Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Meni su njeni spisi baš lijepi... da, zaista nismo svi isti, u redu je ako ne mislimo isto. Mislim, to ne znači da ću postati adventista, nije mala stvar promijeniti vjeru. Isto sam kao i ti katoličke vjere s obje strane obitelji. Lijep pozdrav tebi i svako dobro!

Hvala na dobrim željama. Dobro je što si ovdje.
Evo ja ti odgovorila opširnije: OVDJE
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Pazite kako se međusobno tješe i sokole ovi što su odbacili Krista Boga, dakle antikristi.

I crkvu su svoju odbacili.. Pricaju da je 'otpala', pre neki dan sam bio tamo, jes otpala je, al malo sutra.. Kazu niko ne propoveda, pa treba neko probudjenje da se desi u crkvi, a crkva puna do poslednjeg mesta, ljudi sve najnormalnije veruju, sta treba da izigravaju neke padavicare, u nesvest da padaju, sta? Ne razumem?

I niko ne prica "Papa ovo, ili ono", vec kako pobediti greh..

Evo neka mi objasne posto ja ne shvatam, o kakvom to "probudjenju pricaju"???

Hvala na dobrim željama. Dobro je što si ovdje.
Evo ja ti odgovorila opširnije: OVDJE

Sretan uskrs, sve najlepse zelim..

Da li ti poznaš kojeg adventista u Zagrebu? Oni nisu tako nametljivi u svojim stavovima. Ništa se ne čuje o njima. Ili mi se čini?!

Ovi ovde nisu adventisti, oni su od adventizma otpali, svi. Adventisti nisu nametljivi, i ne napadaju. Ako sudis ovde po forumu, zakljucices svasta, sto i nije realno..

Kad bi proverio, sigurno ih ne bi nasao u crkvi, jer oni adv. crkvu ne posecuju, a mozda nisu ni upisani u knjige kao vernici, ili su davno izbaceni..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sva učenja Adventizma su po bibliji.

Čak i to da je Isus Bog.

Jer po prirodi on to jeste, jer ima prirodu istu Očevoj.

 A da li će mo razumeti potpuno sve dok smo na zemlji, ne.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260

Gde si Antonija, nesto te nema, pozdrav tebi i sretan uskrs zelim :)

Hvala ti, i tebi Sretan Uskrs.

Sretan uskrs, sve najlepse..

Zaista ne može biti tako da Isus je bog s malim b i da mi možemo biti na toj razini, molim vas razmislite o tome

U pravu si! Sretan uskrs, sve najlepse zelim..

Eno vam sada mire pomaže pokušavajući obraniti Ellen White i demantirati moje argumente da je Ellen White bila alkoholičarka.

Sta cu ja da je branim, samo mislim da nije, al tebi neka bude alkoholicarka, meni sve jedno :)

Da bi se imao kompletniji uvid i donio sud o njoj ili nekoj drugoj osobi, trebalo bi čitati druge duhovne pisce.

Citaju Adventisti sve, katolicke a posebno pravoslavne pisce ovde kod nas. A zasto bas Elen White, mislim zbog lepog stila pisanja. Ja mogu posvedociti da njeni tekstovi podsticu ljude da budu bolji, i da slede Hrista.. Na mene je ostavilo pozitivan utisak, a mozda je sve subjektivno.. Kako god, ako zanemarimo delove gde ona pise protiv katolicke crkve, onda to i nije tako lose..

Evo da vam rečem jednu tajnu, ja sam bosanđeros iz središnje Bosne.

Bosanci su super jarani :)

Nego zaboravih, adventista je u Bosni jako malo, na prste da izbrojis? A mislim da je slicno u Crnoj Gori. A gde si ti u Novi Sad pre neki dan u crkvi? Ili si bio, pa ne znam koji si? :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Sva učenja Adventizma su po bibliji.

Čak i to da je Isus Bog.

Jer po prirodi on to jeste, jer ima prirodu istu Očevoj.

Nije isto tvoje ucenje i ucenje adventista, to nije ni blizu isto! A zasto nije, jer vi ucite da je Isus "imao pocetak"!!! A onaj koji ima pocetak taj nije Svemoguci Bog!

I nemoj da se vadis time da je "imao pocetak u vecnosti", to je fantaziranje, ne mozes reci da je nastao a da nije nastao, to je nonsens.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
979
Bosanci su super jarani :)

Nego zaboravih, adventista je u Bosni jako malo, na prste da izbrojis? A mislim da je slicno u Crnoj Gori. A gde si ti u Novi Sad pre neki dan u crkvi? Ili si bio, pa ne znam koji si? :)
Evo ovako, da ti rečem još jednu tajnu. Moj brat se krstio 2. aprila prošle godine - niti sam ga nagovarao, on otprilike zna što sve crkve uče. Ako je neko bio u Novom Sadu pričao iskustvo, kako je bio DJ, imao posao i kafić pa se obratio, onda si vidio i čuo mog brata. Ali ne govori ovdje sve što je govorio ako si ga slušao - možeš meni u PP. :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Evo ovako, da ti rečem još jednu tajnu. Moj brat se krstio 2. aprila prošle godine - niti sam ga nagovarao, on otprilike zna što sve crkve uče. Ako je neko bio u Novom Sadu pričao iskustvo, kako je bio DJ, imao posao i kafić pa se obratio, onda si vidio i čuo mog brata. Ali ne govori ovdje sve što je govorio ako si ga slušao - možeš meni u PP. :)

Jesam slusao sam ga :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Navedi koja od Adventističkih zvaničnih učenja nisu po bibliji.

Ako takva postoje - ja ću to priznati, I odmah napustiti Adventiste.

Evo, tvoja braća (Kainos, tripo i Jovan) “otvorili ti pamet”, “prosvijetlili te”, i ti sam ovdje prizna i ispovjedi svoju novu vjeru - “Adventistička crkva uči da je Isus Bog, a to nije biblijski“. Evo dolje točnih tvojih riječi, da me ponovo ne bi napao kao “kurvina sina” koji izmišlja i laže na Ellen White i adventiste.

I crkva uči da je Isus Bog i potencira da je to uslov spasenja.

I to je greška jer u bibliji ne postoji taj uslov, niti ga pioniri potenciraju.

Zato, pitam te. Sada, kad si priznao da crkva adventista sedmog dana ima učenja koja nisu biblijska, jesi li, kako si bio obećao, napustio Adventiste, ili, kada ćeš ih napustiti ili ih nećeš uopće napustiti nego priznati da si lažov???
 
Natrag
Top