Zašto nemam devojku: Student otvoreno "isprozivao" sve današnje devojke

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Zašto nemam devojku: Student otvoreno "isprozivao" sve današnje devojke

Nijedna ne ceni finoću, nijedna ne želi da ide u pozorišta ili bioskope, već žele da se provode po mestima do jutra i da se opijaju u alkoholu, napisao je sarajevski student na svom Fejsbuk profilu.

YtUW1c7.jpg


U današnje vreme, većina mlađe populacije nije zadovoljna, naročito u emotivnom smislu. Svima nama potrebna je ta jedna osoba koja će da nas podrži i prihvati onakve kakvi jesmo. No, mnogi nemaju sreće ni u ljubavi. Vidno razočarani student Filozofskog fakulteta iz Sarajeva, na svom Fejsbuk profilu je napisao status kojim izražava bunt protiv današnjeg stanja u društvu, a u vezi s muško-ženskim odnosima. Status prenosimo u celosti, a vi sami prosudite da li je u pravu.

Zašto nemam devojku? Odlučio sam se da napišem ovaj post nakon dužeg vremena. Danas se svašta nažalost naziva devojkom. Što si finiji i lepše se odnosiš prema njoj ona te sve više odbacuje od sebe. I sam sam doživeo mnogo neprijatnih situacija. Svaka devojka sa kojom sam se “kontao” ili bio u vezi ostavljala me uz izgovore: “Ti si fin, osoba si za brak, dosadno je sada da mladi budemo zajedno, bolje kad dođe vreme za udaju”, ja sam to shvatio u ovom smislu: “Ti si fin, meni treba neko da sa njim sve preživim, da se provodim, da me proba celu, a onda kad se uozbiljim i pređe preko mene pola grada, treba mi neki fin za brak”…

Jadno, žalosno. Mnoge postavljaju na Fejsbuku statuse: “Nema finih momaka”, “Fini ne postoje”, “Mnogi gledaju samo izgled”, čim vidim status tog tipa odmah devojku koja je objavila status brišem iz prijatelja. Te koje kukaju i svašta pišu vozikaju se okolo sa klošarima koji ih psihički i fizički zlostavljaju, ali one ipak ostaju sa njima u vezi jer ih “vole”.

Nijedna ne ceni finoću, nijedna ne želi da ide u pozorišta ili bioskope, već žele da se provode po mestima do jutra i da se opijaju u alkoholu. Neko će reći: “Tražiš na pogrešnim mestima”, ali to nije tačno! Biblioteka, park, stadion, kafić, noćni klub… Sve su to mesta na kojima sam “tražio neku normalnu”, ali je nema. Priđeš im uživo sa ciljem da se upoznaš, kukaju kako momci ne prilaze, a onda se zadesi danas takozvano isfuravanje, mmm-kaju samo, glumataju nešto, ne znaju ni “ćao” da kažu, tako da svaki momak doživi poniženje.

Prilazio sam i “lepim” i “ružnim” devojkama i onim nepopularnim u društvu, ali isto se dešava, sve je to isto u dva grama. Jedno pišu, a drugo rade. U životu sam do sada naučio da što su vam skuplje flaše za stolom, to su jeftinije devojke oko vas. Devojka treba da bude sinergija lepote, sofisticiranosti i stila, da bude obrazovana, da voli, da joj ne smeta pažnja. Bolje je biti sam nego dati srce i dušu osobi koja to ne zna da ceni, koja ti možda ni priliku neće dati, a ako ti da priliku samo će te šutnuti. Da vam Emir nešto kaže, možda sam ja rođen u pogrešno vreme i na pogrešnom mestu, a možda današnje devojke ne cene prave stvari!!!! Hvala na pažnji!!!”

Izvor: Superžena.b92.net
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
A evo i odgovora druge strane na ne baš fin način.
Izvinjavam se zbog "sočnih" izraza, ali tekst prenosim u originalu...


Odgovor bosanskom studentu bez jaja: NISTE FINI NEGO STE JADNI, ZATO STE I SAMI!


Kukaju ovih dana momci po fejsbuku, forumima, otvorenim pismima kako niko neće fine i sve traže samo provod i pare.

9pUJjcb.jpg


Nijedna neće u biblioteku, pozorište, sve bi na splavove i u kafane, pa jadni fini, kulturno uzdignuti momci nemaju više gde da ga umoče.

E pa da vam ja kažem ko su ti “fini”. To su oni što još uvek smaraju devojke otrcanim frazama iz knjiga i filmova i jeftinim doskočicama, jer svojih misli nemaju. Frikovi bez muda, koji se celog života po vazdan kriju u udobnosti poznatog okruženja i ne preduzimaju nikakve rizike.

