AC Milan ~ Rossoneri

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Galijani traži sudiju iza gola

[h=1]Galijani traži sudiju iza gola
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NĐ

Potpredsednik Milana Adrijano Galijani poslao je otvoreno pismo Fudbalskom savezu Italije u kojem zahteva uvođenje dodatne dvojice sudija iza gola.

3566647854f79a3d174067179948405_orig.jpg


Milan je u subotu odigrao nerešeno 1:1 sa Katanijom, a čelnici rosonera smatraju da je njihov tim oštećen jer nije priznat gol Brazilca Robinja.
"Jasno mi je da bi ovakav predlog mogao da naiđe na dosta prepreka i da postoji šansa da ne bude usvojen. Ipak, ne vidim zašto se ne bi uvele dodatne sudije kao što je to slučaj u Ligi šampiona", naveo je Galijani.
Incident se desio tek nešto više od mesec dana pošto je dokazano da je udarac glavom Suleja Muntarija prešao gol liniju u meču sa Juventusom.

Nakon remija sa Katanijom, prednost Milana nad drugoplasiranim Juventusom smanjila se na dva boda.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Štrajk omeo putovanje igrača Milana

[h=1]Štrajk omeo putovanje igrača Milana
[/h] Izvor. B92, Tanjug


Fudbaleri Milana zbog štrajka kontrolora leta u Francuskoj doputovaće u Španiju na utakmicu sa Barselonom kasnije nego što je bilo predviđeno.

11104735024f79b10bacba6117097226_orig.jpg

Beta

Ekipa i stručni štab Milana trebalo je da krenu u 14 časova, ali je polazak čarter leta sa aerodroma Malpensa pomeren na 17.40.
Fudbaleri Milana bi odmah po dolasku u Barselonu trebalo da imaju trening na stadionu Nou Kamp od 20.45.
U isto vreme i na istom mestu u utorak se igra revanš meč četvrtfinala Lige šampiona između Barselone i Milana, a u prvom duelu nije bilo golova.

Probleme sa avio prevozom imala je i Barselona pre dve godine pred duel u Milanu sa ekipom Intera u polufinalu Lige šampiona. Tada je zbog erupcije vulkana na Islandu bio prekinut avio saobraćaj u većem delu Evrope, pa je ekipe Pepa Gvardiole put Italije krenula tri dana ranije autobusom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Lekari otkrili uzrok Patovih povreda?

Lekari otkrili uzrok Patovih povreda?


Izvor: Sportske.net


Dve i po godine Pato muku muči sa povredama kojima se ne naziru uzroci, Galijani izrazio uverenje da je tome kraj.

patovelika73442020120112161218.jpg


Mladi napadač Milana Alešandre Pato duže vreme kuburi sa povredama, kojima lekari nismu mogli da pronađu uzrok.

Pato je zbog toga otišao na detaljnu lekarsku analizu u SAD, posle koje svi očekuju otkriće uzroka povreda.

Pomoćnog predsednika "Rosonera" Adrijano Galijani danas se obratio novinarima po tom pitanju.

"Nisam doktor, ali sudeći po oceni klupskog lekara Žan-Pjer Mesermana, koga izuzetno cenim, u Americi je pronađeno definitivno rešenje za probleme." rekao je Galijani.

Galijani je izjavu dao na aerodromu pred put Milaneza na revanš meč 1/4 finala Lige Šampiona protiv Barselone, a nastup Pata i dalje je pod znakom pitanja.

Pato je igrao u meču protiv Braselone u grupnoj fazi i tada postigao gol na "Nou Kampu" u prvom minutu meča.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Kasano definitivno na terenu

[h=1]Kasano definitivno na terenu
[/h] Izvor. B92


Fudbaler Milana i italijanske reprezentacije Antonio Kasano dobio je u utorak konačnu dozvolu za nastavak fudbalske karijere posle manje operacije srca.

3718048744f74b4faae60d640029954_orig.jpg
Medicinska služba AC Milana potvrdila je jučerašnju odluku komisije Italijanskog saveza za sportsku medicinu i odobrila mu povratak na teren.
Kasanu je pozlilo u oktobru tokom leta prilikom povratka iz Rima, posle pobede nad Romom (3:2). On je završio u bolnici sa simptomima moždanog udara, a utvrđeno je da ima manji problem na srcu.
Reprezentativac Italije je sa lakšim individualnim treninzima počeo u januaru, a prošle nedelje se priključio saigračima iz AC Milana.

