Za one koji zele da spasu dusu svoju!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Draga braco i sestre ovo sto cu ovdje napisati je ziva istina,ali nije svima dato da to vide i da se spasu. Jer necastivi se trudi da svim silama pogubi dusu covjeciju jer ovo vrijeme je rat za duse ljudske.djavo ili kako mu je bilo prije ime *DENICA* dok je bio kod BOGA,i njegovi pali andjeli imaju veliko iskustvo kako da obore covjeka i pogube dusu njegovu a to iskustvo je 6000 godina kako su zbaceni sa nebesa u donji Ad ili pakao.Da nebi bio previse opsiran i dosadan preci cu odmah na stvar.Antihrist je rodjen i ima dva imena David i Valter zavrsio je crnomagijsku skolu u Indiji.Sada je prvi covjek tajnog jevrejskog lobija.Bice on prvi i poslednji predsjednik antipravoslavnog svjeta zvanog novi svjetski poredak.Stvorice se pravoslavni blok od 7 zemalja i to Rusija,Gruzija,Grcka,Moldavija,Bugarska,Rumunija,Srbija i pravoslavni Kinezi.Centar za Srbski narod bice Krusevac a Ruski car bice Mihailo a Srbin odmah uz njega bice mu desna ruka.Njih dva pruzice zestok otpor globalizaciji i cijelom antipravoslavnom svjetu,nazvan novi svjetski poredak gdje ce car biti antihrist.Srpska pravoslavna crkva se djeli na dva djela oni koji hoce da sluze papi u Rimu i oni koji ostaju vjerni nasoj pravoslavnoj vjeri i tipiku naseg svetog oca SAVE NEMANJICA.Samo 5 vladika ostaje vjerno BOGU i pravoslavnoj vjeri ostali su na platnom spisku pape!Vojvodina se odcjepljuje vec je sve dogovoreno.Posle toga Beograd vise nece biti glavni grad vec Krusevac sa pravim Srbskim carem potomkom loze Nemanjica koji se sad nalazi u Rusiji ali ce ga dovesti veliki Ruski monah sa Ruskim carem i tu ce ga zacariti.Svi se pita te kako to da je srbija naglo dobila bezvizni rezim i sva otvorena vrata a svi znamo koliko nas mrze da bi nas zive sahranili!?Evo zasto:uslov je bio da se prihvate biometrijska dokumenta Antihristova dokumenta ,eto zasto nas sada zele u Evropu!!!Ako je neko primio nova dokumenta neka ih vrati i neka se ispovjedi i odposti pa ce nekako dragi BOG oprostiti!Znam da ce biti tesko u naredne 3 god izdrzati ali u trpljenju je spas!Sve ce se rijesiti samo ostani te uz GOSPODA on ce vas hraniti i cuvati od Antihristovih sljedbenika!!!Znam da ce biti ljudi koji ce ovo pljuvati i negirati tako i treba da bude tu se odvaja zito od kukolja da se vidi i zna ko je na cijoj strani ,tako ce te ih najlakse poznati!ovu temu cu dopunjavati ako vidim da ima zainteresovanih za spasenje duse svoje.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
1)Zar mu nije bilo ime Satanail?
2)Kako ti mozes znati koji Ruski car ce doci na presto? Da li si znao da najveci deo Rusa veruje da je to Nikolaj koga su streljali, a ne Mihajlo?
3)Cuo sam za ovog "Antihrista", ali nisam siguran da li je on, jer kad kad bude dolazio receno je da ce "kopirati" Isusa sa desavanjima (mislim na to koliko ce ziveti, gde ce se roditi, odakle krece sa propovedanjem i td.)Ovaj je rodjen 62' ili 64' nisam siguran, sto znaci da vec ima 45 odnosno 47 god.
4)Pogledaj malo o Sv. Nikolaju Velimirovicu i njegova prorocanstva, jer on je dao sva pitanja i sve odgovore koji nas zanimaju samo treba da se procita.
5)Antihrist nije zacaren tako da nisu sledece tri godine njegove vladavine. Kad se sagradi Solomonov hram i doticni sedne na presto tad je zacaren, tada ce vladati 3 god.
6)Klip koji si gledao na youtube je radio ko zna ko, sto ne znaci ni da je tacan niti ga ja osporavam.
7)Nisi napomenu da kad se ustolici da gde god da se nadjemo odmah krenemo u planine, ni u kucu da svracamo niti 2 min da se razmisljamo, jer ce mnoge nevolje tad udariti?

