Zvonko Mihajlovski i Milojko Pantić na Areni Sport!

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Nekadašnji sportski komentatori Radio Televizije Srbije (RTV Beograd) Zvonko Mihajlovski i Milojko Pantić ponovo su se našli na malim ekranima u dobro poznatim ulogama, ali ovog puta na Areni Sport.

90503_milojko-001-foto--blic_f.jpg


Gledaoci koji uživo prate meč između Spartaka i Vojvodine u Subotici, sigurno su se iznenadili kada su čuli dobro poznate glasove, a nema dileme i da će svako od njih u budućnosti prenositi i mečeve Crvene zvezde i Partizana, po kojima su ostali upamćeni.


Blicsport.rs
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Ja imam Arenu Sport 1, ali Arenu 2, 3 i 4 nemam. Bilo bi zanimljivo da njih dvojica prenose derbi, jedan zvezdas drugi grobar. Mihajlovski je trenirao hokej u Partizanu.

Evo nekih bisera Zvonka Mihajlovskog

Utakmica Lige šampiona 1996/97 izmedju Mančester Junajteda i Borusije iz Dortmunda, ovako je procitao sastav Mančestera: “Na golu je Šmejkel, u odbrani su Geri Nivajl, Denis Irvajn, Geri Pelister, Henig Berg. U srednjem redu su Pol Suls, Niki Bats, Dejvid Bejkem i Roj Keni. U špicu su Endi Kol i Ole Gunar Solksjare!”
Finale Kupa SCG, Zvezda – Sartid:
“Pehari ce dolaziti i odlaziti jer je to vecni zakon zivota i sporta”
“Prelazni pehar koji ostaje zauvek”
“Ovaj momak ima 60 kg plus 10 tona znanja”
“Evo sada, spomen obelezja svim igracima”
“On je nocna mora udruzenja golmana (Pjanovic)!”
“Igracima Crvene zvezde bi dobro dosli treninzi sa Jasnom Sekaric!”
“Umesto prilike samo korner.”
“Nacrtao je lepu fudbalsku sliku…”
“Stoickov je fudbalski genije i ništa više! (onda, mali predah, valjda je razmislio što je rekao) A kada je neko fudbalski genije, onda je sve!” (sa utakmice Barselona – Real)
“Mec balansira na ivici jedne lopte” (sa teniskog meca)
“Stojic je ispustio loptu kao vruc krompir”
“Sjaj derbija ce zauvek ostati u travi”
“Navijaci ne prestaju, sa navijanjem iako pada kisa”
“Kisa pada iznad leve korner zastavice”
“Sve se crveni od narandzastih boja holandskih navijaca”
“Mihailo Pjanovic moze da se poredi sa Mitrom Miricem, zataji,ali kad eksplodira, nacija je na nogama”…
(hokejaška utakmica) “Okrenuo ga je na kocki leda koja bi stala u čašu viskija.”
“I zavrsen je jos jedan pokretni praznik fudbalskih slika.”
“Cudan nacin dodavanja – jako i nikome!”
“Najdoski je odlicno skocio ali nazalost preko precke.”
“Zadovoljio je trenera i zato sada igra”
“Dok je lopta u vazduhu da Vam saopstim spisak timova.”
“Kakav udarac, pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik”
