Alfa i Omega - Otac ili Sin?

Ko je Alfa i Omega?

  • Jehova Bog Otac

    Votes: 14 46,7%
  • Isus Hrist Sin Bozji

    Votes: 9 30,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 1 3,3%
  • Trojstvo

    Votes: 6 20,0%

  • Total voters
    30
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,

……………………………………………………………

Znači – ALFA I OMEGA JE BOG OTAC, A NE SIN

Kontradikcija.

Sam si potvrdio da biblija kaze da je AFA I OMEGA - prvi i poslednji sam Isus Hristos, a potom kazes da je to Otac a ne Sin.

Odluci se, verujes li vise reci Bozjoj i onome sto si sam zakljucio i izjavio na osnovu biblije, ili sebi i svom misljenju koje je suprotno bibliji.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Kontradikcija.

Sam si potvrdio da biblija kaze da je AFA I OMEGA - prvi i poslednji sam Isus Hristos, a potom kazes da je to Otac a ne Sin.

Odluci se, verujes li vise reci Bozjoj i onome sto si sam zakljucio i izjavio na osnovu biblije, ili sebi i svom misljenju koje je suprotno bibliji.

Ne juri!
Kada sam ja to reko - Isus je A&O?
Koji je to moj post?
Ali - ako nema takova posta - onda ti ne govoriš istinu!
---------------------------------------------------------------

Prvi i posljednji - NE ODREĐUJE da je TAJ = BOG!
Ja mogu reč - Ja sam Prvi i Posljednji!
Jesam li ja zbog toga = BOG?

Ja sam prvi za iči jesti, i posljednji za iči raditi.
----------------------------------------------------

Bog Jedini Jahve jasno i glasno kaže
da je ON P&P - i to sa svojim Imenom:

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IZAIJA 41,4
Tko je to učinio i izvršio?
Onaj koji odiskona zove naraštaje,
ja, Jahve, koji sam prvi i bit ću ovaj isti s posljednjima!

IZAIJA 44,6
Ovako govori kralj Izraelov i otkupitelj njegov,
JAHVE NAD VOJSKAMA:
"Ja sam prvi i ja sam posljednji: osim mene Boga nema.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Da li ti imaš stih u kojem piše i Ime Isusa i da je Isus = P&P?
---------------------------------------------------------------------

Na koliko mjesta se P&P odnosi na Boga Jedinoga Jahvu,
a na koliko za Isusa Božjeg Sina?
Znaš li?

----------------------------
Isus nije i neće nikada biti A&O.
Jedini A&O je Jedini Bog Jahve.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo ti je nakaradna pedstava o Bogu i kao takva ne može izgrađivati osobinu ljubavi koja ujedinjuje u jedno jedinstvo. Isus je rekao ko prihvati mene prihvata onog koji me je poslao. A na drugom mestu kaže ko prihvata vas u moje ime prihvata i mene. To je moguće samo ako su svi Jedno. Bog kog vi nazivate Jehova mada misleći na Boga Oca za kog kažete da vam je toliko blizak da vam Isus skoro i ne treba ispostavilo se da vam uopšte nije blizak jer između vas treba posrednik što znači da ste u lošim odnosima. Zato je pogrešno bilo kojim imenima nazivati Boga Oca kojeg možemo da upoznamo samo preko Isusa Hrista ustvari upoznavajući ličnost Isusa Hrista mi upoznajemo Boga Oca. Pogrešno je nazivati Boga Oca bilo kakvim imenom a pogotovu imenom Jehova. Evo nešta iz onoga što sam pripremio za jehovina svedoke:


Koje je ime dato ljudima za spasenje Isus Hrist ili Jehova ?


