Član
Učlanjen(a)
27.09.2009
Poruka
1
Pozz mozete li mi objasniti cemu sluze Čemu služi folder i fajlovi u folderu c:\Windows\Tasks ?
Šta je UEFI ?
Šta je PAE i čemu služi? Da li je 4GB hardversko ili ogranićenje OS-a?
Koja je svrha foldera found.000, found.001 itd. i kako oni nastaju? Kako se mogu iskoristiti fajlovi iz tih foldera?
Da li je trojanac vrsta virusa?
Zelim da naucim nesto o racunarima pa moze li odgovor na ova pitanja?hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
morat ćeš malo sam da se pomučiš ako želiš odgovore na ta pitanja, lepo odeš na google i polako, ako slabije znaš engleski otvoriš novu karticu sa google prevodiocem i tako ćeš sigurno najbrže naći odgovore na svoja pitanja. znam da te ovaj odgovor neće baš obradovati, ali veruj mi to je nabolji način učenja!

pozz!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozz mozete li mi objasniti cemu sluze Čemu služi folder i fajlovi u folderu c:\Windows\Tasks ?
Šta je UEFI ?
Šta je PAE i čemu služi? Da li je 4GB hardversko ili ogranićenje OS-a?
Koja je svrha foldera found.000, found.001 itd. i kako oni nastaju? Kako se mogu iskoristiti fajlovi iz tih foldera?
Da li je trojanac vrsta virusa?
Zelim da naucim nesto o racunarima pa moze li odgovor na ova pitanja?hvala unapred

UEFI(graficki prikaz) je vrsta biosa na ploci podrzavaju ga novije ploce koji se moze kontrolisati misem ili tastaturom znaci ilustrovano je!
4GB moze biti i hardversko i softversko ogranicenje rama npr neke starije ploce ne podrzavaju vise od 2gb rama znaci imaju
samo 2 slota za ram memoriju softverski znaci npr win7 32bita ne vidi vise od 3-3.5gb rama
bez obzira koliko ima ugradjeno a Win7 64bit nema ogranicenj u pogledu rama registrovace sav ram koji je ugradjen
teorijski 192gb!
Trojanac jeste vrsta virusa obicno su skriveni u fajlovima koji se skidaju sa interneta najcesce u igrciama kao i worm(crv)
unistava podatke u racunaru kao i mnoge druge vrsta virusa!
Eto nekih pojasnjenja a za ostalo kao sto Avax22 rece tu je mozila/google pa malo procitaj to je najlaksi nacin ucenja!
Pozz :)
 
Natrag
Top