Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Izvini brate što se mešam. Dok ti brat Baumaster ne odgovori, zamolio bih te da mi ti odgovoriš na koji zakon je ap. Pavle mislio kada je izgovorio ove reči iz Prve Korinćanima 14,34?
Gospod s tobom
[FONT=&quot]Dobro, dok ti i Baumaster ne smislite odgovor, evo da ja iznesem moj:[/FONT]
[FONT=&quot]U pitanju je LEVITSKI ZAKON. Jer to što žene nikada u crkvi nisu propovedale ili bile starešinke, pastorice, sveštenice, učiteljice...... nije tek tako rađeno na svoju ruku, već je postojalo Božije uputstvo za takvo ponašanje. Znači do 19 veka u Solomonovom hramu (do razrušenja), sinagogama, i Hrišćanskim crkvama žene u crkvi nisu mogle imati svešteničku službu. Ni dan danas to ne mogu sem u spomenutim ASD.[/FONT]
[FONT=&quot]O čemu se tu tadi?[/FONT]
[FONT=&quot]1. Zbog slučaja sa sestrom Dinom – Levitsko pleme je ostalo bez zemlje u deobi Hanana. Za njih je Bog odredio svešteničku službu i da žive od desetka, a ne od zemlje. Normalno to su bili samo muškarci, jer su žene imale posla oko dece i kućnih poslova. Nigde u Pismu nemamo izveštaj da su žene govorile u crkvi. Uostalom kao i danas u sinagogi. Tu je sve jasno.[/FONT]
[FONT=&quot]2. Ovo je povezano sa sledećom zabludom ASD-a. Duh proroštva. Upravo je ovo pravilo prekršeno zbog EGW. Zbog nje je dozvoljeno ženama da vrše svešteničku službu u crkvi. A da je zabluda postoje dve činjenice:[/FONT]
[FONT=&quot] 2.1. Šta je to EGW prorekla da se obestinilo, a da to nije već zapisano u Pismu i ona samo prepisala;[/FONT]
[FONT=&quot] 2.2. U učenju ASD, propovedanju, bogosluženju, literaturi, čitanju, razgovoru..... se daleko više spominje i citira EGW, kao prorok, nego osvedočeni Božji proroci kao Avdija, Avakum, Osija, Hagej, Joil, Sofonije, Amos, Mihej zajedno. Što je apsolutno nelogično. Da je i bila prorok, kao žena, morala bi se isto tretirati kao ostali Božji proroci.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Jer ako nisam u pravu voleo bih dobiti biblijke ili istorijske argumente, a ne logičke. Jer logičke argumente imaju i JS i Mormoni i Univerzalni svet i uostalom svi.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Svako dobro, Bog s vama[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Pitanje za Baumasetera.

Pomenuo si da je Apostol Pavle rekao da i zakon nalaze da zena cuti u crkvi...

Moje pitanje je, na koji zakon on ovde misli...?

Pozdrav braciki!
Jasno ti je da je moralni zakon kao i ceremonijalni i građanski i zdravstveni i zakon o obrezanju od Boga ali još treba znati da je i HIJERARHIJA zakon.
SVAKA Božija reč je zakon jer ona stvara i ne prolazi.


Postoji zakon koji osuđuje i zakon po kojem se oslobađa.Svako kršenje zakona je BEZAKONJE a svaka poslušnost kroz VERU je MILOST koja OSLOBAĐA.

Jer je zapovest sveta i dobra a čovek po svom izboru je predat u greh i smrt.
Koji je tvoj izbor bracika?
Život po Božijoj reči i milosti ili smrt kroz ne verstvo i pobunu (svoj put).

Kad kažete UKINUTO ja kažem ISPUNJENO i POTVRĐENO jer NIJE ukinuto, ukinuto je nešto što je PRESTALO a ako je žrtva prestala onda nemamo rtvu koja nas čisti...ko nema žrtvu taj nema Isusa.
Isus kaže da NIJE UKINUO već po pisanoj reči ZAMENIO ne savršenu žrtvu savršenom čime ruši plot ogradu koja je odvajala pagane od žrtve i spasenja jer nisu prinosili žrtvu a sad je imaju van hrama zemaljsakog.

Paja ti jasno potvrđuje ono što Bela Jelena ruši a to je HIJERARHIJA jer duh pobune ne priznaje Boga za glavu veš želi obrnuti redosled ANARHIJU i izjednačenje sa Bogom a to je prvi greh koji rađa smrt i ponos, zato su neki SVETIJI i ne dozvoljavaju da ih se dotakne jer zahvaljuju kao farisej što nisu kao oni grešni pagani već ,,sveti,, u svojim očima jer misle da stoje.

