Adventisti i Elen Vajt

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema izbegavanja, već tvoje tvrdokornosti da prihvatiš ponuđene odgovore.

Bolje da vreme koje provodiš u ovakvim diskusijama iskoristiš za nešto kreativno, a ne u sedenju i pisanju o Adventistima..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju Taramana, u meni nema nikakve glume ni veštačkih osmeha, već sve govorim onako kako me duh vodi i iznosim isključivo reč Božju sa ljubavlju i zalaganjem za spasenje onih koji je ne poznaju.

To je činila i Ellen White, to čini i Božja crkva, to će konačno učiniti i sam Gospod lično, i tada će svako biti osvedočen u istinu.

Tebi sve najbolje.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
a kada je Bog otkrio Adventistima istinu o očišćenju nebeske Svetinje i Isusovom preseljenju iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i zatvaranju vrata

:gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh::gl_sigh:

Laki a ko je selio Gospodaako nije tajna?

Ko se to razočarao 1843 i zašto?

A gde seto nalazi Svetinja koju Danilo pominje?

Nema izbegavanja, već tvoje tvrdokornosti da prihvatiš ponuđene odgovore.

Bolje da vreme koje provodiš u ovakvim diskusijama iskoristiš za nešto kreativno, a ne u sedenju i pisanju o Adventistima..

Kud ćeš kreativnije od razobličavanja plagijatora i šarlatana Jelene te vraćanje ljudi Bogu...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem protivnika Adventizma je u tome - što niko nema ozbiljne kritike na učenje Adventističke crkve, već uglavnom traže iglu u plastu sena da bi osporili Adventističku crkvu kao Božju crkvu od njega podignutu, i to čine koristeći se svim nedozvoljenim sredstvima, izvrtanjem, iznošenjem neistina, vađenjem iz konteksta..itd, jer su svesni da u suštini ne mogu da dokažu ništa jer ne postoji ništa što bi imalo dokazati - već je sve kristalno čisto.

Evo linka sa temom pod naslovom "velike istine biblije" na kojoj sam u nekoliko komentara postavio neka od osnovnih učenja Adventista sa biblijskim tekstovima koja ih podupiru, pa svako može da proveri da li se Adventističko učenje zasniva potpuno na bibliji ili ne.

Link teme:

http://serbianforum.org/threads/velike-istine-biblije.573965/
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa ti se ljutiš ...Laki,ko bi rekao?
Ma pusti ti taj pokavreni svet pa mi pomozi da čujem kako se može iz šestog pečata radnja dešavati PRE šestog pečata?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko kaže da se ljutim.

Ja to nikada nisam rekao, već sam možda u nekom komentaru pisao o paralelnim događajima, što nije bitno za ovu temu.

Pisati o istinama biblije a da se čovek pre toga nije stvarno obratio ili da bar ima želju da to učini - je ne dopustivo i za Boga najveće licemerstvo.

Dakle, problem svih verskih razmirica je u tome, jer da su ljudi istinski obraćeni - tada bi svi poznavali istinu.
Ali Bog je to i obećao, da će svi ljudi poznati istinu u vreme kada je on objavi, i da niko neće nikoga učiti jer će svi znati šta je istina.
Mi se nalazimo pred samim vratima tih događaja..Amin!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Slape je napisao:

Hipotetski, da vam ožive pioniri i utemeljitelji crkve ASD, bili se oni danas mogli ponovo priključiti crkvi ASD? Vidi što sami priznajete i konstatirate:

Slape, zavisi o kojim pionirima govotris. Ako pitas za Milera i neke od njegovih pristalica, koji nikad nidsu ni prihvatili temeljne istine koje su usvojili adventisti, a koji se ni kasnije nisu udruzili sa organizovanom SDA Crkvom, mozda se i ne bi prikljucili danas.

Nego da te pitam nesto drugo. Kad bi danas vaskrsli svi apostoli i na ovoj planeti pronasli samo Rimokatoilicku crkvu, sta mislis da li bi joj se ijedan od njih pridruzio?


Sve najboljhe

Obecao sam da cemo nastaviti sa statistikom Advnetisticke crkve.

Posmatrajmo misionarsku delatnost Crkve:

MISIJA HRISCANSKE ADVEVTISTICKE CRKVE U SVETU

Zemlje i podrucja priznate od UN - 238.