“Krilo nikad ne pada daleko od beka.”
“Brazilska odbrana – planinski venci Siera Madre!”
“Koncert zvizduka za igrace, cisto da se malo muzicki obrazuju!”
“Lopta je proletela paralelno sa Ibarskom magistralom!”
“To je bila veca opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovica.”
“Dragan Ciric, igrac duge kose ali i velikih mogucnosti!”
“Prepun stadion partizana, 50.000 ljudi. Zamislite, 100.000 dlanova!”
(teniski meč Slobodan Živojinović – Džimi Konors) “Evo u publici vidimo i Džesiku Konors koja je nekada pozirala za duplerice časopisa za muškarce a danas je majka dvoje dece”
(davna međunarodna fudbalska utakmica u kojoj je jedan od timova primio 9 golova) “To je bio pravi zemljotres od 9 stepeni fudbalske skale”
“Vladimir Petrović Pižon, Dragan Stojković Piksi, to su fudbaleri za mitologiju i nostalgiju!” (finale Kupa SCG, Crvena Zvezda – Sartid)
(Francuska – Jugoslavija) “Koliko je tu samo bilo kontakta i ful kontakta” (RTS2)
“Videli ste mnogo bolju i odlučniju igru Francuzi”
“Trenutna temperatura na stadionu je minus dva stepena ispod nule”
(Jugoslavija – Španija) “Imaće naši gledaoci snažnu podršku sa tribina”
(Jugoslavija – Španija) “Izlazi Dejan Savićević, u igri je Savo Mijatović”
“Navijaci ne prestaju da navijaju iako pada kisa”
“Statistika je kao bikini: otkriva sve, a ne pokazuje nista”
(prica o Maradoni, o karijeri, titulama itd) “A onda je kudravi gaucos krenuo krivudavim putem kokainskih noci!”
“Zavrsen je jos jedan derbi vecitih rivala, fudbalska predstava van granica prostora i vremena!”
“Ni lose vreme, ni svi minusi gospodina Celzijusa nisu mogli da pokvare ovu fudbalksku predstavu!”
(Zvezda – Napredak, ’94.) “Posle cetvrtog pogotka crveno-belih iluzije Krusevljana su se pretvorile u rusevine Kartagine!”
(Zvezda – Helsinki, ’97.) “Finci danas nisu bili fini, ali je Crvena Zvezda bila bolja”
“Krilo nikad ne pada daleko od beka.” (sa utakmice Norwich City – Bayer)
Tada je posle gola Norwicha dao i sledecu izjavu: “Kakav predivan pogodak. U fudbalu se dogadaju mnoge lepe stvari. (pocinje usporeni snimak gola) I podjimo zato sada uz pomoc magnetoskopa u potragu za lepim!”
“Dejan Stankovic je umetnik i nista vise, a biti umetnik i nista vise u njegovom poslu znaci – biti sve.”
(SP SAD ’94, Bugarska – Meksiko) “Kampos je sada bio laki boj.”
(EURO ’96, Hrvatska – Danska) “Šmajhel je sada bio laki boj.”
(Njukasl – Barselona) “Faustino Asprilja je roden i odrastao u vrletima istocnih Kordiljera.”
(Partizan – Groningen, KPK 80-i-neke) “On je pravi golgeter. Njegov posao je gol. Njegov hobi je gol. Verovatno i kada spava sanja gol.”

