Zabavni test inteligencije

Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
519

ZABAVNI TEST INTELIGENCIJE


91-1.jpg



Zabavna varijanta testa inteligencije pomocici ce Vam da saznate koliko ste (ne)inteligentni, (ne)duhoviti, (ne)ostroumni ili »nadareni« na zabavan nacin.

Pitanja resavajte bez duzeg razmisljanja i po redosledu, zatim pogledajte »Tacne odgovore« i saberite svoje pogresne odgovore. Na kraju, na osnovu »Rezultata« zakljucite koliko ste »nad« ili »pod« inteligentni (ili koliko treba da radite na tome).




PITANJA:


1. Ako legnes u 8 sati i navijes sat da ti zvoni u 9 sati, koliko dugo ces spavati?

2. Da li u SAD-u postoji 25. decembar?

3. Ako imas u kutiji samo jednu sibicu i ulazis u mracnu sobu u kojoj se nalaze: petrolejka, plinska svetiljka i pec na drva, sta ces prvo zapaliti?

4. Neki meseci imaju 30, a neki 31 dan, koliko meseci u godini ima 28 dana?

5. Sta pise na novcicu od tri dinara?

6. Doktor ti je dao tri tablete, da pijes jednu na svakih pola sata. Koliko ces dugo piti tablete?

7. Sanjas da si u mracnom tunelu, sa jedne strane dolazi voz, a sa druge zmaj. Sta ces uciniti?

8. Sta je bilo pre 1945. godine?

9. Da li je moguce coveka koji je ziveo severno od New Yorka, sahraniti zapadno od Misisipija?

10. Da li je moguce u SAD-u, vencati se sa sestrom svoje udovice?

11. Ako pod punim Mesecom bacis crveni kamen u Crno more, sta ce se dogoditi?

12. Ti si moj sin, a ja nisam tvoja mama, sta sam ti ja?

13. Ako se coveku odsece desna ruka, koliko mu prstiju ostane?

14. Avion se srusio na kanadsko-americkoj granici. Gde ce se sahraniti preziveli putnici?

15. Koliko rodjendana ima majka troje djece?

16. Jabuka ima tri grane, svaka grana ima tri grancice, svaka grancica ima tri ploda, svaki plod ima tri kostice. Koliko ima krusaka na stablu?

17. Koliko puta u toku 24 sata (jednog dana) minutna kazaljka predje iznad satne kazaljke?

18. Ako danas u podne pada jaka kisa, moze li se za 36 sati ocekivati jako sunce?

19. Bijeli pjevac snese jaje na jugoslovensko-hrvatskoj granici. Da bi se izbegao medjunarodni spor, cije je jaje?

20. Koliko je 10 i 30?









91-2.jpg



ODGOVORI:



1. 1 sat
2. Da.
3. Sibicu.
4. Svi.
5. Ne postoji novcic od tri dinara.
6. Sat vremena.
7. Probuditi se.
8. 1944. godina.
9. Ne.
10. Ne jer si vec mrtav, buduci da ti je zena udovica.
11. Potopice se.
12. Tata.
13. 15 prstiju.
14. Nigde, jer preziveli nisu mrtvi.
15. 1 rodjendan, svoj.
16. Ni jedna, jer na jabuci ne rastu kruske.
17. 22 puta.
18. Ne, jer ce biti ponoc.
19. Petao ne nosi jaja.
20. Pola jedanaest.







91-3.jpg



REZULTATI



Sada pogledajte svoje rezultate. Ako ste imali ovoliki broj gresaka Vi ste:


0 = super inteligentni – genijalac
1 – 2 = vrlo inteligentni
3 – 4 = prilicno inteligentni
5 – 7 = osrednji – prosecan tip
8 – 10 = (pre ili pri)glup
11 – 14 = »sumnjivo tezak« za okolinu
15 – 17 = 100% potvrdjeni idiot
18 – 20 = »vrlo opasan« za okolinu



NAPOMENA : Ovo je test za razonodu, zato nemojte previse ozbiljno shvatiti rezultate!



 
Natrag
Top