Dela apostolska 4.12. I ni u kom drugom nema spasenja , jer nema drugog imena pod nebom datog ljudima po kome možemo biti spaseni.
Isaija 9.6. Jer nam se rodilo dete, dobili smo sina kome će kneževska vlast biti na ramenu. Ime će mu biti Divni Savetnik , Moćni Bog , Večni Otac , Knez Mira.
Rimljani 1.5. preko koga smo primili nezasluženu dobrotu i apostolstvo da bi na slavu njegovog imena svi narodi stekli veru i bili mu poslušni.
1. Korinćanima 1.2-3. Božijoj skupštini u Korintu vama koji ste posvećeni u jedinstvu s Hristom Isusom pozvani da budete sveti kao i svi koji posvuda prizivaju ime našeg Gospoda Isusa Hrista Gospoda njihovog i našeg.Nezaslužena vam dobrota i mir od ----(Boga našeg Oca )
---- (za Boga Oca nema ni tetragrama ni imena) i od Gospoda Isusa Hrista.
Jovan 5.23. da svi poštuju Sina kao što poštuju Oca. Ko ne poštuje Sina ne poštuje ni Oca koji ga je poslao.

Jedino mesto u novom zavetu gde se ukazuje na ime Isusovog i našeg Boga Oca je Otkrivenje 14.1. Ljudi koji će biti preneti u duhovni svet koji su predstavljeni sa 144000 u otkrivenju nakon uskrsenja i prenošenja u duhovni svet imaju jasno ime Boga Oca.
Otkrivenje 19.12-13. Govori se o Isusu čije je ime i Reč Božija. Stih 19.12. govori da donosi ime zapisano koje niko ne zna do On sam.

Otkrivenje 19.12. A oči su mu kao plamen ognjeni i na glavi njegovoj krune mnoge i imaše ime zapisano koje niko ne zna do on sam.


SZ Jahve NZ Jehošua ( Jahve spašava )

Isaija 41.4. Ko je uradio i učinio to? i zove naraštaje od iskona? Ja, Jahve prvi i pošljednji, ja isti.

Otkrivanje1.17. I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji
Isaija 44.6. Ovako govori Gospod car Izrailjev i izbavitelj njegov, Jahve nad vojskama: ja sam prvi i ja sam pošljednji, i osim mene nema Boga

Otkrivenje 1.10. Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji
Isaija 48.12. Čuj me, Jakove i Izrailju, kojega ja pozvah: ja sam prvi, ja sam i pošljednji

Otkrivenje 2.8. I anđelu crkve Smiranske napiši: tako govori prvi i pošljednji, koji bješe mrtav, i evo je živ
Isaija 33.22. Jer je
Jahve naš sudija, Jahve je koji nam postavlja zakone, Gospod je car naš, on će nas spasti

Otkrivenje 22.13. Ja sam alfa i omega, početak i svršetak, prvi i pošljednji
Psalam 7.11. Bog je pravedan sudija, i Bog je svaki dan gotov na gnjev

Dela apostolska 10.12
. I zapovjedi nam da propovijedamo narodu i da svjedočimo da je on narečeni od Boga sudija živijem i mrtvijem



Ime Jehova

Ovaj pogrešan izgovor je po prvi put zastupao ispovednik pape Lava X 1518. godine

"Jehovini svedoci" koji tako radikalno osuđuju rimsku crkvu, za svoje ime mogu da zahvale upravo njoj (kakav paradoks!) - i to upravo ispovedniku pape Lava X, Petru Galatinu. On je taj koji je godine 1518. prvi branio pogrešan izgovor "Jehova". Poznato je da je ova "kovanica" prodrla skoro svugde u crkveni rečnik, iako pre 1518. nijedan hrišćanin, a takođe i nijedan Jevrej, nije čitao Jehova.

"Svedoci", kao i obično u ovakvim slučajevima, počnu da pričaju o falsifikovanju istorije, pa ćemo mi odmah to onemogućiti i navesti da ova informacija potiče iz "Realne enciklopedije za protestanstsku teologiju i crkvu", koja je izdata još 1900. godine, dakle 31 godinu pre nego što je Društvo kule stražare uopšte i pomislilo da svoje sledbenike nazove "Jehovini svedoci". Poznato je da je ovaj pokret imao i razna druga imena, kao na primer, "Narodna propovedaonica iz Bruklina", "Ljudi početka hiljadugodišnjeg carstva" ili "Međunarodni savez ozbiljnih proučavaoca Biblije".