Milojko Pantic

(Crvena Zvezda – Partizan) “Evo izlaze Partizanovi igrači… a evo i naših.”

(igraju Zvezda – Partizan) “Ide Drulić, Drulić, Drulić, Drulić, Drulić, a ne, ipak je to bio Pjanović.” –
(Španija – Jugoslavija): “I gospodine Pedersen, zaista zaslužujete takvo prezime”
“Uh kako je to bilo blizu, nekih 15, 16 metara od gola” (SP 2002)
“Kiša pada po terenu, a bogami i po atletskoj stazi” –
“I izlazi mladi Danko Lazović a umesto njega ulazi iskusni, ali umorni Ljubiša Tumbaković”
(krupan kadar na protivničkog igrača): “Ovo je čovek koji je napao našeg Dejana – sa leđa”
(meč Farska Ostrva – Jugoslavija, 1997) “Savo Miloševic je postigao gol, to je 12 pogodak Save Miloševića za Saveznu Republiku Nemačku”
“Prodato je 30000 gledalaca… pardon ulaznica!” – Jugoslavija – Nigerija, Beograd
“U fudbalu je osnovna jedna, a to su dve stvari: rad, red i disciplina”
“Tribine se žute – sve je u narandžastom”

“Jugoslavija – Argentina 0:0″ (Jugoslavija – Slovenija, RTS2)
“I loptu šutira Savo Kovačević”
“I nema Zidana da zida zidove na sredini terena”
Slovenija – Jugoslavija, kvalifikacije za SP u fudbalu 2002:
“Šraf u našoj fudbalskoj mašini ove večeri”
“Košarkaškim zahvatom je sprečio najgore”
“Prava fudbalska bitka koju vode plavi momci u plavim dresovima”

(400m u Atlanti) “U stazi četiri je glavni favorit, Majkl Džekson… Pardon, Majkl Džordan.” Nedeljko Kovinjalo se tu ubacuje i kaže: “Da, kolega Pantić zeli da kaže da je Majkl Džonson u Americi popularan kao njih dvojica.”
“Dobro veče, poštovani prijatelji fudbala… pardon, atletike…”
“U stazi sedam je Sandej Bada iz Nigerije. Dakle, Nedeljko Bada, staza sedam.”
Jugoslavija – Češka, 1997: “Aut za Holandiju.” (sudija je bio iz Holandije)
Crvena Zvezda – Bajern, 1991:
“Gospodine Galer, imate li časovnik?”
“Ovaj sudija je poznat po tome što kartone deli kao novogodišnje konfete”
“Sakrio je Savićević loptu i izgleda da nema nameru da je vrati protivničkim igračima” –
Jugoslavija – Iran, SP Francuska ‘98:
“I evo izlaze Peruanci na teren…”
“Naši nikako ne mogu da probiju njihovu odbranu, jer im je šesnaesterac prepun Peruanaca.”
(sudija je bio iz Perua)
RTS prenosi fudbalski turnir u Amsterdamu u pripremnom periodu. Utakmica Arsenal – Ajaks. Berkamp izlazi iz igre u 22. minutu zbog povrede, ulazi Patrik Vijera. Na ekranu se ispisuje sledeće:
22. minutes
10. Bergkamp out
Komentar Milojka Pantića:
“U igru se sprema iskusni Minutes s brojem 22!”

“Siniša, Siniša, dokazao si da si Siniša…”
(utakmica fudbalske reprezentacije) “Na terenu su dva Stankovića, Dejan Stanković i Dejan Govedarica”
“Kakav je sad udarac imao Dragiša Radinović” (radilo se o Dragiši Biniću)
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Bio je gost Death pre nekoliko nedelja na Sos kanalu, i pricao je o tome kako je Partizanovac ali da to nikad nije moglo da se primeti dok je komentarisao utakmicu, jos je i dodao da je kao mlad trenirao hokej u Partizanu. Siguran sam da sam dobro cuo. yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
U pravu si, moja je greška :yea:
A kad se spominju sportski komentatori da li je sa sigurnošću poznato za koga navija Marko Marković pošto je to uvek bila dilema :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Marko Markovic mislim da navija za Partizan. Znam dok je vodio jednu sportsku emisiju na Pinku pre nekoliko godina je ugostio neke od vodja navijaca Partizana. To je bilo odmah posle onog prekinutog derbija kad su navijaci usli na teren. Jedan od njih je bio Nesa Strah i on mu je u toku emisije rekao da bi im bila cast da se i on pojavi na konferenciji za novinare koji ce oni organizovati povodom prekinutog derbija. Jos je i dodao da oni u to ne sumnjaju jer znaju da je Marko grobar, na sta se on nasmejao.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
I ja sumnjam da je Grobar ali nikad nije hteo da prizna, direktno, uvek je govorio da ma za koga navija, objektivan je izveštač a to mu je najvažnije :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Njega odavno nisam video na televiziji. Sto se tice nekih drugih komentatora, znam da je Gojko Andrijasevic zvezdas a Aca Stojanovic grobar.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Bio je pre neki dan u nekoj emisiji, neko sam nešto radio pa sam uzgred samo slušao. Spominjao je Radivoja Markovića, koliko sam shvatio oni su u srodstvu? :dntknw:
Dobro, za Andrijaševića je očigledno... za Stojanovića nisam znao ali sam sumnjao i drago mi je zbog njegovog opredeljenja yes3
A šta misliš za koga Šarenac navija, ja bih rekao za Zvezdu :dntknw:
 
Natrag
Top