Adventisti

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Neko te je mnogo prevario, a ja nemam potrebe da objasnjavam svaku tacku tvojih izjava, jer sve sto si izneo si pomesao i stavio u isti kos, stavljajuci sebe i svoje reci na vrh a ostale pod svoje noge smatrajuci ih nizim od sebe, i ono sto oni govore jeres i proizvod kulta.

Kada shvatis sta znaci izraz "SATANAS" ne samo po svojoj formi vec i sustini, onda ces shvatiti koji posao ti cinis, jer znacenje ove reci samo govori za sebe - SATANAS ( opadac brace ).
nije u reu laodikeja da ovako registruješ adrijana. ja sam i geru opomenuo da ne govori sekta i slične reči za adventiste ili bilo kog ,i da ne koriste izabelitin žargon jer su ipak bliži Hristu od te katolikinje.
tako se ne može odgovoriti na optužbe. i ja sm čuo od upućenih adventista da se proroštva elen vajt prepravljaju i to me malo začudilo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posto opada, to znaci da radi posao sotone, jer satanas znaci - opadac brace, ne kao da je on direktno sotona, vec ga on vodi u iznosenju onoga sto pise.

Isus je Petra nazvao sotona kada mu je rekao:

"Otada poče Isus kazivati učenicima svojim da Njemu valja ići u Jerusalim, i mnogo postradati od starešina i od glavara svešteničkih i književnika, i da će Ga ubiti, i treći dan da će ustati.
I uzevši Ga Petar poče Ga odvraćati govoreći: Bože sačuvaj! Neće to biti od tebe.
A On obrnuvši se reče Petru: Idi od mene sotono; ti si mi sablazan; jer ne misliš šta je Božje nego ljudsko" ( Matej 16. 21 - 23 )

Petar nije bio Sotona, vec je govorio nesto sto je bio cilj sotone, da Isus ne ode na krst.

Zato ispitujmo sebe i molimo se da svaka rec bude u Duhu Svetome, i da li treba da je izgovorimo ili napisemo ili ne.

U vezi Ellen White, odgovorno tvrdim da je to u vezi prepravljanja njenih spisa laz, jer danas unutar Adventizma postoji sluzba zaostavstine Ellen White, koja cuva njene originalne spise, razna pisma koja je slala crkvama i pojedincima..itd.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Neko te je mnogo prevario, a ja nemam potrebe da objasnjavam svaku tacku tvojih izjava, jer sve sto si izneo si pomesao i stavio u isti kos, stavljajuci sebe i svoje reci na vrh a ostale pod svoje noge smatrajuci ih nizim od sebe, i ono sto oni govore jeres i proizvod kulta.

Kada shvatis sta znaci izraz "SATANAS" ne samo po svojoj formi vec i sustini, onda ces shvatiti koji posao ti cinis, jer znacenje ove reci samo govori za sebe - SATANAS ( opadac brace ).
A ti ?Opadas svo vreme (Katolike,pravoslavce ajd manje,Spedi. Uopste subotari na svim forumima opadaju apostolsku crkvu)Ladokejac puko si brate Adrian te rascepio,ubio te bre u pojam.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dragi moj kolega
kao prvo
nadam se da češ i ti shvatiti da subotari ne postoje
nikakva subotarska crkva ili zajednica
to ime su im nadjenuli RIMOkatolici da bi se rugali

mi nismo idolopoklonici kao što su oni
ne rugamo se nikome i nikada nikoga nismo nazivali nedjeljari ili slično

Apostolsku crkvu sramote oni koji se lukavo nazivaju kršćani
a ne poštuju Božji Zakon
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pisanje protivnickim duhom da pi se neko diskreditovao i opadao - je lako prepoynatljivo.
Za razliku od toga, pisanje iz ljubavi koje za pobudu ima iskreno zalaganje za spasenje drugih, je nesto sasvim drugo.

Ne znam o kakvom rascepljenju i ubistvu govoris, neko ko se izdaje za Hriscanina nikada ne govori na takav nacin kao sto ti cinis.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Pisanje protivnickim duhom da pi se neko diskreditovao i opadao - je lako prepoynatljivo.
Za razliku od toga, pisanje iz ljubavi koje za pobudu ima iskreno zalaganje za spasenje drugih, je nesto sasvim drugo.

