Zapitajmo se :)

Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
22
Pozdrav svima :)
Naime , redovno slusam vesti , citam novine i ostale propagande , sto me je dovelo do nekih pitanja . Mislim da se to psiha vs filozofija malo zeza sa mnom i potencijalnim odgovorima , jer kad konacno zasija ona sijalica u oblacicu iznad moje glave , moje misli za par minuta je ugase :hunter:

Dragi forumasi , sada cu vam otkriti sta je to sto mene muci , mislim da je malo onih koji su se zapitali oko te stvari , u nadi da ce te pomoci i meni i sebi , ali i da konacno prestanem da " lupam glavu " oko toga :)

Znajuci kakva su vremena u nasoj zemlji , inflacija nam kuca na vrata , ekonomska kriza , korupcija nja nja nja , dakle uzeci u obzir stanje nase zemlje zamislite da imate 100.000 eura ( ha-ha koja ironija nemam ih ja , a ni vi )
Ali ce mo zamisliti da ih imamo .
S tim parama najpametnije bi bilo da zapocnemo neki sopstveni biznis , naravno s tim parama mogu i da se kupe 2 pristojna stana i da se izdaju , pa ce mesecna primanja biti negde od 300-400 eura , ali hajde da tu opciju izbacimo .
Dakle biznis .
Iz licnog iskustva znam da se ne isplati imati trafiku ili prodavnicu - pazar je pre 2 godine dnevno bio preko 100.000 dinara , sada je dnevno 5.000 dinara .
Da se to isplati ne moze me niko uveriti , ljudi nemaju para kao sto rekoh i kao sto svi znamo ....
E sada ... Hajde da svoje misli preusmerimo na ono sto je narodu potrebno , ono sto jednostavno mora da se ima .
Tako sam se vozila Beogradskim GSP-om ( kupi mi majko top ) i odmeravala sam potpuno nebitnu osobu koja je stajala na srednjim vratima . Prvo sto mi je zapalo za oko bila je OBUCA .
Dakle obuca je ono sto je svakom coveku potrebno , takodje postoji i veliki izbor obuce npr : patike, cipele , cizme , sandale itd itd ... Obuca za prolece , obuca za leto , zimu , kisu bla bla ....
Za jedne patike srednje klase potrebno je izdvojiti oko 5.000 dinara , za zimske cizme koje nece propustati oko 7.000 dinara . Ako je prosecna plata u nasoj zemlji oko 20.000 dinara , racunajuci struju , komunalije , vodu , zajednicka voda ( hahahahahahahaha ) , djubre i ostale gluposti , hrana & pice , hemija ( sapun , sampon , hemijska sredstva za ribanje wc-a , kuhinje ) wc papir , kada sve to sracunamo nema se za prosecne patike ili cizme jel tako ? Imace mozda oni koji imaju platu preko 40.000 din mesecno , a mozda ni oni :acute:
Dakle ukoliko planirate da sa zamisljenih 100.000 evra otvarate neku sportsku radnju sa obucom ne isplati se , iako je obuca potrebna .
Mogu ovako nabrojati milion primera sta je potrebno coveku , ali se jednostavno ne isplati .
Ljudima je potreban .... SAT ! Ima ih na kompjuteru , na mobilnom telefonu , na trgu , a ima ih kod prolaznika pa je najmanji problem pitati "izvini jel znas koliko ima sati ? " E , ukoliko pricamo o modi i potrebi mislimo na rucne satove .
Rucne satove mozemo da kupimo na pijaci , fejk satova na " kile i kile " za koje treba dati pa negde izmedju 200 do 1.000 dinara , uzeci u obzir da ce posle mesec dana da crknu zajedno u paketu s tim da od srebrne boje , sat ce vam postati crno - srebrne boje :roll: . Ko je lud da svakog meseca izdvaja od 200-1.000 dinara za glupi sat ? Imamo i zidne satove koji kad prestanu da rade zamenimo baterije i evo ga radi opet :) Rucni satovi oni bolje stojeci sa tamo nekim nazovi snobovskim natpisom , od kog ni ne mozes videti brojeve treba iskesirati od 100 eura pa na dalje . To moze priustiti samo elita poput Cede Jovanovica .
A da svi odemo u politicare i mlatimo po dzepovima i ovom i onom , ne isplati se jer ko zna sta ce vas cekati u cistilistu ;)
Zidni satovi kao sto rekoh zamenimo bateriju i super , a retkooooo kada se desi da budi potpuno unisteni i da im nema pomoci pa da mora da se kupi drugi .
Da skratim .... Mozete li mi navesti sta bi ste vi sa svojih 100.000 eura uradili , koji biznis bi ste zapoceli , a da pri tome prodajete nesto sto znate da je to narodu stvarno neophodno , ali i da se to neophodno kupuje cesto , kako bi ste u sto kracem roku povratili tih ulozenih 100.000 eura ?

Molim , bez ishitrenih odgovora , razmislite malo i kada dodjete do tog famoznog odgovara samo postavite sebi 2 pitanja u vezi vaseg odgovora :
Da li je to STVARNO coveku neophodno ?
Na koliko dana ili meseci se kupuje ta stvar u vasem biznisu ?
Ako je odgovor na prvo pitanje " ne ili mozda" , ako je odgovor na drugo pitanje "2 meseca i vise" , onda niste dosli do pravog odgovora :)

Srecno sa zamisljenih 100.000 eura , ukoliko i ja budem nasla pametan odgovor javicu vam :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Grobarski posao je jedini siguran, jeste da se mušterije ne vraćaju ponovo, ali nema reklamacija, svakim danom ih je sve više, veliko tržište... :D
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
174
potpisujem to je njastariji zanat ... a sta je coveku neophodno ... nista i sve (sve mu je potrebno a malo toga moze da si priusti ) npr ja bi otvorio pekaru ... bez hleba se ne moze ... a da li bi se isplatilo pa verovatno bi al ne u jako velikoj meri ...
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Sve zavisi, ja bi verovatno ulozio u neki racunarski servis nesto malo, a takodje i u poljuprivredu ... ;)
 
Natrag
Top