Ako si skoro odgledao klip, znam kako ti je, uzmi citaj Svete Oce i boce ti lakse.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Nije mu ime bilo Satanail vec Denica sto znaci svjetlonosa!Nije se jos zacario a zacari ce se 22.12.2012 u Solomonovom hramu ali ce se prije toga srusiti Omarova Dzamija jer je na tom mjestu! ali ovo sto se sad radi je priprema za njegov dolazak.Ovo sto sam napisao nisu moje rijeci vec rijeci sv.staraca svetogorskih i nasih iz manastira kao sto su sv.starac Tadej Vitovnicki,sv.starac Gavrilo,sv.Nikolaj Velimirovic,sv.starac Pajsije svetogorac i mnogi drugi nista ja nisam gledao na youtube niti me to zanima ovo su podatci iz svetih knjiga iz manastira a posjedujem besjede tih staraca koje su mi dali u manastirima.A sto se citanja tice imam ja to sve NEBESKA LITURGIJA od oca Nikolaja i sv.Oce redovno citam.Svaki dan se treba citati sv.Jevandjelje i to po jedna glava dnevno ruke se operu prije citanja i stane se ispred ikona to je najaci udarac necastivome!Znam sta si pomislio za mene kada si ovo citao, evo jos jedne lude sto se nagledao sa youtube ali grijesis!I jos jedan savjet ko ima kucu na selu ili gdje mu zive baba i djed treba sve pripremiti sjemena za posijati sve sto je potrebno za prezivjeti 3 godine od onog datuma kojeg sam spomenuo!Jer ko ne bude htio da primi zig antihrista mora ce tako da prezivi.Ali u ta vremena dragi Gospod ce skratiti vrijeme koje mi ne cemo osjetiti tako da ce dan biti sedmica,sedmica ce biti mjesec a mjesec godina da bi bilo ko opstao!A sto se cuda tice antihristovih koje si spomenuo vec je spreman projekat u Americi koji ce stvarati slike na nebu uz pomoc satelita da bi prevario narod!A jesi znao da ikona naseg sv.oca Tadeja Vitovnickog pocela da toci miro eto kako ga je Gospod proslavio!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Znam ja sve ko je sta napisao i ko su oni. Sve onos to si napisao u prvom postu i vise je napisano u jednom klipu na YT. Znam ja to sve. Nisam pomislio da si lud niti bilo sta slicno, vec samo da si mozda skoro saznao za sve ovo pa si pod "dejstvom" odnosno ovo malo utice na psihu coveka ne da ce poludeti nego jednostavno covek pocne da razmislja i vidi dosta poklapanja pa mu onda nije svejedno. Skoro sam i naucio napamet Nebesku Liturgiju i uvek se zapitam dokle smo stigli? Mislim da je sad onaj deo kada svega imamo a kukamo nigde nista da nemamo, pa da se ovaj deo polako zavrsava i da nastupa deo kad gospod odresi satanu, ako si citao?! Kada je pocela da mirotoci? Kazu da kada ikone mirotoce velika ce se nesreca desiti? Pozdrav za tebe brate i oprosti, jer ja nisam imao nameru da te uvredim.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Pozdrav Bratac!!!

