан недјељни, и чух за собом глас велики као трубе које говораше: ја сам алфа и омега, први и пошљедњи;



11
dicentis quod vides scribe in libro et mitte septem ecclesiis Ephesum et Zmyrnam et Pergamum et Thyatiram et Sardis et Philadelphiam et Laodiciam

И: што видиш напиши у књигу, и пошљи црквама које су у Азији: у Ефес, и у Смирну, и у Пергам, и у Тијатир, и у Сард, и у Филаделфију, и у Лаодикију.



12
et conversus sum ut viderem vocem quae loquebatur mecum et conversus vidi septem candelabra aurea

И обазрех се да видим глас који говораше са мном; и обазревши се видјех седам свијећњака златнијех,



13
et in medio septem candelabrorum similem Filio hominis vestitum podere et praecinctum ad mamillas zonam auream

И усред седам свијећњака као сина човјечијега, обучена у дугачку хаљину, и опасана по прсима појасом златнијем.



14
caput autem eius et capilli erant candidi tamquam lana alba tamquam nix et oculi eius velut flamma ignis

А глава његова и коса бијаше бијела као бијела вуна, као снијег; и очи његове као пламен огњени;

Znaci videli smo da se radi o ( Sinu Covecjem) mozes da pogledas i kontekste!!

(codex sinaiticus) stih otkrivenje1:13

χρυϲαϲ και μεϲον
των επτα λυχνιω
ομοιον υν ανου
ενδεδυμενον
ποδηρη και περιε
ζωϲμενον προϲ τοιϲ
μαϲθοιϲ ζωνην - tu Ce takodje radi o sinu covecjem.

a evo i s prevodom: otkrivenje 1:12,13.


12
και εκει επεστρεψα βλεπειν την φωνην ητις ελαλει μετ εμου και επιστρεψας ειδον επτα λυχνιας χρυσας

И обазрех се да видим глас који говораше са мном; и обазревши се видјех седам свијећњака златнијех,



13
και εν μεσω των επτα λυχνιων ομοιον υιω ανθρωπου ενδεδυμενον ποδηρη και περιεζωσμενον προς τοις μαστοις ζωνην χρυσην

И усред седам свијећњака као сина човјечијега, обучена у дугачку хаљину, и опасана по прсима појасом златнијем.

Tako da se djaba trudis da izokrenes stihove jer se jasno vidi da je Alfa i Omega Sin covecji.

Sledeci put kad hoces da izneses iskrivljenje biblijskih tekstova prvo pretrazi (Codex Sinaicus) i izvornu (Vulgatu)

Pozvao si me na temu a sad se krijes nisi dobar risko!!!

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dragi moj Gerice
Evo ti slike sa sajta gde je sinajski kodeks pa proveri sam.
Otkrivenje 1:10 nigde ne spominje ni alfu ni omegu.
Da bi uvideo razliku pogledaj 8 stih gde se spominju alfa i omega ,oznacio sam ti crvenom bojom...
3jIDs.jpg
 
Natrag
Top