Adventisti i Elen Vajt

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU

Velika borba

Citav ljudski rod obuhvacen je velikom borbom izmedu Hrista i sotone u odnosu na Božji karakter, Njegov zakon i Njegovu vladavinu nad svemirom. Ovaj sukob nastao je na nebu kada je jedno stvoreno bice, obdareno slobodom izbora, u samouzvišenju uvelo duh pobune u ovaj svet i navelo na greh Adama i Evu. Ovaj covekov greh imao je za ishod izopacenost Božjeg oblicja u ljudskom rodu, metež u stvorenom svetu i na kraju njegovo uništenje u vreme potopa celog sveta. Posmatran od svih stvorenih bica, ovaj svet postao je poprište sveopšteg sukoba iz koga ce Bog ljubavi na kraju izaci opravdan. Da bi pomogao svom narodu u ovoj borbi, Hristos šalje Svetog Duha i odane andele da ga vode, zaštite i podupru na putu spasenja.

(Otkrivenje 12,4-9; Isaija 14,12-14; Jezekilj 28,12-18, 1. Mojsijeva 3; Rimljanima 1,19-32; 5, 12-21; 8,19-22; 1. Mojsijeva 6-8; 2. Petrova 3,6; 1. Korincanima 4,9; Jevrejima 1,14)



csm_gcsession2010_be8e89ff5c.jpg


Zasedanje Generalne konferencije Crkve Adventista sedmog dana odrzava se od 2-11 Jula 2015. u San Antoniu, Texas, USA. To je glavni crkveni Sabor koji se odrzava svakih pet godina, na kome su ptrisutni delegati Crkve iz celoga sveta.
65,000 vernika iz svih zemalja okupili su se zajeno na ovom Saboru.

Svakih pet godina Sabor bira upravu Crkve i donosi razne zakljucke koji daju smernice rada i razvitka Crkve. Mnostvo adventista iz svih zemalja, mnogi u svojim narodnim nosnjama okupili su se upravo ove sedmice. Ove godine pozvani su posebno i mladi, koji imaju svoje programe i sastanke na kojim proucavaju kako oni svojim zalaganjem mogu da doprinesu napretku Crkve.

U suboitu je bilo prisutno 142,000 vernika.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, ponavljam ono što sam već napisao:

Ti si citatima Ellen White pripisao svoja lična mišljenja kao da je ona nešto mislila kada je napisala i ako nije.

Ništa od onoga što tvrdiš nije tako kako tvrdiš, već si ti citatima Ellen White dodao svoja mišljenja - da je ona navodno nešto mislila kada je nešto napisala i ako nije, već se smisao onoga o čemu je pisala - nalazi u celom kontekstu onoga vremena i dešavanja koji su se tada odigrali, a koji daju odgovore na pitanja - na koga se odnose njene reči i kome su upućenje, i o kom vremenskom razdoblju ona govori.

Da bi ti dokazao svoje teorije - ti u svakom slučaju njenim rečima moraš da dodaš svoja mišljenja i tumačenja, jer bez njih tvoja teorija pada u vodu.

Dakle, sve što si do sada izneo - ti si vešto upakovao, vadivši pojedinačne citate i pakujući ih u ambalažu svojih mišljenja i teorija.
Ja sam te od početka razotkrio i mene ne možeš da prevariš jer ja poznajem suštinu.
Ti možeš varati samo one koji ne poznaju spise Ellen White i celinu onoga o čemu je ona pisala, kome je pisala, i na šta se to sve odnosi.

Taramana je napisao(la):
1-Kakvo se to RAZOČARANJE desilo u19 veku nekoj zajednici pogađača?

Razočarenje nakon vremena koje je Miler protumačio kao vreme Hristovog dolaska na zemlju.

2-Koji prorok je odredio datum 1843 da će se zemlja očistiti i od čega treba da se čisti?

Bog je odredio i otkrio preko proroka Danila u 8 i 9 poglavlju knjige proroka Danila - da će Hristos odpočeti očišćenje nebeske Svetinje nad Svetinjama da tada počinje istražni sud na nebu.
Miler je pogrešno protumačio da se ovo čišćenje odnosi na zemlju, i da tada treba da se dogodi Hristov drugi dolazak.

3-Da li je Isus očistio grehe svojom krvlju u prvom veku?

Hristos je u prvom veku ušao u Svetinju i odpočela je njegova prvosveštenička posrednička služba u korist onih koji poveruju u njega i prihvate ga za ličnog spasitelja.


4-Šta zapravo znači da će se Svetinja očistiti?