Isus NIJE ukinuo hijerarhiju već je i sam bio pokoran Duhu.To Jeca nije mogla podneti zato gazi Jevreje kao naciju i odriče hram koji Jezekilj opisuje i čini Boga lažom praveći od proroštva neistinu i ,,uslovno proročanstvo,, a nigde ga nema u Jezekijevom opisu.
Isus NIŠTA nije ukinuo već Jeca metlica. Bog upozorava da se subotoim NE LOŽE vatre u stanovima a Jeca kaže možete ložiti samo se malo odaljite od pećke jer Bog ne vidi....pa kao niste to vi naložili....?

Malo lopatanja snega i nošenje drva nije strašno jer nema ko da vas kamenuje a i zašto bi kad to nije znak vašeg zaveta sa Bogom već Jevrejski a vi se samo krijete iza subote kao ,,PEČATA,, a ona to NIJE.
Zašto Jeca to učini...zato da nosite drugo jevanđelje a da gazite reč datu Jevrejima zbunjujući neke od njih i da vam je veći zakon osude od milosti kroz ljubav koju Bog pokaza zato nosite kao i JS osudu svetu oni po Armagedonu vi po suboti umesto Hrista raspeta i života po veri i opravdanja po veri a ne po delima ,,VAŠE SVETOSTI,,.

Dakle svaki zakon je svet jer je pravedan zato što iz svetog i pravednog izađe.
Ko ostane u jednom grehu kriv je za sve jer nije dan veći od tvorca dana.
U Isusu je POMIRENJE ali u Njemu je i punina i ispunjenje.Ko ima Isusa taj ima i ono što je u Njemu a to je poslušnost.
Gospod s tobom.

PS Nigde u Jevrejskoj istoriji nećeš naći da su žene mogle učiti već deca muškog pola učila su Toru do praznika Bar micve kad su stali pred učitelje i polagali znanje i od tad imali pravo čitanja svitaka u zbornici da Isus nije prošao taj deo nebi mogao čitati u zbornici.
Kad žena rodi sina bila je nečista određeni broj dana a kad rodi kćer bila je nečista duplo većim brojem dana...zašto?
Masonsko čedo ruši pisanu reč i suprotstavlja se hijerarhiji i vaspitanju dece i ruši brak kao prvu versku jedinicu (gde se dvoje ili troje okupi u ime Božije) kad to srušiše svojim oruđima u liku verskih vođa i političkih slugu onda seda bezakonik u hram da dotuče (ili bar pokuša) ostatak IZRAILJA-JEVREJA.
Vi ste od ograde koja predstavlja žrtvu i hramsku službu SVE izjedbnačili i porušili celo Pismo.
,,O da li ću naći vere kad dođem?,,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Šarrdy
Bog te blagoslovio i dao snage da istraješ u dobroj borbi vere.
Nikad nemoj gledati da li se neko slaže sa tobom oko nečega već uvek zastupaj šta Božija reč uči.
Borba sa duhovima pobune je teža od borbe sa zemaljskim oružjem jer ona brže stane od ove duhovne koja traje do kraja života.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da upravo je problem u tome, i zato sam te pitao koji je zakon u pitanju, jer upravo je ova opaska Apostola Pavla bio jedan od tradicionalnih propisa kojih su se Jevreji kruto pridrzavali.

Naprimer, poznato je iz jevrejske tradicije, da je zenama bilo zabranjeno da ulaze u Sinagogu i prisustvuju Bogosluzenju, ili da diskutuju sa muskarcima o zakonu, cak sta vise, zena je bila toliko nipodastavana, da se njeno misljenje nije uzimalo u obzir.

Pavle nosen ovom mislju, izgovara ove reci `ZENI ZABRANJUJEM DA GOVORI U CRKVI, a to je sigurno izrekao jer su vec u to vreme postojale teznje da se zena postavi na veci nivo, i da obavlja sluzbu u Hramu koja im Jevrejskim tradicionalistickim pogledom na ovaj problem nije doustena.

Ja licno smatram da je ova Pavlova izjava opravdana, i da je danas treba primeniti u odredjenoj meri, odnosno da zena ni u kom slucaju ne bi trebalo da obavlja svestenicku sluzbu u crkvi.
Sto se tice ostalog, moderne prilike iziskuju da i zena uzme odredjenu ulogu, jer taj isti Apostol dopusta mogucnost da zena bude neka vrsta ucitelja.