Očigledno je: Ni istorijski, ni lingvistički ne može da opstane da je izgovor "Jehova" jedno od Božijih imena, jer kako je već često pomenuto, "Jehova" je samo pogrešna "kovanica" od originalnog imena "Jahve". Upravo "Ebelferdska Biblija" koju "svedoci" preferiraju zbog toga što se u njoj koristi ime "Jehova" naglašava već 1891. godine, u predgovoru drugom izdanju da je ovo ime zadržano, "jer je čitalac tokom godina na njega navikao". Dalje objašnjava: "Skoro svi savremeni učenjaci pretpostavljaju da umesto Jehova ili Jehovi, treba da se čita "Jahve" (= večno postojeći, nepromenljivi)". Preporučujemo da se "svedocima" ovaj predgovor u "njihovoj" sopstvenoj Bibliji pokaže ("Ebelferdska Biblija", str. IV.).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
-----------------------------------
3. Treći put - Alfa i Omega
-----------------------------------

Otkrivenje 22,13
Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji, Početak i Svršetak!
---------------------------------
Početak i Svršetak se veže na Oca.
Početak i Svršetak – Otkrivenje 21,6!

Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,

Iz gornjeg neki izvlače zaključak da je Alfa i Omega – Sin.
Takvi ne primijećuju da je do sada – 2 – dva puta direktno
Alfa i Omega pripadalo Bogu Ocu Jahvi,
koji je na prijestolju,
koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
i početak i svršetak.

Ali je logika da ako je 2 puta
Alfa i Omega direktno za Boga Oca uzeto,
za mene je to jasno da je
Alfa i Omega Bog Jedini Otac Jahve.
………………………………………………………

Evo tvojih reci.

Prvo kazes da se ALFA I OMEGA veze za Oca.

Onda kazes da se tako nazivao Sin u otkrivenju 1. 17

Onda dajes zakljucak da je ZA TEBE Alfa i Omega Bog Otac, i time se svesno odrices cinjenice koju si i sam izrekao - da je Alfa i Omega i Sin.

---------------------------------------------------------


1. BOG JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Овако говори Господ Цар Израиљев и Избавитељ његов, Господ над војскама: ја сам први и ја сам последњи, и осим мене нема Бога" ( Isaija 44. 6 )

2. GOSPOD ISUS DOLAZI SA OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI GA PROBODOSE NA KRSTU I ZAPLAKACE ZA NJIM - ISUS JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI - SVEDRZITELJ

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 7 - 8 )

3. ISUS DOLAZI I TADA CE PROPLAKATI ZA NJIM:

"I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 )

4. BOG JE ONAJ KOGA CE PROBOSTI NA KRSTU I PLAKATI ZA NJIM - ISUS JE BOG STAROGA ZAVETA:

"I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( knjiga proroka Zaharije 12. 10 )


Iz gornjeg konteksta od 4 tacaka - jasno se izvode sledeci zakljucci:

1. Bog Gospod Car Izrailjev izbavitelj je Alfa i Omega - prvi iposlednji.

2. On dolazi na oblacima nebeskim i ugledace ga svako oko i koji su ga proboli i zaplakace za njim.

3. Bog je taj koga su proboli

4. Taj Bog koji dolazi je sam Gospod Isus Hristos za kojim ce proplakati sva plemena na zemlji.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Evo tvojih reci.

Prvo kazes da se ALFA I OMEGA veze za Oca.

Onda kazes da se tako nazivao Sin u otkrivenju 1. 17

Onda dajes zakljucak da je ZA TEBE Alfa i Omega Bog Otac, i time se svesno odrices cinjenice koju si i sam izrekao - da je Alfa i Omega i Sin.