Optužuju devojke da jure prinčeve iz bajki, a oni su ti koji žive u bajkama, traže netaknute princeze, fetiširaju nad nevinošću i doživljvaju žene kao objekte svojih fantazija. Prilaze lepima i ružnima… prilaze kojoj stignu bez ikakvog kriterijuma i istinske naklonosti, pa gde upali.

Smeta im što žene piju u kafanama, pa pričaju budalaštine i nedolično se ponašaju… Dragi momci, sve na svom mestu – u kafanu se i ide da se izbaci stres, da se pije, peva, igra… upadne u trans ako već tako hoćete, pa se onda rasterećeni ljudi vrate svojim nedeljnim obavezama. A i žene su ljudi. Iste te što se glupiraju po kafanama ćeš pre da vidiš u pozorištu ili s knjigom nekim drugim danima, nego one što se ne provode.

Sve te dobrice kojima “svaka dlaka smeta” samo su mamini sinovi koje neko treba da vuče kroz život. Nemaju skoro nikakvih kvaliteta, ali su zato puni sebe i misle da je dužnost svake devojke kojoj se fino obrate da odmah raširi ruke i noge. Rekle im mame da lepa reč gvozdena vrata otvara…

Jedan takav fin zamalo devojku da udavi. Dobrica, ćutljiv, lepi maniri, donosi cveće, recituje poeziju, vodi u pozorište, pa onda bam – ispade psihički nestabilan. Stisnuo je sa obe ruke oko vrata svom snagom.

Neće sine tebe žene ne zato što si dobar i fin, nego zato što si dosadan, buđav ti je pristup, fore su ti predratne, razmišljanje praistorijsko, deluješ kao psiho, a da se ne lažemo, verovatno i nisi nešto zgodan.

Svi vi dobri i fini, što kukate na ceo svet i tražite opravdanja za svoje neuspehe u drugima, bolje pogledajte sebe. Osnujte neki klub nesrećnika, pa se tamo jedni drugima do mile volje žalite. Niste fini, nego ste jadni – zato ste i sami!

Izvor: Besnopile.rs
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Koja kraljica. :D Znaš šta crvena u samom tekstu se osjeti smor mislim u onom prvom, ja sa onim iz prvog posta ne bi prošao kroz haustor a nisam baš visoko al' "žurio bi" da sam žensko, a ova iz drugog ihh ispričali bi se k'o dva dobra. :D

Definitivno se današnji momci nisi proživili pa očajno traže neku koja će da im stoji u vitrini i kad im se neću reći da prostite (not my style :D) nego kad im se digne izvade je. Vjerovatno su i veoma ljubomorni ako ne i posesivni, po nekoj logici bi trebali da budu jer ono bilo bi "Jedva sam te našao nećeš ti gledat druge." :D

Pričao sam sa svakakvim curama, ženama, cure u vezi, žene u braku i svaka želi da se provede, da izađe, da pleše, baš kako je to ova i opisala. Tako i treba mada većini obaveze ne dozvoljavaju. Radi do 3-4, dođe kući pravi ručak, djeca, obaveze oko njih, muža i tako prođe dan. I tim ženama treba dan da se opuste, da izađu da se provedu sa prijateljicama al' to ne znači da ih treba gledati kao neke koje su izašle da varaju muža, flert možda i bude al' žena koja zna šta ima i šta želi nikad neće preći granicu.

Ja ne znam čemu ovakve gluposti kao što je ovaj momak napisao jer žena ima ne zna im se broj i svaka je drugačija. Ja bio s jednom nekad davno i cura je bila sa momkom 3,5 godine u vezi i poslije prvog dejta kaže meni nisam za 3,5 godine dobila komplimenata kao s tobom za 1 dan. Prelijepa cura, plava plave oči, mada to nikad nisam gledao čak i da ima terminatorove oči. btw. totalno nesigurna u sebe, njena mana je bila to što joj je velika guza, da ne nabrajam sad ostale, ta je vanserijska mana. :D Izađem sa drugom, svidi mi se nešto što je uradila, pogled ili izraz lica, kažem joj da je lijepa kad to uradi, gleda me kao da sam joj rekao ne znam ni ja šta, ostali smo prijatelji, al' komplimenta više nije dobila. :D Ova prva voli kad nisam obrijan, da li zbog... a znaju žene što... :D ova druga ne voli da imam bradu, tako da moraš se svakoj prilagodit isto tako i zabava il' ti ga zabavljanje, nećeš je vodit u pozorište svaki dan, jedan dan u pozorište drugi u striptiz bar... :D

btw. drugi post je dobio like, prvi hate! :D
 
Natrag
Top