Adapter za Samsung monitor

Učlanjen(a)
05.04.2012
Poruka
194
Da li neko ima informaciju o nekoj specijalizovanoj radnji za prodaju adaptera za Samsung monitore. Konkretno,potreban mi je adapter sa sledecim karakteristikama (oznakama):
Model: PS30W-14J1
AD-3014B
Samsung AC/DC adapter 14,0V 2,14A
konektor 6.5 x 4.4 mm.
Posetio sam sve internet oglase i video ponudu polovnih.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Teško ćeš naći baš taj. Inače je ništa posebno ni snaga ni konektor. Mogao bi i od neke druge firme,
samo da ima isti napon i struju. Ja bih uzeo polovni.

Pitaj ove:

 
Učlanjen(a)
24.11.2016
Poruka
18
Ispravka, bitan je napon 14V Konektor sirina i polaritet.
Struja moze veca slobodno ali manja ne!
Npr. monitor trazi da adapter isporuci 2 Ampera a kapacitet adaptera je 5 Ampera, znaci adapter radi sa 50% snage.
Isto kao i sa napajanjem za racunar, sto jace to bolje!

Samo proveri polaritet kod tvog, da li je spolja plus ili unutra konektora...

Ovo ti govorim iz struke, znaci slobodno poslusaj savet!



To je ovaj ali polovan:

Evo na kp odmah
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ispravka, bitan je napon 14V Konektor sirina i polaritet.
Struja moze veca slobodno ali manja ne!

Druže, nije potrebna nikakva ispravka, jer greške nije ni bilo. Ako si pažljivo pročitao, napisao sam "Pitaj ove:"
i dao link gde se vidi da imaju i Samsungove proizvode. Dakle, dao sam savet da im se obrati, a ne da kupi
dotično napajanje na linku. To da je potrebno da napon bude 14V, a ne 12V, i struja bar koliko kod originala,
to se podrazumeva. Da ne ulazimo u teoretisanja kolika je dozvoljena tolerancija i da li se pri tome ipak
možda 12V uklapa u dozvoljenu.
Nema potrebe ni za toliko velikim slovima, niti za navođenje da govoriš iz struke, jer se to podrazumeva.
Čovek je napisao i
Posetio sam sve internet oglase i video ponudu polovnih.
tako da nije bilo potrebe ni da mu ih navodiš.

Ja (iz struke) mogu da dodam da su konektori uvek sa minusom spolja a plus polom unutra u sredini.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.11.2016
Poruka
18
samo da ima isti napon i struju.

Kada sam mislio iz struke, nisam mislio serviser nego elektronicar, a znam da ima i obrnutih polariteta posto sam licno lemio i menjao polove direktno na plocici!
Slova su bila velika, da bi skrenuo paznju @mertek da zna sta da trazi po prodavnicama, tj da zna da moze i veca struja, da ga ne zavlace prodavci!

A adapter na kliklak.rs je potpuno nov i 99,9% odogovara za njegov monitor!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top