Zavestanje organa

Član
Učlanjen(a)
12.09.2010
Poruka
24
Video sam ovu temu na forumu zdravlje,ali nema nekih dubokoumnih razmisljanja,narociti sa religiozne strane.I ja mislim da je u redu zavestati organe,pomoci nekome svojim organima nakon sto meni vise ne budu potrebni,ali sta Crkva kaze o tome,sta je sa onim da ce se duse po vaskrsenju vratiti u svoja,doduse preobrazena,tela?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Video sam ovu temu na forumu zdravlje,ali nema nekih dubokoumnih razmisljanja,narociti sa religiozne strane.I ja mislim da je u redu zavestati organe,pomoci nekome svojim organima nakon sto meni vise ne budu potrebni,ali sta Crkva kaze o tome,sta je sa onim da ce se duse po vaskrsenju vratiti u svoja,doduse preobrazena,tela?

Zaveštanje organa da li je to rešenje i šta se krije u pozadini.
Za waltasar: Jesi siguran da toliko voliš ljude da ćeš svoje organe da pokloniš nekome koga ne znaš ? A šta ako taj kome ugrade tvoj organ nakon ugradnje napravi neko kriminalno delo recimo ubistvo. Drugo,koji je razlog zaveštanja organa ? Da li ti zaista želiš nekome da pomogneš ili želiš pred drugima da istakneš svoju dobrotu ? Kako Bog gleda na sve to ?
Prvo naše telo nije roba da se prodaje. Drugo, budi siguran da Bog ne želi da naše telo služi za rezervne delove. Ako svoje organe ostavljaš nekome koga ne znaš budi siguran : Ne ostavljaš zbog njega nego zbog sebe a to opet nije u redu. U najboljem sličaju nekome može da se produži život ali ne i spase taj isti život jer ta osoba sasvim sigurno opet umire. Ljudi su u potrazi za drvetom života koje je izgubljeno. Sa jedne strane hule na Boga i odriču ga se a sa druge strane bezuspešno traže drvo života koje im je Bog oduzeo. Zaveštanje organa je deo potrage za tim drvetom života. Razmisli malo i videćeš da je to deo pobune protiv Boga.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kad smo vec kod zavestanja organa,interesantno je da cena operacije ostaje ista.
Cene operacija se krecu od 100.000 evra pa do 1milion i vise.
Moje pitanje je na sta se daju tolike ogromne pare ,obzirom da se kod nas za te iste pare mogu kupiti najmanje 4 stana.
da li toliko kosta neki organ?
da li toliko kosta ta hirurska oprema?,mozda se ona veoma brzo trosi?
da li to ruke doktora i njegovih asistenata toliko kostaju?
Ko je bre to toliko napumpao te racune za operacije???
Ko bre daje garanciju da ce pacijent preziveti i koliko dugoooo???
Zasto se ne vrse operacije i na siromasnim pacijentima,a ne samo na bogatim?
Sta je sa Hipokratovom zakletvom,pomagati svim ljudima bez obzira na novac????
Sta je sa vestackim bubrezima,i ostalim vestackim organima ?,zasto su se oni zaboravili???
Meni BRE tu nesto veoma mnogo smrdiiiiiii!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Šta će vam to ako verujete u Hrista. Ako svoj život izgubiš za mene sačuvaćeš ga ako li ga sačuvaš bez mene izgubit ćeš ga. Ali niko zaista ne veruje u Hrista, planeta neznabožaca pa zato trguju organima čist satanizam. S obzirom da nema nikoga da ga brani onda moram ja ultrasatanista da proslavljam i branim Hrista a to bi trebalo njegovi popovi a ne ja.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jedan od najbogatijih i najpametnijih ljudi danasnjice ke umro.
Stiv Dzobs kompijuterski genije umro je od raka na gusteraci.
Da li je to normalna smrt ili ubistvo s predumisljajem tesko je reci,jer nisam procitao nijedan komentar od nekog clana njegove porodice.
Em najbogatiji,em relativno mlad,oko 55godina....
Dal nisu mogli da mu pronadju GUSTERACU za transplataciju,dal su mu pronasli neku,ali ne"dovoljno dobru",bilo sta bilo covek je pokojnik.
Moje iskreno saucesce njegovoj porodici.
Toliko o zavestanju i transplatacijama organa.
 
Natrag
Top