Zašto indijanci nisu videli brodove Kolumba?

Član
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruka
22
Kabbalah, Science and the Perception of Reality - YouTube


<span style="font-family:Verdana;color:#333333">[video=youtube_share;tMQnuXdfR04]http://youtu.be/tMQnuXdfR04[/video]

Odabrani citati iz videa:



"Indijanac je stajao na plaži posmatrajući okean dok su brodovi Kolumba počeli da pristižu ali on nije mogao da ih vidi. Zašto? Zato što on u svojoj svesti nema isti model kao ta velika ’kuća’ koja pluta na moru. Istina je da oni nisu u pravu jer i brod takođe ne postoji!!! On postoji samo u mašti onoga ko zamišlja bez obzira o kome je reč. Ovaj svet ne postoji!!! Ali šta želim da kažem? Zašto je ovaj primer dobar? Ako ti nemaš ’posude’ ti ne prepoznaješ išta izvana. Kako da izgradim ’posudu’ u sebi ako ne znam da je nešto izvan mene? Trebam nekoga ko će mi reći o tome. Nema drugog načina. Zato su kabalisti i mudraci pisali knjige za nas. I prema njima počinjemo da zamišljamo šta je to ’izvan’ nas. Polako izgrađujemo putanje i nešto oblikuje tvoju svest."


"Zamisli čoveka iz pećine koji se upravo sada pojavio u ovom svetu, kao što ponekad vidiš u filmovima. On je u ovom svetu šeta, i posmatra sve što se dešava! Ali on ne bi bio u stanju da išta vidi. Ništa. Pa da li bi onaj indijanac mogao da šeta u ovom svetu? Da, mogao bi. On nema čula o njemu i on ovaj svet za njega ne postoji. Za njega nema materije i forme koja je 'odevena' u takvu materiju. Jednostavno to je tako."


"Naučnici koji izučavaju kvantnu fiziku zato govore: “u najdubljem podatomskom jezgru ti i ja smo bukvalno jedno’’ ( John Hagelin, nap. prev.) zato što ulaze u svet koji ima nepoznata (čudna) pravila; iznenada jedna stvar može biti na dva mesta, ili vreme, prostor i pokret mogu biti drugačijeg oblika... I oni dolaze do iste misli: sve zavisi od posmatrača."



“Napretkom nauke sigurno ćemo proširiti naše saznanje o vidljivom delu stvarnosti, ali jedino pročišćavanjem istih pet senzornih organa koje već posedujemo i ništa više. To nam međutim neće dozvoliti da načinimo kvantni skok i otkrijemo novu stvarnost.’’
- Dr. Mihael Lajtman
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nemoj da se ljutis ali mi ovo malo deluje ala Dipak Copra. Pseudonauka obozava nerazumljivost kvantne fizike.
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Eto Adrijana, kada ova dvojica Indijanaca kažu da su ih vidjeli, onda su ih vidjeli. Valjda oni najbolje znaju. :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Slika u oku nastaje tako što svetlost koja se odbija od objekta u svetu oko nas dolazi do našeg oka, stimuliše receptore na mrežnjači i tako nastaje električni signal koji odlazi do mozga i omogućava da nešto vidimo. Da li nešto "imamo u svesti" ili nemamo nema nikakve veze sa tim da li ćemo nešto videti ili ne. U protivnom, mi nikada ne bismo videli pečurku nuklearne eksplozije jer pre nas niko nije ni mogao zamisliti kako će ona izgledati.
 
Natrag
Top