---------------------------------------------------------


1. BOG JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:

"Овако говори Господ Цар Израиљев и Избавитељ његов, Господ над војскама: ја сам први и ја сам последњи, и осим мене нема Бога" ( Isaija 44. 6 )

2. GOSPOD ISUS DOLAZI SA OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI GA PROBODOSE NA KRSTU I ZAPLAKACE ZA NJIM - ISUS JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI - SVEDRZITELJ

"Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
"Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj" ( otkrivenje 1. 7 - 8 )

3. ISUS DOLAZI I TADA CE PROPLAKATI ZA NJIM:

"I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom" ( Matej 24. 30 )

4. BOG JE ONAJ KOGA CE PROBOSTI NA KRSTU I PLAKATI ZA NJIM - ISUS JE BOG STAROGA ZAVETA:

"I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( knjiga proroka Zaharije 12. 10 )


Iz gornjeg konteksta od 4 tacaka - jasno se izvode sledeci zakljucci:

1. Bog Gospod Car Izrailjev izbavitelj je Alfa i Omega - prvi iposlednji.

2. On dolazi na oblacima nebeskim i ugledace ga svako oko i koji su ga proboli i zaplakace za njim.

3. Bog je taj koga su proboli

4. Taj Bog koji dolazi je sam Gospod Isus Hristos za kojim ce proplakati sva plemena na zemlji.
Evo tvojih reci.
Prvo kazes da se ALFA I OMEGA veze za Oca.
Onda kazes da se tako nazivao Sin u otkrivenju 1. 17
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kad sam ja reko da se A&O nazivao SIN?
DAJ tu točno – SAMO TO – A&O je SIN – da sam ja napisao!
Ali – ako toga nema – ne govoriš istinu.
---------------------------------------------------------------------------------
Onda dajes zakljucak da je ZA TEBE Alfa i Omega Bog Otac, i time se svesno odrices cinjenice koju si i sam izrekao - da je Alfa i Omega i Sin.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kad sam ja reko da se A&O nazivao SIN?
DAJ tu točno – SAMO TO – A&O je SIN – da sam ja napisao!
Ali – ako toga nema – ne govoriš istinu.
---------------------------------------------------------
1. BOG JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Prvi i Posljednji – NE OZNAČAVA da je SAMO TAJ = Bog.

ALI – A&O – DA!

A nema stiha - Isus, Sin, Jaganjac, Krist = A&O!

NEMA!
Niti će biti.

ALI - Ima stih – A&O je BOG.
A tko je onda Isus Jaganjac - koji je kraj Boga?
----------------------------------------------------------------------------
2. GOSPOD ISUS DOLAZI SA OBLACIMA I UGLEDACE GA SVAKO OKO I KOJI GA PROBODOSE NA KRSTU I ZAPLAKACE ZA NJIM - ISUS JE ALFA I OMEGA - PRVI I POSLEDNJI - SVEDRZITELJ
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, Isus dolazi – ali NE PIŠE – ISUS JE A&O!

TI očito imaš oči – a ne vidiš!
AKO je Isus zazivao i nazivao Boga Oca – SVEDRŽITELJ,
A SVEdržitelj je vezano ISKLJUČIVO za Boga Oca Jahvu,
Onda Isus NIJE SVEdržitelj!


A SVEdržitelj se veže samo uz A&O – uz Boga Oca Jahvu.

Možeš to objasniti?
Već sam ti više puta dao stihove koje si samo progutao.
----------------------------------------------------------------------------------
3. ISUS DOLAZI I TADA CE PROPLAKATI ZA NJIM:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da, Isus – ali NE PIŠE – ISUS JE A&O!
---------------------------------------------------------------------------------
4. BOG JE ONAJ KOGA CE PROBOSTI NA KRSTU I PLAKATI ZA NJIM - ISUS JE BOG STAROGA ZAVETA:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Isus je Bog SZ?

DAJ mi taj stih!

TKO je Otac Isusu?

KOME se Isus moli?

Da li je Otac = Sin? – Gdje to piše?

Gdje piše da Bog može umrijeti?

Gdje piše da se Bog može Vidjeti?

