Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Još bolje!
Onda samo napred. Tačku po tačku sa Biblijskom ARGUMENTACIJOM, pa da vidimo jesu li tvoje reči istinite ili lažne.
Izvoli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Još bolje!
Onda samo napred. Tačku po tačku sa Biblijskom ARGUMENTACIJOM, pa da vidimo jesu li tvoje reči istinite ili lažne.
Izvoli.


Uzmi knjigu 27 Adventistickih verovanja, tu je cela istina..
A za ostalo kako Gospod vodi, mada je dosta toga vec izneseno..

Postavio bih ti samo dva pitanja koja su tvoji prethodnici Adrian i Gerakules izbegli.

Zasto je Isus rekao svojim ucenicima govoreci o opsadi i razorenju Jerusalima od strane rimljana 70 godine nove ere "MOLITE SE BOGU DA NE BUDE BEZANJE VASE U ZIMU I U SUBOTU"? ( jevandjelje po mateju 24 poglavlje ).

I drugo pitanje, sta radi kovceg zaveta sa deset zapovesti na nebu u nebeskoj svetinji nad svetinjama, pred kojim kako novi zavet kaze Isus posreduje kao prvosvestenik? ( otkrivenje Jovanovo 11. 19 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
1) Zbog čega su Gera i Adrian počeli da napadaju Adventizam trebamo pitati njih, a ne da mi donosmo zaključak. Možemo niko nam to ne brani. Ali najbolje znaju njih dvoica iz kojih su to pobuda uradili!

2) Adventisti i JS imaju dosta sličnosti. Jedna od njih je kada im se ospore lažne doktrine – To komentarišu i doživljavaju kao napad na jedinu pravu i istinitu Crkvu na planeti. A ne kao iznošenje zabluda njihovih Crkava i pokušaja da drugi ne završe u njima, i pokušaja da se pomogne iskrenim vernicima da izađu iz njih.

3) Da ima i JEDNA zabluda (jedres) u bilo kojoj Crkvi pravovernik je dužan da je iznese a kao li ako ima 10 ili 50 ili 150.

4) Šta će Bog u dan strašnog suda reći ljudima koji su znali jeresi neke Crkve, a o tome nisu hteli reći ni reči !?
Nisu hteli da se zameraju braći iznoseći im zablude njihove Crkve; nisu hteli da gube vreme sa tim stvarima; ima ko će to da kaže, zašto moram baš ja; šta ja imam od toga ako iznosim zablude neke Crkve......... I verovatno imaju još puno odgovora, ali uvek trebaju da se zapitaju 2 stvari:
1. Kako bi Hrist reagovao da je sada na Zemlji i u njihovoj koži. Da li bi rekao nešto protiv Adventizma i JS ili ne bi ni slovo.
2. Kako će Hrist reagovati kada dođu kod njega na sud zbog ni jednog slova neupućenog krivoj religiji.

Naša je dužnost kada vidimo brata koji greši da ga opomenemo da je na krivom putu, a ne da ga ćutanjem pustimo da ode u propast.

Prema tome pisati o Adventistima na temi Adventisti o njihovoj jeresi nije napadanje Adventizma, nego spasavanje braće.

Uostalom zašto je tema i otvorena, ako je to jedina prava i istinita Crkva. Trebalo je reći moderatoru, odmah po otvaranju te tema da je dovoljan samo jedan post – Na kome će se reći da je Adventistička Crkva jedina prava, istinita i bez mana Crkva i zaključati temu, jer šta ima tu dalje da se piše!


Sarrdy,
sve sto kome padne na pament o Adventistima na temi Adventisti ima pravo da iznese.
Samo je problem u tome sto neki kriticari iznose i ono sto ne poznaju i oni misle da je to istina a iznose neistinu.
E to stvara mali problema, ali tako je uvek bilo i bice.

Nego Sarrdy, sta ti mislis sto je onaj evandjelista i pastor u penziju odrzao evangelizaciju na kojoj se okupilo oko 100,000 ljudi?
Kako ti to vidis to da je krstio u jedan dan oko 5000 novih vernika?

