Adventisti

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sto se tice knjiga Ellen Vajt koju izdaje crkva - svako moze da se posveti njihovom proucavanju i da oseti Bozansko nadahnuce koje izvire iz svake reci napisane u tim delima..Amin!

JAKO!
MNOGO JAKO do bola.
Posledica tog saznanja je užasna vrelina u podzemlju.
Božje nadahnuće se oseti iz Biblije i vernih ljudi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Božje nadahnuće se oseti iz Biblije i vernih ljudi.

Amin.

One koje Bog pozove da kroz njih objavi svoju rec, ta rec je takodje nadahuta.

Citanje dela Ellen Vajt ne odvlaci coveka od biblije - vec upravo suprotno, ukazuje mu na bibliju i na put spasenja u Isusu Hristu, otkriva Bozji karakter - milost, ljubav i Bozje saosecanje prema ljudskom rodu, radja u njemu ljubv prema spasitelju i budi u coveku zivu veru i zelju da svoj zivot potpuno preda Bogu i da ga sledi u svemu.

Ko ovo dozivi, za njega je nadahnuce dela Elen Vajt realnost.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Amin.

One koje Bog pozove da kroz njih objavi svoju rec, ta rec je takodje nadahuta.

Citanje dela Ellen Vajt ne odvlaci coveka od biblije - vec upravo suprotno, ukazuje mu na bibliju i na put spasenja u Isusu Hristu, otkriva Bozji karakter - milost, ljubav i Bozje saosecanje prema ljudskom rodu, radja u njemu ljubv prema spasitelju i budi u coveku zivu veru i zelju da svoj zivot potpuno preda Bogu i da ga sledi u svemu.

Ko ovo dozivi, za njega je nadahnuce dela Elen Vajt realnost.

MA NISU!
Božji Duh ne radi kroz neistinu niti ruši svoje već objavljeno preko SVOJIH PROROKA.
,,Veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta,,


Reči te pokojnice koja je će biti među živih 144 000 koji smrti NISU OKUSILI jer su otkupljeni da na nebu žive ODVAJAJU od reči Božje a time i od Boga.
Sama je pisala da ako ostane verna biće među 144000 muških devica a ja mislio da je žena odnosno devica kad ono muško.

Pisala je da su mrtvi već u tom broju a onda da takvi iz tog broja neće okusiti smrt...prepoznatljiv stil uvek đus pa će jedno biti ispravno ili će umirati ili neće.
Tako tih 144000 Jevreja više to nisu niti je Jakov Jevrejin niti mu sinovi Jakov e simbol a sinovi su u stvari karakterne osobine Jakova simbola...metlice, metlice.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam jedno pitanje za tebe.

Da li smatras da mi svi ( Adventisti ali i drugi ) treba da poslusamo tebe koji kao sto si i sam svestan ocigledno prvenstveno nemas kulturu ponasanja i izrazavanj i odnosa prema drugima, sto povlaci pitanje tvog opsteg moralnog stanja.

Da li smatras da ljudi sa takvim nivoom morala mogu da govore u ime Bozje i da smatraju da sve sto kazu ima Bozje odobravanje i da su u svakom slucaju u pravu?

Zahvaljujem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Tako u broju 23., od 5. studenog 1861. godine, jedan čitatelj piše:

Brate White: Želio bih da slijedeća pitanja proslijedite bratu Loughborough-u da ih pojasni.

Pitanje 1.: Koji je ozbiljan prigovor nauku o Trojstvu?

W. W. Giles, Toledo, Ohio.

Odgovor Loughborough-a: Postoji mnoštvo primjedbi koje bismo mogli iznijeti, ali s obzirom na ograničenost našeg prostora, svest ćemo ih na slijedeće tri:
1. U suprotnosti je sa zdravim razumom.
2. U suprotnosti je sa Svetim Pismom.
3. Izvor mu je u poganstvu i legendama.