Gdje piše da se Bog može probosti?

Gdje piše da je Bog = Tijelo?

TKO sjedi na prijestolju? – OTAC Bog.

Tko sjedi vječno Zdesna Božjeg prijestolja? – Sin Božji.

-------------------------------------------------------------------
Ako je Bog SZ = Isus KAKO to da jedan sjedi kraj drugoga?



Još da te upozorim – izjednačavanje Stvoritelja i stvorenja
Vodi u vječne terme.
A ti to sebi radiš.
----------------------------------------------------------------------------
"I izliću na dom Davidov i na stanovnike jerusalimske duh milosti i molitava, i pogledaće na mene kog probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem" ( knjiga proroka Zaharije 12. 10 )
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ZAHARIJA 12,10
A na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će na onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Bog Jahve daje proročanstvo za Isusa.

Isus je proboden. Isus nije Bog. Bog se ne može probosti.

Isus je tijelo. Isus nije Bog. Bog Jahve je Duh.

Isus je jedinac, prvenac – ukazuje da nije vječan, nego da ima svoj početak.

Svaki početak je Božje Jahvino Stvaranje.

Isus je stvoren Božjom stvaralačkom riječju.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iz gornjeg konteksta od 4 tacaka - jasno se izvode sledeci zakljucci:
1. Bog Gospod Car Izrailjev izbavitelj je Alfa i Omega - prvi iposlednji.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nema stiha – Isus je A&O.
Nema stiha – Sin je A&O.
Nema stiha – Božji Sin je A&O.
Nema stiha – Tijelo je A&O.
Nema stiha – Jaganjac je A&O.

--------------------------------------------------------------------------------
2. On dolazi na oblacima nebeskim i ugledace ga svako oko i koji su ga proboli i zaplakace za njim.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tako je – Isus Božji Sin dolazi na oblacima,
Jer nije SVEMOGUĆI SVEdržitelj – pa mu treba prevozno sredstvo.
Boga ne možeš probosti.
Bog je DUH – Isus je TIJELO.

------------------------------------------------------------------------------
3. Bog je taj koga su proboli
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOGA ne možeš probosti!

Bog je DUH.

TKO je onda bio Bog Otac kome se Isus moli dok je na križu?

TKO je TAJ BOG?

---------------------------------------------------------------------------
4. Taj Bog koji dolazi je sam Gospod Isus Hristos za kojim ce proplakati sva plemena na zemlji.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kakve to veze ima – plakanje?
Sa time jel netko Bog?
------------------------------------------------------------------------------
NISI U PRAVU!
Objasni ove stihove:

1. Korinćanima 8,4
Dakle, u pogledu blagovanja mesa žrtvovana idolima, znamo: nema idola na svijetu i
NEMA BOGA DO JEDNOGA.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jel ti jasno da postoji samo jedan Bog?
------------------------------------------------------------

1. Korinćanima 8,5 Jer sve kad bi i bilo nazovibogova ili na nebu ili na zemlji - kao što ima mnogo "bogova" i mnogo "gospodara"! –
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jel ti jasno da si ti taj koji imaš – nazovi boga i više bogova?
-------------------------------------------------------------------------------

1. Korinćanima 8,6
nama je jedan Bog, Otac,

od koga je sve, a mi za njega;

i

jedan Gospodin, Isus Krist,

po kome je sve, i mi po njemu.
………………………………….
Jel ti vidiš gore DVOJICU
Ili
Vidiš JEDNOGA?


Jel vidiš 2 Boga – ili – Jednog Boga?


Jel piše SIN ISUS KRIST – BOG,

Ili

Piše BOG OTAC?
--------------------

Kako je po gornjem
Jahve Otac Bog = Isus Sin Božji?


Jel su ti zbilja toliko oči zatvorene?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, mnostvo pitanja koje postavljas su proizvod konfuzije koju stvaras u svom umu.

Samo jedan tekst sagledan u kontekstu odgovara na sva ta pitanja zajedno...ali ti namerno ne zelis da vidis.