Jos nesto, pojedine izjave, bilo tvoje ili nekih drugih ljudi, imaju jednu crtu kontradiktornosti, je ako je starozavetni zakon ukinut Hristovom zrtvom na krstu, zasto bi izuzetak bio ovaj propis o govorenju zena u crkvi..

Apostol Pavle naprimer u 4 poglavlju Jevrejima poslanice jasno kaze `DAKLEM JE OSTAVLJENO SUBOTNJE POCIVANJE NARODU BOZJEM..

Ovim citatom sam zeleo ukazati, da su ljudi krajnje neposteni u sagledavanju biblijske istine, jer ono sto im se svidja prihvataju kao golu istinu, dok drugu odbacuju i tumace je po svom licnom nahodjenju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy
Bog te blagoslovio i dao snage da istraješ u dobroj borbi vere.
Nikad nemoj gledati da li se neko slaže sa tobom oko nečega već uvek zastupaj šta Božija reč uči.
Borba sa duhovima pobune je teža od borbe sa zemaljskim oružjem jer ona brže stane od ove duhovne koja traje do kraja života.
Hvala brate, i ja tebi želim da se držiš samo Gospoda, jer bez Njega, smo propali gore nego Grčka.
Problem je što se sve crkve drže Gospoda, ali i haljina majke Marije, majke Tereze, Jece Bele Metlice, i svetitelja i svetaca i duhovnika i....... ne smem više preteraću. A zaboravljaju da je Bog ljubomoran. On voli da poštuješ samo Njega i Njegova pravila i zapovesti a ne ljudske. A ljudi su napravili 1000 nauka. Zapovesti ljudske.
Pozdrav i sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Da upravo je problem u tome, i zato sam te pitao koji je zakon u pitanju, jer upravo je ova opaska Apostola Pavla bio jedan od tradicionalnih propisa kojih su se Jevreji kruto pridrzavali.

Naprimer, poznato je iz jevrejske tradicije, da je zenama bilo zabranjeno da ulaze u Sinagogu i prisustvuju Bogosluzenju, ili da diskutuju sa muskarcima o zakonu, cak sta vise, zena je bila toliko nipodastavana, da se njeno misljenje nije uzimalo u obzir.

Pavle nosen ovom mislju, izgovara ove reci `ZENI ZABRANJUJEM DA GOVORI U CRKVI, a to je sigurno izrekao jer su vec u to vreme postojale teznje da se zena postavi na veci nivo, i da obavlja sluzbu u Hramu koja im Jevrejskim tradicionalistickim pogledom na ovaj problem nije doustena.

Ja licno smatram da je ova Pavlova izjava opravdana, i da je danas treba primeniti u odredjenoj meri, odnosno da zena ni u kom slucaju ne bi trebalo da obavlja svestenicku sluzbu u crkvi.
Sto se tice ostalog, moderne prilike iziskuju da i zena uzme odredjenu ulogu, jer taj isti Apostol dopusta mogucnost da zena bude neka vrsta ucitelja.

Jos nesto, pojedine izjave, bilo tvoje ili nekih drugih ljudi, imaju jednu crtu kontradiktornosti, je ako je starozavetni zakon ukinut Hristovom zrtvom na krstu, zasto bi izuzetak bio ovaj propis o govorenju zena u crkvi..

Apostol Pavle naprimer u 4 poglavlju Jevrejima poslanice jasno kaze `DAKLEM JE OSTAVLJENO SUBOTNJE POCIVANJE NARODU BOZJEM..

Ovim citatom sam zeleo ukazati, da su ljudi krajnje neposteni u sagledavanju biblijske istine, jer ono sto im se svidja prihvataju kao golu istinu, dok drugu odbacuju i tumace je po svom licnom nahodjenju.

Mislim da mi nisi odgovorio na moja tri pitanja:
1. Da li znaš bibliski ili istorijski da mi argumentuješ gde i kad su žene propovedale u crkvi;
2. Šta je to EGW prorekla da se obestinilo, a nije već zapisano u Pismu;
3. Zašto se više ona citira u svim vidovima Adventističke komunikacije nego 10 starozavetnih proroka.