Evo ovdje mozes da vidis ikonu sv.oca Tadeja Vitovnickog koja toci miro.A kada je pocela da toci miro pita cu oca igumana o tacnom datumu.U pravu si za Nebesku Liturgiju za dio dokle smo dosli,ja je pjevam uz gusle jer je i napisana da se tako pjeva. Jer je nas sv.otac Nikolaj Velmirovic znao da ce tako zazivjeti u Srbskom narodu i da ce doci do srca a i umova mnogih ljudi citat:Al se Srbi zivog BOGA ne sjetise!.Nisam uvrijedjen ni ljut jer ti si moj brat kakav bi ja to bio Hricanin i Pravoslavac kada bih se tako ljutio!Ako hoces da vidis ko je na kom stepenu duhovnosti samo ga pecni i vidjeces rezultat.Kako ovo sve objasniti omladini u Beogradu koji za vrijeme posta izlaze u kafice i diskoteke ostaju do zore i rade sve protivno Bogu.Pa se posle pitaju zasto im se nesto desava sta su uradili ali ni posle toga nece da se pokaju i od poste vec idu kod raznih demonizovanih ljudi da im pomognu i tako jos vise potonu u grijeh!Bio sam prisutan u manastiru kada su monasi uz pomoc BOZIJU istjerivali demona iz jedne djevojke koja je prizivala duhove sa svojim drugaricama.To svako treba da vidi mislim da bi manje grijesio!
 

Prilozi

  • SV.otac Tadej Vitovnicki.jpg
    SV.otac Tadej Vitovnicki.jpg
    61,1 KB · Pregleda: 319
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ova ikona bas mirotoci, obicno se pojavljuje po nekoliko kapi na vise mesta prilikom mirotocenja... Znam kako je u Beogradu srednju jos malo pa zavrsih u Bg, ali nije samo tamo takva situacija, svuda ti je sada isto... To za isterivanje demona sam cuo da je bas strasan prizor, pricao mi je veroucitelj da mu je drug bio u crkbi kada su neku devojku unosili, a ona vristi, udara, kao na filmovima samo sto je jos gore, dobije ogromnu snagu i radi ono sto pri normalnoj svesti nikad ne bi mogla. Kada isteraju demona kazu nesto crno izadje na usta covekova i da je to demon. On se valjda moze odmah useliti u drugog coveka, pa zato popovi isteraju sve ljude tokom obreda.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Znas li neki sajt gde bih mogao da nadjem kako su izdavane knjige odnosno po kom redu od Vladike Nikolaja, nisam citao njegove knjige, samo odlomke i pesme bar pola sa sajta SVETOSAVLJE poz
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Ako redovno ides na sluzbu Boziju,ispovjedas,postis i pricescujes nema sanse da demon predje u tebe jer to Gospod ne dozvoljava! A ako neko hoce da ti nanese zlo putem nekih vradzbina istog momenta sv.Duh sila Gospodnja im spali sve pred ocima!Zato svestenici istjeruju iz Crkve sve ljude osim onih za koje znaju da ovo sve primjenjuju.Da znas nesto o sluzbi u crkvi na pravoj sluzbi vrata na oltaru (dveri) treba da su zatvorena kada se svestenik moli tako je po tipiku sv.Save Nemanjica a u kojoj crkvi vidis da je drugacije odnosno da su vrata otvorena tokom cijele sluzbe odmah izadji iz te crkve i neces imati grijeha jer su svestenici na platnom spisku pape iz Rima.Zato ce doci do podjele Srpske Pravoslavne crkve na one koji hoce da pridju katolickoj crkvi i na one koji hoce da ostanu vjerni Pravoslavnoj vjeri i tipiku sv.Save.Samo 5 vladika ostaju vjerni ostali su pali!


Књижевна дела


[FONT=&quot]Sv.Vladika Николај Велимировић објавио је велики број књижевних дела духовне садржине. У периоду после Другог светског рата његова дела су била забрањена за штампање у Југославији. Тек касних осамдесетих година она почињу овде поново да се штампају, пре тога су углавном штампана у дијаспори заслугом епископа Лаврентија, а затим овамо преношена.[/FONT]
[FONT=&quot]Његова дела су:[/FONT]






[FONT=&quot]Постхумно објављена[/FONT]