Da bi se objasnilo ovo čišćenje nebeske Svetinje, mora se sagledati služba u zemaljskoj Svetinji.

Naime, u zemeljskoj Svetinji postojala je svakodnevna služba u kojoj je Sveštenik prinosio žrtve za grehe naroda i tom krvlju žrtava ulazio u Svetinju i prskao zavesu koja je delila Svetinju od Svetinje nad Svetinjama.
Jednom godišnje na praznik Jom kipur, koji je za Jevreje predstavljao dan suda kada su morali da se očiste od greha posebnom vrstom službe i samoispitivanja - sveštenik je obavljao poseban vid službem, ulazio je u drugi odeljak Svetinje - u Svetinju nad Svetinjama i čistio je od greha koji su se tokom godine nagomilavali na zavesi koja je delila ova dva odeljenja.

Po ovoj slici - Isus je od prvog veka posredovao u prvom odeljku Svetinje, a posle 2300 ddana i noći ( proročkih godina ) koje se po proročanstvu iz knjige proroka Danila završavaju 1844 godine, on je ušao u drugi odeljak Svetinje - u Svetinju nad Svetinjama da obavi završno delo očišćenja i posredovanja u korist čoveka.
Od tog perioda - čovečanstvo živi u periodu istražnog ili preadventnog suda, nakon koga će se dogoditi Hristov drugi dolazak u slavi.


5-Šta kažu Jevrejski (Jerusalimski i Karaitski u rasejanju kalendar) kog datuma njima pada praznik očišćenja 1844?

Nije bitno zemaljsko računanje vremena - jer Bog ima svoje biblijsko vreme u kome nešto čini ne rukovodeći se zemaljskim računanjem.
Očišćenje Svetinje je odpočelo 22. 10. 1844 godine.

Ja imam informaciju - da je Karitska zajednica Jevreja praznovala Jom Kipur tačno ovog datuma.

6-Ko bolje poznaje Božje praznike Jevreji ili neznabožci?

Poznaje Bog i on ih ispunjava po svojoj volji i u svom zacrtanom vremenu.


7-O kojoj Svetinji Danilo govori da će se očistiti?

O nebeskoj Svetinji nad Svetinjama - po uzoru na čišćenje zemaljske Svetinje jednom godišnje.

Ko god od Adv. želi može odgovoriti ali pod uslovom da na svako naredno pitanje odgovori,izvolite:

Amin!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698

Izvini jel ovo korida...nisam pratio od početka a ko je toreador?
Uvek sam mrzeo borbe bikova i ljudi protiv bikova. Zašto sport ubacuješ u verovanja?

Lakiću pa ja oćekivao da mi pokažeš u kom postu si odgovorio da proverim stoji li ona tvoja izjava kako si DAO ODGOVOR, nisam te pitao da ponavljašveć da ponudiš adresu gde se vide tvoji odgovori. Znači opet nisi govorio istinu.

Pogledaću šta si ponudio pa se javljam kasnije.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Taramana je napisao:

Zašto sport ubacuješ u verovanja?

Odgovor:
Taramana, znas ti dobro o cemu se radi, nego se pravius Tosa.
A gde bi i moglo da stane 65,ooo ljudi, nego u sportske arene?
Nego izgleda da tebe muci sto je ona Crkva koju si napustio, tako napredna.


Sve najbolje

Pitanje: Da li netko zna sta se desilo sa Slapom?

Izgleda da je posle poslednjeg promasaja o "ISTINI" dobio trbobolju pa je morao poci u posjetu lijecniku.
Slape, zelimo ti brzo ozdravljenje, jer jos zelimo cuti tvoju verziju "istine".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pitanje: Da li netko zna sta se desilo sa Slapom?
Izgleda da je posle poslednjeg promasaja o "ISTINI" dobio trbobolju pa je morao poci u posjetu lijecniku.
Slape, zelimo ti brzo ozdravljenje, jer jos zelimo cuti tvoju verziju "istine".

Jesi li na ovo mislio?

Slape zao mi je, ali mora da ti otvoreno kazem to je obicna tvoja LAZ.

MOLIM TE DA NAVEDES TACAN TEKST GDE SE ONA HVALILA ,
"da je svaku napisanu riječ dobila direktno od Boga?"
Ako se usudis da navedej njenu izjavu moras navesti tacan izvor odakle si je uzeo.