Zamisli kada bi se svi hriscanski verouciutelji razisli po svetu i cinili isto, da li bi svet bio drugaciji ili ne bi?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy,sve sto kome padne na pament o Adventistima na temi Adventisti ima pravo da iznese.Samo je problem u tome sto neki kriticari iznose i ono sto ne poznaju i oni misle da je to istina a iznose neistinu.E to stvara mali problema, ali tako je uvek bilo i bice.Nego Sarrdy, sta ti mislis sto je onaj evandjelista i pastor u penziju odrzao evangelizaciju na kojoj se okupilo oko 100,000 ljudi?Kako ti to vidis to da je krstio u jedan dan oko 5000 novih vernika?Zamisli kada bi se svi hriscanski verouciutelji razisli po svetu i cinili isto, da li bi svet bio drugaciji ili ne bi?Sve najbolje
Pa upravo zato sam i ponudio da od jedne do druge tačke krenemo, i vidimo šta je istina a šta ne.(npr.) da li je istina da Adventisti ne veruju u pakao ili ne - a šta o tome kaže biblija;da li Adventisti veruju u besmrtnost duha ili ne - a šta o tome kaže biblija;da li Adventisti veruju da spasenje zavisi od konzumiranja alkohola, nečiste hrane, kafe, duvana, čaja ili to uzimaju reakreativno - da bi sačuvali zdravlje - i da vidimo šta o tome kaže biblija...............A da li je na skupu Adventista u nekom gradu bilo 100.000 ljudi ili 200.000 ili 500.000 a od toga se krstilo u jednom danu 5.000 ili 10.000 prepuštam drugima. Ja to ne želim polemisati, niti me to interesuje. Mene interesuje samo (na ovoj temi) Adventistička doktrina osvetljena biblijom! I ništa drugo_Ostali forumaši neka komentarišu takve stvari ako žele.Mene ipak samo interesuje Bog i biblija. A brojke me ne interesuju.Hvala na postu, pozdrav.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Postavljajte reference na kopirane tekstove, da vam isti ne bi bili brisani.[/WARNING]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, ni Sardu nema odgovor.


Zasto je Isus rekao svojim ucenicima govoreci o opsadi i razorenju Jerusalima od strane rimljana 70 godine nove ere "MOLITE SE BOGU DA NE BUDE BEZANJE VASE U ZIMU I U SUBOTU"? ( jevandjelje po mateju 24 poglavlje ).

I drugo pitanje, sta radi kovceg zaveta sa deset zapovesti na nebu u nebeskoj svetinji nad svetinjama, pred kojim kako novi zavet kaze Isus posreduje kao prvosvestenik? ( otkrivenje Jovanovo 11. 19 ).
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa upravo zato sam i ponudio da od jedne do druge tačke krenemo, i vidimo šta je istina a šta ne.(npr.) da li je istina da Adventisti ne veruju u pakao ili ne - a šta o tome kaže biblija;da li Adventisti veruju u besmrtnost duha ili ne - a šta o tome kaže biblija;da li Adventisti veruju da spasenje zavisi od konzumiranja alkohola, nečiste hrane, kafe, duvana, čaja ili to uzimaju reakreativno - da bi sačuvali zdravlje - i da vidimo šta o tome kaže biblija...............A da li je na skupu Adventista u nekom gradu bilo 100.000 ljudi ili 200.000 ili 500.000 a od toga se krstilo u jednom danu 5.000 ili 10.000 prepuštam drugima. Ja to ne želim polemisati, niti me to interesuje. Mene interesuje samo (na ovoj temi) Adventistička doktrina osvetljena biblijom! I ništa drugo_Ostali forumaši neka komentarišu takve stvari ako žele.Mene ipak samo interesuje Bog i biblija. A brojke me ne interesuju.Hvala na postu, pozdrav.

Postovanje Sarrdy.
mislim da si dao jako dobar predlog da uzmemo ono sto Adventisti veruju i da vidimo d ali se slaze sa ucenjerm Svetoga pisma i Hristovim ucenjem.

Medjutim, iznenajdjuje me sto kazes, da li je neko drzao evangelizaciju da lii je bilo 100,000 prisutno i dali se krstilo 5000 ljudi to me ne zanima.