Zato sam te pitao da li znas sta je hermenatika, princip tumacenja biblijskih spisa.
Ti se boris protiv istine zapisane u pismu i to nekom svojom istinom koju si kreirao vadeci tekstove kao karte iz srusene kule od karata.

Ja ti iznosim celinu, i u toj projekciji celine istina je potpuno jasna i konacna.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Prijatelju, mnostvo pitanja koje postavljas su proizvod konfuzije koju stvaras u svom umu.

Samo jedan tekst sagledan u kontekstu odgovara na sva ta pitanja zajedno...ali ti namerno ne zelis da vidis.

Zato sam te pitao da li znas sta je hermenatika, princip tumacenja biblijskih spisa.
Ti se boris protiv istine zapisane u pismu i to nekom svojom istinom koju si kreirao vadeci tekstove kao karte iz srusene kule od karata.

Ja ti iznosim celinu, i u toj projekciji celine istina je potpuno jasna i konacna.
Ja se trudim odgovoriti ti na sve tvoje napise,
ali - ti - ne baš,
tako da se počinjem pitati - da li da ti i nadalje odgovaram,
jer mi postaješ neozbiljan.
-------------------------------

Ti iznosiš - DOGMU!
Zato niti ne odgovaraš na postavljena ti pitanja,
jer - kad biš istinito odgovorio - sam sebi biš srušio nauk.
----------------------------------------------------------------

Nema stiha - Isus je A&O.
ALI - ima stih - A&O je Bog!
A u Otkrivenju - od početka imamo DVOJICU -
Jedan je Bog - a Drugi je NEbog - Isus!

Otkrivenje 1,1

Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu
--------------------------------------------------

Da li vidiš DVOJICU u gornjem Stihu?
Da li vidiš - ISUS KRIST
i
BOG?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kad sam ja reko da se A&O nazivao SIN?
DAJ tu točno – SAMO TO – A&O je SIN – da sam ja napisao!
Ali – ako toga nema – ne govoriš istinu.
---------------------------------------------------------------------------------

Evo tvojih reci:

Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,

Evo i linka tvog komentara gde si to napisao:

http://serbianforum.org/threads/alfa-i-omega-otac-ili-sin.234163/page-16#post-1352715
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Evo tvojih reci:

Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17
Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,

Evo i linka tvog komentara gde si to napisao:

http://serbianforum.org/threads/alfa-i-omega-otac-ili-sin.234163/page-16#post-1352715

Ovo su moje riječi - GDJE TU PIŠE DA SAM JA REKO DA JE ISUS = A&O?

Iz gornjeg neki izvlače zaključak da je Alfa i Omega – Sin.
Takvi ne primijećuju da je do sada – 2 – dva puta direktno
Alfa i Omega pripadalo Bogu Ocu Jahvi,
koji je na prijestolju,
koji jest i koji bijaše i koji dolazi,
i početak i svršetak.

Ali je logika da ako je 2 puta
Alfa i Omega direktno za Boga Oca uzeto,
za mene je to jasno da je
Alfa i Omega Bog Jedini Otac Jahve.
----------------------------------------

Jel ti sad jasno što sam reko?
----------------------------------------------

Nema stiha - Isus je A&O.
ALI - ima stih - A&O je Bog!
A u Otkrivenju - od početka imamo DVOJICU -
Jedan je Bog - a Drugi je NEbog - Isus!

Otkrivenje 1,1

Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu
--------------------------------------------------

Da li vidiš DVOJICU u gornjem Stihu?
Da li vidiš - ISUS KRIST
i
BOG?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo tvojih reci:

Ovdje se u nazivu spominje Prvi i Posljednji – a tako se nazivao Sin u:
Otkrivenje 1,17

Kad ga vidjeh, padoh mu k nogama kao mrtav.
A on stavi na me desnicu govoreći: "Ne boj se!
Ja sam Prvi i Posljednji,


Alfa i Omega znaci - PRVI I POSLEDNJI.
 
Natrag
Top