Zadavljena u bračnoj postelji

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Zadavljena u bračnoj postelji

Pančevku Draganu Nikolić (51) sedam godina mlađi nevenčani muž Dragiša Ristić mučki ubio, a potom se predao policiji.



Pančevo - Samo nam je rukom, potpuno hladno, pokazao ka spavaćoj sobi. Sledeći njegove instrukcije, ušli smo u kuću i na bračnom krevetu pronašli telo zadavljene žene. Posle toga ćutke je pružio ruke kako bismo mu stavili lisice i pošao za nama u stanicu - rekao je policajac koji je došao na mesto zločina.

Dragiša Ristić (51) golim rukama je, u petak oko osam časova ujutru, zadavio svoju šest godina stariju nevenčanu suprugu Draganu Nikolić (57) u porodičnoj kući u centru Pančeva. Posle ubistva pozvao je policiju i mirno se predao.

Kako saznajemo iz izvora bliskog istrazi, kada je policija stigla u porodičnu kuću ubijene žene, Nikolić im je staloženo otvorio vrata i pozvao ih da uđu.

- Prizor je bio jeziv. Žensko telo ležalo je nepomično na krevetu. Dragiša se odmah predao - priča izvor blizak istrazi.

Draganine i Dragišine komšije ispričale su da su, i pored učestalih svađa i buke koja je u poslednje vreme često dopirala iz njihove kuće, zatečeni tragedijom koja se dogodila.

- U poslednje vreme Dragana je sve ređe izlazila iz kuće. Međutim, kada smo se sretale u dvorištu i na ulici, nikada mi se nije žalila. Uvek mi se ljubazno i nasmejano javljala i nisam imala utisak da je nešto ozbiljno muči, a kamoli da je žrtva zlostavljanja - kaže komšinica ubijene.

Ona je dodala i da je Dragišu slabo poznavala, da zna da je on pre nekoliko godina u Pančevo stigao sa Kosova i da se tada zbližio sa Draganom.

- Dragiša se, koliko znam, bavio pisanjem. Bio je redovan učesnik književnih tribina u lokalnoj čitaonici. Otkako ga poznajem, a to je otkad je počeo da živi sa Draganom, bio je rasejan i nekako neuredan. Čini mi se da je bio pravi vuk samotnjak, umetnik i neko ko je u potpunosti živeo u svom svetu... Ipak, ne bih mogla ni da pretpostavim da je sposoban za ubistvo - objašnjava komšinica nastradale.

Komšije nesrećne žene pričaju i da je Dragana već jednom bila udata. Oni navode da iz prvog braka sa poznatim pančevačkim lekarom ima ćerku Sanju.

- Draganina ćerka već godinama živi u Evropi i radi za Unicef. Ona je, koliko znam, u inostranstvu izgradila izuzetno uspešnu karijeru, ali je, kao i njena majka, iza sebe imala jedan neuspešan brak - kaže prvi komšija i dodaje da je Sanja doputovala iz Holandije čim je čula da joj je majka ubijena.


Izvor: Kurir
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top