Pa trebalo bi kao hriscanina da te zanima. Zar nije Hristos poslao svoje sledbenike u svet da propovedaju, poucavaju i krstavaju:
"I rece im: idite po svemu svetu i propovedajte Jevanjdjelje svakome stvorenju. Ko uzveruje i pokrsti se spasce se; a ko ne veruje osudice se." Marko 16,15.16. To je zadatak i duznost svakog hriscanina ako sledi Hrista.

Posto si izjavio da tebe interesuje samo adventisticka doktrina, pa i to je deo doktrine, ono sto adventisti veruju, da su pozvani da objave svetu Hristovo Jevandjelje.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dakle, ni Sardu nema odgovor.


Zasto je Isus rekao svojim ucenicima govoreci o opsadi i razorenju Jerusalima od strane rimljana 70 godine nove ere "MOLITE SE BOGU DA NE BUDE BEZANJE VASE U ZIMU I U SUBOTU"? ( jevandjelje po mateju 24 poglavlje ).

I drugo pitanje, sta radi kovceg zaveta sa deset zapovesti na nebu u nebeskoj svetinji nad svetinjama, pred kojim kako novi zavet kaze Isus posreduje kao prvosvestenik? ( otkrivenje Jovanovo 11. 19 ).
1. Dakle Laodikeja (Adventistička Crkva) je dokazala koliko ima LJUBAVI. Jer je taj naziv dao njoj Jakov Vajt – suprug EGW. I odnosi se na Crkvu Laodikeje iz Otkrivenja koja ima sve a ustvari je bola i gosa. I to Adventisti tumače kako oni imaju svu Biblijsku ISTINU, ali nemaju ljubavi!
I to je NAJBOLJE PROVERITI odlaskom u najbližu Adventističku Crkvu. Pošto su oni vukovi u jagnjećoj koži – Nikada vam ovo neće priznati, ali sedenjem u klupama sa njima. Dužim druženjem, upoznavanjem, osporavanjem njihovih nauka, praćenjem kako se ponašaju................ nema šanse da ih posle nekog vremena ne otkrijete!
A dokaz je da ne dozvoljavaju čoveku ni na večeru da ode, a ne da Bog na vikend u prirodu.
Od Laodikejinog posta 1022 do ovog (1026) je prošlo sat i 15 minuta i već je zaključio da nemam odgovor. Jedna od odlika nestrpljenja. A znamo ko je nestrpljiv i kome se žuri.
2. A pogotovu SE MENI NE ŽURI kada su odgovori Adventistima u pitanju. Ja sam se spasio Adventizma. Jasni su mi kao dan. Među prvima sam ukazao na njihovo katastrofalno učenje, na ovoj temi. Tako da i ništa ne odgovorim na nijedan adventistički post do kraja ove teme mirna mi je savest.
3. Čudi me (mrzi me sad da pregledavam postove, nadam se da me ne lažeš) da ti Adrian i Gera nisu odgovorili na ova dva pitanja. Odgovor je vrlo prost. Ali mi prvo moraš reći da li ti misliš da ta navedena stiha nam govore da je za Hrišćane obavezno i spasonosno svetkovanje SUBOTE ili ne. Jer ako misliš da nije, onda nema šta da ti odgovaram – jer i ja tako mislim.
A ako misliš da jeste – Onda ti sledi odgovor. Pošto je tu jasno o čemu se radi! Znači moraš mi povezati ta dva stiha sa spasonomnim i obaveznim držanje SUBOTE za Hrišćane!
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Znate sta momci,Ladokeja,Miko!

Kad cete da shvatite da nema opravdanja od onog sto je mrtvo!mislim na stari zavet.

Otvorite oci i citajte:

Dela. 13,39. I od svega, oda šta se ne mogoste opravdati u zakonu Mojsijevu, opravdaće se u njemu (Hristu) svaki koji vjeruje.

Rim. 3,20. Jer se djelima zakona
(Stari Zavet) nijedno tijelo neće opravdati pred njim; jer kroz zakon (Stari Zavet) dolazi poznanje grijeha.

Rim. 3,28. Mislimo dakle da će se čovjek opravdati vjerom (u Hrista) bez djela zakona (Starog Zaveta).

