Aleksandar zvezda plesa

Big Moca

Član
Aleksandar zvezda plesa

Plesni umetnik i solista teatra „Moulin Rouge“, Aleksandar Josipović nedavno je boravio u Argentini, gde je nastupao na gala predstavi na kojoj su prisustvovali mnogi zvaničnici ove zemlje. Pored gala nastupa, Josipović je sa trupom nastupio i u nagledanijem argentinskom TV šou „Susan Gimenez show“.



– U Argentini sam bio u periodu od petog do dvanaestog novembra radi gala nastupa. Sam, uslovno rečeno art projekat je logičan sled događaja, posle nastupanja na karnevalu u Brazilu, kao i gala nastupa u Riju, s osnovnim zadatkom da promoviše francusku kulturu, a glavni promoteri su umetnici „Moulin Rougea“.

Lično sam imao čast i zadovoljstvo da kao solista dam svoj doprinos realizaciji samog projekta – priča Aleksandar, koji je već duže vreme član „Moulin Rougea“, koji ove godine slavi 120 godina postojanja.

- Sve ove mega aktivnosti „Moulin Rouge“ u poslednjih dvanaest meseci mogu se posmatrati kao jedna velika svečanost povodom 120. godišnjice. U svakom slučaju, do sada je sve izuzetno i spektakularno i ne nazire se kraj, spektakl tek sledi – ističe Josipović, koji će i sam ove godine obeležiti jubilej jer već 20 godina gradi umetničko-plesnu karijeru.

Međutim, osim plesom, Aleksandar želi da se bavi i pedagoškim radom, te je nedavno stekao i diplomu plesnog profesora. Zbog posla nastupa u najvećim svetskim teatrima, tvrdi da je za takav uspeh bilo potrebno mnogo rada i odricanja.




– Počeci, talenat, dokazivanje, edukovanje s vrhunskim stručnjacima u oblastima plesa, psihologije, pedagogije, a sve to u jednoj multijezičkoj sredini više je nego zahtevno, iscrpljujuće. Za mene je predstavljalo istinski izazov koji sam više nego uspešno realizovao. Lako je ući u krug izvanrednih, vrhunskih plesača, ali je izuzetno teško tu opstati, trajati – priča Josipović, koji je u poslednje dve godine putovao širom Evrope, Amerike, Južne Amerike, sve do Kariba.

Na pitanje koje putovanje mu je ostalo u najlepšem sećanju, kaže:

– Svaki kontinent, zemlja, grad ima nešto specifično, jedinstveno i očaravajuće. Ja sam još mlad, tek slede putevi, zemlje, izazovi. Sećanja, svi mi imamo sećanja, ja moja još arhiviram i potpuni odgovor ću vam pružiti u nekom budućem vremenu, sa nekim drugim miljeom i sa novim iskustvima.


Izvor: Filkoni
 
Natrag
Top