Jeli ti sada jasno što je "Adventni narod", što su pioniri ASD naučavali o Trojstvu? Koji je to bog podigao "Adventni narod" i poučio ga da je nauka o Trojstvu u suprotnosti sa zdravim razumom i Svetim Pismom i da mu je izvor u poganstvu!?!?!?
Iz svega gore se vrlo jasno vidi da je "Adventnom narodu" netko pomračio Božje istine.

Covek koji odgovara nije rekao da se on ne slaze sa tim da je Bog trojstvo, vec je samo naveo prigovore koje drugi navode.
Daj ceo tekst?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Imam jedno pitanje za tebe.

Da li smatras da mi svi ( Adventisti ali i drugi ) treba da poslusamo tebe koji kao sto si i sam svestan ocigledno prvenstveno nemas kulturu ponasanja i izrazavanj i odnosa prema drugima, sto povlaci pitanje tvog opsteg moralnog stanja.

Da li smatras da ljudi sa takvim nivoom morala mogu da govore u ime Bozje i da smatraju da sve sto kazu ima Bozje odobravanje i da su u svakom slucaju u pravu?

Zahvaljujem.

Evo ću ti odgovoriti i da ne zahvališ.
Postojao je prorok Božji zvani Ilija koji se služio sarkazmom i dok su Valovi proroci parali se i vikali on je bio veoma sarkastičan i zamisli ipak je bio BOŽJI PROROK.
A onda imamo UMILNI glas zmije koja se NEŽNO brine i SAVETUJE Evu šta je ispravno jer nije verovala Bogu više od zmije.
Prepoznaješ li sad glasove i nekulturu sarkazma i umilno pakovanje laži?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je samo izgovor za bezakonje.

Ljubav koja dolazi iz srca ona se prepoznaje i podrazumeva neznost i ocinsko staranje za spasnje ljudi.
Kada ovo shvatis - tada ces ljude prigrljavati da osete toplinu Bozje ljubavi i to neces ciniti usiljeno, vec zato sto istinski volis i zato sto ti je stalo do ljudskog spasenja.

Ovo sto ti cinis je drskost i opsta sprdnja sa duhovnim stvarima koje ne poznajes - cak sta vise klinacka neozbiljnost.

Ne treba se sprdati ni sa neistinom, jer ko smo mi da sudimo drugima, a ja sam se ovde na forumu nasluso iskljucivo osuda, vredjanja, ismejavanja..i nista vise od toga.
Ti slobodno to nazovi Bozjim Duhom i njemu pripisuj da je on taj koji ovo cini - ja tako nesto ne mogu ni da pomislim jer je sama pomisao na to velika hulana Boga.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To je samo izgovor za bezakonje.

Ljubav koja dolazi iz srca ona se prepoznaje i podrazumeva neznost i ocinsko staranje za spasnje ljudi.
Kada ovo shvatis - tada ces ljude prigrljavati da osete toplinu Bozje ljubavi i to neces ciniti usiljeno, vec zato sto istinski volis i zato sto ti je stalo do ljudskog spasenja.

Ovo sto ti cinis je drskost i opsta sprdnja sa duhovnim stvarima koje ne poznajes - cak sta vise klinacka neozbiljnost.

Ne treba se sprdati ni sa neistinom, jer ko smo mi da sudimo drugima, a ja sam se ovde na forumu nasluso iskljucivo osuda, vredjanja, ismejavanja..i nista vise od toga.
Ti slobodno to nazovi Bozjim Duhom i njemu pripisuj da je on taj koji ovo cini - ja tako nesto ne mogu ni da pomislim jer je sama pomisao na to velika hulana Boga.

Pozdrav!

Jadničak....baš svi su protiv tebe...nemojte ljudi oprostite mu jer nezna šta piše i uči, eto i moja malenkost ti oprašta a šta bi drugo zar treba i mi na vrat da ti sedamo pa dovoljna ti je brate Jelena sa kompanijom.