Gal. 2,16. Pa doznavši da se čovjek neće opravdati djelima zakona (Stari Zavet), nego samo vjerom Isusa Hrista, i mi vjerovasmo Hrista Isusa da se opravdamo vjerom Hristovom, a ne djelima zakona (Stari Zavet): jer se djelima zakona (Stari Zavet) nikakvo tijelo neće opravdati.

Drzeci dve najvece zapovesti, mi indirektno drzimo i onih 10. da vidimo koje su to 2 najvece zapovedi:

1. Ljubi Gospoda svoga, svim srcem, dusom svojom, ...
2. Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe...

Jovan 1,17 Jer se zakon (Stari Zavet) dade preko Mojsija, a blagodat i istinu imamo od Isusa Hrista."I to je to!"

Pozdrav od Gere.


Miko!krstiti se znaci uci u blagodat s Hristom Gospoda i Boga nasega!

kako se vi krstite?Za JS-ke znam,U ime jehove,Sina i duha organizacije!i takodje se krste velikom kolicinom.
Al djaba im to kad nemaju "rukopolaganje" metanje ruku!!!

JEV 6,1-2 Zato da ostavimo početak Hristove nauke i da se damo na savršenstvo: da ne postavljamo opet temelja pokajanja od mrtvijeh djela, i vjere u Boga, nauke krštenja, i metanja ruku, i vaskrsenija mrtvijeh, i suda vječnoga.

Aha... evo ga nova tema... fundamenti Hristove nauke:

1. Nauka krstenja
2. Metanje ruku - rukopolaganje
3. Vaskrsenje
4. Sud

Koliko od ovde navedenih osnova vere, Protestanti,adventisti,JS-ci odbacise ?

Krstenje: Postoji u Protestantizmu,adventizmu i shvaceno je samo kao komad nakita kojeg neko nosi. Bez rukopolozenog svestenika koji preko Apostolskog Prijemstva nema vezu sa Sinom Bozjim, takvo krstenje je najobicnije BAJANJE.

Rukopolaganje: Bez neprekidne veze od Apostola od danasnjih dana, to je ravno mom tapsanju nekoga po ramenu.

Evo sta kaze covek!(Upozorenje!!! moze svako da proveri tj da uporedi "clear world bible" s originalom pa da swe jednom vidi ko ovde laze)

SUBOTARI SU PROIZVELI KNJIGU KOJU NAZVASE "BIBLIJOM" I POKUSASE DA JU PODTURE UMESTO PRAVE BIBLIJE
------------------------------------------------------------------------------------------
U leto 1994 godine izasla je knjiga "Clear Word Bible". Napisana od strane Dr. Jack Blanco-a, stampana u Review and Herald izdavackoj kuci. Knjiga je napisana bas kao i prava Biblija, sa poglavljima i versama. ALI BEZ VIDLJIVOG RAZGRANICENJA IZMEDJU ORIGINALNIH VERSI I:
- Autorovih interpretacija, licnih shvatanja i verovanja
- Citata Ellen G. White

Samim tim je nemoguce da se razikuje ORIGINALNI TEKST BIBLIJE od subotarkih jeretickih dodataka i prepravki. Evo par primera izmenjenih versi koje su izmenjene tako da podrzavaju subotarske jereticke doktrine:

[COL 1;19] "... volja ocina da se u nj useli sva punina."

PROMENJENO U : "... volja ocina ga prihvati kao punog Boga, iako imade ljudsku prirodu (gresnu)."

Ova izmena je direktna podrska za njihovu jeres da je Hrist u svojoj sustini gresan.

[RIM 10;9,10] "... bices spasen"
PROMENJENO U : "...imas odnos sa Bogom koji ti treba".
OBRISANO: "... da je Isus Gospod...".
I PROMENJENO I DODATO SLEDECE: "... i mi sledimo Boga ne da bismo bili spaseni, nego zato sto smo spaseni."

Ova izmena brise cinjenicu da je Isus neophodan za spasenje jer jereticka ucenja osnivaca sekte o "nebeskoj svetinji", tvrde da se gresi prastaju ali ne brisu !!!

