Zamjena pameti

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kažu da bi se ljudi mogli nagovoriti da zamijene sve što imaju, osim pameti!? Ako je ovo tačno, a sve su prilike da jeste, to nam govori koliko smo u suštini narcisiodni i umišljeni i koliko važnosti pridajemo sopstvenoj pameti, dok istovremeno nemamo povjerenja u tuđu.
Kada bi bili u mogućnosti, biste li mijenjali svoju pamet, sa kime i pod kojim uslovima?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Bih, sa nekim sličnim sebi (po nekim mojim "kriterijumima i merilima"), sa nekim koga poznajem, da ne kupujem "mačku u džaku"! I to isključivo na određeni period, ipak najviše verujem sebi! Čisto da možda nučim nešto novo, steknem drugačije iskustvo, "pogledam" drugačije viđenje stvari...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nekima neće smetati sopstvena pamet da se na to odluče, kad mogu da se "plastifikuju" bez zdravstvenih potreba i da kupuju diplome i titule do nivoa akademika, verovatno će se rado odlučiti da "postanu stvarno pametni" a ne samo formalno na osnovu diplome...doduše verovatno bi išli na opciju dogradnje pameti (update da se softveraški izrazim ili ugranja umetka frizerski rečeno)...

Jes hipotetičko pitanje ali i da realno postoji takva mogućnost u to "kolo" nikad ne bih ušao...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ne, hvala. Rizikujem da zvučim narcisoidno, a možda i sebično, ali to nikad ne bih uradila. Ja volim sebe i svoju pamet baš ovakvu, i nikada se ni sa kim ne bih menjala. Čak i kad me ta ista "pamet" samo muči i kad zbog nje imam velikih problema, sve sam to ja. :flirt:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne, hvala. Rizikujem da zvučim narcisoidno, a možda i sebično, ali to nikad ne bih uradila. Ja volim sebe i svoju pamet baš ovakvu, i nikada se ni sa kim ne bih menjala. Čak i kad me ta ista "pamet" samo muči i kad zbog nje imam velikih problema, sve sam to ja. :flirt:

Ma, da. To i jeste interesantno što smo, manje-više svi takvi. Mada objekivna mjerila pokazuju da svi nemamo jednaku pamet, da ima pametnijih, više pametnijih i mnogo više pamentnijih i svi to sve znamo, ali, uprkos tome, opet sopstvenu pamet smatramo najpouzdanijom i uvereni smo da bi izgubili, pa ma sa kime je mijenjali. Ćovjek je zbilja čudna pojava.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ma, da. To i jeste interesantno što smo, manje-više svi takvi. Mada objekivna mjerila pokazuju da svi nemamo jednaku pamet, da ima pametnijih, više pametnijih i mnogo više pamentnijih i svi to sve znamo, ali, uprkos tome, opet sopstvenu pamet smatramo najpouzdanijom i uvereni smo da bi izgubili, pa ma sa kime je mijenjali. Ćovjek je zbilja čudna pojava.

Pa to mu dođe ko strah od novog početka... Iako "novi početak" imamo kroz ceo život i u raznim formama, uvek podsvesno/svesno više "volimo" da tumaramo utabanim stazama...

A da si postavio pitanje ne zamene nego na primer "dogradnje" verovatno bi dosta nas reklo da, pa nebi dominirala uslovno "narcisoidnost" nego kritička samoanaliza a kod nekih bi provejavala grandomanija...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Meni je ovo pitanje smijesno. Voljela bih da mi kazes sta smatras pod terminom "pamet"?

Pa, šta ti podrazumijevaš i kako shvataš, kada neko kaže za nekoga drugoga - baš je pametan? Tražiš li i tada da ti se to potanko nacrta da bi shvatila o čemu se radi?
Smiješno? Pa jeste smiješno, ali nije neinteresantno. I kao što sam naglasio u uvodu teme, to je samo hipotetičko pitanje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Ovo je pitanje na koje je moguće odgovor dati odmah i to sa velikim procentom izvesnosti. A odgovor je: ne!

Ko ne veruje, neka u grupi ljudi kaže sledeće: Molim da dignu ruku oni koji misle da je njihova inteligencija iznad proseka. I 99% njih će dići ruku, što je čist apsurd jer barem njih 49% sigurno greši! Ali svejedno, oni misle to što misle :)
 
Natrag
Top