Hula je ono što uči Jelena da su darovi Duha darovi od satane i piše da Adv. ne odlaze u duhovne crkve jer je to za nju bio satanin teren čitaš li ti njene knjige i pamtiš li bar nešto od pročitanog?
O umilnosti i laži smo dosta čuli sad je vreme za istinu bez uvijanja i prenemaganja.
Ovo što ti oslovljavaš ,,duhovne stvari,, nudeći Jelenine gluposti to nije u rangu duhovnog već u rangu plagijata.

Hula je kad Isus pretvara u običnog smrtnika a satanu u onog koji uze grehe sveta.
Hula je besomučno gaženje po svakoj Božjoj reči i negiranje Božjeg glasa.
Hula je brisanje Duha u čoveku i rukopolaganje žena za učitelje.

Kažeš:
,,Ne treba se sprdati ni sa neistinom,...,,

A šta treba sa njom raditi umotati je u svilu i uručiti drugima iz ,ljubavi, ?
NE! neistina je za otkrivanje i izrugivanje jer se pokušala provući kao istina jer je laž koja se želi sakriti ali NE MOŽE. Vidiš Ilija nije znao da je to ružno što ismeva Valove proroke zašto bi onda bilo ružno i danas iste proroke ismevati?

ZAPAMTI, ljubav pre svega govori ISTINU a lukavstvo nudi laž.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Jadničak....baš svi su protiv tebe...nemojte ljudi oprostite mu jer nezna šta piše i uči, eto i moja malenkost ti oprašta a šta bi drugo zar treba i mi na vrat da ti sedamo pa dovoljna ti je brate Jelena sa kompanijom.

Hula je ono što uči Jelena da su darovi Duha darovi od satane i piše da Adv. ne odlaze u duhovne crkve jer je to za nju bio satanin teren čitaš li ti njene knjige i pamtiš li bar nešto od pročitanog?
O umilnosti i laži smo dosta čuli sad je vreme za istinu bez uvijanja i prenemaganja.
Ovo što ti oslovljavaš ,,duhovne stvari,, nudeći Jelenine gluposti to nije u rangu duhovnog već u rangu plagijata.

Hula je kad Isus pretvara u običnog smrtnika a satanu u onog koji uze grehe sveta.
Hula je besomučno gaženje po svakoj Božjoj reči i negiranje Božjeg glasa.
Hula je brisanje Duha u čoveku i rukopolaganje žena za učitelje.

Kažeš:
,,Ne treba se sprdati ni sa neistinom,...,,

A šta treba sa njom raditi umotati je u svilu i uručiti drugima iz ,ljubavi, ?
NE! neistina je za otkrivanje i izrugivanje jer se pokušala provući kao istina jer je laž koja se želi sakriti ali NE MOŽE. Vidiš Ilija nije znao da je to ružno što ismeva Valove proroke zašto bi onda bilo ružno i danas iste proroke ismevati?

ZAPAMTI, ljubav pre svega govori ISTINU a lukavstvo nudi laž.

Znaci ti dopustas meni, da ti se rugam, i tebi i slapu? Jer iznosite neistinu?
A ovamo ste uvredjeni ako ja nesto ostro kazem protiv vas?
Secas se da si trazio da ti se lepo obracam, pa zasto sada ti ne postujes isti princip u razgovoru?


Ne, nismo mi na mestu Boga, niti smo na mestu proroka, pa da mozemo da se rugamo, i da donosimo ispravni sud.
Sve sto iznosimo ovde je subjektivno misljenje, niko nije prorok, niti je nadahnut Bozjim duhom pa da sme tako da govori.

Isus je bio Bog, i on je sa pravom mogao reci ''Budale i slepci''!
Ali on je Bog, on to sme!
Da li shvatas, da nas upozorava da mi kao ljudi ne smemo to da izgovaramo svom bratu, a ovamo on to sam cini.
Jeli onda Isus gresan?
Ne on je Bog, i on poznaje srce svakog coveka i pravedno sudi.
A ti si samo covek koji gresi!
Zato ne mozes koristiti takav recnik, jer ces biti od Boga osudjen..
Kojim recima sudimo sudice nam se, i kojom merom merimo, merice nam se..
Ne mozes se ti igrati Boga!
 
Natrag
Top