[OTK 15;5] "... otvori se crkva skinije svjedocanstva na nebu."
PROMENJENO I DODANO: "Svetiste na Nebu se otvori, znak da je Hristova misija zavrsena...".

Ova izmena isto ima za cilj da podrzi jeres "nebeske svetinje".

Itd...
------------------------------------------------------------------------------------------
KOMENTAR : Da li je potreban ?!? Evo ipak, ali veoma kratko. Svi znamo da su Gospodnje reci svetinja. Sam on ih stavlja iznad samog svog imena : "... jer si po svakom imenu svom podigao rijec svoju." [PSA 138;2]. On zabranjuje da bilo ko dodaje ili uklanja njegove reci: "Necu pogaziti zavjeta svojega, i sto je izaslo iz usta mojih necu poreci." [PSA 89;34].
I za kraj, citat koji DIREKTNO govori sta subotari NISU smeli da urade :
------------------------------------------------------------------------------------------
"NISTA NE DODAJTE K RIJECI KOJU VAM JA ZAPOVIJEDAM, NITI ODUZMITE OD NJE, DA BISTE SACUVALI ZAPOVIJESTI GOSPODA BOGA SVOJEGA KOJE VAM JA ZAPOVIJEDAM." [5 MOJ 4;2]
------------------------------------------------------------------------------------------

EPILOG: Nakon zestokih kritika sa svih strana, subotarska sekta je ukinula rec BIBLE iz naslova i nastavlja da i dalje stampa doticnu jeretsku tvorevinu pod naslovom "Clear Word".

AS evo i linkova gde cete videti istinu.

http://millennium.fortunecity.com/linco ... r-word.htm


http://www.sdaoutreach.org/clearwordbible.html


Clear Word

Ako ih niste zablokirali!

SUBOTARI KAZU DA JE ELLEN G. WHITE PROROK
--------------------------------------------------------------------------------------
Citirajmo ih: "The Gift of Prophecy: One of the gifts of the Holy Spirit is prophecy. This gift is an identifying mark of the remnant church and was manifested in the ministry of Ellen. G. White . As the Lord's messenger, her writings are a continuing and authoritative source of truth which provide for the church comfort, guidance, instruction, and correction. "
Prevod: "Dar prorostva: Jedan od darova Duha Svetoga je prorostvo. Ovaj dar je oznaka crkve ostatka I pokazao se u misiji Helen Vajt. Kao poslanik od Boga, njena napisanija su izvor istine koji pomaze crkvi, vodi je, instruise I ispravlja.
--------------------------------------------------------------------------------------
KOMENTAR:

Vrlo dobro znamo da nas Biblija uci da je Sv. Jovan Krstitelj poslednji prorok starozavetnog tipa, koji je poslat od Boga da najavi dolazak mesije. Mesija, Hrist je dosao medju nas i upozorio nas da se cuvamo laznih proroka koji ce doci posle njega, a pre njegovog drugog dolaska. Evo nekoliko primera:

"Cuvajte se od laznih proroka, koji dolaze k vama u odelu ovcijem, a unutra su vuci grabljivi." [MAT 7;15]

"Braco! Cuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju covecijem, po nauci sveta, a ne po Hristu." [KOL 2;8]

"A poganih i bapskih gatalica kloni se ..." [1. TIM 4,7]

"A Duh razgovetno govori da ce u poslednja vremena ostupiti neki od vere slusajuci lazne duhove i nauke djavolske..." [1 TIM 4;1]

Novi Zavet nas uci da se od Hrista naovamo, propoveda jevandjelje. Svako ko tvrdi da Bog govori kroz njega, a ne govori jevandjelje je lazni prorok. U slucaju Helen Vajt, gomila jeresi koje je proizvela je samo potvrda da je jedna od mnogih laznih proroka. Onih koji dolaze u odelu ovcijem, da odvoje ovcice od Bozjeg stada.



Mnogi u danasnje vreme nisu u stanju da razluce sustinsku razliku izmedju necega sto je stvoreno kao rezultat greha, i osnovano od ljudi, i drugoga sto je stvoreno od Boga.