Zašto je Pavle rekao da žene u crkvi moraju da ćute nam jedino Bog može dati TAČAN odgovor. Sigurno je imao neki razlog jer je to rekao samo korintskoj crkvi. Ali ja nisam pitao,a pravo da ti kažem i ne interesuje me, ZAŠTO je Pavle to rekao, već me interesuje kako da to što je Pavle REKAO - SPROVEDEM u svoju veru i svakodnevni život i prenesem drugima. Jer ja Boga doživljavam kao apsolutnu pravdu, istinu i bezgrešnost i želim to što mi je uputio da držim preko Pisma držim. Jer sve što ne razumem i što mi je nelogično i nemoguće i neprimereno je s toga što moj ljudski mozak je toliko mali, skučen, i na mnogo nižem nivo nego Njegov, pa ne može to razumeti. A ne zato da je Bog nešto omanuo.
Tako i za žene u crkvi. I meni je to nelogično, nepošteno i nerazumljivo. Ima jako pametnih žena, ozbiljnih, pobožnih, mnogo boljih nego većina muškaraca. Koje bi nam mogle preneti divne pouke i učvrstiti u veri. Ali isto tako ja znam da Bog zna nešto o ženama što ja ne znam - i zato je crkvu tako organizovao.
Ja ti brate ovo kažem krajnje dobronamerno, jer kada posle 3 meseca intezivnih razgovora sa Jehovinim svedocima - nisam ih mogao ubediti u mnogo veće zablude od Adventističkih - to mi govori da tek neću ASD. Ali, nažalost, istinu moram reći. Tako da se spremi za još 3-4 zablude ASD-a.
U svakom slučaju želim ti istinitu veru i spasenje. Pozdrav

I još nešto jako bitno. Ja nemam ništa protiv Adventista, Baptista, Nazarena, Jehovinih svedoka, Mormona, Pravoslavaca, Katolika........... Imam samo protiv onih koji govore neistinu iz biblije. Jer smatram da nije u redu slušati biblijske neistine zatvorenih očiju, ušiju i usta.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
A ko ti je garant da ti nisi u zabludi?Ti sam,tvoje gresne sebicne pobude?Ne mozes da kazes mene briga sto je Pavle to reko Korincanima,vec me intresuje kako da to sprovedem u svoj zivot.Prvo treba da das dokaz da je to Pavle dao kao Bozju zapovest da bi ona vazila za sve,svuda i u svako vreme.Ako te nije briga zasto je tako rekao onda prihvati i ostalo sto kaze nema vise muskoga i zenskoga,roba i slobodnjaka,Grka i Jevrejina nego smo svi jedno u Hristu(parafraziram text).
Dalje,netacno da je EGW zastupljena u vecini literature,bas na protiv idi u adventisticku knjizaru Preporod pa pogledaj nasumicno naslove pa me demantuj.Dalje sto uvodis EGW u diskusiju kao neki argument?Za sta argument?Mozes li da navedes jedno verovanje ASD koje je zasnovano na njoj da imao elementa da je uvodis u diskusiju?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
A ko ti je garant da ti nisi u zabludi?
To se može odgovoriti svakom za bilo koji stih iz Pisama. Onda sva diskusija je izlišna. I svi ostaju pri svojim ubeđenjima. Pa upravo tako funkcionišu Mormoni i Jehovini svedoci.
Ja sam izneo stih iz Pisam koji govori da žene u crkvi moraju ćutati i levitski zakon a od Adventista sam, pre svega tražio stih iz Pisma ili istoriski gde su žene propovedale u crkvi.


Ti sam,tvoje gresne sebicne pobude?
Otkud ti ideja da sam sam ? Pa ti mene uopšte i ne poznaješ, a tolike kvalifikacije o meni. Pa jesi li čitao postove Baumastera na ovu temu. Kako ja sam????
Onda su grešni i sebično pobuđeni, sem mene i Pravoslavci, Katolici, Nazareni, Baptisti, Pentakostalci, Jevreji………….. ustvari svi sem Adventista i Jehovinih svedoka jer se oni jedini slažu sa tvojom konstatacijom da žene u crkvi mogu popovedati, učiti, diskutovati.....jednostavno govoriti.


Ne mozes da kazes mene briga sto je Pavle to reko Korincanima,vec me intresuje kako da to sprovedem u svoj zivot.