Evo ti:

Kada sam otišla u Colorado, napisala sam mnoge stranice da se pročitaju na vašem sastanku... Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, da bi što prije vašem umu predočilo stvari koje su mi bile pokazane. U tim pismima koja sam napisala,... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja. (Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)

Evo vidiš što je pisala i tvrdila. A tvrdila je to i na nekim drugim mjestima, evo što kaže:

"U drevna vremena Bog je ljudima govorio kroz usta proroka i apostola. U ove dane On im govori Svjedočanstvima svoga Duha." (Ellen White, Svjedočanstva za Crkvu)

Nije se samo ona sama "hvalila", evo što o njenim spisima deklariraju adventisti:

"Kao i kod drevnih proroka, govor se obavlja po Duhu Svetom kroz njene govorne organe. Proroci su govorili tako što ih je Duh Sveti pokretao." (The Review and Herald, 1914. god.)

Dakle, i adventisti i Ellen White tvrde da je Bog samo iskoristio njeno ljudsko tijelo, kako bi ljudima priopćio „Božju istinu“. Bog je pravi autor onoga što je ona govorila i pisala. Otkuda onda pravo Ellen White da intervenira i mjenja Božje djelo? Zar je ona iznad Boga pa da prepravlja i poboljšava Božje djelo? Još je skandaloznije da to čini potpuno prešućujući takve svoje intervencije.

Da bi ti dokazao svoje teorije - ti u svakom slučaju njenim rečima moraš da dodaš svoja mišljenja i tumačenja, jer bez njih tvoja teorija pada u vodu.

Njenom tekstu ne treba nikakvo posebno tumačenje, pa ni moje. I ona i James White i Joseph Bates najotvorenije pišu kako je Bog 22.10.1844. odbacio pokvareni svijet.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana je napisao:

Zašto sport ubacuješ u verovanja?

Odgovor:
Taramana, znas ti dobro o cemu se radi, nego se pravius Tosa.
A gde bi i moglo da stane 65,ooo ljudi, nego u sportske arene?
Nego izgleda da tebe muci sto je ona Crkva koju si napustio, tako napredna.


Sve najbolje

Pitanje: Da li netko zna sta se desilo sa Slapom?

Izgleda da je posle poslednjeg promasaja o "ISTINI" dobio trbobolju pa je morao poci u posjetu lijecniku.
Slape, zelimo ti brzo ozdravljenje, jer jos zelimo cuti tvoju verziju "istine".

Da li je toreador žena ili čova na vrhovima prstiju i prstom koji para nebo?
Nek si ti meni živ i zdrav a iznad svega neka ti se otvori razum da vidiš sve te zablude i obratiš se Bogu živom odbacivši Jelenu plagijatora.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Njenom tekstu ne treba nikakvo posebno tumačenje, pa ni moje. I ona i James White i Joseph Bates najotvorenije pišu kako je Bog 22.10.1844. odbacio pokvareni svijet.

Ne, ti si to tako predstavio vadeći samo pojedine izjave iz konteksta - ali nisi pošteno ukazao o kojim događajima oni tu govore, da pišu o vremenu kada su oni okupljeni oko Milera verovali da 22. 10. 1844 godine Isus završava svoju posredničku službu za svet i da tog dana dolazi na zemlju.
Naravno - ako su oni tada verovali da Isus dolazi - tada je i logično da veruju da prestaje vreme milosti za bezbožne, što uči i sama reč Božja kada govori o vremenu kraja i Hristovom drugom dolasku - da će Isus završiti svoju posredničku ulogu i da će tada prestati vreme milosti.

Oni okupljeni oko Milera su verovali da će to vreme nastupiti 22. 10. 1844 godine, i Ellen White i ostali pišu o tome.

Izvini jel ovo korida...nisam pratio od početka a ko je toreador?
Uvek sam mrzeo borbe bikova i ljudi protiv bikova. Zašto sport ubacuješ u verovanja?

Lakiću pa ja oćekivao da mi pokažeš u kom postu si odgovorio da proverim stoji li ona tvoja izjava kako si DAO ODGOVOR, nisam te pitao da ponavljašveć da ponudiš adresu gde se vide tvoji odgovori. Znači opet nisi govorio istinu.

Pogledaću šta si ponudio pa se javljam kasnije.

Naravno da sam govorio istinu, nego ti to samo tako namerno predstavljaš kao da nisam.

Dakle - nisam rekao da sam odgovorio na ova pitanja - već sam napomenuo "da uglavnom odgovaram na sva pitanja" a ova sam izgleda propustio da pročitam, inače bih u svakom slučaju odgovorio.

Da li je toreador žena ili čova na vrhovima prstiju i prstom koji para nebo?
Nek si ti meni živ i zdrav a iznad svega neka ti se otvori razum da vidiš sve te zablude i obratiš se Bogu živom odbacivši Jelenu plagijatora.