Pa tako, imamo doticni kult subote koji je nastao na osnovu greha - racunanja vremena Hristovog povratka, a sva ucenja izmisli lazna prorocica - pogana baba gatalica, Helena Vajt.

Nasuprot tome, Bozja Crkva je stvorena od samog Gospoda i u svojoj sustini ne moze da bude gresna, jer sve sto je od Boga je i Sveto. Doticna Bozja tvorevina je sacinjena od gresnih ljudi, i kao takva, normalno je za ocekivati da pojedini gresnici otpadnu, jer djavo nikada ne miruje. Bez obzira na te pojedince, Crkva kao Bozja tvorevina nastavlja da propoveda jevandjelje na isti nacin na koji su to radili i Apostoli.

Razlika je u samoj sustini.


_________________
Маран Ата BF.

Pozdrav od Gere.

Citava sustina razlike izmedju zakona (SZ) i blagodati (NZ) je u tome da je Isus Hrist, nas spasitelj, dosao da oslobodi ljude iz ropstva, ali ne ropstva nametnutog od Boga, nego nametnutog o strane fariseja koji su potpuno pogresno tumacili Stari Zavet. Pa tako usput i od ropstva svetkovanja subote. Danasnji subotari po tom pitanju nisu uopste drugaciji od starozavetnih fariseja. Uporiste u Bibliji, nevezano za nedelju ili bilo koji dan jesu citati vezani za oslobadjanje od starog zakona.

Pa tako Gospod rece:
[MAR 2]
27 I govoraše im: subota je nacinjena covjeka radi, a nije covjek subote radi.
28 Dakle je gospodar sin covjecij i od subote.


Sta nam to govori ? Prvo, da je coveku potreban dan odmora jer je telo prahovno i nesavrseno i umara se. Bogu odmor nije potreban. Nigde u knjizi stvaranja ne pise da se umorio. Pise da je pocinuo, sto je bitna razlika. Drugo, Gospod je gospodar i od subote. Kao takav, on moze da uradi sa njom sto god mu je volja ciniti.

I on lepo rece:
Da vas dakle niko ne osuduje za jelo ili za pice, ili za kakav praznik, ili za mladine, ILI ZA SUBOTE; [KOL 2;16]

Obratite paznju na gradaciju:
------------------------------------
1. Praznik - godisnji nivo
2. Mladine - mesecni nivo
3. Subote - nedeljni nivo

Gde se pominje nedelja u Bibliji ?

Ovde:
A u prvi dan nedjelje, kad se sabraše ucenici da lome hljeb, govoraše im Pavle, jer šcaše sjutradan da podje, i proteže besjedu do ponoci. [DELA 20;7]

A za milostinju svetima, kao što uredih po crkvama Galatijskijem onako i vi cinite. Svaki prvi dan nedjelje neka svaki od vas ostavlja kod sebe i skuplja koliko može, da ne bivaju zbiranja kad dodjem. [1KOR 16;1-2]

Koji je to prvi dan u nedelji ? Hristos je vaskrsao prvog dana u nedelji: [MAT 28;1-7 MAR 16;2 LUK 24;1 JOVAN 20;1]

Fariseji danasnji - subotari vrlo cesto kao svoje argumente navode citate iz Starog Zaveta, zaboravljajuci da je hronoloski gledano, Novi Zavet dosao posle i oslobodio nas od zakona.


[GAL 3]
10 Jer koji su god od djela zakona pod kletvom su, jer je pisano: proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da cini.
11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vjere življece.
12 A zakon nije od vjere; nego covjek koji to tvori življece u tome.
13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: proklet svaki koji visi na drvetu


Poznato nam je da subotari po naredbi svog gurua drze "moralni" deo zakona Starog Zaveta. Prema gornjem navodu Biblije oni su:

- Prema versi 10, prokleti jer ne drze kompletan zakon nego samo deo.
- Prema versi 11, i to sto drze uzalud drze, jer se time niko ne opravdava pred Bogom.
- Prema versi 12, drzac zakona nije vernik, a za spasenje je potreban vera.
- Prema versi 13, Hrist postrada i iskupi nas od prokletstva Starog Zaveta. Drzanjem makar i delimicnim tog Staorzavetnog prokletstva, oni nipodistavaju Hristvu zrtvu, ruze Sina Bozjega, pa su samim tim i od Njega prokleti.