Šarrdy post #316
Zašto je Pavle rekao da žene u crkvi moraju da ćute nam jedino Bog može dati TAČAN odgovor. Sigurno je imao neki razlog jer je to rekao samo korintskoj crkvi. Ali ja nisam pitao,a pravo da ti kažem i ne interesuje me, ZAŠTO je Pavle to rekao, već me interesuje kako da to što je Pavle REKAO - SPROVEDEM u svoju veru i svakodnevni život i prenesem drugima. Jer ja Boga doživljavam kao apsolutnu pravdu, istinu i bezgrešnost i želim to što mi je uputio da držim preko Pisma držim.
Ipak su ljudi jako subjektivna bića. Ja sam u mom postu, ne znajući da će mi neko odgovoriti ovako, VELIKIM SLOVIMA napisao ‘’ Ne intersuje me ZAŠTO je Pavle to rekao Korinćanima, već me interesuje da je rekao’’ i ti bez obzira na to izabiciš šiftovanu reč i navodiš vodu na svoju vodenicu. Šta ćeš upravo po tom principu se i stvoruiše tolike Hrišćanske verske zajednice.


Prvo treba da das dokaz da je to Pavle dao kao Bozju zapovest da bi ona vazila za sve,svuda i u svako vreme.Ako te nije briga zasto je tako rekao onda prihvati i ostalo sto kaze nema vise muskoga i zenskoga,roba i slobodnjaka,Grka i Jevrejina nego smo svi jedno u Hristu(parafraziram text).
Ovde je isto proradila subjektivnost. Ja sam opet slučajno naveo da se radi o LEVITSKOM ZAKONU, a ti to ignorišeš i, po svom tražiš, BOŽJU ZAPOVEST.
A navedeni stih, da nema više Jevrejina ni Grka, pročitaj u kontekstu, a ne da ga samo izvučeš. On se ne odnosi na ćutanje žena u crkvi.



Dalje,netacno da je EGW zastupljena u vecini literature,bas na protiv idi u adventisticku knjizaru Preporod pa pogledaj nasumicno naslove pa me demantuj.Dalje sto uvodis EGW u diskusiju kao neki argument?Za sta argument?
[FONT=&quot]Argument je ovde za sve ljude iskrenog i čistog srca. Koliko u toku jedne godine se u Adventističkoj crkvi na bogosluženjima ili predavanjima spomene, citira i parafrazira EGW, a koliko puta 10 navedenih malih proroka. Koliko mesta u Adventnoj crkvi i u kućama Adventista zauzima biblija, a koliko knjige EGW. Koliko je ukupno EGW zastupljena u ASD. Ja tvrdim isto koliko i Isus. Po uzimanju u diskusiji, a ne po moćima.[/FONT]


Mozes li da navedes jedno verovanje ASD koje je zasnovano na njoj da imao elementa da je uvodis u diskusiju?
[FONT=&quot]Naravno, ali apsolutno nemam nameru da mesec ili dva dana istražujem njenu obilnu literaturu da bih našao citat gde ona odobrava da žene u crkvi mogu propovedati. Više mi se isplati da tebe ne ubedim u izneto i to dragoceno vreme posvetim u izučavanju pametnijih stvari. Jer ako u ovom nisam u pravu, onda nije ni 99 % Hrišćanskih verskih zajednica nije. Već ispada da je jedina PRAVA CRKVA ASD. Pošto su ipak svi odbacili Jehovine svedoke, sem oni sami.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Na kraju bih ti se zahvalio na odgovoru, jer si mi ipak potvrdio moje sumnje. Da si imao valjan i argumentovan odgovor iz Pisma ili iz istorije ti bi ga ovde ODMAH i izneo a ne prekrajao moj post i navodio vodu na svoju vodenicu.[/FONT]
[FONT=&quot]Tako da je dobro što si se javio i ja sam ti zbog toga veoma zahvalan. A ovako sam morao odgovoriti zbog istine. Pozdrav, Bog s tobom.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pozdrav svima,

Ne mogu da vas razumem, zasto ste se uhvatili samo za izraz "Zena u crkvi da cuti". a ne uzimate u obzir kontekst koji pivi treba svako od nas da upotrebi u objasnjavanju bilo koga teksta iz Biblije.

Prvo, u Korintu je bilo mnogo problema u crkvi s kojima se i Pavle susreo.

Jedni su tvrdili da govore nerazumljivim jezicima i mnogi su prical u isto veremi i u Crvi je bila zbrka.

Drugo, u jevrejskoj i grckoj tradiciji zene nisu preuzimali nikakvu vodecu ulogu ne samo u Crkvi nego u drustvu.
Pa ipak smo doziveli da je u Izraerlu Gldmeyer (zena) bila prvi ministar Izraela.