Taramana - da li si se ti obratio potpuno Bogu i dozvolio Duhu Svetome da deluje u tvom životu i da te promeni svojom preporađujućom silom.

Ti govoriš drugima da se obrate Bogu - a sam nisi doživeo to iskustvo jer te tvoje reči i ponašanje odaju.

Da si se predao Bogu ti bi razumeo Božje puteve a ne bi ih rušio, i ne bi govorio neistine blateći verne Božje ljude, prvenstveno Ellen White za koju ne stoji ništa od onoga što joj pripisuješ.
Takođe - govoriš drugima da ponavljaju kao papagaji, a upravo ti i oni koji idu tvojim primerom to činite, ponavljajući već mesecima iste teorije na koje je mnogo puta odgovoreno, i dati dokazi da te vaše teorije ne stoje na istini, već na planski mudro smišljenim tricama, kako bi se prikazalo da je nešto tako i ako nije.

Ja sam sve to razotkrio, i ograđujem se o sve što ste do danas izneli protiv Adventista ili Ellen White, jer su sve puke izmišljotine.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laki čoveče,nije crna Jelena pisala tuđa verovanja već svoje.Sama je prihvatila pomenuti datum i ne svojom pameću jer je tu bila u deficitu pa je pokupila razna učenja pa kako su nju vozali tako ona voza neverne.
Nije ona iz malog prsta izvadila svetinju na nebu to su joj drugi ponudili i ona sve uzima i pase kao ovčica bez da proveri a proveriti nije mogla zbog teškog deficita ispod šeširića.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor je dat.

Taramana - da li si se ti obratio potpuno Bogu i dozvolio Duhu Svetome da deluje u tvom životu i da te promeni svojom preporađujućom silom.

Ti govoriš drugima da se obrate Bogu - a sam nisi doživeo to iskustvo jer te tvoje reči i ponašanje odaju.

Da si se predao Bogu ti bi razumeo Božje puteve a ne bi ih rušio, i ne bi govorio neistine blateći verne Božje ljude, prvenstveno Ellen White za koju ne stoji ništa od onoga što joj pripisuješ.
Takođe - govoriš drugima da ponavljaju kao papagaji, a upravo ti i oni koji idu tvojim primerom to činite, ponavljajući već mesecima iste teorije na koje je mnogo puta odgovoreno, i dati dokazi da te vaše teorije ne stoje na istini, već na planski mudro smišljenim tricama, kako bi se prikazalo da je nešto tako i ako nije.

Ja sam sve to razotkrio, i ograđujem se o sve što ste do danas izneli protiv Adventista ili Ellen White, jer su sve puke izmišljotine.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
[QUOTE="Kada sam otišla u Colorado, napisala sam mnoge stranice da se pročitaju na ašem sastanku... Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, da bi što prije vašem umu predočilo stvari koje su mi bile pokazane. U tim pismima koja sam napisala,... ja sam vam pokazala ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja. (Ellen White, Svjedočanstva, Vol. V.)[/QUOTE]

Kao sto svi vidimo, Slape lupa po svome. Prvo, Slape, gde ti je stranivca knjige koju si naveo? Koji je razlog da si je izostavio? Nadstavljas da mutis misleci da je ovo obdaniste.

Vratimo se na moj post na koji Slape pokusava da odgovori:

Slape je ponovo lansirao jos jednu LAZ:
Možda sam ja najveći lopov i najveći gad na ovom svijetu, ali sve ono što sam citirao o naučavanju Ellen White i ostalih pionira je istina.

I onda Slape navodi primer koja je to "ISTINA":


Zar se vi adventisti sami ne hvalite time kako je Jelena napisala 100-tinjak tisuća stranica? Zar se Jelena sama ne hvali da je SAVAKU napisanu riječ dobila direktno od Boga?


Slape zao mi je, ali mora da ti otvoreno kazem to je obicna tvoja LAZ.


MOLIM TE DA NAVEDES TACAN TEKST GDE SE ONA HVALILA ,

"da je svaku napisanu riječ dobila direktno od Boga?"
Ako se usudis da navedej njenu izjavu moras navesti tacan izvor odakle si je uzeo.

PRVO, SLAPE JER PROMASIPODA NAVEDE TACAN IZVOR ODAKLE JE UZEO NJENU IZJAVU.

DRUGO U NAVODIMA KOJE JE3 PRILOZIO, JA JOIS NISAM NASAO REC
S V A K U.

Na tekst koji sam prilozio, Slape noije umero da kaze ni jednu rec.