Ne znam o kakvom rascepljenju i ubistvu govoris, neko ko se izdaje za Hriscanina nikada ne govori na takav nacin kao sto ti cinis.
ne kažem da mnogi ne padaju u napast i pogrešne reči ali adrijan je samo postavio pitanje ,i to nije opadanje. opadanje je kada neko svesno govori neistine. no,neka bi to ostao lični stav ili ubeđenje.
ne znam za slučaj prepravke,ja sam to čuo od vrlo ozbiljnih ljudi,navedeni su i citati tih mesta i godine. na kraju meni to ne znači,ona je grešila u temelju po ptanju zapovesti za žene da ne uče,i to je dovoljno da se njeno učenje odbaci. to ne znači da nije ispitano zbog vas koji to verujete jer kako bi se moglo pomoći ako nije bilo ispitivanja ali kažem moglo bi u startu biti odbačeno kroz ovaj prvi naglasak da je kršila Božju zapovest. učila je i pored zabrane.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ne kažem da mnogi ne padaju u napast i pogrešne reči ali adrijan je samo postavio pitanje ,i to nije opadanje. opadanje je kada neko svesno govori neistine. no,neka bi to ostao lični stav ili ubeđenje.
ne znam za slučaj prepravke,ja sam to čuo od vrlo ozbiljnih ljudi,navedeni su i citati tih mesta i godine. na kraju meni to ne znači,ona je grešila u temelju po ptanju zapovesti za žene da ne uče,i to je dovoljno da se njeno učenje odbaci. to ne znači da nije ispitano zbog vas koji to verujete jer kako bi se moglo pomoći ako nije bilo ispitivanja ali kažem moglo bi u startu biti odbačeno kroz ovaj prvi naglasak da je kršila Božju zapovest. učila je i pored zabrane.

Adrian jeste pisao neistine u protivnickom duhu netrpeljivosti.

Postoji jedan pokret koji nema veze sa zvanicnom Adventistickom crkvom, cak i ovde u Srbiji, koji je stampao neke knjige Ellen White naknadno ih prepravljajuci.
Ja sam licno pre vise godina u rukama imao prepravljeno izdanje dela Velika borba.

Dakle, ako je neko to cinio to nema veze sa zvanicnim Adventizmom, jer bi se takve stvari lako proverile.

Drugo, Ellen White nije krsila ni jednu zapovest, vec ti to tako mislis jer sudis sam po sebi, ne po Bozanskom otkrivenju.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Adrian jeste pisao neistine u protivnickom duhu netrpeljivosti.

Postoji jedan pokret koji nema veze sa zvanicnom Adventistickom crkvom, cak i ovde u Srbiji, koji je stampao neke knjige Ellen White naknadno ih prepravljajuci.
Ja sam licno pre vise godina u rukama imao prepravljeno izdanje dela Velika borba.

Dakle, ako je neko to cinio to nema veze sa zvanicnim Adventizmom, jer bi se takve stvari lako proverile.

Drugo, Ellen White nije krsila ni jednu zapovest, vec ti to tako mislis jer sudis sam po sebi, ne po Bozanskom otkrivenju.
hm. ti znaš da jeste kršila zapovest Božju ali budući da je tema adventizam,onda ako bi to ,priznao sve učenje adventa bi palo u vodu.
sve vreme si uporan dokazati kakse proverava jeeno učenje i jedan prorok,a kada ti se jasno dade tekst iz kor.prve 14. da jasno stoji provera tog duha kroz razumevanje zapovesti upravo da ženi brani da uči ,onda počinje serijal priči i odbacivanje Božje zapovesti da bi se naravno odbranio pokret u crkvi adventista i njen učitelj (pogrešan naravno po poslanici) ,elen vajt. onda što je za tebe mera,lično ubeđenje ili Pismo? to mesto se ne da tumačiti laodikeja i to je težak kamen kao i u poslanici timoteju gde isto govori i razlog te zabrane,pad u edemu! NARAVNO PREKO ŽENE.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Adrian jeste pisao neistine u protivnickom duhu netrpeljivosti.

Adrian je pisao neistine u duhu netrpeljivosti? :) Ne, iznosio je jasne dokaze i dokazao je više puta da ste vi adventisti u krivovjerju. Jednako tako su vam odgovorili Šarrdy, Vanhelsing, gero, faky.., i ja također.
Ako nije dosta, naći ćemo vremena i iznijeti sve laži Ellen White koja govori na vaša usta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nista ne bi palo u vodu, jer Bog je istina a ne ljudska misljenja, a Bog je svoju rec vec rekao.

Moze se iznositi bilo sta protiv Ellen White i Adventizma, ali je to ne moguca misija ako se u to ne ukljuce lazi koje smo i do sada videli, i hvala Bogu razotkrili.
 
Natrag
Top