  • [FONT=&quot]Једини Човекољубац: живот Господа Исуса Христа[/FONT][FONT=&quot], 1958.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Први божји закон и рајска пирамида[/FONT][FONT=&quot], 1959.[/FONT]
  • [FONT=&quot]О херојима нашег времена: беседа говорена једног необичног мутног и малодушног дана 1914.[/FONT][FONT=&quot], 1976.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Омилије на недељна и празнична јеванђеља епископа охридског Николаја[/FONT][FONT=&quot], 1976.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Мисионарска писма[/FONT][FONT=&quot], 1977.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Српски народ као Теодул[/FONT][FONT=&quot], 1984. [/FONT]
  • [FONT=&quot]Пустињак Охридски[/FONT][FONT=&quot], 1986.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Рад на ослобађању отаџбине[/FONT][FONT=&quot], 1986.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Косово и Видовдан[/FONT][FONT=&quot], 1988.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Молитве на језеру[/FONT][FONT=&quot], 1988. [/FONT]
  • [FONT=&quot]Речи о свечовеку[/FONT][FONT=&quot], 1988.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Вера светих: катихизис Источне православне цркве[/FONT][FONT=&quot], 1988. [/FONT]
  • [FONT=&quot]Небеска литургија[/FONT][FONT=&quot], 1991.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Три авети европске цивилизације[/FONT][FONT=&quot], 1991.[/FONT]
  • [FONT=&quot]О Богу и о људима[/FONT][FONT=&quot], 1993.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Национализам светог Саве[/FONT][FONT=&quot], 1994.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Дивно чудо: приче и поуке[/FONT][FONT=&quot], 1995.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Душа Србије[/FONT][FONT=&quot], 1995.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Говори српском народу кроз тамнички прозор[/FONT][FONT=&quot], 1995.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Индијска писма[/FONT][FONT=&quot]; Изнад Истока и Запада 1995.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Нове беседе под Гором[/FONT][FONT=&quot], 1995.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Сан о словенској религији[/FONT][FONT=&quot], 1996.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Књига о Исусу Христу[/FONT][FONT=&quot], 1997.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Устанак робова[/FONT][FONT=&quot], 1997.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Духовна лира: празничне песме[/FONT][FONT=&quot], 1998.[/FONT]

  • [FONT=&quot]Оче наш као основа друштвеног живота[/FONT][FONT=&quot], 1998.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Символи и сигнали[/FONT][FONT=&quot], 1998.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Царев завет[/FONT][FONT=&quot], 1999.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Љубостињски стослов[/FONT][FONT=&quot], 1999.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Живот светог Саве[/FONT][FONT=&quot], 1999.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Цветник[/FONT][FONT=&quot], 2001.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Наука о закону[/FONT][FONT=&quot], 2003.[/FONT]
  • [FONT=&quot]О Европи[/FONT][FONT=&quot]; Духовни препород Европе, 2003.[/FONT]
  • [FONT=&quot]Агонија цркве[/FONT]
  • [FONT=&quot]Некролози[/FONT]
  • [FONT=&quot]Трагедија Србије[/FONT]
  • [FONT=&quot]О Светом Сави[/FONT]
  • [FONT=&quot]Религиозни дух Словена[/FONT]
  • [FONT=&quot]Словенски револуционарни католицизам[/FONT]
  • [FONT=&quot]Европска цивилизација угрожена због болести душе[/FONT]
  • [FONT=&quot]Вера и нација[/FONT]
  • [FONT=&quot]Нови идеал у васпитању[/FONT]
  • [FONT=&quot]Божије заповести[/FONT]
  • [FONT=&quot]Средњи систем[/FONT]
  • [FONT=&quot]Србија је мала Америка[/FONT]
  • [FONT=&quot]О Православљу[/FONT]
  • [FONT=&quot]Мали мисионар[/FONT]
  • [FONT=&quot]Рођење Христово[/FONT]
  • [FONT=&quot]Васкрсење Христово[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
да заборавио сам да додам да може да пређе само на велике грешнике. а што се тиче овог да врата морају да буду затворена ок, али шта да раде кад код нас у ужицу имају само две мале цркве на 100 000 људи и народ не може да уђе у цркву него стоји око цркве, јел сад њему свештеник треба врата да затвори?
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Pogresno si shvatio ne zatvaraju se vrata od crkve vec na oltaru kada svestenik udje u oltar da se moli pored zrtvenika tada vrata ili dveri se zatvaraju a vrata ulazna na crkvi su otvorena ako ne mogu svi da stanu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top