Zakon uterao strah u kosti vozačima

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zakon uterao strah u kosti vozačima

Vesti 10.12.2009 07:48


Dan pred stupanje na snagu Zakona o bezbednosti saobraćaja na benzinskim pumapama, u prodavnicama i megamarketima vlada haos i nemoguće je kupiti baš sve što vam je potebno za vas i vozilo kako vas policijski službenici ne bi kažnjavali zbog nedostatka opreme.

Reporteri portala “vesti-online.com“ su se razleteli po gradu dan pre nego što treba da krene primena Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima i, jednostavno, ne postoji mogućnost da vam kažemo da ne brinete i da će sve biti u redu.

Na primer, na benzinskim pumpama u Beogradu više ne samo što nema svetloodbojnih prsluka (mada je u prethodnom periodu napominjano kako za 300, 400 dinara na svakoj pumpi možete kupiti fluorescentni prsluk), nego nema ni potpunih kompleta prve pomoći, znakova za obeležavanje vozila... U stvari, nema ničega što je novi Zakon propisao da treba da imate u vozilu! Kako u čestim izveštajima o saobraćaju na televizijskim stanicama reporteri često pominju pumpu “Zmaj 1“, pa je bio red da je i mi obiđemo, na nju je jutros stiglo 200 “kompleta“ opreme (misli se baš na kompletnu opremu - i na prsluke, i na prvu pomoć i na uže ili polugu za vuču...) - ali je sve planulo do podneva! Na “Zmaju 1“ se nadaju da će novi kompleti stići u četvrtak ujutru...
U megamarketima - “Rodiću“, “Tempu“, “Idei“ - kupci su panično jurili i uzimali sa rafova i ono što im ne treba - znakove za obeležavanje vozila (trouglove) čije su ivice širine jedva 2 cm! Još jednom podsećamo - Zakon je propisao da “ravnostrani trougao mora da bude sa ivicama crvene boje, dužine 40 cm i ŠIRINE NAJMANJE 5 cm“.

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Koji je ovo cirkus, baš me interesuje da li će odmah policija onako udarnički početi da insistira na primeni zakona. Više nemam pojma šta treba šta ne treba, pre neki dan sam slušao nešto u vezi protivpožarnih aparata ali na kraju ništa nisam shvatio, jel treba ili ne treba :???:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Koji je ovo cirkus, baš me interesuje da li će odmah policija onako udarnički početi da insistira na primeni zakona. Više nemam pojma šta treba šta ne treba, pre neki dan sam slušao nešto u vezi protivpožarnih aparata ali na kraju ništa nisam shvatio, jel treba ili ne treba :???:

Treba. Ja sam se juče ubila tražeći protivpožarni aparat i prsluk, pošto mi samo to fali. U celom Beogradu nigde više nema prsluka. Aparat sam našla na OMV pumpi. A zamisli, prsluke su kupovali na po 100 komada, oni što nas na semaforima opsedaju da nam peru stakla, uglavnom oni. Tako da će nam iste, ovih dana prodavati po duploj ceni. Mislim, nemam reči kakav javašluk.
A što se tiče zakona, od danas počinje da se primenjuje, ali koliko sam čula krupnih kazni neće biti do 1. januara. Dotle se provlačimo s opomenama i sitnim kaznama, a onda kreće onako kako treba. Pitam se samo koliko će sve to potrajati, jer u zemljici Srbijici ništa ne traje dugo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Treba. Ja sam se juče ubila tražeći protivpožarni aparat i prsluk, pošto mi samo to fali. U celom Beogradu nigde više nema prsluka. Aparat sam našla na OMV pumpi. A zamisli, prsluke su kupovali na po 100 komada, oni što nas na semaforima opsedaju da nam peru stakla, uglavnom oni. Tako da će nam iste, ovih dana prodavati po duploj ceni. Mislim, nemam reči kakav javašluk.
A što se tiče zakona, od danas počinje da se primenjuje, ali koliko sam čula krupnih kazni neće biti do 1. januara. Dotle se provlačimo s opomenama i sitnim kaznama, a onda kreće onako kako treba. Pitam se samo koliko će sve to potrajati, jer u zemljici Srbijici ništa ne traje dugo.

Nabavio sam sve što treba ali me interesovalo posebno šta je sa PP aparatima. Na ovo sam mislio
U motornim vozilima, osim u putničkim automobilima kojima se ne vrši javni prevoz lica u saobraćaju na putevima, motociklima, motornim vozilima na tri točka i traktorima, mora postojati aparat za gašenje požara i biti postavljen na vidnom mestu tako da se u slučaju opasnosti može upotrebiti.
Ali pošto vidim da svi kažu da treba - onda treba. Ali PP aparat, nadam se neću nikad biti prinuđen da ga koristim, vrlo mi je sumnjivo da li radi. Uzeo sam ga u Metrou po nekoj vrlo popularnoj ceni :) :vorred:
U celoj priči najviše me interesuje pored toga koliko će se zakon zaista primenivati, taj sistem davanja kaznenih poena, kolika će biti "tarifa" po poenu :-?
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
pp aparat je nepotrebna glupost po meni,koliko puta ste u zivotu videli da se nekome zapalilo vozilo?
a i ne daj Boze da se zapali,svoj pp aparat tesko da mozete da upotrebite u takvoj situaciji,moze da sluzi samo da bi ste pomogli drugom ucesniku saopracaja u nevolji.
sto se tice ostatka opreme,to sam uvek imao razbacano negde pogepeku jer mi nikada nije trebalo,jedino onaj prsluk moram da kupim i pp :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ma ne daj Bože da nam treba, ali ipak je dobro imati u kolima i PP aparat. Bila sam još mala kad se mom tati zapalio auto, a mi svi bili unutra. Nešto se pokvarilo, on je izašao, i u momentu kad je otvorio haubu, motor je planuo. Elem, baš tada je naišao neki dečko, stao, izašao iz auta sa malim aparatom, ugasio nam auto i otišao dalje. Tata je tada rekao da će da kupi aparat, da ga ima u kolima za ne daj Bože, i naravno, nije ga kupio do danas. Sad će morati, mada sve manje vozi jer već i nije više za vožnju, godine čine svoje.
Zato i mislim da ipak i nije tolika glupost imati ga u kolima. Daće Bog da nam i ne treba, ali zašto da ne pomognemo nekome u nevolji. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
I treba, koliko je samo bahatih i nadrkanih ljudi u saobraćaju, žašto ja da ispaštam zbog tuđe gluposti i bezobrazluka? Idi malo u buvaru, neka ti oni ohlade usijanu glavu, kad već ne možeš sam...
 
Natrag
Top