Život u bojama

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
PRESS
Život u bojama

Osim pravilnog rasporeda nameštaja, osvetljenja i iskorišćenosti prostora, u domu će vam biti prijatnije ako odaberete boju zidova i nameštaja koja će na vas i ukućane najbolje delovati


Život u bojama
zeleno.jpg


Izbor boje zidova važan je ako želite da život učinite ugodnim. Poznato je da boje utiču na naše raspoloženje. Zato je najvažnije pratiti unutrašnji osećaj koji same izazivaju. Naravno, boje možete da kombinujete s drugima koje neće narušiti sklad.

Crvena


Crvena je boja ljubavi i strasti, u prostor će uneti osećaj topline i energije, a u kombinaciji s belom prostor će delovati vedrije.


Bela


Belo predstavlja čistoću i mir, vizuelno povećava prostor, ali iako je mnogi ljubitelji klasičnog vole, bela soba može delovati sterilno i hladno.
Zato je neophodno belo „obojiti" detaljima.


Žuta


Žuta je najtoplija od svih boja spektra, deluje podsticajno, izaziva radost i veselje. Svetliji tonovi daće prostoru moderniji izgled, dok će tamniji uneti dašak prošlosti.

Život u bojama
crveno.jpg



Narandžasta

Narandžasta predstavlja bogatstvo i sjaj. Daje svečanu notu, deluje veselo i pogodna je za enterijere u koje želite da unesete živahnost i optimizam.


Plava


Plava je boja aristokratije i označava vernost i plemenitost. Deluje smirujuće, a ukoliko želite dah Mediterana u svom stanu, izvrsno će se uklopiti u kupatilima i spavaćim sobama.


Ljubičasta


Ljubičasta deluje mistično, tajanstveno i definitivno je boja raskoši. Nežnija, svetlija nijansa koja lagano vuče na plavu, učiniće prostor prozračnijim i umirujućim.


Zelena


Zelena predstavlja mir, nadu i besmrtnost, deluje opuštajuće, blago i stvara unutrašnji mir.




 
Učlanjen(a)
08.08.2010
Poruka
46
Bela

Belo predstavlja čistoću i mir, vizuelno povećava prostor, ali iako je mnogi ljubitelji klasičnog vole, bela soba može delovati sterilno i hladno.
Zato je neophodno belo „obojiti" detaljima.

ja sam za ovu opciju.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Crvena je boja ljubavi i strasti, u prostor će uneti osećaj topline i energije, a u kombinaciji s belom prostor će delovati vedrije.

Apsolutno se slazem. Ja sam svoju radnu sobu okrecio u neku mesavinu cigla i crvene boje ... Ispalo je bas cool, plus namestaj od koze - cist stil i elegancija ....


Belo predstavlja čistoću i mir, vizuelno povećava prostor, ali iako je mnogi ljubitelji klasičnog vole, bela soba može delovati sterilno i hladno.
Zato je neophodno belo „obojiti" detaljima.

Sto se bele boje tice, meni je malo nevinog izgleda .... Nemam nista protiv boje kao boje ali ne volim nesto sto je ocigledno, providno itd ....
 
Natrag
Top