Acer Aspire 5738Z - tastatura problem ili nesto drugo?

Član
Učlanjen(a)
18.01.2013
Poruka
8
Nemogu uci u BIOS, non-stop se cuju kratki isprekidani zvukovi.....sorry
Kad nediram nista na ekranu ispise sledecu gresku:

File: \Boot\BCD
Status: 0x000000f

Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

Kad ubacim Hiren's Boot CD isto pisti automatski 20-30s onda se pojavi boot meni sa cd-a ali sam lista meni kao kad bi drzao tipku na dole tj.strelica na dole.Kad prikljucim USB Tastaturu pritiskom strelice na dole on stane i sve izgleda kao normalno bez ikakvih beepova, kad pokusam da udjem u neki Meni on pocne opet da pisti, neznam da li sam dobro objasnio problem, deluje mi kao da je tastatura poludela ili zaglavljena!
Jel postoji mogucnost da se iskljuci tastatura na laptopu iz naslova(bez otravaranja)?
Hvala unapred...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
10
Tastaturu ne mozes da iskljucis softwerski, jedino direktno iskljucivanje flet kabla tastature sa ploce...Sto se tice problema sa pistanjem evo link pa proveri sta znace ti zvuci, u zavisnosti od verzije BIOS-a koji imas(AMI, AWARD, PHOENIX itd.).

Computer POST and beep codes

Mozes da pokusas popravku sa instalacionim diskom Windowsa(opcija Startup Rapair u Windowsu 7) ili da pokusas ponovnu instalaciju celog sistema...
Evo jos jednog korisnog linka sa uputstvom za popravku Windows 7 bootloadera mozda ti bude korisno...

How To Fix Boot/BCD 0xc000000f Error Windows 7 | Think Like a Computer
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2013
Poruka
8
Pre neki dan sam skinuo tastaturu i problem je resen, hvala u svakom slucaju na predlogu.
 
Natrag
Top