Njegov cilj, kako je više puta istakao, biće pokušaj da izbori mesto u timu reprezentacije Italije za prvenstvo Evrope u Poljskoj i Ukrajini.

Kasano je u prvom delu sezone za rosonere odigrao 12 utakmica i postigao tri gola.

Na 28 mečeva u dresu “Azura” postigao je devet golova, od kojih šest u kvalifikacijama za EP u Poljskoj i Ukrajini.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Alegri: "Možemo do titule"

Alegri: "Možemo do titule"

Izvor. B92, Tanjug | NĐ


Trener fudbalera Milana Masimilijano Alegri rekao je da je, uprkos porazu od Fiorentine, njegov tim i dalje na pravom putu da odbrani titulu prvaka Italije.

20750383624f82e6a2826ce460847761_orig.jpg

Na iznenađenje mnogih, Milan je prošlog vikenda kao domaćin izgubio (2:1) od Fiorentine i to golom Amaurija u poslednjim trenucima meča.

"Više bih voleo da smo ostali na čelu tabele, ali to ne znači da je trka za Skudeto završena. Prvenstvo je bilo dugo za Juventus kada je bio iza nas, ne znam zašto bi sada bilo drugačije", rekao je Alegri.

Milan je nakon kiksa na San Siru i pobede Juventusa protiv Palerma pao na drugu poziciju, a nove obaveze očekuju ga već sutra protiv Kjeva na stadionu "Bentegodi" u Veroni.

"Nisam zabrinut, imali smo poteškoća u subotu, jer teren nije bio u najboljem stanju, ali nismo ni pružili maksimum. Nekoliko igrača je bilo van tima zbog suspenzije i povreda, ali to nije opravdanje. Želimo da osvojimo titulu", dodao je Alegri.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Zlatan Ibrahimović: Moja budućnost je u Milanu

Zlatan Ibrahimović: Moja budućnost je u Milanu


Blic


Švedski internacionalac i zvezda Milana, Zlatan Ibrahimović demantovao je sve češće glasine koje ga povezuju sa odlaskom iz redova aktuelnog prvaka Italije.

222430_italija-zlatan-ibrahimovic-foto04-reuter_f.jpg


Iako je bio povezivan sa odlaskom u jedan od najvećih klubova na svetu, Real iz Madrida, Ibrahimović je napomenuo da je srećan u "gradu mode".


“Kao što sam i ponovio više puta srećan sam ovde, imam još dve godine ugovora i koncentrisan sam na to da svom klubu pomognem da uspešno završi aktuelnu sezonu. Milan mi je vratio osmeh i želju za fudbalom, te nema razloga da menjam sredinu koja mi odgovara", izjavio je Ibrahimović.

S druge strane, italijanski agent, Mino Rajola je napomenuo da ukoliko Ibrahimović nekad bude želeo da ide, dužina njegovog ugovora neće predstavljati problem.

“Ukoliko Zlatan bude hteo da ide, on će i otići. U Interu je imao dve godine ugovora, kao i u Barseloni četiri, kada je napuštao ove klubove, tako da dužina ugovora nije prepreka, već je sve stvar dogovora sa čelnicima kluba”, zaključio je Rajola.

Tridesetogodišnji napadač, koji je u Milan došao 2010. godine, ove sezone je postigao 29 golova u svim takmičenjima.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ibra zapretio Berluskoniju: Ako Gvardiola dođe, ja odlazim!

Ibra zapretio Berluskoniju: Ako Gvardiola dođe, ja odlazim!


Blic


Rat Zlatana Ibrahimovića sa Pepom Gvardiolom ponovo se aktivirao rečima švedskog napadača, koji je zapretio da će napustiti Milan, ako na klupu od leta dođe trofejni trener.

239409_ibra-pep01-ap-luca-bruno_f.jpg


Ibra je definitivno najbolji igrač Milana i verovatno je i više nego svestan toga, pošto je dao sebi pravo da se umeša u klupsku politiku i poslove koji se njega ne tiču.


Kako je Pep Gvardiola najavio da od leta neće biti trener Barse, Zlatan je brže bolje preduhitrio čelnike roso-nera da ne razmišljaju o dovođenju trofejnog trenrea, jer će on, ako se to dogodi, dići sidro sa San Sira.

Rat između njih dvojice traje još od kada je Ibrahimović bio član katalonske ekipe, koju je između ostalog napustio zbog tog sukoba.

