32 ili 64 bitni sistem?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
ovako ljudi rokam windows 7 ultimate 32 bita od kad sam kupio komp
smile.png


Pre nzm koliko uzeo sam jos 4giga rama to je ukupno 6 i sad naravno da 32 ne dazvoljava vise od 3.nesto

a posto imam dosta programa i dosta stvari pa nebih da se zezam sa reinstalacijom windowsa vidim da ima neke peceve za 32 bitne da se ram izvede na max

evo podatke od kompa
smile.png


CPU Type DualCore Intel Core i3-530, 2933 MHz

Video Adapter NVIDIA GeForce GT 240 (1024 MB)

e sad da li vredi muciti se i sve ponovo iznova ili ne da li je razlika ogromna kad bi stavio 64 bitni sistem?

Imam 200gb pa mi mrsko malo...

Jer neko probao taj patch za ram i to ?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Skeptičan sam u vezi tog peča. Kad tad ćeš morati na 64 bita i onda ispada da je najbolje što pre. I ne razumem čega imaš 200 giga - u instaliranim programima ili u arhivi? Ako je arhiva u pitanju - napravi particije na disku i sve što hoćeš da čuvaš kopiraj ili premesti na particiju na kojoj nije Windows. Onda kad rušiš i dižeš sistem - samo formatiraš C onu na kojoj je windows instaliraš novi OS a svi podaci čitavi. Podaci su kod mene fotke, filmovi, instalacije, office dokumenti, muzika itd.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Sto se tice patcha, momak koji je pathcovao Windows 7 32 bit da suportira vise od 4GB memorije je objasnio kako se to radi na jednom drugom forumu. Pogledaj sledeci link:
Kod:
http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=148572
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Napravi arhivu kao što ti je rekao whistlerns i prebacuj se na 64-bitni windows.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruka
6
Ne znam kakav to pec moze da pomogne 32bitnom sistemu da adresira preko 3.75GB RAM kada on to fizicki ne moze. Moze u properties samog Windowsa da stoji da ima i terabajt RAMa ali po mom iskustvu on moze da iskoristi samo ono sto moze da adresira a to je 3.75GB.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
ovako ljudi rokam windows 7 ultimate 32 bita od kad sam kupio komp
smile.png


Pre nzm koliko uzeo sam jos 4giga rama to je ukupno 6 i sad naravno da 32 ne dazvoljava vise od 3.nesto

a posto imam dosta programa i dosta stvari pa nebih da se zezam sa reinstalacijom windowsa vidim da ima neke peceve za 32 bitne da se ram izvede na max

evo podatke od kompa
smile.png


CPU Type DualCore Intel Core i3-530, 2933 MHz

Video Adapter NVIDIA GeForce GT 240 (1024 MB)

e sad da li vredi muciti se i sve ponovo iznova ili ne da li je razlika ogromna kad bi stavio 64 bitni sistem?

Imam 200gb pa mi mrsko malo...

Jer neko probao taj patch za ram i to ?

Moja pre[pruka je kao sto su ti ostali rekli predji na Win 7 64bit
i da te glava ne boli!
Sto se tice particija to veoma lako mozes da odradis sa
Paragorn hard disk manager programom i trajno resis problem!
 

Prilozi

  • Capture 1.jpg
    Capture 1.jpg
    18 KB · Pregleda: 98
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
aman ljudi imam i D od 800giga :D imam mnogo toga sacuvanu na mozili chrome i brdo programa zbog toga mi je al bas cu videti za 64 jebes ga bolje sad nego posle isto mi se vata i onako mi windows malo trokira :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2012
Poruka
6
Interfejs od mozile i hroma mozes vrlo lako sacuvati i vratit posle kada reinstaliras sistem. Ja to radim stalno :)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Mozilla ima neki backup program za chrome je dovoljno da sinhronizujes na gmail sve se cuva. Mozilu ne koristim duze vremena pa nisam siguran da li ovi programi za backup prate brzinu izlazenje novih verzija mozille. Sejvove za igre i podesavanja prebaci na D: i reinstall. Jeste cimanje ali ako hoces da koristis taj ram sto si kupio reinstall. Najgore je podesavanje svih programa posle ali sta je tu je :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
ma vec sam odradio sistem :) i napokon instalirao sve sto mi treba i stavio :) ima razlike ipak svez windows vise rama i onako u skorije vreme kupujem jos rama pa je i dobro sto sam odradio to :) sto se tice mozile chrome appdata i prebacim sta mi treba to nije problem :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top