Zato Pavle kaze "Ja zapovedam zeni da cuti".

Uzmimo ceo tekst: "Jer Bog nije Bog bune, nego mira po svim crkvama svetih." 1. Korincanima 14,33.

U Kortinu problem broj jedan bila je "BUNA U CRKV", nered, zbrka.

Drugo, zene su u crkivi pricale i to j povecavalo bunu. Dokaz: "Zene vase da cute u crkvi, jer im ne dopusti da govre" Stih 34.
Ne kaze da propovedaju ili da ne propovedaju, nego da ne "GOVORE", pricaju i povecaju bunu.

Posto su se zene izgovarale da ima mnogo cega sto im nije bilo jasno te su zbog toga ptitalele i odgovarale, Pavle savetuje:
"Ako li hoce cemu da se nauci, kod kuce muza svojega da pita." Stih 34.

U crkvi nema pravo ni muza da bilo sta pita, dok to moze "kod kuce" a ne u crkvi.


Pavle u istoj poslaici svedoci da su i u ono vreme zene PROROKVALE, a prorokovati ne znaci samo proricati budicnost, nego i propovedati. Dokaz: "Svaka zena koja se gologlava moli Bogu ili prorokuje..." 1. Koincanima 11,5.

Vidim da ste se osvrnuli na zakon koji Pavle spominje, da li je to moralni, obredni, zdrtavtevni ili gradjanski? NIJE NI JEDAN.

Pavele se ovde poziva na odredbu koju je Bog dao Adamu i Evi posle pojave greha.
"S mukom ces decu radjati i volja tvoja ce stajati pod vlascu muza tvojega, i on ce ti biti gospodar." 1. Mojsijeva 3,16.

Po tom zakonu, Pavle kaze da zena kod kuce pita svoga muza a u crkvi da ne govori.
Kao sto ste videliovde uopste nije rec o propovedanju u ckvi, nego o buni, neredu, koje su zene stvarale svojim pricanjem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Hvala brate. Sada sam dobio i odgovor na moj post br.316, gde i meni nije bilio jasno ZAŠTO JE TO REKAO KORINTSKOJ crkvi, a ne i ostalim. U principu ovo je više istorijski argument, nego biblijski, ali ga mogu prihvatiti u svakom slučaju, jer pije vodu kada se uporedi sa ostalim stihovima.
Ali, nažalost ostaje nam i još jedan problem. Malo teži od ovoga, koji sam ubeđen da će ostati kada su ASD u putanju. Jer će oni to morati braniti dok su živi zbog EGW.
Da i nema ovog stiha u Pismu, ja bih opet poveo ovu temu - jer u jevrejskoj crkvi (prvobitno hramu, a posle u sinagogama) nikada žena nije bila pastorica, starešinka, učiteljica.... i subotom u crkvi propovedala. NIKADA ni biblijski ni istorijski. Takođe ni u ranom hrišćanstvu, ni u srednjem. Tek sa pojavom ASD-a i JS to pravilo se prekršilo. Možda danas u svetu ima još nek mala Hrišćanska zjednica da to upražnjava. Ali ako nisi Adventista razmisli da Hrist sada samo POSETI Adventu crkvu, da li bi to odobrio ili ne? Ako jesi onda će to ići malo teže. Jer se najlakše pere mozak. Mnogo lakše nego par čarapa. Pa pogledaj u kakve sve gluposti ljudi veruju, da ne poveruješ. Da Hrišćanin može imati žena koliko ih može izdržavati, da je Mojsije našao 2 zlatne ploče sa 12 zapovesti, da je Hrist razapet na kolcu, a ne na krstu............. do ujutru bih ti mogao pisati u šta su sve crkve ubedile svoje vernike i ljude.
Ali da me nebi pogrešno shvatio sreo sam par Adventista koji više imaju zajedničkih stavova sa mnom nego Adventnom crkvom. I kada ih na kraju pitam pa što si tu što ne izađeš iz te crkve. Oni mi odgovaraju: A gde brate da pređem?
Ja im na to uvek odovorim 2 stvari. Bog je, između ostalog, sloboda odlučivanja. Tako se najbolje vidi ko je kakav. Moraćeš brate sam naći PRAVU RELIGIJU. I drugo: nemojte mene osuđivati za Adventističke zablude, već Milera, Snoua, EGW, Radišu Antića, pastore, predsednike, vodeće telo........ i sve one koji su stvarali i podržavali Adventnu nauku.

Hvala ti na javljanju, Bog s tobom, pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top