Međutim, italijanska "Gazeta delo Sport" piše kako Silvio Berluskoni izuzetno ceni Gvardiolu i da ima recept da Pep i Zlatan funkcionišu u istoj ekipi.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Berluskoni: Alegri sigurno ostaje

[h=1]Berluskoni: Alegri sigurno ostaje
[/h] Izvor. B92, Tanjug



Vlasnik fudbalskog kluba Milan Silvio Berluskoni potvrdio je da će Masimilijano Alegri sigurno voditi ekipu naredne sezone.

9996887504fa3d255c0783280813379_orig.jpg

Beta/AP
On je na taj način prekinuo medijske spekulacije da će sadašnji trener dobiti otkaz, ukoliko ne odbrani titulu šampiona Italije.
Dva kola pre kraja ovogodišnjeg šampionata rosoneri imaju bod manje od lidera Juventusa, pošto su crno-beli u sredu igrali samo nerešeno sa Lećeom, pa je šampionska trka otvorena do samog kraja.
"Verujem li u Alegrija? Da, već sam mu potvrdio da će biti trener i naredne sezone", izjavio je Berluskoni.

Alegri je u MIlan došao 2010. godine iz Kaljarija i već u prvoj sezoni osvojio je skudeto, a potom i italijanski Superkup.

U narednom kolu MIlan igra gradski derbi sa Interom, dok Juventus gostuje Kaljariju, na neutralnom terenu u Trstu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Boateng: Zasluži smo Skudeto

[h=1]Boateng: Zasluži smo Skudeto
[/h] Izvor. B92, Tanjug | NK



Fudbaler Milana Kevn Prins Boateng izjavio je da je njegov tim zaslužio da ove sezone osvoji Skudeto, preneli su italijanski mediji.

10878645624fa43c927157b264367248_orig.jpg

Beta
"Smanjili smo razliku i verujemo da još ništa nije gotovo. Uprkos činjenici da Juventus ove sezone igra dobro, mislim da smo zaslužili da osvojimo Skudeto", rekao je Boateng.
Remi lidera u prošlom kolu sa Lećeom omogućio je ekipi Milana povratak u borbu za šampionsku titulu.
"U trenutku kada je spiker javio da je Leće izjednačio ja sam bio na klupi. Ceo stadion je eksplodirao, oni su napravili kiks, a mi pobedili. Juventus ima lakši raspored, ali nose veći pritisak, jer ne smeju da pogreše", dodao je Boateng.

"Rosoneri" se u nedelju sastaju sa Interom, a Boateng kao glavnu pretnju za svoj tim vidi Veslija Snajdera.

"Voleo bih da postignem gol u derbiju, ali najvažnije je da tim zabeleži pobedu. Od svih suparničkih igrača Snajdera ne bih voleo da vidim na terenu. On je sjajan fudbaler i moj veliki prijatelj", završio je Boateng.

Dva kola pre kraja šampionata Juventus vodi na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na tim Masimiljana Alegrija.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ševčenko podržao Alegrija

Ševčenko podržao Alegrija


Blic



Legenda Milana, Andrej Ševčenko, pružio je podršku treneru ovog kluba Masimilijanu Alegriju, ističući da su pod njegovom palicom "rosoneri" počeli da igraju atraktivan fudbal.

229721_mdf74148_f.jpg


Milan trenutno zaostaje za Juventusom u Seriji A, a sve su češće glasine da će Alegri biti smenjen ukoliko ne povrati Skudeto.

Ipak, bez obzira na to kako će se završiti trka za titulu, Ševčenko je insistirao da uprava aktuelnog prvaka Italije svom treneru pruži šansu na duže staze.

"Sa njim, Milan je počeo da igra drugačije i po mom mišljenju bolje", izjavio je ukrajnski napadač.

Ševčenko je dodao da je Alegri vrlo pragmatičan trener sposoban da se izbori sa svim nedaćama koje su ga snašle.

"On je veoma pragmatičan trener, koji je u ove dve godine uspeo da se izbori sa povredama i ostalim problemima i opet, uzeo je titulu prošle sezone", podsetio je legendarni fudbaler.

Četvrti najbolji strelac u istoriji Lige šampiona sa 48 postignutih pogodaka, izrazio je nadu da Milan može da pobedi Inter i ostane u borbi za titulu.

"Juventus sam odlučuje o svojoj sudbini, ali verujem da Milan i dalje ima šanse. Igra se gradski derbi sa Interom i biće teška utakmica jer su neroazurima potrebni bodovi za treće mesto, ali smatram da Milan može da pobedi ovaj meč", zaključio je Ševčenko.

Derbi "De la Madonina" igra se u nedelju od 20:45.


 
Natrag
Top