Ako je poljubac loš, seks otpada

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ako je poljubac loš, seks otpada

Sheportal 17.09.2010 09:10



Istraživanje sprovedeno na hiljadama američkih studenata otkriva da parovi veliku pažnju posvećuju poljupcima i ljubljenju

Prednjače naravno žene, koje poljupce jednostavno obožavaju i na osnovi tog poljupca odlučuju hoće li se s određenim muškarcem upustiti u nešto više. Zanimljivo je također da gotovo nema žene koja bi pristala na seks ukoliko nema poljupca prije. Što bi dugoročno značilo da ukoliko s muškarcem nema dobrog ljubljenja, nema ni seksa.

Kod muškaraca je naravno drugačije, oni su za seks i ukoliko je ljubljenje bilo loše ili ga uopće nije bilo. Muškarcima je draži francuski poljubac u kojem se razmjenjuje slina, u kojoj je testosteron, koji im diže libido.


Poljupcima protiv stresa


Da je poljubac namijenjen međusobnom uzbuđivanju sasvim je razumljivo. Za vrijeme ljubljenja se ljudi osjećaju dobro, jer se za vrijeme ljubljenja izlučuju različiti kemijski spojevi koji smanjuju stres i dvoje ljudi se zbliži na socijalnom i emocionalnom nivou. To su utvrdila istraživanja doktorice
Wendy Hill, koja proučava hormone za stres i međusobne odnose.

Otkrila je da za vrijeme ljubljenja ljudima opada razina hormona za stres a povećava se razina za međusobno povezivanje. Pokusni miševi su bili studenti nekog američkog fakulteta, kod kojih je utvrđeno da se hormoni stresa kod parova koji su dulje skupa i puno se ljube, jako smanjuje. Za razliku od parova koji su u novoj vezi kod njih pak počne strmo opadati.


Poljubac je moguć početak nove veze


Točno tako, poljubac može biti dobar pokazatelj moguće ozbiljne veze i zainteresiranosti muškaraca i žena.


Helen Fischer
, revolucionarna biologinja, je na temu poljubaca rekla neke zanimljive stvari. Poljupce je razdijelila na tri vrste. One koji su vođeni željom za seksom, koje vodi testosteron, na romantične ljubavne poljupce te na poljupce koji sa željom za ozbiljnom vezom i povezivanjem između dvije osobe.

Ljubljenje nam pomaže da se odlučimo kod sva tri navedena razloga. Da pomoću jednoga dođemo do drugoga i trećega te ustanovimo zanima li nas uopće ta osoba. Možemo reći da se ljubi devedeset posto ljudske populacije ali ljube se i primati kod kojih poljubac ima vrlo slične konotacije kao i kod ljudi.



 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Normalna žena razmišlja: pa bar se ljubiti može naučiti, ako to neznaš čemu ići dalje. I u pravu je.


Normalan muškarac razmišlja: nezna se ljubiti, sad će nju bata naučiti. Ili: nazna se ljubiti, al vidi sisa. Moje su. Ili: ........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Jako mi je bitan poljubac..uzivam u njemu i hocu da je dobar..Ako poljubac nije ono sto me zagreje na prvi kontakt..nema nista od sexa..;)
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Jako mi je bitan poljubac..uzivam u njemu i hocu da je dobar..Ako poljubac nije ono sto me zagreje na prvi kontakt..nema nista od sexa..;)

Teoretski se potpuno slazem sa tobom jer i ja sam u slicnom fazonu...

Samo u mom slucaju postoji mala zackoljica... meni je celog zivota poljubac bio mnogo intimniji od sexa... pa......

Cek, cek... jel mi ovde pricamo o teoriji ili o praksi... ? :???:

Da se ja ne zalacem... jer u mom slucaju te dve stvari se bitno razlikuju... :dntknw:
 
Natrag
Top