Evo sta Elen Vajt izjavljuje:

“Prilikom opisa svojih vizija, ja takodje zavisim od Duha Gospodnjega i opisujem onako kako mi je pokazano. Pa ipak, U OPISU ONOGA STO SAM VIDELA, RECI SU MOJE LICNO, IZUZEV, AKO MI IH JE DIREKTNO ANDJEO REKAO I JA TAKVE IZJAVE UVEK STAVLJAM POD ZNAK NAVODA.” 1.SM p. 37.


Slape, zasto na ovo nisi odgovorio?Pa eto sam sebi odgovori da li ovde iznosis "istinu" ili umesto nje LAZI?

Takodje i vi svi ostali sami zakljucite da li Slape ovde muti i nepresano daje lazne izjave koje ne moze dokazati?

Da biste imali jos jasniju sliku kako Elen Vajt opisuje pisanje i iznoisenje poruka koje prorok dobije, procitajte i ovu njenu izjavu:

“Biblija otkriva Boga kao svoga Autora; pa ipak, ona je pisana ljudskim rukama, razlicitim stilom, koji predstavljau karakter pojedinih pisaca. Otkrivene istine date su Bozjim otkrivenjem (2. Timotiju 3,16); pa ipak, one su iznete ljudkim recnikom.

Beskonacni Bog svojim Duhom osvetljava razum i srce svojih sluga. On im daje snove i vidjenja, simbole i figure, i oni kojima je istina na taj nacin otkrivena, MORAJIU SAMI DA IH UGRADE U LJUDSKI JEZIK.

Deset zapovesti izgovorio je licno Bog, i On ih je svojom rukom napisao. One su Bozansko, a ne ljudsko delo. Medjutim, Biblija, koja otkriva istinu koju je Bog dao, IZRAZENA LJUDSKIM JEZIKOM, predstavlja jedinstvo Bozanskoga sa ljudskim. Takvo isto jedinstvo postoji u Hristu, On je bio Bozji Sin i Sin vcoveciji. To je istina i sa Biblijom, slicno kao sto je i sa Hristom, da “Rec postade telo i useli se u nas puno blagodati.” (Jovan 1,14)

Pisane u raslicitim vremenima, od ljudi koji su bili razlicitog polazaja u drustvu i zanimanja, umnih i duhovnih darova, Knjige Biblije prerdstavljau veliki kontrast u STILU kao i razlike u prirodi i objasnjenjima. Razlicite forme izrazavanja upotrebljavale su razliciti pisci, obicno ISTA ISTINA jasnije je predstavljena jednom od drugog pisca.

Kao sto razliciti pisci predstavljau predmete na razlicite nacine, povrsnom i nemarnom citaocu koji ima sopstvene predrasude, moze da isgleda da tu postoje razlike i suprotnosti, a gde razuman i ozbiljan istrazivac istine, unotrasnjeg prosvetljenja, vidi razum i harmoniju.

Kao sto je predstavljena preko razlicitih osoba, istina je izneta u svojim razlicitim aspektima. Jedan pisac je vise inpresioniran sa jednim delom predmeta; on se osvrne na onu tacku istine koja se uklapa u njegovo iskustvo i moc njegovog shvatnja i stepena primanja otkrivene istine; dok drugi u istoj pokazanoj istini vide i naglasava drugi deo i svaki od njih pod uticajem Svetoga Duha iznosi onaj aspekt istine koji je najvise uticao na njegov um. Dakle, razliciti su aspekti u svakom od njih, a ipak su u savrsenoj harmoniji. I tako istina predstvaljena je u savrsenoj formi, prilagodjena ljudskim potrebama u svim prilikama zivotnog iskustva.

Bog je svoju istinu saopstio “zemljanim sudovima”, pa ipak, ona je sa Neba. Svedocanstva su izneta NESAVRSENIM IZRAZIMA LJUDSKOG JEZIKA, pa ipak, to je svedocanstvo od Boga, a verna i poslusna Bozja deca, uz pomoc Njegove sile, u njima vide ‘Bozju blagodat punu istine’.” 1. MS. P. 25-26.


Vidis Slape, kada bi ti zano sta je Elen Vajt pisala, ti nikad ne bi lupio onu glupost.
Tvoj problem je u tome sto skupljas izjave kojekavih otpadnika i pripisujes ih Eleni Vajt, a ne proveravas da li su istiniti ili ne, i da li se slazu sa globalnim spisima Elene Vajt. Zasto to radis? Zbog cega ovde prosipas neistinu i zbunjujes ljude?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top