Zatrudnelo 20 žena starijih od 40 godina

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Stojkovićeva bolnica za lečenje steriliteta


Zatrudnelo 20 žena starijih od 40 godina



Izvor: Blic MILICA IVANOVIĆ | 10. 01. 2011. - 20:00h | Foto: m. ivanović

LESKOVAC - Više od 20 žena starijih od 40 godina zatrudnelo je zahvaljujući vantelesnoj oplodnji u leskovačkoj Specijalnoj bolnici za lečenje steriliteta genetičara dr Miodraga Stojkovića. Dvojke ili trojke rodilo je takođe dvadesetak žena, a za dve i po godine je 120 bračnih parova iz Srbije i inostranstva dobilo potomstvo.
106240_08leskovac04-klon-stojkovic-i-osoblje-bolnica-foto-m-ivanovic_f.jpg

Tim lekara i medicinskog osoblja Specijalne bolnice


Dr Stojković kaže da veštačka oplodnja uspe kod 18 odsto žena starijih od 40 godina, dok je kod mlađih taj procenat znatno veći, pa tako 76 odsto žena između 20 i 30 godina i 55 odsto onih koje imaju od 30 do 40 godina, uspeju da zatrudne.

- Nema tih reči kojima bih opisala sreću i radost kada su mi u Leskovcu saopštili da sam trudna i da je sa trudnoćom sve u redu. Tog momenta sam zaboravila sve svoje patnje, preke poglede i prebacivanja. Bila sam sigurna da ću roditi i, zaista, rodila sam zdravog dečaka koji je sada miljenik moje i muževljeve familije - priča četrdesetogodišnja žena, koja ne želi da otkrije svoj identitet.

Sve priče srećnih roditelja kojima je tim dr Stojkovića promenio tok života, liče jedna na drugu: čežnja za porodom, nada, osećanje odbačenosti, očaj i, neretko - depresija, a potom šok i strepnja da li će se trudnoća izneti do kraja.
 
Natrag
Top