Zemlje i podrucja u kojima postoji i deluje Adventisticka crkva - 216.

Upotreba jezika u Adventistickoj crkvi - 914.

Uprava crkve je podeljena na 13 podrucja tzv, Divizije.

Ovih trinaeat podrucja podeljeno je na 52 crkvene Unije.

U misijama postoje 59 crkvenih Unija.

Unije su podeljene na 329 Oblasti.

A Onblasti su podeljene na 75,184 lokalnih crkavsa.

Crkva radi u 272 misije.

Crkva deluje i sluzi se sa 914 jezika.

Ovo je deo o organizaciji Hriscanske adventisticke crkve.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Slape je napisao:

Hipotetski, da vam ožive pioniri i utemeljitelji crkve ASD, bili se oni danas mogli ponovo priključiti crkvi ASD? Vidi što sami priznajete i konstatirate:

Slape, zavisi o kojim pionirima govotris. Ako pitas za Milera i neke od njegovih pristalica, koji nikad nidsu ni prihvatili temeljne istine koje su usvojili adventisti, a koji se ni kasnije nisu udruzili sa organizovanom SDA Crkvom, mozda se i ne bi prikljucili danas.

Kakav Miller!? Miller ti nije bio adventist sedmog dana. Osim toga, nisam ja spominjao i nabrajao pionire i utemeljitelje crkve ASD, samo sam citirao ono što su sami adventisti konstatirali. I lijepo ti piše tom citatu, govori se o onima koji nisu prihvaćali Trojstvo. Dakle, Jelena, James, Joseph, ..... , oni se ne bi mogli pridružiti današnjim adventistima.

Nego da te pitam nesto drugo. Kad bi danas vaskrsli svi apostoli i na ovoj planeti pronasli samo Rimokatoilicku crkvu, sta mislis da li bi joj se ijedan od njih pridruzio?

Naravno da ne bi. Oni bi osnovali crkvu ASD. Pa oni su naučavali da je "Bog odbacio pokvareni svijet", "da je završilo vrijeme pokajanja za grešnike", "da je Isus anđeo", "da Isus preseljava na Nebu" i mnoštvo drugih adventističkih bisera.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kakav Miller!? Miller ti nije bio adventist sedmog dana. Osim toga, nisam ja spominjao i nabrajao pionire i utemeljitelje crkve ASD, samo sam citirao ono što su sami adventisti konstatirali. I lijepo ti piše tom citatu, govori se o onima koji nisu prihvaćali Trojstvo. Dakle, Jelena, James, Joseph, ..... , oni se ne bi mogli pridružiti današnjim adventistima.


Ellen White je verovala da je Isus Bog jednak Ocu, ona svuda to naglašava u svojim spisima.

Naravno da ne bi. Oni bi osnovali crkvu ASD. Pa oni su naučavali da je "Bog odbacio pokvareni svijet", "da je završilo vrijeme pokajanja za grešnike", "da je Isus anđeo", "da Isus preseljava na Nebu" i mnoštvo drugih adventističkih bisera.

Pišući o događajima pre i neposredno posle 22. 10. 1844 godine - vezanim za one okupljene oko Milera - oni svedoče da su ti ljudi verovali da će Isus 22. 10 1844 godine doći na zemlju i da je Isusova posrednička služba završena pa time i vreme milosti za svet.

Za razliku od toga - svuda gde oni pominju Isusovo preseljenje iz Svetinje u Svetinju nad Svetinjama i zatvaranje vrata Svetinje a otvaranje Svetinje nad Svetinjama, a sa druge strane odbacivanje onih koji su odbacili ovu istinu, oni misle upravo na to - na odbacivanju onih koji su odbacili ovu svetlost koju je Bog otkrio Adventistima nakon 1844 godine.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laki ti prvo poričeš da je odbačen SAV pokvareni svet a onda kažeš da jeste odbacila pa menjaš njene reči umesto sav POKVARENI svet ti predlažeš pokušaj abolicije metlice da je reč o grupi Adv.koji nisu delili njeno verovanje ali to je smešno.
Njen duh ne može opravdati niko kao ni učenje.
 
Natrag
Top