Inace... podela Starog Zaveta na "moralni" i "obredni" je izmisljotina gurua subotarske sekte Helene Vajt, a sve sa ciljem da se opravda drzanje samo jednog dela tog, inace jedinstvenog zakona.

I kao sto pise u poslanici Galatima, onaj koji drzi samo deo Starog Zaveta je PROKLET.

Da ne spominjemo nastavak ponovo, nego procitajte...

Ovde vidimo koga treba slusati!!! a jos pitam advente o dakle se pojavise Mojsije i ilija?
Pa su jos i sami culi sta Bog Otac rece(Ovo je Sin moj ljubazni Njega slusajte,sta! Nega slusajte????)


_________________
Маран Ата BF.


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Pa tako Gospod rece:
[MAR 2]
27 I govoraše im: subota je nacinjena covjeka radi, a nije covjek subote radi.
28 Dakle je gospodar sin covjecij i od subote.


Sta nam to govori ? Prvo, da je coveku potreban dan odmora jer je telo prahovno i nesavrseno i umara se. Bogu odmor nije potreban. Nigde u knjizi stvaranja ne pise da se umorio. Pise da je pocinuo, sto je bitna razlika. Drugo, Gospod je gospodar i od subote. Kao takav, on moze da uradi sa njom sto god mu je volja ciniti.

I on lepo rece:
Da vas dakle niko ne osuduje za jelo ili za pice, ili za kakav praznik, ili za mladine, ILI ZA SUBOTE; [KOL 2;16]

Gerakules2,

Da li, prijatelju, u tebi ima imalo želje za istinom i da li makar sada, nakon ovako duge diskusije, uviđaš nelogičnost vaših tumačenja (prijateljski ti govorim)?

Naime, lepo si, kao što se u ovom citatu vidi, priznao da čovek ima objektivnu potrebu za odmorom a svakako si na osnovu Četvrte zapovesti Dekaloga (Zakona 10 zapovesti) mogao da vidiš da je jedna od njenih osnovnih funkcija - uspomena na Stvaranje, što, takođe, ako smo pošteni, ne bismo smeli da sporimo.

Implikacije ovih činjenica, u odnosu na ove tvoje zaključke - koje sam citirao, jesu sledeće:

- Gospod jeste Gospodar Subote i On, kao Takav, svakako može da i sa njom, kako si rekao, učini šta hoće no izvesno je da On nije nelogičan u Svom savršenom - Božanskom postupanju a svakako je nelogično tvrditi da čovek, u Novom zavetu, nema potrebu za odmorom, te, stoga, koliko se može razumeti tvoja poruka, pokušavaš da dokažeš zamenu Subote nedeljom, i u prilog toj ideji navodiš neshvaćenu Pavlovu izjavu iz Poslanice Kološanima kao, navodno, dokaz da je Bog Svoju Svetu zapovest - koju je Lično napisao na kamenim pločama, u ambijentu kojeg ne bi mogao da osmisli ni najmaštovitiji filmski scenarista - ukinuo ljudskim posredstvom, i to izjavom koja je tek deo šireg izlaganja o raznim predmetima. To je, zaista, neprihvatljivo, niti za to može biti razloga.

Stoga budimo istinoljubivi i sagledajmo, uz Njegovu pomoć, sledeće činjenice:

- Njegovo Carstvo, kao i svako carstvo, svakako ne može da opstane bez zakona;

- On će, kao što je pisano, suditi palim anđelima i ljudima a sam pojam suda takođe podrazumeva postojanje zakona;

- Božanstvo je Savršeno (inače ne bi bilo Božanstvo) te je apsurdno tvrditi da je Njegov Zakon nesavršen i da mu je, stoga, trebala ikakva promena;

- On Sam je, naprotiv, rekao da "DOKLE NEBO I ZEMLJA STOJE NEĆE NESTATI NIJEDNE TITLE IZ ZAKONA..."

