AcerAspire 5738ZG - Pomoc

Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Imam problem sa gore navedenim laptop racunarom. Radi se o tome da je sve radilo kako treba, sve dok nije poceo da se greje. Naime otvorio sam laptop, i paljivo poskidao svaki deo i zamenio pastu na precesoru i sve to, ocistio hladnjak i kada sam sve to sredio, vratio sam sve komponente kako treba. Kada sam startovao laptop, hladnjak je radio normalno ali Dispaly se nije upalio kao ni indikatori za wi fi i ostalo, kao ni indikator koji treperi kao znak da HDD radi tj da podize sistem, kao ni Welcome sound da je startovao sistem do kraja. Sta bi to moglo da bude s obzirom da sam sve lepo spojio i vratio kako treba. Citao sam na netu da bi to mogla da bude maticna ploca tj. da je prsla skroz, ali ne bih rekao zato sto je dan pre ciscenja radio sasvim u redu, samo sto je grejao malo vise. Zanima vase misljenje u vezi toga, sta da radim uopste? Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno neki deo nisi ubacio do kraja da skljocne, bio si previse pazljiv i nezan i nesto nisi do kraja gurnuo s oprostenje, otvori to opet pa ga izlapaj do kraja, narocito graficku karticu, ako je ima. Skoro je bio tip sa slicnim problemom, znaci potpuno isti problem, otvorio racunar, ocistio i kad trebalo da se vrati on ne gurne sve do kraja i to je to. Kaze da mu ona plastika sa strane malo bila odvojena, sta li vec i ne secam se sta bese. Znaci proveri sve odreda.
Malo je neverovatno da maticna crkne bas tokom ciscenja, sem ako je nisi cistio udarcima glavom u sta sumnjam.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ja sam imao isti problem sa svojim Samsungom. Očistio, zamenio pastu (nije mi prvi put) sve vratio i - cvrc! Nema slike. Bio sam siguran da je otišao grafički čip i to zbog neizbežnog pritiskanja na matičnu ploču koja trpi blaga ugibanja prilikom demontaže i montaže. Ponovo sam ga otvorio i ponovio ceo postupak, stim što sam tom prilikom namerno na par mesta pritisnuo na MB. Da li je to ili nešto drugo imalo efekta - ne znam, ali evo i sada radi bez problema samo živ ne smem da ga ponovo otvorim i sredim, iako je ponovo počeo da greje. Eto, nikakva pomoć, ali pokušaj još jednom, vrlo sporo i pažljivo, osmotri lemove i kontakte pa malo pritisni, ko zna, možda proradi.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
... ali ne bih rekao zato sto je dan pre ciscenja radio sasvim u redu, samo sto je grejao malo vise.

Maticna ploca - cipset - kuglanje!


Ja sam imao isti problem sa svojim Samsungom. Očistio, zamenio pastu (nije mi prvi put) sve vratio i - cvrc! Nema slike. Bio sam siguran da je otišao grafički čip i to zbog neizbežnog pritiskanja na matičnu ploču koja trpi blaga ugibanja prilikom demontaže i montaže. Ponovo sam ga otvorio i ponovio ceo postupak, stim što sam tom prilikom namerno na par mesta pritisnuo na MB. Da li je to ili nešto drugo imalo efekta - ne znam, ali evo i sada radi bez problema samo živ ne smem da ga ponovo otvorim i sredim, iako je ponovo počeo da greje. Eto, nikakva pomoć, ali pokušaj još jednom, vrlo sporo i pažljivo, osmotri lemove i kontakte pa malo pritisni, ko zna, možda proradi.

Postoji mogucnost da neki od konektora nisi dobro povezao i da si to uradio tek prilikom drugog sklapanja. To nije retkost. Cak i meni se to ponekad desi. Postoji i sansa da je u pitanju bio cipset i kod tebe i da si plocu slucajno dovoljno iskrivio da su kuglice ispod cipseta ostvarile kontakt. Ali to bi bilo ono staro - vise srece nego pameti. U to bas ne verujem mada nije teoretski iskljuceno.

Ako cooler nije veoma prasnjav a laptop se pojacano greje to ukazuje na problem sa maticnom plocom. Resenje je nazalost prilicno skupo.

EDIT:

Sada tek videh koliko ono "cak i meni..." ruzno i prepotentno zvuci. Izvinjavam se zbog upotrebljene formulacije. Nisam je upotrebio zbog toga sto sam nesto posebno vec iskljucivo zato sto rasklapam i sklapam nekoliko laptopova svaki dan pa se ocekuje da takve greske ne pravim.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
25.04.2012
Poruka
16
Ma u redu je sve. Sto se tice Laptopa odneo sam u servis i ocistili su ga i ako je vec bio cist. Problem je bio do graficke i uradili su kuglanje. Postavili su nove kuglice i vratili sve kako je bilo i sad radi super, i ne greje se uopste. Temperatura sa normalnim radom ide od 35 do 40 najvise i to je to. Sve radi glatko. Veliki pozdrav svima.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Koliko su naplatili zahvat, pitam za svaki slučaj, ukoliko se desi da kod mene nije bila greška u sklapanju nego u čipu, a moraću za neko vreme ponovo da ga čistim, nema druge.

@DoMoga, nikakve zamerke nema zbog toga 'čak i meni', ti otvoriš tri laptopa dnevno, ja tri godišnje i lako je moguće da sam napravio previd, ali mi se stvarno čini da sam sve konektore spojio kako treba zato što sam to proverio kad sam sklapao laptop i dva puta kad sam ga ponovo otvorio. Sad živ ne smem da ga ponovo rasklopim, zato i pitam pošto je kuglovanje. Nadam se da sam prevideo neki korak pa da zbog toga nije hteo da proradi, svejedno ću to uskoro saznati pa ću podeliti sa vama :gl_sigh:
 
Natrag
Top