Zablude o seksu u vodi

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.630
seks33.jpg


Seks u moru, na bazenu, u reci ili džakuziju pravi je erotski izazov, pogotovo tokom vrelih letnjih dana. Za mnoge koji bi da probaju kombinaciju vrelih strasti i vode evo najčešćih istina i zabluda


Seks u vodi za mnoge predstavlja vrelu pustolovinu upravo zbog asocijacija i maštanja koje voda budi. Međutim, o ovim strasnim aktivnostima u vodi postoje razni mitovi i legende, a o pravim opasnostima se vrlo malo zna i govori. Nema sumnje da je voda zanimljivo poprište za strasna druženja, ali samo uz dobro poznavanje opasnosti i temeljnu pripremu koja će sprečiti komplikacije.

Bazen, tuš, plaža ili krevet
Javni bazeni svakako ne dolaze u obzir, pa ako imate svoj bazen, treba da znate da voda i hlor mogu ući u ženu, što nije nimalo prijatno - može biti bolno, a može doći i do infekcije. Ako je kada premala, imaćete problema s položajima, ali je zato tuš kao stvoren za seks s nogu. Mokro je, a šanse da u intimne delove uđe voda su male. Pripazite samo da se ne okliznete, a bilo bi dobro i da imate nešto za šta ćete se držati kako biste sprečili eventualne povrede. Ako ste na moru na pustoj plaži, imajte na umu da slana voda i pesak nisu baš najbolji prijatelji vagine. Uostalom, seks na javnom mestu je zabranjen i zato budite oprezni!

Žena može da zatrudni u vodi
Mnogi žive u ubeđenju da žena ne može da ostane u drugom stanju ukoliko vodi ljubav u vodi. To je istina samo pod uslovom da u blizini nema muškaraca! Ukoliko, ipak, dođe do seksa u vodi, oplodnja je moguća kao i na suvom. U vodi nema ničega što bi moglo da uništi spermu ili da joj oteža „plivanje" do jajašceta. Dođe li do ejakulacije u matericu, spermići kreću na svoj put ka cilju, ne mareći previše za vodu u kojoj se vi talasate s partnerkom.
Vruća voda ne sprečava začeće
Neke dame su uverene da je nemoguće da zatrudne ukoliko imaju intimni odnos u vrućoj vodi, jer ona uništava spermu. To, naravno, nije tačno. Istina je da boravak u vreloj vodi više od pola sata donekle smanjuje broj živih spermatozoida, ali ga ne spušta ispod kritične granice za oplodnju. I „podgrejana municija" sadrži 200 do 500 miliona spermatozoida koji „trče" ka jajašcetu, a dovoljan je samo jedan da stigne do cilja i eto vam bebe.

Voda ne štiti od polno prenosivih bolesti
Pošto vodu svi povezujemo sa održavanjem lične higijene, mnogi žive u ubeđenju da je polni odnos u vodenom okruženju čistiji. Opet apsurd! Oboleli partner bez problema može zaraziti zdravog i u vodi i na suvom, jer virusima i bakterijama polno prenosivih bolesti voda uopšte ne smeta. Povrh svega, seks u vodi povećava šanse da žena „zaradi" gljivičnu ili urinarnu infekciju.

Tuđi spermatozoidi bezopasni
Jedna od pesimističkih zabluda svakako je verovanje da žena može da zatrudni ako se nađe u vodi u kojoj je neki muškarac ranije ejakulirao. Sami spermatozoidi vrlo kratko žive u vodi, pogotovo ako se radi o vodi u bazenu koja je hemijski obrađena. U najboljem slučaju mogu opstati nekoliko minuta, a u tom razdoblju je malo verovatno da će otplivati baš do nečije vagine i uvući se u nju.

Kondom u vodi ili ne
Prilikom vođenja ljubavi u vodi kondom može da nabubri, lakše puca nego inače, i zbog sve te silne tečnosti, naročito ako još dodate i sapun zbog zaista veoma prijatnog osećaja klizavosti tela, vrlo lako može da spadne. Dakle, imate dve mogućnosti. Jedna je da koristite neki drugi način zaštite, a druga je da odaberete drugu lokaciju za vođenje ljubavi.

Autor:

Dragana Rodić
 
Natrag
Top