“Ne mislite da Sam Ja došao da pokvarim Zakon ili Proroke: Nisam došao da pokvarim, nego da ispunim. Jer vam zaista kažem: Dokle nebo i Zemlja stoje, neće nestati ni najmanjega slovca niti jedne title iz Zakona dok se sve ne izvrši. Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih Zapovesti, najmanji nazvaće se u Carstvu Nebeskom…” (Matej 5,17-19) “Jer koji sav Zakon održi a sagreši u jednome, kriv je za sve.” (Jakov, 2,10)

- dakle, Bog jeste Savršen i jeste, zauvek, Gospodar Subote:

“I dan beše petak, i Subota osvitaše. A žene koje behu došle sa Isusom iz Galileje… videše grob i kako se telo metnu. Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u Subotu ostaše na miru po Zakonu.” (Luka 23,54-56)

Božja Reč jasno govori da su pomenute žene išle sa Spasiteljem iz Galileje i da su, svakako, od Najpogodnije Ličnosti bile poučene da li je ukinuo Subotnu zapovest i Zakon, jer je sigurno da ih ne bi ostavio u neznanju o ovim vrlo važnim pitanjima. Ovaj nedvosmisleni zapis govori u prilog važnosti Božjeg Zakona i nakon Hristovog raspeća, a sa njim i Subote, za koju je jasno rekao da je “načinjena čoveka radi” (Marko 2,27.28).


“A kad seđaše” (Isus) “na Gori maslinskoj, pristupiše k Njemu učenici nasamo govoreći: kaži nam kad će to biti? I kakav je znak Tvojega Dolaska i posletka veka? I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.” “Nego se molite Bogu da ne bude bježan vaša u zimu ni u Subotu; jer će biti nevolja velika kakva nije bila od postanja sveta dosad niti će biti.” (Matej 24,3.4.20.21)

"Subota je načinjena ČOVEKA radi..."
(Marko 2,27)

[SUP]9[/SUP] Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
[SUP]10[/SUP] Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva OD DELA svojih, KAO i Bog od Svojih.
(Jevrejima 4,9.10)

Stoga se Pavlova sporna izjava, data u vremenu kada je pitanje važnosti Subote bilo nesporno, tumači nedvosmislenim Svedočanstvima same Biblije, što je takođe viđeno:

Kološ. 2: 13 - 17

Ovaj tekst se ne odnosi na samu Subotu, koja, kao Spomen Stvaranja, nije, niti može biti "sen onoga što treba da dođe", već se Pavle,
u tom vremenu, kada je večna važnost Subote bila nesporna (da apostoli nisu svetkovali Subotu, Jevreji bi ih ubrzo pogubili a u najmanju ruku bi ih neprestano optuživali da je krše, međutim, u Delima apostola nije opisan nijedan takav slučaj, iako su se, najčešće, suočavali upravo Subotom!) slobodno izrazio misleći na Starozavetne obrede koji su se obavljali samo Subotom i na pomenute dane:

“To je SUBOTNA žrtva paljenica svake Subote, osim svagdašnje žrtve paljenice
i naliva njenog. I u početak meseca svojih prinosite Gospodu žrtvu paljenicu…” (4. Mojsijeva 28,10.11)

“Jer po poslednjoj naredbi Davidovoj biše izbrojeni sinovi Levijevi… jer određeni behu da pomažu sinovima Aronovim u službi u domu Gospodnjem…oko hlebova postavljenih i oko beloga brašna za dar i oko kolača presnih i oko tavica, i oko svega što se prži… i da stoje jutrom i hvale i slave Gospoda, i tako večerom. I kad se god prinose žrtve paljenice Gospodu, u Subote, i na mladine i na praznike…” (1. Dnevnika 23,27-31)

“A Jezekija opet uredi redove svešteničke i levitske… za žrtve zahvalne… I odredi deo carski od blaga svojega za žrtve paljenice, što se prinose jutrom i večerom i za žrtve paljenice što se prinose u Subote i na mladine i na praznike, kako je napisano u zakonu Gospodnjem.” (2. Dnevnika 31,3)

To su “jela i pića”, “praznici, mladine i Subote” koje su “sen onoga što šćaše da dođe, a telo je Hristovo”, dok je sama Subota, kao uspomena na Stvaranje, Dan Gospodnji i u Novozavetnom periodu.

 
Natrag
Top